Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

hugo píše:Článek
nelze se do toho dostat
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sitar »

Radko, zkus to přes hlavní stránku vitarian.cz

Jinak rozhovor vynikající. Jak Tereza, tak doktorka dobrý, i moderátorka v poho. Tereza úplně v klidu a s nadhledem. Nenechala se ani vyprokovat tím humánním biologem Zdeňkem, kterej vypadal, že ho to co chvíli položí a ten jeho zahleněnej chraplák byl dost nechutnej. O škrobených názorech ani nemluvím. Začít tím, že v kojeneckém věku člověk jí/potřebuje živočišnou stravu (mateřské mléko) a tedy by v tom měl i pokračovat, to myslím mluví za vše.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Sitar píše:Radko, zkus to přes hlavní stránku vitarian.cz

Jinak rozhovor vynikající. Jak Tereza, tak doktorka dobrý, i moderátorka v poho. Tereza úplně v klidu a s nadhledem. Nenechala se ani vyprokovat tím humánním biologem Zdeňkem, kterej vypadal, že ho to co chvíli položí a ten jeho zahleněnej chraplák byl dost nechutnej. O škrobených názorech ani nemluvím. Začít tím, že v kojeneckém věku člověk jí/potřebuje živočišnou stravu (mateřské mléko) a tedy by v tom měl i pokračovat, to myslím mluví za vše.
Jo, jo, nasla jsem to zahy. Ten pan me pobavil, cozpak nevi, ze treba krava ci jiny bylozravec take nejdriv saje materske mleko??
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sweetie »

Terezka byla perfektni. Mne tedy Terez ohromila svou vyskou 174 cm! bezva prezentace. Moderatorka se ke konci lepsila, ale na zacatku me dost iritovala, skakala Terez do reci svymi az prihlouplymi reakcemi. Pan Zdenda, no, vsichni savci (at uz bylozravci, masozravci ci plodozrouti) saji materske mleko... a pak jeho oponovani ze A a D se vstrebavaji ci jsou rozpustne v tucich, ale jak to funguje.. vzdyt kazdy plod obsahuje minimalni a potrebny mnozstvi tuku, priroda neni hloupa. to jen vytvorene konvence poukazuji na umele dodavani ve forme rostlinnych oleju atd.
a pani s krevnimi skupinami, na to neni co dodat :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sweetie »

tak jsme se sesly, RadkaS me predbehla :D
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od mira »

Dieta podle krevních skupin je nesmysl.
Četl jsem kdysi D'Adama a nevycházel z údivu. :roll:
Nevím,jestli to myslí vážně,nebo se snaží vydělat
na tvorbě knih s dietní tematikou.To vynáší.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od hugo »

RadkaS píše:
hugo píše:Článek
nelze se do toho dostat
Moje blbost. Opraveno.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od jans »

Vtipný to bylo. :)
Terez to má na háku.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:tak jsme se sesly, RadkaS me predbehla :D
:P
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Xion »

Vyborne. Skoda, ze to bolo take kratke, chcelo by to poriadnu relaciu na hodinu a pol s niekolkymi vitarianmi... nieco ako byvalo kedysi Pod Lampou.
dvdmchl

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od dvdmchl »

Soudě dle hysterických reakcí posluchače Zdeňka by hodinu dlouhý pořad mohl způsobit několik infarktů labilnějším jedincům. Vypadá to, že některé informace se musejí dávkovat po kapkách. :)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od veri »

Terka super, Zdeněk je číslo :lol: :lol: humánní biolog, to by mě zajímalo, co tím myslí, moc si to představit neumím..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od dgm »

Tereza ma tak prijemny hlas .... ten Zdenda mi pripadal jako nastrceny oponent - prece neni mozne, aby takhle argumentoval vystudovany biolog a jeste to chrchlani k tomu... (:-) (:-)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

Nastrčený oponent by měl připravenou řeč a nějaké argumenty. Argumenty typu "Je to absolutní hloupost!" jsou od člověka který mluví rychleji než přemýšlí a jen o tom ještě nic neví. A možná se pak dodatečně nad tím zamyslí a nakonec se z něj ještě stane propagátor vitariánství. :-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od veri »

No nevim, myslím, že takový člověk si už z principu zakazuje o tom přemýšlet.. :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Honza »

veri píše:No nevim, myslím, že takový člověk si už z principu zakazuje o tom přemýšlet.. :)
asi tak :roll:
Terezka byla super, ostatně jako vždy :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Tereza »

jééé...sem ani netušila že si to jde tady poslechnout...
no až na tu odbornici tak docela v poho...

jen tak mimochodem, o zdendovi paní redaktorka říkala, že tam volá do tohohle pořadu prakticky každý týden, a prostě prudí.... a že už i občas trochu zaprudí i ona do něj.... posledně prý jim tvrdil že je "vyučený veterinář" :-)

paní doktorka hodně v pohodě, je to ta paní co dělá hydrocolon v lázních cherubín ve školské ulici, akorát jsem netušila předem že tam potkám jí, páč se jmenovala jinak než kdysi dávno, tak jsem byla příjemně překvapena když jsem tam přišla, že tam nemám oponenta ale spojence ha..!

je pravda že se toho moc říct nestihlo, žádný moc velký vysvětlování, takže asi pro běžnýho člověka jen takový krátký pohled do života exotů, ale jinak dobrý no..
bylo to krátký a bezbolestný :-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od veri »

:) Bylas skoro jako celebrita v oboru na přání, to by mě zajímalo, kdo že si tě to přál :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Tereza »

jedna mladá slečna co k nám chodila pár měsícu na brigošku a hrozně ji tohle téma začalo zajímat, byl to její nápad
...ale mě ani ve snu nenapadlo že jí na to někdo zareaguje

ale pravda je že už je toho všade trochu...tenhle měsíc sem vyběhla na slovensku v evě, i když naštěstí mě tam zmalovali a zmatlali tak že nejsem poznat (vubec jsem nepochopila proč tam vlastně fotili mě když to jako já nemělo vypadat), a pozítří marie-claire....jen nevím jestli je to vážně ku prospěchu věci takhle ten svuj xichtek vystavovat, i když jako vyloženě nemám žádnej důvod jim to odmítat ty rozhovory dyž o to takhle stojej akurát nechci aby to bylo jakože se nacpu všude..zas taková odbornice totiž nejsem :-)
naštěstí ale do časopisu nemůže zavolat žádný humánní biolog...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:Soudě dle hysterických reakcí posluchače Zdeňka by hodinu dlouhý pořad mohl způsobit několik infarktů labilnějším jedincům. Vypadá to, že některé informace se musejí dávkovat po kapkách. :)
:D
hunálního bioloka sem si odposunoval, tak bohužel nevim
teres jako obvykle skvělá
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Fuujin »

Tereza má hrozně pěknej hlas a je to pěkný rozhovor.. A ten chlap mě pobavil :D
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od mira »

Ten pan Zdeněk je teprve na začátku dlouhé
cesty za poznáním věčných pravd. Všichni
jsme kdysi byli v podobné fázi, informovaný
z nebe nespadl, třeba časem dospěje ke správnému
pochopení věci. Nepodceňujme 8)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od jan buka »

Terezko, skvělý rozhovor ...
Je velmi důležité a prospěšné, v malých dávkách ukazovat hledajícím jinou cestu ...
Dík za tvou vitaosvětu ...

Svěží den nejen všem vitariánům přeje
Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky se mně ten rozhovor líbil. Obrovská pochvala Terezce.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Ondraw »

Opravdu povedené, dobrá práce!
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Jindra »

Je to tu na Terezku samá chvála, ufff, budu krapet výjimkou. Záznam jsem si stáhl a poslechl až včera.
Především - mám z toho radost. Lidi, kteří pořad poslouchali, se dozvědí také o zdravější alternativě stravy a potěšila mne i zmínka o webu Vitarian - paráda, snad mezi nás zavítá někdo nový.
Nelíbila se mi délka pořadu; půlhodinka je tuze malý prostor. Zas ale na druhou stranu, i dvě hodiny by byly vcelku málo :? No nic, s délkou pořadu nic nenaděláme.
Co se mi nelíbilo poněkud více, bylo... jak to říct... Tereza to pojala příliš subjektivně. Takový jsem z toho měl pocit. Popisovala, že zkusila to a to (prvně opustila pečivo, pak maso...) a postupem času zjišťovala, co jí vyhovuje, až se dostala na dnešní stav (80-90 procent ovoce). Zkrátka - jako vitarián jsem se nedozvěděl nic nového (což by vůbec nevadilo - my vitariáni víme, o co jde), ale co mne na pořadu mrzí nejvíce je to, že se celkem nic nového nedozvěděl "běžný" posluchač, který nezná vitariánství. Posluchač se dozvěděl, že jakési Tereze vyhovuje absence škrobů, masa, mléka apod., ale nedozvěděl se nic o objektivních důvodech. Dostávám se k jádru věci - mrzí mne, že Terezka aspoň dvěmi třemi (delšími) větami nezmínila, že jíst maso je nesmysl (kyselina močová, zahnívání...); mléko že nepije ani kráva, proč by jej tedy měl pít člověk (navíc zahleňuje, odvápňuje, zatěžuje ledviny... no známe to), minerály z pečiva že se usazují v kloubech a cévkách (čili časem všelijaké artritidy, ucpávání cév...), jak je pro tělo jedovatý rafinovaný cukr... a vlastně asi to hlavní - tepelná úprava ničí enzymy, vitamíny, modifikuje minerály. Když je dneska moderní medicína tak daleko, proč pořád přibývá lidí s tzv. civilizačními chorobami? Proč přibývá lidí belhajících se o holi, lidí s cukrovkou, s rakovinou... není to paradoxní?
Tak nějak zhruba takovými otázkami by bylo dobré veřejnost "popíchnout", aby o tom aspoň tu a tam někdo zapřemýšlel, řekl si "hmmm, na tom něco může být" a začal se zajímat. Terezka mluvila jen a jen o sobě a jsem přesvědčen, že před rokem (to jsem o těchto věcech neměl potuchy) by mne takový pořad vůbec nezaujal a řekl bych si "holka bláznivá".
Posluchače Zdeňka ignoruji, byl tu již hodnocen zcela trefně. Hele zas na druhou stranu, víme prd, třeba má doma krávu, leží jí pod vemenem a saje saje :lol:
Každopádně ale opakuju: mám z toho radost. Zase se v médiích blýskla zmínka o jiných alternativách stravování a životního stylu a to je dobře. Terezko, díky moc!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:Je to tu na Terezku samá chvála, ufff, budu krapet výjimkou. Záznam jsem si stáhl a poslechl až včera.
Především - mám z toho radost. Lidi, kteří pořad poslouchali, se dozvědí také o zdravější alternativě stravy a potěšila mne i zmínka o webu Vitarian - paráda, snad mezi nás zavítá někdo nový.
Nelíbila se mi délka pořadu; půlhodinka je tuze malý prostor. Zas ale na druhou stranu, i dvě hodiny by byly vcelku málo :? No nic, s délkou pořadu nic nenaděláme.
Co se mi nelíbilo poněkud více, bylo... jak to říct... Tereza to pojala příliš subjektivně. Takový jsem z toho měl pocit. Popisovala, že zkusila to a to (prvně opustila pečivo, pak maso...) a postupem času zjišťovala, co jí vyhovuje, až se dostala na dnešní stav (80-90 procent ovoce). Zkrátka - jako vitarián jsem se nedozvěděl nic nového (což by vůbec nevadilo - my vitariáni víme, o co jde), ale co mne na pořadu mrzí nejvíce je to, že se celkem nic nového nedozvěděl "běžný" posluchač, který nezná vitariánství. Posluchač se dozvěděl, že jakési Tereze vyhovuje absence škrobů, masa, mléka apod., ale nedozvěděl se nic o objektivních důvodech. Dostávám se k jádru věci - mrzí mne, že Terezka aspoň dvěmi třemi (delšími) větami nezmínila, že jíst maso je nesmysl (kyselina močová, zahnívání...); mléko že nepije ani kráva, proč by jej tedy měl pít člověk (navíc zahleňuje, odvápňuje, zatěžuje ledviny... no známe to), minerály z pečiva že se usazují v kloubech a cévkách (čili časem všelijaké artritidy, ucpávání cév...), jak je pro tělo jedovatý rafinovaný cukr... a vlastně asi to hlavní - tepelná úprava ničí enzymy, vitamíny, modifikuje minerály. Když je dneska moderní medicína tak daleko, proč pořád přibývá lidí s tzv. civilizačními chorobami? Proč přibývá lidí belhajících se o holi, lidí s cukrovkou, s rakovinou... není to paradoxní?
Tak nějak zhruba takovými otázkami by bylo dobré veřejnost "popíchnout", aby o tom aspoň tu a tam někdo zapřemýšlel, řekl si "hmmm, na tom něco může být" a začal se zajímat. Terezka mluvila jen a jen o sobě a jsem přesvědčen, že před rokem (to jsem o těchto věcech neměl potuchy) by mne takový pořad vůbec nezaujal a řekl bych si "holka bláznivá".
Posluchače Zdeňka ignoruji, byl tu již hodnocen zcela trefně. Hele zas na druhou stranu, víme prd, třeba má doma krávu, leží jí pod vemenem a saje saje :lol:
Každopádně ale opakuju: mám z toho radost. Zase se v médiích blýskla zmínka o jiných alternativách stravování a životního stylu a to je dobře. Terezko, díky moc!

Tak ja si myslim, ze Terezka zodpovedela presne to, na co byla tazana a vic prostoru tam nebylo.
Myslim, ze lide, kteri uz z nejakeho duvodu jsou natuknuti hledat cestu, tak jim to neco reklo (uz jen informace, ze existuji lide, kteri jsou jen na syrovem ovoci a zelenine) a neni problem, aby si stranky vitarianu vyhledali a lidi, kteri jsou zabedneni, by reci o tom, jak jsou zivocisne vyrobky skodlive, pravdepodobne brali jen jako utok a sotva by je to oslovilo.
Jinak Terka je jedna z mala tady, ktera se snazi vystupovat v mediich a osvetu delat takhle verejne. A hlavne... umi vyborne argumentovat a bleskove reagovat. Ja treba vim, co delam, proc to delam, co mi to dela... ale nejsem schopna si to obhajit ted-hned-okamzite-bleskove, pokud by se mi to nekdo snazil vyvracet. Musela bych si to nejdriv promyslet, nejsem z tech, co dokazi okamzite najit protiargument, takze v takovych akcich bych byla nepouzitelna... . Naopak Terezka je v techto vecech naprosto schopna a je super, ze vitarianstvi prezentuje. Jsem rada, ze to dela, protoze ji verim, a vim, ze sve tvrzeni dokaze vzdycky obhajit rozumnymi argumenty a vybornym vykladem.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

A to, ze lidi, kteri nemaj zajem slyset, ze jezeni druhych pecenych zivocichu a jinych varenich, pecenic,smazenic, nepresvedcis, to vidim jasne ve svem okoli. I kdyz ten muj zivotni styl moje rodina sleduje, at uz z blizka nebo z povzdali, kdyz prijde na neco konkretniho, tak vlastne opakovane zjistuju, ze za cela ta leta nepochopili vlastne nic.... babicka... z ceho ja tu rakovinu tlusteho streva mam?? (me argumenty bere jako utok, tak uz radsi mlcim)... mama.... a to muze byt z jidla??..... deda, z ceho se ta moje rakovina udelala....vzdyt to je nador na ledvine... mamka, deda, babicka, i dalsi... vsichni si davaji otazku, proc nador na ledvine?? to preci nema s jidlem nic spolecneho, to neni rakovina zaludku....pres ledvinu preci jidlo nejde...., no ani pritelovi to vlastne neni jasny, ale vlastne, jemu to jasny je, vzdyt to je normalni, to je stari... .
Nejbolestneji to vnimam u sveho pritele, ktery byť vedle me zije a mohl by to cele vnimat s te nejvetsi blizkosti, pak dokaze placat ohledne fungovani a souvislosti tela takovy nesmysly, ze je jasny, ze si z me zkusenosti nevzal ani za nehet. Kolikrat tomu nemuzu uverit...., dokazu pochopit, ze nema zajem a chce si uspokojovat sve chtice, ale velmi tezce chapu, ze vlastne nejde o to, ze by nechtel neco zmenit, ale ze to vlastne ani nemuze chtit, protoze to nepochopil.... Delat druhym prednasku, kdyz jsou nasmerovany jinak je proste skoda energie, casu, slov ...
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Ondraw »

Přesně. Člověk musí umět věci prodat. Buď na to má vlohy, nebo ne. A toto téma je dost citlivé a je potřeba ho citlivě dostat do povědomí lidí a to se myslím Terce povedlo. Aspoň nastínit.
Kdybych tam byl já, Zdeňka bych asi poslal do prdele. Pardon.
Mě když se jen někdo zeptá, čím se živím, řeknu že jsem vegetarián a nechcu řešit proč nebo prostě řeknu že mám hodně rád ovoce a dál se o tom nebavím. O vitariánství se ani nezmiňuju. Až s lidma u kterých je aspoň jakási šance, že to nebude úplná ztráta času. Nebo hůř, že to daného člověka odradí protože není schopnej to vstřebat.
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

Jindro je jasné, že by se dalo všechno udělat líp, ale - nemohu hodnotit lidi za něco, co bych nejen sám nedokázal ale ani zdaleka ne tak jako oni. Kdybych tam byl na jejím místě a musel mluvit bez přípravy tak bych tam jen nesouvisle žbleptal - proto hodnotím Terezku jako super výkon.

Radko to je smutný poznatek s tím vlivem na okolí. Také jsem pozoroval můj nulový účinek na lidi kolem mne, myslel jsem že se to časem poddá, to je neveselá perspektiva že se to ani časem nezlepší.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše: Radko to je smutný poznatek s tím vlivem na okolí. Také jsem pozoroval můj nulový účinek na lidi kolem mne, myslel jsem že se to časem poddá, to je neveselá perspektiva že se to ani časem nezlepší.
Pando, taky me to velmi mrzi, ale i to je zkusenost... :?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Babicka furt ceka, kdy onemocnim... kdyz uz tak dlouho nejim maso (ze je vpodstate cela rodina nemocna, to nevidi...), a je asi i rada, ze ve 32 letech jeste nemam deti, ma strach, ze bych tomu malickemu ublizila uz v tehotenstvi...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Honza »

musel by to říkat nějaký MUDr.
chtělo by to, aby tady někdo z osazenstva vystudoval už konečně medicínu, udělal si obě atestace, stal se primářem a pak možná když něco řekne, to budou lidi vnímat

druhá možnost by byla, kdyby nějaký fakt dobrej sportovec (tady nestačí uběhnout maratón, tady by to chtělo ho vyhrát) na veřejnosti řekl, že mu k výkonu dopomohla syrová, živá strava

nic jiného mě nenapadá - všichni ostatní budou vždy podezřívání z nebezpečné alternativy
Nevědomost je tak lehká!
dvdmchl

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od dvdmchl »

Otázka jestli člověk kterej potřebuje autoritu k tomu aby se mohl najíst je vhodný kandidát pro vita.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od veri »

Myslím, že nestačí šest let medicíny, atestace nebo senzační sportovní výkony vitariána, aby to lidi nakoplo k vitariánství. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, takže tudy cesta pmn nevede, vždy se totiž najde někdo na druhé straně - doktor, který vita odsoudí nebo sportovec, který bude propagovat místo ovoce bílkovinu v prášku. A lidé zase budou věřit tomu, čemu chtějí. A těm, kteří hledají a jsou "nakopnutelní", postačí náš příklad, naše radost ze života, po které taky zatouží. A pak už člověk žádný názor lékaře nepotřebuje..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Standa K. »

Terko, máš strašně sexy hlas, normálně se mi při poslechu vypínali mozkové centra a já si užíval barvu tvého hlasu

A k obsahu - super !!

Co já měl všechno nachystaný, že povím na podzim v tej televízii !!! Jaké rafinované kličky a chytáky, neprůstřelné argumenty.... a pak přijdete "na plac" a všechno je jinak, choreografie pořadu je úplně jiná než jste předpokládali a musíte šíleně improvizovat. Takže celkově dávám Terce 1*
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od dgm »

Honza píše:musel by to říkat nějaký MUDr.
chtělo by to, aby tady někdo z osazenstva vystudoval už konečně medicínu, udělal si obě atestace, stal se primářem a pak možná když něco řekne, to budou lidi vnímat

druhá možnost by byla, kdyby nějaký fakt dobrej sportovec (tady nestačí uběhnout maratón, tady by to chtělo ho vyhrát) na veřejnosti řekl, že mu k výkonu dopomohla syrová, živá strava

nic jiného mě nenapadá - všichni ostatní budou vždy podezřívání z nebezpečné alternativy
Na freshnessu je kluk, co studuje na doktora, Radko Cedula,
jinak ale souhlasim s tim, ze kdo nechce, neuslysi ....
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od mira »

Pořád jim to říkám
a je to marný,
je to marný,
je to marný.
Úplatky a hrncofůdy nebrat.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od epony »

:lol: :lol:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Tereza »

koukám že se z toho stává docela trhák... :-)

asi bych k tomu ted už jen podotkla, že pár let tady tohoto stylu, od jisté doby spojených z nevím proč jakého duvodu i s občasným zájmem nějakých médií, mě naučily odpovídat zcela striktně jen na to na co jsem tázána...a konkrétně zrovna v rádiu kdy je to navostro je tohle opravdu dost zásadní...v rozhovoru pro časopis se člověk může docela rozkecat a případně i nadchnout konkrétního redaktora (zrovna ten poslední když odcházel vypadal že si jde koupit melouna..:).. ale v rádiu to moc nejde...řekla bych že kdybych se do těch pár vteřin co jsem měla snažila vecpat nějaké hodnotné výroky typu maso hnije ve střevech nebo mrtvá hmota na talíř nepatří tak by asi celkový dojem byl možná trochu spíš negativní, což nebylo cílem...krom toho paní měla zjevně zájem klást dotazy tak aby to bylo prostě o mně a ne o tom že by to mělo někoho k něčemu nabádat páč pak by si to ona slízla asi od šéfa....v podstatě to mělo vyznít tak jak to vyznělo, čili podat informaci o tom že něco takového existuje a přitom vyloženě nikoho neurazit a nepopudit a v nejlepším případě nevyvolat dojem že jsme nějaká potrefená sekta, což zřejmě nelze nikdy zajistit..konkrétně bylo evidentní že například zdeňka urážel a provokoval pouze fakt že existuju, čili tam není co řešit...
a přesně jak bylo řečeno, je dobrý aby to vyznělo přirozeně a v pohodě, páč kdybych si připravovala přesně náký takovýhle významný věty předem a pak se je tam snažila vměstnat, mohlo by hrozit že se do toho zamotám, a budu za blbku...takže radši tak
neříkám toproto že bych si musela svuj velevýkon vyloženě obhajovat, ale jen tak, pro vysvětlenou >:-)

a jinak souhlasím že pul hodinka je málo, a že možná by bylo zajímavý kdyby něco takovýho dostalo větší prostor a byla možnost náký body víc objasnit...já se do ničeho určitě nepohrnu ale asi jim to zas nebudu odmítat když se ozvou...stejně ale platí to co už tady zaznělo víckrát - může to jen případně někoho natuknout, někoho kdo už něco hledá nebo je na náký cestě, pro ostatní to stejně bude spíš jen záležitost pro pobavení nebo pro vygenerování nějakých emocí atd atd. ani žádnej doktor tomu nepomůže a krom toho pár jich bylo co něco trvdili a k čemu to je...například paní partyková je mudr a pomohlo to něčemu? je tady celej zástup dalších mudrů kteříá řeknou že to je životu nebezpečné hladovět víc jak 3 dny a že hrozí vážný poškození...čili pmn je utopie myslet si že by jeden týpek tady co bude mít onen bílý plášt vylezl někde na podium, všechno jim to pověděl a najednou se všichni chytnou za hlavu.... vždyt ta paní doktorka liptáková co tam se mnou byla v tom pořadu pronesla na mudra dost revoluční výroky a stejně si myslím že to se zdeňkem nehlo ani o píď...
takže tak, aneb kdo chce kam pomozme mu tam, házet perly sviním je jen ztráta energie, neb kdo hledá najde, každému co jeho jest a takdál

mimochodem radko já vím moc dobře o čem mluvíš, mám sestru s RS, která se kdysi o něco snažila a totálně to vzdala a vyprdla se na to se o něco snažit (nemám tím na mysli jen jídlo ale komplet vše)...a já se prostě jen musím s tímhle smířit, je to její volba a nikdo jiný s tím nic nemůže udělat, to že už sem se i na hlavu stavěla mockrát + všechny informace, možnosti jsem dodala a zprostředkovala, jediný co můžu je se rozhodnout že se na to nebudu dívat..

a jinak děkuju za všechnu tu chválu, moje egíčko si ted vyloženě chrochtá :-)
nevím jestli bych sem vubec měla ještě chodit si tady tohle pěstovat :-)))
mějte se !

hau m:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Tereza píše: mimochodem radko já vím moc dobře o čem mluvíš, mám sestru s RS, která se kdysi o něco snažila a totálně to vzdala a vyprdla se na to se o něco snažit (nemám tím na mysli jen jídlo ale komplet vše)...a já se prostě jen musím s tímhle smířit, je to její volba a nikdo jiný s tím nic nemůže udělat, to že už sem se i na hlavu stavěla mockrát + všechny informace, možnosti jsem dodala a zprostředkovala, jediný co můžu je se rozhodnout že se na to nebudu dívat..

a jinak děkuju za všechnu tu chválu, moje egíčko si ted vyloženě chrochtá :-)
nevím jestli bych sem vubec měla ještě chodit si tady tohle pěstovat :-)))
mějte se !

hau m:-)
Terez, jak Te chapu! Jsou to pocity rozcarovani, zklamani, beznadeje... pak proces smutneho pochopeni a prostor akorat na to, se s tim smirit... . Nejtezsi je pochopit, ze oni ty JASNE souvislosti proste nevidi!!!

I ten rozhovor jsem chapala, vsichni k tomu driv nebo pozdeji dojdeme, ze uz jen striktne odpovidame a nesnazime se nic vic vysvetlovat...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od buc11 »

myslim, že tak to bylo optymální, nikomu se nic nevysvětlí, výdyť i realizátoři tady sou často plni pochybností, kdo chce cestu si najde a je-li vyvolen, třeba se mu popodaří i vytrvat
Nejvíc působí příklad a to ju eště ani neviděli
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od epony »

RadkaS píše: Delat druhym prednasku, kdyz jsou nasmerovany jinak je proste skoda energie, casu, slov ...
Radka, každý uspech je postavený na mnohých neuspechoch a pádoch..
velmi ma posilnuje kniha od D.Wolfa Sunfood diet, kde píše:
"The best way to make others healthy is to become incredibly healthy yourself!"
-ono to príde, len treba trpezlivosť..
"Transforming yourself is a means of giving light to the whole world"
:D :D :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

epony píše:
RadkaS píše: Delat druhym prednasku, kdyz jsou nasmerovany jinak je proste skoda energie, casu, slov ...
Radka, každý uspech je postavený na mnohých neuspechoch a pádoch..
velmi ma posilnuje kniha od D.Wolfa Sunfood diet, kde píše:
"The best way to make others healthy is to become incredibly healthy yourself!"
-ono to príde, len treba trpezlivosť..
"Transforming yourself is a means of giving light to the whole world"
:D :D :D

Epony, dle zkusenosti to fakt neprijde... to bys musela zazit, to je opravdu neprenosna zkusenost >:-) . Zkus mluvit pro hluche, ukazovat slepym... a uvidis :?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od epony »

ja to isté zaživam, len pozorujem, ako ludia naokolo chorlaveju a vitastrava im pripadá skoro ako šarlatanstvo..ale praveže toto je pre mna vyzva, a akonahle budem mať niekolkoročné skusenosti a viac vedomostí, a budem chodiaca reklama na zdravie, budem šíriť vita ako sa len dá.. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od mira »

Zájem o vlastní zdraví, jdoucí až do fáze askeze,
jak je tento životní styl zpravidla vnímán, je málo
rozšířený koníček.
Autority před tím varují a málokdo by byl takový
pošuk, aby s nimi nesouhlasil.
Každý si všímá především těch, kteří se dožili
požehnaného věku, ačkoliv zdravě nežili.
Nekonečné zástupy těch, kteří byli postiženi nějakou
civilizační chorobou, jsou uklizeny ve špitálech.
Na něco se umřít musí a tělo by mělo jít do hrobu
zhuntované, jsou často používané duchaplné výroky.
Když si někdo postěžuje, že má zdravotní
problém a vím, jak málo, nebo nic, dělá proto,
aby se to zlepšilo, řeknu mu, že mne to nedojímá
a leží, jak si ustlal.
Obrňte se svatou trpělivostí, chcete-li cokoliv
vysvětlovat zatemnělé mysli a úspěch nečekejte,
abyste nebyli znovu a znovu zklamáni.
"Hrách na stěnu házet."
"Doma není nikdo prorokem."
"Nic neřeš, neživíš, tak nepřepínej a hlavně po ničem
nepátrej."
Všeho s mírou.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od balada »

epony píše:ja to isté zaživam, len pozorujem, ako ludia naokolo chorlaveju a vitastrava im pripadá skoro ako šarlatanstvo..ale praveže toto je pre mna vyzva, a akonahle budem mať niekolkoročné skusenosti a viac vedomostí, a budem chodiaca reklama na zdravie, budem šíriť vita ako sa len dá.. :)
presne epony! to je asi jediny mozny zpusob
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sitar »

Honza píše:musel by to říkat nějaký MUDr.
chtělo by to, aby tady někdo z osazenstva vystudoval už konečně medicínu, udělal si obě atestace, stal se primářem a pak možná když něco řekne, to budou lidi vnímat

druhá možnost by byla, kdyby nějaký fakt dobrej sportovec (tady nestačí uběhnout maratón, tady by to chtělo ho vyhrát) na veřejnosti řekl, že mu k výkonu dopomohla syrová, živá strava

nic jiného mě nenapadá - všichni ostatní budou vždy podezřívání z nebezpečné alternativy
Muselo by to říkat 9 z 10-ti doktorů. Teprve pak by to lidi připustili, ale pouze připustili a jeli by si dál po svém. Koukněme třeba na etikoterapeuta Vogeltanze. Je to jen kapka v moři.

Prostě platí stará pravda, že má cenu pomáhat jen hledajícímu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od buc11 »

mira píše:Zájem o vlastní zdraví, jdoucí až do fáze askeze,
jak je tento životní styl zpravidla vnímán, je málo
rozšířený koníček.
Autority před tím varují a málokdo by byl takový
pošuk, aby s nimi nesouhlasil.
Každý si všímá především těch, kteří se dožili
požehnaného věku, ačkoliv zdravě nežili.
Nekonečné zástupy těch, kteří byli postiženi nějakou
civilizační chorobou, jsou uklizeny ve špitálech.
Na něco se umřít musí a tělo by mělo jít do hrobu
zhuntované, jsou často používané duchaplné výroky.
Když si někdo postěžuje, že má zdravotní
problém a vím, jak málo, nebo nic, dělá proto,
aby se to zlepšilo, řeknu mu, že mne to nedojímá
a leží, jak si ustlal.
Obrňte se svatou trpělivostí, chcete-li cokoliv
vysvětlovat zatemnělé mysli a úspěch nečekejte,
abyste nebyli znovu a znovu zklamáni.
"Hrách na stěnu házet."
"Doma není nikdo prorokem."
"Nic neřeš, neživíš, tak nepřepínej a hlavně po ničem
nepátrej."
tak to je, a naštěstí, možná
Odpovědět