Jídelníček osmi statečných

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Bodlacek

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Bodlacek »

Mili vitariani,
diky za Vase prispevky, mnohym urcite pootevrou oci ci pomohou k lepsimu ¨zivejsimu¨zivotu.
Rada bych predala dal cennou (doufam) radu: Jezte hodne zelene, nejlepe ke kazdemu chodu a nejlepe zelen divokou! Na vyber je toho spousta, byliny (pampeliska, jitrocel...), listy stromu (lipove, jabonove...) a dokonce i trava je jedla. Jen je potreba divoke listy hoooodne kousat, jsou tuzsi nez salat a taky casto horke, ale casem si telo zvykne a na takovy krupavy ledovy salat si ani nevzpomene.
Vyzkousejte a uvidite, jak budete syti i s malem a ovoce Vas nepresladi, pokud pridate zelen. Nutricne jsou divoke rostliny kilometry nad zeleninou (prave z nich ziskate bilkoviny, zelezo...)!!! A mate je vzdy cerstve, zdarma a bez pesticidu! Pokud nechcete divoke listy, tak si aspon hodne dopravejte tmavezelenou listovou zeleninu (polnicek, petrzel, kaderavek...) a take nejlepe ke kazdemu jidlu. To je ma rada za milion:o), ale neposilejte mi ho :o)!!! Zdravi vsechny bodlacek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od buc11 »

Bodlacek píše:Mili vitariani,
diky za Vase prispevky, mnohym urcite pootevrou oci ci pomohou k lepsimu ¨zivejsimu¨zivotu.
Rada bych predala dal cennou (doufam) radu: Jezte hodne zelene, nejlepe ke kazdemu chodu a nejlepe zelen divokou! Na vyber je toho spousta, byliny (pampeliska, jitrocel...), listy stromu (lipove, jabonove...) a dokonce i trava je jedla. Jen je potreba divoke listy hoooodne kousat, jsou tuzsi nez salat a taky casto horke, ale casem si telo zvykne a na takovy krupavy ledovy salat si ani nevzpomene.
Vyzkousejte a uvidite, jak budete syti i s malem a ovoce Vas nepresladi, pokud pridate zelen. Nutricne jsou divoke rostliny kilometry nad zeleninou (prave z nich ziskate bilkoviny, zelezo...)!!! A mate je vzdy cerstve, zdarma a bez pesticidu! Pokud nechcete divoke listy, tak si aspon hodne dopravejte tmavezelenou listovou zeleninu (polnicek, petrzel, kaderavek...) a take nejlepe ke kazdemu jidlu. To je ma rada za milion:o), ale neposilejte mi ho :o)!!! Zdravi vsechny bodlacek
je dobré si to zase uvědomit
zrovna sem měl(čínské byliny jako mibuna, chryzantema a hořčice čínská, špenát a polník, kus mangolda a žabinec,ptačinec,tomu se včil daří,a celer vnať, pampeliše už není su a jitrocel a kopřivy jsou silná káva, ale neředím to
díky terez musím potvrdit, že nejlepší je špenátovka, utlumím mangold a zvýším osevní plochu, a to i ten novozelandský
Misa

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Misa »

Už dlouho se zajímam o to, co vlastně člověk jí. Zjištuju si různé informace a zajímam se o přechod na vegetarianství. Opravdu po přečtení tohoto článku nemůžu uvěřit tomu, že se takhle člověk může stravovat pořad, jen čerstvou zeleninou a ovocem, přijde mi to jako dobrá očista těla, ale ne tahle jíst pořad? Opravdu Vám nic nechybí? A jak třeba doplnujete důležité vitamíny jako B12 atd?
Každopádně fandím všem, co se takhle stravují.
Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od buc11 »

Misa píše:Už dlouho se zajímam o to, co vlastně člověk jí. Zjištuju si různé informace a zajímam se o přechod na vegetarianství. Opravdu po přečtení tohoto článku nemůžu uvěřit tomu, že se takhle člověk může stravovat pořad, jen čerstvou zeleninou a ovocem, přijde mi to jako dobrá očista těla, ale ne tahle jíst pořad? Opravdu Vám nic nechybí? A jak třeba doplnujete důležité vitamíny jako B12 atd?
Každopádně fandím všem, co se takhle stravují.
Děkuji za odpovědi
já nevím jestli mně něco nechybí nebo nepřebývá, ale to sem nevěděl nikdy,
akorát vím jak se cítím a jak sem se cítil
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od s.arik »

buc11 píše: já nevím jestli mně něco nechybí nebo nepřebývá, ale to sem nevěděl nikdy,
akorát vím jak se cítím a jak sem se cítil
tak pod to se mohu podepsat.
radost, energie, stačí méně spánku, lepší pleť a nálada...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Mates101

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Mates101 »

Nutricne jsou divoke rostliny kilometry nad zeleninou (prave z nich ziskate bilkoviny, zelezo...)!!!


- tohle mě dost zaujalo, mohl byste prosím poslat link kde bych se dozvěděl něco více ohledně toho množství bílkovin v divokých rostlinách prosím.
Kecinka

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Kecinka »

Existuje kniha "Plané rostliny k jídlu" Detlev Henschel. Myslím, že je úžasná a člověk by se divil co vše v přírodě je jedlé. A je to o zvyku. Nejsem Vitariánka a ani Vegetariánka, také se zatím nechystám jít touhle cestou, né že bych ji odsuzovala, ale pro mne má smysl jíst to co roste a žije kolem mne. Jsme lidské bytosti, které mají své potřeby, jsme každý orginál a každý máme orginální tělo a i orginální cestu životem. Takže Všem z celého srdíčka přeji, hodně štěstí a lásky na své cestě životem.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Arion »

Díky brzkému vstávání mám čas si posedět venku při kafíčku a pozorovat spěchající ospalé lidi.
16,30
čerstvý syrovozeleninovo-krevetový salát v Ikea + 3 rohlíky
To snad ne :shock:
Obrázek
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Pavluska »

Arion píše:
Díky brzkému vstávání mám čas si posedět venku při kafíčku a pozorovat spěchající ospalé lidi.
16,30
čerstvý syrovozeleninovo-krevetový salát v Ikea + 3 rohlíky
To snad ne :shock:
:mrgreen: husty, teprv ted jsem si poradne precetla co bylo v tom statecnem jidelnicku a tak to jsem teda asi taky jeste furt vitarian.... (:-) joke.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Pavluska »

ale dik za pripomenuti rozmixovaneho avokada s korenim, zabaleneho v salatu. to jsem zboznovala a nejak na to zapomnela. Thanks, dvd!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Jirka N »

Nechtěl by zas někdo přihodit svůj jídelníček?

Asi si spousta z vás píše tohle do deníčku a mě napadlo, že by nemuselo být špatný mít to všechno na kupě pro srovnání a inspiraci.
Mohlo by to vypadat třeba takhle:

Jím 3x denně pravidelně. Ráno a odpoledne sladké ovoce 1kg, večer zeleninový salát 1kg. Bylo by super i uvýst svý povolání. Asi je jasný, že budou rozdílný nároky pro zedníka a pro někoho kdo sedí celý den na židli. Říkám si totiž jestli podmínkou pro vita není právě to sedavý zaměstnání. No a na závěr je i dobrý vědět jak dlouho vám to takhle funguje. Případně připsat i další složky vašeho života.
Luk

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od Luk »

Sníst tolik např jako PANDA 6 banánů denně, 3 jabka a ještě hromadu dalších věcí mi přijde docela dost jídla. Taky některé ostatní jídelníčky vypadaly, že ti lidi do sebe nacpou moc jídla. Vždyť se má jíst přece hrst jídla denně, to jsou např: 2 rajčata (ty malinké), kousek okurky a kousek salátu, nebo tak nějak, ale prý pouze hrst jídla. Taky 6 banánů a 3 jablka musí být i docela dost velký přísun cukru, ne?
Taky když člověk chce být vitarián a nemá zahrádku, nebo někoho, kdo by mu zeleninu prodal, ani dost peněz na BIO-potraviny, tak mu akorát zbyde nakoupit ovoce zeleninu v Kauflandu/Tescu/Lidlu, apod. což nevím, jestli nenapáchá více škody, než užitku.
Taky mám dotaz, někdo míchal ovoce a zeleninu, to se může?
Jenom se ptám, byl jsem vegetarián, ale teď zvažuji, že bych přešel na vita stravu. Ale jak píšu, nemám moc peněz abych nakupoval bio, atd. viz výše, takže se ptám, co si myslíte o zelenině v těchto super/hyper márketech? To asi to vitariánství pak nemá cenu?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Jídelníček osmi statečných

Příspěvek od gabrielik »

Luk, o sa týka množstva stravy, na takých malých dávkach to môže fungovať len u ľudí, ktorí sú vyčistení a na vita stravu sú zvyknutí a možno sú už na ceste žiť z prány.

Ale bežný vitarián začiatočník potrebuje do seba dostať toľko, aby ho zasýtilo, aby nemal pocit že chudne, stráca sa, nemá dosť energie a aby kôli tomu nezanevrel na vitariánstvo ako na "nefungujúce" stravovanie. A aby ho to neťahalo skĺznuť ku pojedaniu hamburgerov, aj keď aj to sa bežne stáva :)
Odpovědět