Urinoterapie

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Urinoterapie

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

hugo píše: ... clanek Urinoterapie
Mam dotaz: pokud se PRO vitariansky styl zivota argumentuje tim, ze prece dodnes zvirata neji varenou stravu, proc se podporuje urinoterapie, kdyz - alespon, pokud vim - zadne zvire svou moc nepije?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Seraf »

babicka píše:
hugo píše: ... clanek Urinoterapie
Mam dotaz: pokud se PRO vitariansky styl zivota argumentuje tim, ze prece dodnes zvirata neji varenou stravu, proc se podporuje urinoterapie, kdyz - alespon, pokud vim - zadne zvire svou moc nepije?
pije
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

Seraf píše:
babicka píše:
hugo píše: ... clanek Urinoterapie
Mam dotaz: pokud se PRO vitariansky styl zivota argumentuje tim, ze prece dodnes zvirata neji varenou stravu, proc se podporuje urinoterapie, kdyz - alespon, pokud vim - zadne zvire svou moc nepije?
pije
OK, Seraf, tohle prohlaseni nestaci. Jake zvire pije vlastni moc? Kde se o tom dovim?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Fiona »

No, sice to tu uz je v jinem vlakne, ale aby se nahodou nedoslo k omylu... ;)

http://www.metacafe.com/watch/1045217/thirsty_monkey/" onclick="window.open(this.href);return false;
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:No, sice to tu uz je v jinem vlakne, ale aby se nahodou nedoslo k omylu... ;) http://www.metacafe.com/watch/1045217/thirsty_monkey/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mila Fiono, toto video lze povazovat za dokument nikoli bezneho chovani lidoopu. Skoro bych to srovnala s ... jak se to jmenuje? ... lidska sexualni odchylka, pri niz se pro pohlavni vzruseni uziva moci a vykalu. Ten opicak si ovsem spis hraje - je to skoro jiste ze ZOO, kde se zvirata nudi.
Tak se ptam znovu: proc urinoterpaie? Kde se s ni setkame v prirode?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše:
Fiona píše:No, sice to tu uz je v jinem vlakne, ale aby se nahodou nedoslo k omylu... ;) http://www.metacafe.com/watch/1045217/thirsty_monkey/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mila Fiono, toto video lze povazovat za dokument nikoli bezneho chovani lidoopu. Skoro bych to srovnala s ... jak se to jmenuje? ... lidska sexualni odchylka, pri niz se pro pohlavni vzruseni uziva moci a vykalu. Ten opicak si ovsem spis hraje - je to skoro jiste ze ZOO, kde se zvirata nudi.
Tak se ptam znovu: proc urinoterpaie? Kde se s ni setkame v prirode?
Ja tedy taky videla opice, jak pily moc a taky papkaly hovinka. Na vlastni oci jsem je pozorovala, v zoo :-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše:
babicka píše:... toto video lze povazovat za dokument nikoli bezneho chovani lidoopu ... je to skoro jiste ze ZOO, kde se zvirata nudi. Tak se ptam znovu: proc urinoterpaie? Kde se s ni setkame v prirode?
Ja tedy taky videla opice, jak pily moc a taky papkaly hovinka. Na vlastni oci jsem je pozorovala, v zoo :-)[/quot
Mila RadkoS, to je ono - zvirata v ZOO se nechovaji "normalne". Clovek si jeste neuvedomil, ze i zvirata potrebuji a vyhledavaji stimuly, aby zamestnala mysl. A v takovem ZOO - co maji? Mimo visici pneumatiky a sem tam micku, jen - vlastni telo. (Mimochodem, pozorovala jsem psy, jak poziraji kocici trus v oblasti, kde je masa nedostatek - kocka je vic masozrava nez pes a zrejme ho to lakalo,ale - zase - neni to bezne chovani.]
Zacatek (neumyslne) diskuse byl dotaz: rikame-li, ze vsechna zvirata jsou vitariani a to jsou, proc urinoterapie? Kde ji v prirode vidime?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše: Mila RadkoS, to je ono - zvirata v ZOO se nechovaji "normalne". Clovek si jeste neuvedomil, ze i zvirata potrebuji a vyhledavaji stimuly, aby zamestnala mysl. A v takovem ZOO - co maji? Mimo visici pneumatiky a sem tam micku, jen - vlastni telo. (Mimochodem, pozorovala jsem psy, jak poziraji kocici trus v oblasti, kde je masa nedostatek - kocka je vic masozrava nez pes a zrejme ho to lakalo,ale - zase - neni to bezne chovani.]
Zacatek (neumyslne) diskuse byl dotaz: rikame-li, ze vsechna zvirata jsou vitariani a to jsou, proc urinoterapie? Kde ji v prirode vidime?
To, co pises, ma logiku. ZOO pro zvirata urcite neni prirozene prostredi a ani potrava neni ziskana prirozenou cestou. Hmm... jestli je to v prirode normalni nevim. Ale na druhou stranu ani my nejsme v prirozenem prostredi. Takze jsme tak trosku jako zviratka v ZOO. Takze asi si tou urinou neco vyrovnavame, tezko rict. Sama za sebe muzu rict, ze mi vzdycky udela dobre. A taky je pravda, ze cim dele jsem na vitarianske strave, tim mene jejich sluzeb vyuzivam, ale pokud ano, byva pomoc ucinna. Je to jediny "lek", ktery jsem ochotna kdykoliv dle potreby aplikovat, at uz zevne nebo vnitrne.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

Co delam spatne, ze se mi netvori modre ctverce s textem, na ktery odpovidam??
dvdmchl

Re: Urinoterapie

Příspěvek od dvdmchl »

nedelas spatne nic, na serveru zmizela moznost pouzivat tagy. To bude vec pro Huga.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Urinoterapie

Příspěvek od hugo »

dvdmchl píše:nedelas spatne nic, na serveru zmizela moznost pouzivat tagy. To bude vec pro Huga.
Ošetřeno.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše: ... mi vzdy udela dobre... cim dele jsem na vitarianske strave, tim mene jejich sluzeb vyuzivam, ale pokud ano, byva pomoc ucinna. Je to jediny "lek", ktery jsem ochotna kdykoliv dle potreby aplikovat, at uz zevne nebo vnitrne.
Hmm, hmm ... rada bych se o tom dovedela vic. Mohla byste mi poradit? Mam porad tu "alegickou" rymu a sedy zakal ... co byste delala vy?
A taky - za jak dlouho se ukazi vysledky? Jsem hodne netrpeliva a uz mne unavuje cekat. Trapi mne to tak dlouho... Prasky pomohou hned - to je ten problem. Ale odmitam je brat a ta ryma se mi trochu zlepsila sama. Zakal se naopak zhorsuje.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše:
RadkaS píše: ... mi vzdy udela dobre... cim dele jsem na vitarianske strave, tim mene jejich sluzeb vyuzivam, ale pokud ano, byva pomoc ucinna. Je to jediny "lek", ktery jsem ochotna kdykoliv dle potreby aplikovat, at uz zevne nebo vnitrne.
Hmm, hmm ... rada bych se o tom dovedela vic. Mohla byste mi poradit? Mam porad tu "alegickou" rymu a sedy zakal ... co byste delala vy?
A taky - za jak dlouho se ukazi vysledky? Jsem hodne netrpeliva a uz mne unavuje cekat. Trapi mne to tak dlouho... Prasky pomohou hned - to je ten problem. Ale odmitam je brat a ta ryma se mi trochu zlepsila sama. Zakal se naopak zhorsuje.
Tak to jste se strefila. Taky mam alergii. Od 17-ti a ted je mi 31. Na alergii jsem urinu nikdy cilene neaplikovala, mozna by stalo za pokus to sledovat, jestli se to po uziti nejak zlepsuje. Rozhodne se mi alerigie hodne zlepsila, uz na veganske strave jsem videla pokroky. Driv jsem brala vakciny a Zirtec nebo jak se to pise a nemohla jsem v lete skoro existovat. Bylo to hrozny, vecne rudy kukadla, sliznice v krku svedila tak, ze jsem ji musela skrabat alespon jazykem, coz stejne nepomahalo, akorat to slo do bolesti, hlava jeden strep... no byl to pocit horsi nez pri chripce, pocit, jako bych nebyla ve svem tele... Ptala jsem se, kdy se mi to zlepsi... bylo mi receno, ze vakcinama se to nezlepsi, ale ze mi udrzi ten stav, co mam, jako ze se to uz nebude zhorsovat :shock: . Koukala jsem
jako blazen, sama jsem si nedokazala predstavit, ze to dokaze byt jeste horsi. Kazdopadne jsem od tech 17-ti zacala premyslet, jakze to moje telo asi funguje a pomalicku jsem zacala menit zivotni styl a stravu. Krok po kroku. To tu zna asi spousta prispevatelu. Jasne, ze jsem prestala chodit na vakciny a na prasky jsem se taky vykaslala. Alergie se zacala lepsit, ostatne tak, jako vsechno. Ackoliv jsem byla driv stale nemocna, minimalne anginy, chripky, tak uz na veganske strave jsem zacala zjistovat, ze moje zdravotni problemy jsou primo zavisle na tom, co jim a jak urdzuju pohybovou aktivitu. Pak uz jsem byla vpodstate cely den na syrovem plus jedna veganska vecere, ktera byla taky pul na pul se syrovou zeleninou. No a od roku 2003 vitarianstvi. Takze moje alergie se podstatne zlepsila v zavislosti na jidle, nicmene se mi ji nepodarilo uplne odstranit. Ale je o hodne lepsi nez kdyz jsem brala prasky a injekce. Kdyz jsem byla v Nevade (kde trava vpodstate neni, je tam poust), tak alergie nebyla vubec, ale to bylo prostredim :D ). Takze sama s tim experimentuju a pozoruju. Hledam. Zkousim. Zacinam si myslet, ze se alergie neda uplne odstranit, protoze je to zrejme dusledek "zkolabovani urcite casti imunity", je to urcitej dusledek toho, ze uz je neco v tele trvale zbourano, zniceno, trvale poskozeno.... nevim, vsechno jsou to moje dohady. Mozna to opravit jde, jen to chce hodne let trpelivosti. Nevim. Ale kazdopadne jsem rada, ze se mi alespon podstatne zlepsila.
Co se tyka sedeho zakalu, tam urcite pomuze i pust. A taky bych urcite proplachovala oci urinou. Tim rozhodne nic nezkazite.
Urina je zazracna tekutina a pokud jste na vitarianske strave, o to je kvalitnejsi. Kdyz jsem jeste jedla vegansky, nedokazala jsem ji polknout, na vitarianske strave dokaze byt vonava po ovoci a chutna nebo bez chuti. Je fakt, ze pokud jite cesnek a cibuli ve velkem, i moc bude cibulova, ale to se da lehce ovlivnit. Pokud vim, ze budu chtit pit moc, proste k tomu tu stravu upravim. Co nejmene soli a co nejvice ovoce. Po datlich je taky lahodne sladoucka.
Vzdycky mi spolehlive pomohla se skrabanim v krku, pri teplotach, v takovych stavech, kdy jsem citila, ze jsem "nemocna", ale vic uz jsem to nedokazala specifikovat. Bylo mi treba nejakym zpusobem blbe, trvalo to par dni a pak jsem si treba vzpomena na urinu a do druheho dne vzdy zlepseni. Pokud jsem si na ni vzpomela hned, nebo pri prvnich priznacich, byla jsem treba do druheho dne dobra. Casem jsem si proste ozkousela, ze urina ano. Ted uz nejak "nemocna" nebyvam, hodne veci jsem si asi vyresila pustem, takze tak nejak nemam duvod k uzivani. Ale jinak je suprova i k zevnim vecem, pokud jsem treba dele na slunicku, nevaham ji pouzit na kuzi. Zkousejte, experimentujte, vnimejte. Sama poznate, jak na ni telo reaguje. Pres urinoterapii je odbornice MUDr. Partykova, zkuste se s ni zkontaktovat, urcite Vam rekne vic.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše: ...Taky mam alergii. Od 17-ti a ted je mi 31... Ptala jsem se, kdy se mi to zlepsi... bylo mi receno, ze vakcinama se to nezlepsi, ale ze mi udrzi ten stav, co mam, jako ze se to uz nebude zhorsovat ... pomalicku jsem zacala menit zivotni styl a stravu. Krok po kroku. To tu zna asi spousta prispevatelu. Jasne, ze jsem prestala chodit na vakciny a na prasky jsem se taky vykaslala. Alergie se zacala lepsit, ostatne tak, jako vsechno... moje zdravotni problemy jsou primo zavisle na tom, co jim a jak urdzuju pohybovou aktivitu... Kdyz jsem byla v Nevade (kde trava vpodstate neni, je tam poust), tak alergie nebyla vubec ... sama s tim experimentuju a pozoruju. Hledam. Zkousim. Zacinam si myslet, ze se alergie neda uplne odstranit, protoze je to zrejme dusledek "zkolabovani urcite casti imunity"... Co se tyka sedeho zakalu, tam urcite pomuze i pust. A taky bych ... proplachovala oci urinou... Co nejmene soli a co nejvice ovoce. Po datlich je taky lahodne sladoucka... Ted uz nejak "nemocna" nebyvam ...
RadkoS, diky za tak obsahlou a zajimavou odpoved. Musela jste hodne trpet. Jsem rada, ze ja to tak strasne nemam, i kdyz treba kozni problemy uz jsou na hranici snesitelnosti.
Urinoterapii jsem uz zkousela, i kdyz nesystematicky, a vysledky nebyly nic moc. Mam u sebe dojem, ze vsechno to jde zevnitr a jidlo a pohyb je to hlavni, co mi tu zahadu pomuze rozlustit. Zatim ale nemam silu cvicit a v oblasti stravovani zacinam badat:)
Obcas si davam hladovky, posledni dobou 3+4, tj. prvni 3 dny suche a zbytek s vodou. Chronicka ryma se mi pritom ZHORSILA!!! Ocim to bylo jedno. Kuze se trochu zlepsila, ale odmitam umrit na hladvku proto, abych mela krasnou plet! :lol:
Vloni na podzim jsem se rovnez vyskytla ve skoro poustnich podminkach a ryma zmizela!!!
Zmizela i po jedinem dni fruktarianstvi a to mne prinutilo nastrazit usi! Protoze je to udalost poslednich dnu, nemam jeste jasno. Budu o tom psat v Denicku.
Jeste k tomu soleni: za poslednich 6 let jsem spotrebovala ca 1,5 kg soli :lol:
Odmitam uverit v definitivni byt "jen" castecny "kolaps" imunitniho systemu; chapu, ze s vekem se moznosti tela snizuji, ale stale muze byt zdrave. Trvam na tom, ze pokud se telo dostalo DO nejakeho stavu, musi se umet dostat i VEN (mimo amputace, priznavam:), jde jen o to prijit na to, KUDY.
Posledni dobou trpim chronickou unavou (uz se mi stalo, ze jsem se ocitla v prostredi bez postele - lehla jsem si proste na zem a spala 2 hodiny:) a zatim na to nic nezabira, nemam tudiz silu cvicit ...
Abych se moc nevypisovala: nebohe telo ma jen omezeny pocet symptomu, aby vyjadrilo, ze mu neco je a je to tedy zaber, snazit se mu porozumet! Proto je opravdu fantasticke, ze si takto muzeme vymenovat zkusenosti. Mam tuto diskusi velmi rada! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Urinoterapie

Příspěvek od tristazmista »

ja byt vama tak dam 2 mesice pust, zasoby podle vahy na to urcite mate a ten rozdil ve zdravi po tak dlouhem pustu bude enormni.... :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše: Obcas si davam hladovky, posledni dobou 3+4, tj. prvni 3 dny suche a zbytek s vodou. Chronicka ryma se mi pritom ZHORSILA!!! Ocim to bylo jedno. Kuze se trochu zlepsila, ale odmitam umrit na hladvku proto, abych mela krasnou plet! :lol:
Ona se nezhorsila, akorat telo melo pri pustu prostor pro nastartovani ocistnych procesu, takze ja bych to spis videla jako zlepseni nez zhorseni :D , telo ma stale silu na to, aby cistilo.
Kdyz pisu, ze jsem si hodne vyresila pustama, mam na mysli pusty dlouhodobe... tyden az 17... vic jsem zatim nedala. Musime pocitat s tim, ze prvni 3 dny dochazi k zastaveni funkci tela, ktere jsou nutne pri prijmu potravy a az pak prichazi na radu cisteni, takze ty kratkodobe pusty jsou urcite fajn, protoze telo ma cas si odpocinout od kazdodenniho zanaseni a od nasledneho zpracovani potravy telem, ale jinak bych od kratkodobych pustu nic zvlastniho necekala, protoze nez zacne cisteni, tak pust zase ukoncime.
Ja vypadam po dlouhodobem pustu v navratovce kolikrat hur nez pred pustem. Mam na kuzi ruzne pupinky, vyrazky (a nekdy se drzi jeste i po navratovce) a vubec, clovek vypada vselijak, a vselijak se i citi, nekdy se nastartuje energie, ze clovek nevi kam s ni a nekdy se treba nastartuje boleni v krku, zaludku, teploty.... At tak nebo tak, nikdy to nevnimam jako zhorseni.... vzdycky je to jen zlepseni, toto vsechno jsou projevy cisteni, a pokud to slo dovnitr, musi to jit ven a to v jakekoliv podobe. Je to jen o duvere ke svemu telu. Je treba si uvedomit, ze telo vi co dela, vi co spousti, vi co pousti.... my to muzeme tak akorat sledovat a podporovat, takze pokud chce telo spat, jdu si alespon minimalne lehnout a ten odpocitek telu dopreju, pokud se dozaduje. Vsechno je to o vnimani, musime vnimat rozdil mezi tim, kdy je telo opravdu unaveno a chce spat a kdy se jedna o to, ze uz jsme treba dlouho nesportovali a ta unava uz je spis lenost... v takovem pripade se naopak vybicuju k aktivite a snazim se naskocit zpatky do aktivniho zivota.... chce to sledovat ty drobne nuance, kdo jiny by mel rozumet nasim telum nez my sami.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

Jinak jsem vypozorovala, ze ryma je projev, ktery souvisi s tlustym strevem. Muj pritel ma treba chronickou rymu, posmrkava cely rok a zda se mu to normalni. Je zvlastni, ze pres vikend, kdyz mu varim ja (varim pro nej vegansky), nesmrka tolik, jako pres tyden, kdy ji venku (je varak a vsezravec, stravu neresi). Na sobe to taky pozoruju. Napriklad mam nejaky stres.... pokud mam stres, moje vyprazdnovani nefunguje tak jako bez stresu. Jako by se stahnu a nechci ani na velkou.... stres povoli a vyprazdnovani se hned ozve, jakmile se vyprazdnim, vetsinou si i poposmrknu, i kdyz normalne nesmrkam. Nebo... jsem cely den na ovoci... nesmrknu, pak zaradim salat.. porad dobry, pak se treba rozhodnu pro suchy liskovy orisek nebo olivu byt raw.... co za chvilku nasleduje?? Jasne, opet smrknu.... Xkrat jsem vysledovala souvislost ryma-tluste strevo, staci se na to jen zamerit, sledovat. No a abych se dostala k podstate. Cinska medicina spojuje plice-tluste strevo. Takze je tam spojitost jako blazen, je to vsechno logicke, souvisi to. Jdu do prirody, nadechnu se, ve vzduchu je pyl a ja to nasaju do plic, nastava ryma. Takze problem muze byt rozhodne strevo. Pokud jste donedavna jedla kde co, strevo bude zrejme dost zaneseno, "zkameneliny" na stenach strev, plisne a ruzne zarodky (nemam poneti, co vsechno tam muzeme mit, ale chutovky to asi nebudou), takze pustem se vyresi urcite moc, ale zase je fakt, ze by se clovek mel na delsi pust pripravit a vedet, co dela. Pokud ma clovek nadvahu, asi by nebylo od veci napojit se na Pavluv kalendar a postupovat podle nej.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Standa K. »

babicka píše:(1)...jidlo a pohyb je to hlavni... Zatim ale nemam silu cvicit ...
Obcas si davam hladovky...(2)Chronicka ryma se mi pritom ZHORSILA!!! (3)Trvam na tom, ze pokud se telo dostalo DO nejakeho stavu, musi se umet dostat i VEN (mimo amputace, priznavam:), jde jen o to prijit na to, KUDY.
(1) trefa do černého !!! Jako bývalý chronický únavář můžu poradit :
- pohyb: tělo neznásilňovat (člověk to vydrží jen pár dnů...), kvalitu nahradit kvantitou - tedy místo běhání delší procházky
** 1. fáze - vytvoření návyku "jde se ven"
- u mně např. denně 4,30-5,30 a pak večer
- sebelehčí pohybová aktivita - chůze po rovince běžným tempem
- cílem je jen a jen vytvoření návyku, ne svaly, výdrž apod.
** 2. fáze - 100% "účast" každý den
- zvyšovat "dávky" - rychlejší chůze, chůze do kopce
** 3. fáze - ani člověk neví jak a najednou místo v oblečení vyjde ven v úboru a dá se do běhu
- střídání chůze a běhu např. 100+100 metrů (ale klidně i 100+10)
** 4. fáze - neskutečná euforie, nepřerušovaný běh
** 5. fáze - posilování, aerobik...

- to vše ideálně když už né v lesíku tak alespoň park, podél vody - prostě co nejdál od civilizace
- "přeskakovat" na vyšší fázi "až si tělo řekne" - žádný "násilí"

(2) Čím víc rýmy tím víc zdraví - je to báječnej detox, kéž by se dal veškerej ten svinčík z těla vysmrkat !!

(3) naprosto souhlasím - nikdy není pozdě
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Hugo z Hor »

RadkaS píše:... Taky mam alergii. Od 17-ti a ted je mi 31. Na alergii jsem urinu nikdy cilene neaplikovala, mozna by stalo za pokus to sledovat, jestli se to po uziti nejak zlepsuje ...
Jsem na tom podobně, akorát mě není jasno jak a kam urinu na alergii aplikovat (pít ji zatím bez debat odmítám, mozkově jsem k tomu nedospěl :wink: ). Co se týká injekcí, původně jsem měl klasickou sennou rýmu, chodil jsem pravidelně na injekce, jejichž dávky se postupně zvyšovaly. Jednoho dne si asi organismus řekl "A DOST UŽ !!!" a než jsem došel od doktorky domů (a to jsem vždycky poctivě 10 minut seděl v čekárně - kvůli tomu abych se ulil ze školy), tak jsem hezky natekl, včetně dýchacích cest, což se během 10 minut vyvinulo v nemožnost dýchat (naštěstí když jsem došel domů a zpozoroval, co se děje, tak jsem šel zpět k doktorce - mám to asi 15 minut od bydliště).
Milá doktorka mě napojila na kapačky a zhruba po 2 hodinách mě propustila s tím, ať zůstanu ten den doma a předepsala mě zvýšenou dávku Zyrtecu (teď už se více předepisuje generikum Zodac nebo tak nějak).
No a od té doby (zhruba mě bylo 10 let) jsem míval stejné dýchací problémy každý rok (doktoři to nazývají bronchiální astma). Doktorka se mě ještě snažila vnutit jakousi jinou vakcínu, která se aplikuje míň často a údajně nemá tyto účinky, ovšem nepochodila, jelikož moje důvěra v tuto metodu léčby je navždy ztracena. :wink:
V době mé alergie (květen až zhruba polovina července) jsem tedy užíval Zyrtec, do očí jsem kapal Cromohexal, do nosu stříkal Rhinocort a když bylo nejhůř, tak jsem inhaloval neúčinný Ventolin, pak Aldecin a nakonec mě zabral těžký kalibr - Beclomet.

To vše se dělo do předloňska. Po přechodu na vita došlo u mě k rapidnímu zlepšení, senná rýma není vůbec, dýchací problémy semtam pčík (pokud se to dá ještě jako dýchací problém nazvat) a na čem ještě musím nějak zapracovat, tak to je neskutečná svědivost očí a jejich zarudnutí (a to se ovládám a nezhoršuju to ruční stimulací :lol: ). Do očních kapek se mě nechce - loni jsem se bez nich obešel, ale to jsem nepobýval tolik v přírodě (Už jsem byl výletovat na Horní Bečvě - nádhera všude všecko kvete, hlavně ta tráva ... :wink: Kdybych se tam v tuhle dobu objevil tak před 4-5 lety, tak by to určitě byla moje smrt :lol: ). Takže přemýšlím, čím jiným než chemií ty očiska ošálit ... :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

Tak me piti uriny problemy nedela, ale zpocatku jsem taky nemohla. Na ovoci to neni zadny problem. Ale minimalne ty oci by jsi urcite mohl zkusit urinou proplachovat.
Fakt jsem zvedava, jestli se mi nekdy podari alergii uplne odstranit.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Hugo z Hor »

Hmm, poslední příspěvky mě navnadily na tuhle problematiku, asi se tím začnu zabývat podrobněji, ovšem pít urinu zatím nehodlám. Po zběžném přečtení zjišťuju, že (byť na jiné nemoci) se dají dokonce ty oční výplachy čerstvou urinou provádět. :roll: Mno jestli zítra po probuzení najdu dost odhodlání, motivace, a vůbec, jestli bude dobrá konstelace mé mysli, tak to zkusím ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

:lol: nic to neni, neboj, ozkouseno :mrgreen:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

Hugo z Hor píše:... zjišťuju, že ... se dají dokonce ty oční výplachy čerstvou urinou provádět. :roll: ...
Delala jsem to, ale mou kataraktu to nezajimalo. :mrgreen:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše:Jinak jsem vypozorovala, ze ryma je projev, ktery souvisi s tlustym strevem... Pokud jste donedavna jedla kde co, strevo bude zrejme dost zaneseno, ... Pavluv kalendar ...
Mila RadkoS, to je dobry napad, budu si vztah tluste strevo:nos sledovat. Jeste jednou diky.
Re: "kde co". Donedavna jsem sice jedla "kde co", ale prumerny Cech by se tak stravovat nemohl, protoze to bylo nejvice ovo-lakto-vegetarianske, s obcasnymi ulety k masu, a to po mnoho let. Z ovo jen vejce :mrgreen: , z lakto skoro jedine jogurt a syry. Dlouha leta skoro nejim cukr, 1,5 kg soli na 6 let, oejvoky nebo prirodne (na trose oleje nebo jen na vode) upravene rybyskoro jsem nejdla tmavy chleba a nic, co bylo z bile mouky. Zadny junk food, zadne piti slazene vody atd. Obcas jsem se odmenila listovym salatem a ovocem.
A na zaver: co je to "Pavluv kalendar" a kde ho najdu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

Standa K píše:(1) trefa do černého !!! Jako bývalý chronický únavář ... Čím víc rýmy tím víc zdraví
Konecne nekdo, kdo mi rozumi. Chronicka unava neni, ze by si clovek rekl: aaaa, radeji si lehnu. Chronicka unava je, ze zvednout se je nesmirne obtizne, boli svaly pri kazdem pohybu, clovek by porad spal. U mne to nastupuje kolem 15.00 hod (az, snad to tedy jeste neni na umreni? :mrgreen: )
Bohuzel, kolem mne je: zeleznice, jeden hlavni a dva vedlejsi silnicni tahy, mesto. Zatim fakt nemam sil JET nekam na prochazku. A to jsem cely zivot rada chodila! Jednou se odstehuji! Vazne zacinam uvazovat o tom, ze az budu stara, najdu si (ve Vitarianovi?) nejakeho dedecka a pujdeme spolu na venkov pestovat zelen. Jeste ale budu muset pockat 20-30 let. :mrgreen:
A co se rymy tyce, neni to normalni ryma (a tece mi vzdy a vse jen ciste). Mam pocit, ze mam nejake misto v nose podrazdene. Nic na to ale nezabira. A to jsem si myslela, ze mam alergii na blce ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše: A na zaver: co je to "Pavluv kalendar" a kde ho najdu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na strankach wwwteckapustteckacz si najedte na "Krok po kroku k pustu -startovani" a tam je kalendar, podle ktereho muzete bezpecne drzet pust. Je to od ledna, takze budto si to posunete a leden budete mit jako cerven, anebo se zacnete o pust zajimat postupne a v lednu budete moc zacit uz radne proskolena :wink: .
Pokud tyhle stranky neznate, doporucuju si precist ten cely modry sloupec temat od uvodu az do konce. Najdete tam spousty zajimavych informaci.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše:... wwwteckapustteckacz ...
Zajimave. Prectu. Diky. :mrgreen: Ja umim jen 7. Je tu v diskusi nekdo (zivy :mrgreen: ), kdo delal 40? Mela bych obavu o sve zuby. :shock:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Urinoterapie

Příspěvek od tristazmista »

babicka píše:
RadkaS píše:... wwwteckapustteckacz ...
Zajimave. Prectu. Diky. :mrgreen: Ja umim jen 7. Je tu v diskusi nekdo (zivy :mrgreen: ), kdo delal 40? Mela bych obavu o sve zuby. :shock:
tak obavy nemej, ja pred 26-ti dennim pustem zuby v katastrofickym stavu, hodne kazu, viditelne odvapneni na zubech. Behem pustu sem si necistil zuby vubec pastou, jen mechanicky kartackem. Do ted pouzivam pastu bez fluoru, nedavno navsteva zubarky a ta neverila svym ocim jake nastalo zlepseni, odvapnena mista se zavapnila, zadny dalsi kaz. Dokonce sme zrusili i planovanou fluorizaci :mrgreen:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Hladovky

Příspěvek od babicka »

babicka píše:Je tu v diskusi nekdo (zivy :mrgreen: ), kdo delal 40? Mela bych obavu o sve zuby. :shock:
tristazmista píše:... ... ja pred 26-ti dennim pustem zuby v katastrofickym stavu, hodne kazu, viditelne odvapneni na zubech... nedavno navsteva zubarky a ta neverila svym ocim jake nastalo zlepseni, odvapnena mista se zavapnila, zadny dalsi kaz... :mrgreen:
Dava mi praci tomu uverit! :shock:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Hladovky

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše:
babicka píše:Je tu v diskusi nekdo (zivy :mrgreen: ), kdo delal 40? Mela bych obavu o sve zuby. :shock:
tristazmista píše:... ... ja pred 26-ti dennim pustem zuby v katastrofickym stavu, hodne kazu, viditelne odvapneni na zubech... nedavno navsteva zubarky a ta neverila svym ocim jake nastalo zlepseni, odvapnena mista se zavapnila, zadny dalsi kaz... :mrgreen:
Dava mi praci tomu uverit! :shock:
Tak jdete na www stranky pustu a studujte :wink:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Hladovky

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše:
tristazmista píše:... ja pred 26-ti dennim pustem zuby v katastrofickym stavu... nedavno navsteva zubarky a ta neverila svym ocim jake nastalo zlepseni, odvapnena mista se zavapnila, zadny dalsi kaz...
Tak jdete na www stranky pustu a studujte :wink:
Ano, cetla jsem to. Cele. Ale hra se zuby (jako s ocima) je prilis riskantni na to, aby mne presvedcil jeden - nechci se nikoho dotknout. Je tu jeste nekdo??? :shock: Po 40 a se zlepsenymi zuby??? :shock: Protoze pokud ano, jdu na to. Jinak mi na rakovinu umrela mladsi kolegyne, ktera velice dbala na spravnou stravu, pravidelne drzela hladovky ...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Hladovky

Příspěvek od RadkaS »

babicka píše:ktera velice dbala na spravnou stravu, .
... spravnou stravu si kazdy predstavuje jinak...ja osobne si myslim, ze zdrava strava je vita plody z vlastni zahradky, kde mam jistotu, ze to nebylo chemicky osetrene. S dalsi potravou by se dalo polemizovat... A navic... zdrava strava je jen jedna ze slozek zdraveho a kvalitniho zivota. Bohuzel je nam nicena imunita hned jak se narodime ockovanim a pak to jde s tim nicenim raz na raz. Sama se divim, kolik toho telo vydrzi nez smrtelne onemocni.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Hladovky

Příspěvek od Renáta »

RadkaS píše: ja osobne si myslim, ze zdrava strava je vita plody z vlastni zahradky, kde mam jistotu, ze to nebylo chemicky osetrene.
A potom príde povodeň a na našu s láskou ošetrovanú záhradku sa privalí voda, ktorá donesie z polí a z celej dediny všelijaký sajrajt... Stalo sa nám pred pár rokmi... :?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Urinoterapie

Příspěvek od awa »

Na pleť je urina výborná. Zpočátku tedy pupínky,ale potom jak z alabastru. Až půjdete do kupovat krémy na pleť, tak si všimněte, že ve špičkových krémech je čištěná urina. I když, kdo používá vlastní urinu a je relativně vyčištěn, tak žádné krémy nepotřebuje. Urina vypíná, vyhlazuje a vyživuje pleť. Když jsem byla na smíšené stravě ( tak 70% syrové a zbytek vařené ), tak byla urina na pití ve středním proudu po ráno odporná - něco jako slané teplé pivo. Ta večerní byla stravitelnější. Na vita stravě je ovoněná a jemná, ne takový tyfus...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Hugo z Hor »

Hugo z Hor píše:Hmm, poslední příspěvky mě navnadily na tuhle problematiku, asi se tím začnu zabývat podrobněji, ovšem pít urinu zatím nehodlám. Po zběžném přečtení zjišťuju, že (byť na jiné nemoci) se dají dokonce ty oční výplachy čerstvou urinou provádět. :roll: Mno jestli zítra po probuzení najdu dost odhodlání, motivace, a vůbec, jestli bude dobrá konstelace mé mysli, tak to zkusím ...
Tak, po delším čase, který jsem si dal na odzkoušení, můžu konstatovat, že mě urinokapky (:-) do očí 2x denně významně pomáhají (pokud jsem venku, tak po aplikaci zarudnutí zmizí tak na 4 hodiny a svědivost téměř žádná). Zítra ráno pravděpodobně vynechám, jelikož jsem si odpoledne na jídlo udělal "mírně" ostřejší gazpacho s chilli a už ho v urině cítím, očím by se to pravděpodobně nelíbilo :roll:
Celou dobu, co kapky aplikuji, se stravuji téměř frutariánsky - melouny - ty šťavim a je to síla, manga, broskve, nektarinky, banány, už mě na chalupě dozrály jahody (až na pár úletů s kakaovým máslem, kakaovým práškem a sušenými datlemi), urina příjemně voněla a s váhou jsem se opět dostal na pěkných 57 kilo, což počítám, že mně vydrží do další dovolené v Řecku (:-) >:-)
Tohle asi mohlo být v mém deníčku, který nějak zanedbávám :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Katarína »

Ohladom oci Ti pomahaju v com konkretne?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Hugo z Hor »

Ohledně pylové alergie, viz viewtopic.php?p=49533#p49533 :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše: musime vnimat rozdil mezi tim, kdy je telo opravdu unaveno a chce spat a kdy se jedna o to, ze uz jsme treba dlouho nesportovali a ta unava uz je spis lenost... .
jojo to je pravda, hodně lidí to zaměňuje nebo volí, co se mu více hodí
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše: Napriklad mam nejaky stres.... pokud mam stres, moje vyprazdnovani nefunguje tak jako bez stresu. Jako by se stahnu a nechci ani na velkou.... stres povoli a vyprazdnovani se hned ozve.
ano, také to u sebe pozoruji, mám to stejné :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Urinoterapie

Příspěvek od dgm »

Sluníčko píše:
RadkaS píše: Napriklad mam nejaky stres.... pokud mam stres, moje vyprazdnovani nefunguje tak jako bez stresu. Jako by se stahnu a nechci ani na velkou.... stres povoli a vyprazdnovani se hned ozve.
ano, také to u sebe pozoruji, mám to stejné :)
Hm, tak nevim, jestli to sem patri, ale vzpominam si, jak mi moje milovana babicka rikala, kdyz jsem byla mala - no bohuzel je to uz skoro 40 let - vzdycky , kdyz jsem se lekla: Ty ses lekla? Tak to se bez rychle vycurat ... :) :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Sluníčko »

:)


ale fakt to tak mám

v práci když zažiji stres - tak vyprazdňování nic moc

na chatě - to jde úplně samo, krásně vše tělem prochází ven jak má :)

je to o psychické pohodě :) a následném uvolnění těla....ale věřím, že někteří to mají naopak - stres = průjem, to jsou ti, co rychle hubnou :) já jsem ten druhý typ
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Katarína »

Ja som presne ako Slniecko. V praci nas je x bab na 1 zachod + prudia klienti k pultu. Preto radsej rano vstanem skor, este sa stihnem aj poucit jazyky a je to.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
lada

Re: Urinoterapie

Příspěvek od lada »

po 42 denním půstu jsem na zubech žádné odvápnění nepozoroval, ani mne to nenapadlo. Nyní mne láká zkusit urinu - pití mi už nedělá problém, ale mám vyšší oční tlak a tak mne zaujal nápad kapat si ji, ale o oči se moc bojím, tak bych rád věděl zda už s tím má někdo zkušenost a jak to dělat - ráno-večer-1 kapku nebo víc? atd
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Urinoterapie

Příspěvek od RadkaS »

lada píše:po 42 denním půstu jsem na zubech žádné odvápnění nepozoroval, ani mne to nenapadlo. Nyní mne láká zkusit urinu - pití mi už nedělá problém, ale mám vyšší oční tlak a tak mne zaujal nápad kapat si ji, ale o oči se moc bojím, tak bych rád věděl zda už s tím má někdo zkušenost a jak to dělat - ráno-večer-1 kapku nebo víc? atd

Ja kapala moc do oci, takze toho bych se nebala, myslim, ze predavkovat se neda.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Urinoterapie

Příspěvek od Panda »

RadkaS píše:
lada píše:po 42 denním půstu jsem na zubech žádné odvápnění nepozoroval, ani mne to nenapadlo. Nyní mne láká zkusit urinu - pití mi už nedělá problém, ale mám vyšší oční tlak a tak mne zaujal nápad kapat si ji, ale o oči se moc bojím, tak bych rád věděl zda už s tím má někdo zkušenost a jak to dělat - ráno-večer-1 kapku nebo víc? atd
Ja kapala moc do oci, takze toho bych se nebala, myslim, ze predavkovat se neda.
Ještě je asi důležitá strava - u vita je to jistě bezpečné, ale nevím zda by nebylo nějaké nebezpečí při masité a slané stravě. Ale nenarazil jsem nikde na žádné varování, asi to bude i v takovém případě spíše prospěšné a účinné.
Odpovědět