Mléčné výrobky

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mléčné výrobky

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od tristazmista »

Vznik cukrovky typu 1 v detstvi, zapricinenou autoimunitnim(nereversibilnim) zanetem. Je to pekne popsano v http://www.thechinastudy.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

- dite neni kojeno dost dlouho a zacne dostavat kravske mleko nebo vyrobky z nej
- mleko(vyrobky) se dostava do tenkeho streva, kde je rozlozeno na jednoduche aminokyseliny
- u nekterych deti nedojde k dokonalemu rozlozeni na aminokyseliny a ve streve zustanou bilkovinove bloky
- tyto bilkovinove bloky muzou byt absorbovany do krve
- imunitni system oznaci tyto bloky za cizorode latky a zacne je nicit
- bohuzel nektere bloky vypadaji jako bunky slinivky, ktera vyrabi inzulin
- imunitni system ztraci schopnost rozpoznat mezi mlecnou bilkovinou a bunkami slinivky a nici oboji, timz eliminuje schopnost ditete produkovat inzulin
- dite se stava diabetikem s cukrovkou typu 1 a zustava jim az do konce sveho zivota

sakra, ze tohle nerikaj v reklame na jogurty
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od doubravka »

Nevím, školy nemám, ale zajímalo by mě, co všechna ta děcka, která na kravském mléku vyrůstala a cukrovku si nevypěstovala? Přijde mi to jako další převratné zjednodušující vysvětlení - obávám se, že je tahle problematika poněkud komplexnější.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od tristazmista »

ja sem taky vyrostl na kravskem mleku a nemam cukrovku. Tohle je popis vzniku cukrovky 1. typu u ditete, ktere ji dostalo.

Nevim jak ti mam vysvetlit proc nekteri lide onemocni a nekteri ne. Asi silnejsi imunita, schopnost tela cistit se rychleji od toxinu....
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Seraf »

Tak myslím že záleží na každém z nás jakej máme organizmus, IS. Někdo se cpe od rána do večera tlačenkama, kouří, pije, a je hubenej, čilej, relativně zdravej a umře v 80 na motorce.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od buc11 »

[quote="Seraf"]Tak myslím že záleží na každém z nás jakej máme organizmus, IS. Někdo se cpe od rána do večera tlačenkama, kouří, pije, a je hubenej, čilej, relativně zdravej a umře v 80 na motorce.[/quote]

Nelze vypichovat takéto jednotlivce,
jde o většinové skupiny, kde se následky objeví s určitou pravděpodobností a to pak vidím jednoznačně
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od tristazmista »

u teto studie byla uvedena krivka konzumace mleka k incidentum vyskytu diabetu 1. typu. Cim vetsi byla konzumace mleka na osobu v jednotlive zemi, tim vetsi byl procentualni vyskyt cukrovky. Finove napriklad meli vyskyt 36 krat vyssi nez v japonsku, kde se mleko moc nekonzumuje.

To ze se tyto vysledky moc nezverejnuji, je celkem logicky, kdyz vezmem ze jenom trzby Danone z mlecnych vyrobku budou nekolik milliard dolaru rocne. Navic se hned po zverejneni obevi par studii ktere toto vyvratii. Vetsinou sou tyto vedecke tymy zponzorovany prave nadnarodnimi koncerny typu Coca cola, Mcdonalds.

Navic u tech deti ktere ten diabetes dostali se delali testy na ty protilatky proti mlecne bilkovine a z 150 testovanych deti je mely vsechny vysoke.

nejake info je dokonce i na novinkach http://www.novinky.cz/clanek/139688-kra ... rovky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
plikous

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od plikous »

A syrovátka (sušená) byste doporučil?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od awa »

Nebrat....ani pes by to nepil....není to přirozené k pravidelné konzumaci. Vím, reklama na Amálku a její účinky může způsobit v hlavě zmatek. Dokonce nepopírám i její léčivé účinky...(i když jak u koho), ale i spousta tabletek bychom měli podle reklam nebo doporučení brát...jinak asi umřemmm (:-)
No, záleží na tvém rozhodnutí. Jedná se o tvé zdraví, tvé tělo...
andy

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od andy »

Jednoznacne mliecne vyrobky ano!

tarat cosi o tom, ze kravske mlieko je pre tela a nie ludske mlada... akoby kravske maso alebo ine bolo urcene pre cloveka :)

jednoznacne mliecne vyrobky ano, su mimoriadne zdrave, v dospelosti to iste.
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Bafule »

myslím, že svůj význam na tom mají krevní skupiny. Pro některé je mléko jedovaté, pro některé prospěšné.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Jindra »

andy píše:Jednoznacne mliecne vyrobky ano! tarat cosi o tom, ze kravske mlieko je pre tela a nie ludske mlada... akoby kravske maso alebo ine bolo urcene pre cloveka :) jednoznacne mliecne vyrobky ano, su mimoriadne zdrave, v dospelosti to iste.
ja osobne toto beru jako vtip. vysokou hlenotvornost mlecnych vyrobku jsem osobne nekolikrat testoval sam na sobe (Ty taky?) a vidim to jinak - mlecne vyrobky samozrejme ne. Dale, ten nepomer mezi hmotnostnim prirustkem telete a lidskeho mimina je snad taky jasnej - a mluvit o mlece v dospelosti nema smysl, zadny dospely tvor v prirode mleko nekonzumuje.
Aspon malou toleranci ale davam: kdyz uz se nekdo mlecnych vyrobku opravdu nechce vzdat, tak at to je aspon domaci vyroba ze syroveho mleka a nejlepe kysane varianty, protoze obsahuji nezbytne enzymy.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Bafule »

Jindra píše:ja osobne toto beru jako vtip. vysokou hlenotvornost mlecnych vyrobku jsem osobne nekolikrat testoval sam na sobe (Ty taky?) a vidim to jinak - mlecne vyrobky samozrejme ne. Dale, ten nepomer mezi hmotnostnim prirustkem telete a lidskeho mimina je snad taky jasnej - a mluvit o mlece v dospelosti nema smysl, zadny dospely tvor v prirode mleko nekonzumuje.
Aspon malou toleranci ale davam: kdyz uz se nekdo mlecnych vyrobku opravdu nechce vzdat, tak at to je aspon domaci vyroba ze syroveho mleka a nejlepe kysane varianty, protoze obsahuji nezbytne enzymy.

přesně tak a ještě bych preferovala domácí kozí před kravským. Že mléko zahleňuje jsem se taky několikrát přesvědčila a zatím jsem asi nenarazila na potravinu, která by mléko v zahleňování předčila..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Sitar »

andy píše:Jednoznacne mliecne vyrobky ano!

tarat cosi o tom, ze kravske mlieko je pre tela a nie ludske mlada... akoby kravske maso alebo ine bolo urcene pre cloveka :)

jednoznacne mliecne vyrobky ano, su mimoriadne zdrave, v dospelosti to iste.
Byl/a si nekdy v kravine?

Jinak to beru jako provokaci. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od buc11 »

chúĎa sáblice, propaguje a konzumuje, věřím jí, skvělá probija a někde soudruzi udělali chybu
já jim fandím, celej rok makaj (baur, nojmanka, sáblice) a tak často padaj triviálními chorobami, o kterých se mně neukázněnci může jen zdát
Bludička

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Bludička »

Je tu někdo, kdo přečetl knihu Ernsta Guntera? Odkaz je zde: http://www.insightsofgod.com/downloads/ ... strava.pdf
Propaguje dost vehementně čerstvé mléko a uvádí i své zkušenosti.
Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Jindra »

Buci čtu to až teď; dobře napsáno :) :) :)

Bludičko, co si o tom myslím třeba já... no asi jen to, že každý má právo na svůj názor. Samozřejmě vůbec není špatné, když je ten názor podložený nějakým studiem a nějakými osobními zkušenostmi. Takže když teď napíšu, že mám názor značně odlišný, není to ani dobré, ani špatné, jen to prostě znamená, že mám názor jiný.
Patrně se nemusíme zabývat hlenotvorností mléka a výrobků z něj - to už bylo doloženo mnoha studiemi a i kdyby nebylo, já osobně vyzkoušel sám na sobě (a mohu tedy potvrdit). Zrovna včera jsem se o mléce bavil s taťkou, jenž mi popisoval, kolik mléka v dětství/mládí vypil. Jenže to bylo na vesnici a mléko bylo syrové, tedy nehomogenizované, nepasterované. To je něco značně jiného než dnešní trvanlivé "mléko" v krabici, navíc mléko od krav stresovaných velkochovem, kde ta zvířata nevědí, co je to prosluněná louka. Tato Günterova knížka je zajímavá a určitě není odvěci si ji přečíst, ale nic nemění na faktu, že kravské mléko je určeno mláďatům krávy a nic nemění ani na faktu, že jen člověk takhle pije mléko i v dospělosti a navíc mléko od jiného živočišného druhu.
Stručně řečeno (abych Ti odpověděl), s konzumací mléka nesouhlasím (jak tu správně naznačuje Sitar - kdož byl v kravíně, chuť na mléko jej často přejde). Když už na něj ale někdo v předchozích letech hodně navykl a je to pro něj problém, OK, ať si dá, však se na to neumírá (v rozumném množství), ale vybírat z toho zla alespoň zlo nejmenší, tedy - volit mléko syrové (nepaster nehomog) a nejlépe v nějaké kysané formě, která je bohatá na trávicí enzymy.

Jo a připomíná mi to třeba knížku Vaříme nemocným rakovinou od pí Partykové. Sice jde o mudru, která moc dobře ví, co s tělem dělá strava tepelně upravená i neupravená a přesto napíše takovou knížku. Já osobně bych nemocnému rakovinou nevařil, nepodával nic tepelně upraveného. No ale opět - zase platí, že každý přece má právo na svůj názor. Ať si každý naštuduje, jak tělu (ne)pomůže vařené, též jak tělu (ne)pomůže syrové a pak ať si vybere. Jen je ale třeba znát obě strany mince. Tak nějak to platí i pro konzumaci mléka (byť syrového).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Návštěvník

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Návštěvník »

- volit mléko syrové (nepaster nehomog) a nejlépe v nějaké kysané formě, která je bohatá na trávicí enzymy.

Ano.
Mám zajímavý zážitek -telefonovala jsem před časem do mlékárny Kunín, jakže oni vyrábí kysané výrobky - kefír, když mléko musí pasterizovat a takové už potom nekysne. Bylo mi řečeno, že se do toho pasterizovaného mléka přidávají dodatečně kvasící kultury!!! Tedy žádná příroda!!!posting.php?mode=quote&f=11&p=133267&si ... 85cfb5c76f#
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od cepheus »

Ono existuje neco vylozene syntetickeho z laboratori (treba z nafty) co kvasi ? Jsem mel vzdy za to ze co kvasi musi byt zive.
Nebo tam dodaji zpetne jen mlecne kvasici kultury ? To me celkem zajima.
Diky.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Oriana »

Návštěvník píše:- volit mléko syrové (nepaster nehomog) a nejlépe v nějaké kysané formě, která je bohatá na trávicí enzymy.

Ano.
Mám zajímavý zážitek -telefonovala jsem před časem do mlékárny Kunín, jakže oni vyrábí kysané výrobky - kefír, když mléko musí pasterizovat a takové už potom nekysne. Bylo mi řečeno, že se do toho pasterizovaného mléka přidávají dodatečně kvasící kultury!!! Tedy žádná příroda!!!posting.php?mode=quote&f=11&p=133267&si ... 85cfb5c76f#
To, že se do různých druhů kysaných mléčných výrobků přidávají různé druhy kvasinek(baktérií - teď nevím), je snad obecně známé. Běžně pasterované mléko (cca 72 °C) kysne, ale pokud se nechá zkysnout přirozenou cestou, tak není vždy zaručen stejný výsledek, protože záleží na tom, jaké bakterie zkysání zapřičiní. V době mého dětství a mládí se jiné než pasterované mléko neprodávalo, a vím z osobní zkušenosti, že mléko zkyslé přirozenou cestou bylo někdy velmi dobré a jindy i hořké a nedalo se pít. Jednou jsem od někoho dostala kefírová zrna a těm se muselo mléko dokonce převářet. Kefír byl pak vynikající.
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Xeelee »

Oriana píše:Jednou jsem od někoho dostala kefírová zrna a těm se muselo mléko dokonce převářet. Kefír byl pak vynikající.
Převářet? Co to je za blbost? Kefírová houba zvládne zpracovat mléko pasterizované, nepasterizované i homogenizované z krabice. Bez převáření.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Panda »

Xeelee píše:
Oriana píše:Jednou jsem od někoho dostala kefírová zrna a těm se muselo mléko dokonce převářet. Kefír byl pak vynikající.
Převářet? Co to je za blbost?...
Možná proto, aby tam nezůstaly ty špatné bakterie, ale jenom ta násada správných bakterií - možná je nedokážou porazit.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od cepheus »

Pando a mozna je Zem jeste porad placata :D.
Kefirova houba tibetka si udajne poradi se vsim, nepodcenoval bych az tolik ID designera:).
Prezila mi v kravskym neprevarenym mliku z automatu v lednici to co o ni teoretici pisou, ze uz neprezije, boma, co ? :D
Zapomnel jsem na ni, jdu to vylit a malinky kvetacky se vesele kouli z flasky ven, dostaly cerstvy mliko a ozily a fungovaly uplne stejne jako pred tim zchlazenim:).
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Oriana »

Nikdy jsem se klturami pro výrobu mléčných výrobků nijak nezabývala, takže nedovedu porovnat, zda tehdejší kefírová zrna - vypadalo to jako velká rýže - jsou totožná s kefírovou houbou. Nebylo to ani z běžné distribce - z obchodu. Je to už 37 let. A převařovalo se to mléko proto, aby to nechytlo nějaké divoké kysání.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od cepheus »

Hmmm .. zajimave, no kazdopadne Tibetka papa mliko (jakekoli) a kaka kefir.
Faktem je ze chut je pokazde jina a zavisi od mlika, od teploty v jake se dela, od rychlosti jakou se dela (od mnozstvi Tibetky co do toho nasypu), moc vlivu tam je na vyslednou chut.
Ale je to aspon vzruso, pokazde je kefir jiny:).
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od Xeelee »

Panda píše:Možná proto, aby tam nezůstaly ty špatné bakterie, ale jenom ta násada správných bakterií - možná je nedokážou porazit.
To už je lepší kupovat si pasterizovaný mlíko. V Praze je problém narazit na dodavatele mléka do automatů, kterej nepasterizuje. Já si jezdím pro nepasterizovaný mlíko a má tibetská houba ho naprosto miluje :) A já taky. Jako malej sem pil mlíko přímo od krávy (ještě teplý) a neměl sem s tím problém. Důležitý je ale mít v pořádku imunitu a trávení. Normálně se stravujícího člověka musí nepasterizovaný mlíko pořádně prohnat :) Po úpravě kefírovou houbou už si tím tak jistej nejsem.
JitkaD

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od JitkaD »

Dobrý den,

vyznat se v problematice mléka je hodně těžké. Každý výzkum, článek, kniha říkají něco jiného, já si to snažím skládat do sebe jako skládačku, byť si některé názory dost protiřečí. Zajímavý názor na něj má například Hana Zemanová ve své knize Bioabecedář.

Mně osobně nejvíce daly články na webu vyzivujicitradice.cz, odkaz na články s tagem "mléko": http://vyzivujicitradice.cz/tag/mleko/ Přijdou mi nejvíce smysluplné.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od smajliss »

Jedny studie jsou dělány s pasterizovaným a homogenizovaným white mokem. A ti druzí, kteří mluví o prospěšnosti, tak mluví o nepasterizovaném, čerstvém, nejlépe domácím mléku.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od bukaj »

Kvalitní mléčné výrobky zpracované kysáním, kefírovými houbami či do podoby másla mi přijdou důležité. Jeden čas jsem měl snahu je omezovat ale s nimi se cítím rozhodně lépe. Přesně, chce to odlišovat to zpracované a to pravé. Je tam spousta věcí, které si jinak tělo z rostliných zdrojů nesplaší. A Price mi přijde všeobecně jako velmi dobrý zdroj informací pro stravování.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčné výrobky

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Odpovědět