Klystýr - očista tlustého střeva

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
rawjozi
Příspěvky: 17
Registrován: sob črc 23, 2011 6:18
Bydliště: kosice

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od rawjozi »

to som nevedel ze voda z kohutika sa musi prevarit. destilka bude asi lepsia. ja sa snazim pouzit stale urinu.
MMS/CDS, surova strava, urinoterapia, klystir, post, rozne ocisty, ...
Uživatelský avatar
medvediki
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 14, 2012 17:20

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od medvediki »

rawjozi píše:to som nevedel ze voda z kohutika sa musi prevarit. destilka bude asi lepsia. ja sa snazim pouzit stale urinu.
Tu urinu pred pouzitim ohrejes alebo pouzijes cerstvu?
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od venclík »

http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... aror-z-PVC

Mám něco takového. Vydrželo to docela pár let, ale plastový sáček se už začíná zvrchu trhat, byť pořád použitelné. Voda se nemusí převařit, ale je to lepší. Kdysi dávno jsem si klystýr dával i tak, že jsem ze sprchy odšrouboval nástavec a trubku si dal do análu- a taky jsem to přežil. Klystýr je panacea a nejlepší prostředek k okamžitému zlepšení stavu obvzláště po přejezení. Byť je to asi individuální, ale musí se obsah ve střevech "promíchat" s vodou a co nejdéle zadržet, byť puzení bývá často urgentní. Při zavádění klystýru pokud chceme aspoň částečně vyprázdnit i tenké střevo a máme víc vody, je třeba stáhnout břicho k sobě a na nějakou dobu zadržet dech, aby se otevřela jakási západka mezi tlustým a tenkým střevem. Aspoň tak jsem to někde četl, a zdá se mi to tak fungovat. Nejlépe je pak udělat nějaký nálev z bylin, je to asi vcelku jedno, používal jsem většinou ostropestřec (na játra) , heřmánek nebo meduňku.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od Panda »

venclík píše:...Kdysi dávno jsem si klystýr dával i tak, že jsem ze sprchy odšrouboval nástavec a trubku si dal do análu- a taky jsem to přežil....
Tohle ať rozhodně nikdo nezkouší!!!

Může to fungovat, ale při neopatrném použití je to životu velmi nebezpečné, protože voda má takto pro střeva velmi vysoký tlak a může je potrhat!
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od venclík »

Panda píše:
venclík píše:...Kdysi dávno jsem si klystýr dával i tak, že jsem ze sprchy odšrouboval nástavec a trubku si dal do análu- a taky jsem to přežil....
Tohle ať rozhodně nikdo nezkouší!!!

Může to fungovat, ale při neopatrném použití je to životu velmi nebezpečné, protože voda má takto pro střeva velmi vysoký tlak a může je potrhat!
Já jsem to tehdy dával na velmi malý tlak vody, jen tak-tak aby to trochu stříkalo do výše. Ale varování je asi na místě.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od Panda »

Určitě. Lidi mají často sklony kopírovat něco bez přemýšlení.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od Sweetie »

a mate nekdo srovnani, jak bylo, nez jste zacali praktikovat klystyry a a po tom? jeste jsem ho nezkusila, spis piju teplou vodu po ranu a pomerancovej dzus, to taky trochu cisti, zalezi v kterou hodinu. ale pac mam liny strevo, chtelo by to vic.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od venclík »

Já ti sice moc neodpovím, jsa dosti nestandartní "exot", ale klystýr stejně nenahradí pořádný průplach kolonhydroterapií, nebo jak se to nazývá. Totiž pokud se voda hned vypudí (a to puzení je alespoň u mě dost nepříjemné), tak se obsah nemůže rozpustit, a pak odejde spíše voda. Pokud ale máš úspěchy v raw a žádné potíže, pak nemusí být důvod; snad jen občasně nebo vyjímečně třeba po přejezení nebo silném alkoholickém opojení. Podle mých zkušeností (a tak se i v popisech udává), klystýr funguje okamžitě, tedy okamžitě zlepšuje fyzický i psychický stav, "vylepšuje" pleť atd.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od Sweetie »

Dik za odpoved Venci, taky mi klystyr prijde jen tak proplachnout konecnik, ale zase kdyz uz je propagovan ve svejkovi a rikas ze ucinky jsou hned videt.. asi ho jednou zkusim. do kolon.. bych nesla. nejlip se myslim procisti strevo na sance, nebo pustem. ale kde na to vzit vuli.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od Fiona »

Na klystyr nemuzu rict jedno spatne slovo. Ze zacatku jsem klystyrovala hodne, vlastne denne, uplne jinak se po nem usinalo nez bez. Rekla bych ze je nedocenitelny zvlast tehdy, pokud clovek vylozene citi ze by to chtelo jit na velkou, ale jeste to neni takove aby to slo samo od sebe... Dneska uz to nedelam, jednak streva fungujou bezchybne a jednak je sem tam proplachnu sankou, ale na klystyr nedam dopustit. Nejlepsi prvni pomoc pri plynatosti! :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od ovekyska »

Sweetie píše:a mate nekdo srovnani, jak bylo, nez jste zacali praktikovat klystyry a a po tom? jeste jsem ho nezkusila, spis piju teplou vodu po ranu a pomerancovej dzus, to taky trochu cisti, zalezi v kterou hodinu. ale pac mam liny strevo, chtelo by to vic.
ja nemam najlepsie skusenosti, hlavne by som chcela upozornit na opatrnost, lebo vseobecne tu a na inych zdravych strankach prevladajuci nazor, ze klystiry su neskodne, nie je zas tak uplne pravda, niekomu pomoze, niekomu uskodi.
pokial budes mat pocit, ze sa ti po klystirovani este spomalilo crevo, tak je lepsie vynechat.
treba sa drzat zauzivaneho postupu, uvadzaneho v mnohych knizkach,
1. tyzden denne, 2. tyzden obden , potom raz za tri dni atd...
myslim, ze to konci klystirom raz za tyzden dlhodobo, avsak pre nas, co po klystire nejdeme 2-3 dni na velku, je to zacarovany kruh.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Klystýr - očista tlustého střeva

Příspěvek od Jindra »

.
já teda taky dávám hlas pro klystýr. Jasně Venclíku, hydrocolonterapie bude patrně to nej, ale klystýr je po ruce a třeba denně. Na klystýru se mi moc líbí, že poněkud napne pružnou stěnu střeva a tím se nutně odtrhnou nepružné sedimenty, které se pak vyplaví. To je věc, kterou podle mne šanka tak dobře neudělá; šanka střeva pěkně protáhne, jj, ale neutrhne s sebou staré nálepy. Pozor, jen můj názor.

Sweetie, klystýr není propláchnutí konečníku :-) Pokud se přitom dělají správné cviky a masáže a vytváříš v břiše podtlak, voda zaplaví nejen celé tlusté, ale i část tenkého střeva. Dobře udělanej klystýr je určitě dost dobrá věc. A co třeba takovej česnekovej, proti parazitům.
No jo, půst, viz ty působivý fotky na Pavlově webu, ale to máš pravdu, kde vzít vůli na čtyřicítku... :-/
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět