jist jen klicky... da se to?

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

tatar

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

nazdar!


uz delsi dobu premyslim, jak se uplne odpoutat od nakupovani bordelu z marketu a klicky se mi zdaji jako celkem plnohodnotna nahrada... az na ty semena...

mam dve klicidla easygreen a klicim alfu, jetel a dalsi greens a pro zaklad salatu jsem vyrobyl ze 110l platovyho boxu automaticky klicidlo na mungo fazole hrasek a slunecnici a dalsi vetsi zelen.
vse napojene na osmozu a PI filtr (jede to automaticky bez zasahu)... jen sklizim a doplnuji semena..


mate nekdo zkusenosti... klicky travim celkem dobre, po par letech uz nemam problemy.

podelte se...
tatar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

jeste doplnim..

neco podobneho jsem vyrobyl..

vyde to asi na 700Kc max. vetsina veci nekde v oby jen el. valve je levnejsi na ebayji..

http://www.youtube.com/watch?v=4LlKEh32DIs

a dvakrat tento... tez z ebayje... nova masina je hrone predrazena, ale je to to nejlepsi co se da poridit, opravdu to funguje, kam se na to hrabou podelany (a smradlavy) zavarovacky!

http://www.youtube.com/watch?v=AjFRFX9Vgb8
tatar,,,

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar,,, »

a jeste jedno video proc je easygreen "nejlepsi" ... take pan zminuje dalsiho pana Schaubergera, tak jeste doporucuju knizku? Tajuplna a leciva sila vody

na uloz TO... je ke stazeni, prevedl jsem ji i do mluveneho slova....


ted uz jen cekam na vase reakce...

nerikejte ze tady nikdo nebasti klicky...


video:
http://www.youtube.com/watch?v=ZjEWsLe1ojQ
atar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od atar »

a jste jedno video... posledni pro dnesek!

http://www.youtube.com/watch?v=Mt2iiNQCvqs
Návštěvník

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Návštěvník »

tatar píše:nazdar!


uz delsi dobu premyslim, jak se uplne odpoutat od nakupovani bordelu z marketu a klicky se mi zdaji jako celkem plnohodnotna nahrada... az na ty semena...

mam dve klicidla easygreen a klicim alfu, jetel a dalsi greens a pro zaklad salatu jsem vyrobyl ze 110l platovyho boxu automaticky klicidlo na mungo fazole hrasek a slunecnici a dalsi vetsi zelen.
vse napojene na osmozu a PI filtr (jede to automaticky bez zasahu)... jen sklizim a doplnuji semena..


mate nekdo zkusenosti... klicky travim celkem dobre, po par letech uz nemam problemy.

podelte se...

tak musim poreferovat, ze zatim ziju a tesim se vybornemu zdravi...
klicky jak to vypada k preziti staci...

hrach a tri ruzne odrudy cocky (nekdy mungo a jine fazolky), alfa a salat je na svete..
Mam dokonce i nadprodukci, tak jsem zacal nakladat zely a klicky (coz chutna skvele... vrele doporucuju)
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Syrovozrout »

Nedá.
Teda dá (jak dlouho to přežiješ bez úhony nelze odhadovat jinak než to prostě vyzkoušet a tak přispět svou obětí na oltář vědy(vědění pro druhé jenž se o tom dozví či dovtípí), ale bez záruky a na vlastní nebezpečí :D
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Návštěvník

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Návštěvník »

Syrovozrout píše:Nedá.
Teda dá (jak dlouho to přežiješ bez úhony nelze odhadovat jinak než to prostě vyzkoušet a tak přispět svou obětí na oltář vědy(vědění pro druhé jenž se o tom dozví či dovtípí), ale bez záruky a na vlastní nebezpečí :D

ja bych to zase tak nedramatizoval.....
myslim ze to preziju... skoda, zadnej mucednik ze me nebude.
tatar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

Obrázek

tak uz jsem kompletne off a stale ziju.

tady mate mensi obr. imfo co je treba k relativni nezavislosti na velkych nakupech a investicich.

kazdy den cerstve a skoro zadarmo!


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Kazdy extrem dlouhoobe skodi, myslim...

Pises: smradlave zavarovacky. To jako sklo je horsi, jak plasty z Ciny?? Nebo jsem to nepochopil?

A kde beres semena a jakou mas jistotu jejich kvality, mas nejake rozpocty, tvrdy cisla, kdyz tvrdis: SKORO ZADARMO?

Jako myslim: Kc - potravinove naklady vcera a dnes.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Návštěvník

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Návštěvník »

Janek píše:Kazdy extrem dlouhoobe skodi, myslim...

Pises: smradlave zavarovacky. To jako sklo je horsi, jak plasty z Ciny?? Nebo jsem to nepochopil?

A kde beres semena a jakou mas jistotu jejich kvality, mas nejake rozpocty, tvrdy cisla, kdyz tvrdis: SKORO ZADARMO?

Jako myslim: Kc - potravinove naklady vcera a dnes.

Kazdy extrem dlouhoobe skodi... jo stim souhlasim, ale definuj ten extrem... je to jen muj, tvuj uhel pohledu!

plast je nahovno, vim ale diky skoro nepretrzitymu prutoku vody (vodu mam zadarmo) je tam toho vyluhu asi min.
sklo by bylo skvely, ale pri mnozstvy co sporadam za den je to nerealny... nakladny... technicky narocny.

semena kupuju na ebayji a amazonu (pokud to jde , tak organic) "kvalitu" uz poznam podle toho jak klici...

na tyden bohate staci 150-200kc (mam ve zvyku se prezirat!)
tatar...

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar... »

abych byl presnejsi...


strava na tyden:
1kg hrasku
2 lzice alfaalfa
3 cocky
2 pohanky

jsem fizicky pracujci jedinec 7dni v tydnu a 10-13h denne... 5-6hodin spanku.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Jindra »

.
mně se to moc líbí; nízkosacharid, nízkorozpočet, nabito vitaminama, minerálama, enzymama...

čtu skvělou knížku Klíčení rostlin a podle mne se to dá (jíst jen klíčky)
taky to dělám, ale zatím na můj vkus v malým rozsahu, chci přidat
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Tatar, ty jsi Navstevnik? 13 x 7 x 365 fyzicky pracujici? Fakt?

Takze na tyden

1 kg hrasku
3 kg cocky
2 kg pohanky
2 lzice ceho presne, vojtesky, nebo prasku?
Na tomhle ze vydrzis treba rok dva? Vydrzet se to treba da, ale u me je to prave ten extrem. Stejne jako "ze se mas ve zvyku prezirat"...?

Klidne to zalinkuj na ten ebay anebo aspon posli Item Id (to snadno vykopirujes ze svych Purchased Items). Neni mi jasny, jak tu kvalitu poznam pred nakupem :-) pripadne SZ.

Sledujes nejakym pusobek kalorie in/out nebo to neresis? Teda nez si to pro zajimavost hodim do kalorickych tabulek, abych nedelal zbytecne
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
tatar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

jo tatar nastevni atd... nebyl cas se registrovat:)

pokud si potrpis na cisla, tak doporucuju:

http://www.amazon.com/Sprouts-Miracle-C ... 1878736043

vecer sem hodim nejaky fotky mozna se i nekde na netu povaluje pdf.

1 kg hrasku
3 lzice cocky
2 lzive pohanky
2 lzice vojtesky.... vse sucha semena pred naklicenim

pak jeste obcas par hrsti konop semen... rakytniku, aronye, sipku, boruvek, schizandry...

a mam vcely tak nekdy med.. pyl... vosk.

tohle uz jedu asi pet let.... ale pred tim asi 30kg mrkve na tyden, ale problem byl ze mrkev (jako vse) zraje jen jednou rocne,
tak se to samozrejme mimo sezonu podepise na kvalite a to je duvod proc testuju tuhle zelen!

uz mi celkem sralo platit nemaly penize za nezralej sajrajt +jeste dopad kterej to na vse ma......

nejlepsi prozatim semena tady:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=bl_sr_gro ... =340834031

ale nevim jestli ti to k necemu bude, postovny do CR... nebo kde prezivad asi drahy.

kvalitu predem nepoznas.... dvakrat v pohode a poreti sajrat co neklici, musis verit ze to vyjde... jak se vsim
nic bohuzel nam tady v tej skvelej dobe nezbyla:)

mejte se skvele a az nejak pozbyram cas, tak dovalim vic infa.

cus.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Skvělý nápad ty klíčky. Hlavně díky, tatare, že už máš s tím zkušenost několik let. No a k tomu snad jíš borůvky, jahůdky, maliny a různé ovoce, co u nás roste? Podle mě je to opravdu řešení v našich podmínkách. Já občas nechávám naklíčit mungo nebo vojtěšku.
http://www.vitalnienergie.cz/wp-content ... maceni.jpg Tady je vidět, jak ořechy a některá semínka neklíčí. Proč asi? Takže už nejsou živá strava.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

http://shop.happyeat.com/ Ještě sem dám odkaz, kde lze nakoupit různé semínka ke klíčení.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

http://www.happyeat.com/jak-a-proc-klicit/
A ještě k tomu klíčení něco česky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Tatare, ty nezijes v cesku? Mrkn na to, diky.

Myslel jsem ciste vyjadrit prijate kalorie za ten tyden, jestli jsi to scital
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Vrhla jsem se s nadšením do nakličování, (podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=OSt0DmAPDm4) protože jsem z finančních důvodů nemohla nakupovat, a tak jsem si řekla, že nechám, ze semínek, co máme doma vyrůst výhonky, aby bylo víc jídla. Byla to vojtěška, slunečnice, amarant, hořčice, a po lžičce kmínu, anýzu a fenyklu. Výhonky byly jenom z vojtěšky a slunečnic. Jinak nic nenaklíčilo. Jsem si myslela, že semínka z koření jsou klíčivé, kdysi např kmín a koriandr po zasetí vyrostly, taky lněné semínko, mák. Pak namáčíme ořechy, mandle, kešu různá semínka a myslíme, že jíme raw. Výhonky slunečnice a vojtěšky nejvíc chutnaly kočce :lol:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Jindra »

ajla píše:http://www.vitalnienergie.cz/wp-content ... maceni.jpg Tady je vidět, jak ořechy a některá semínka neklíčí. Proč asi? Takže už nejsou živá strava.
ajla píše:Jsem si myslela, že semínka z koření jsou klíčivé, kdysi např kmín a koriandr po zasetí vyrostly, taky lněné semínko, mák. Pak namáčíme ořechy, mandle, kešu různá semínka a myslíme, že jíme raw
s těmi závěry, že už to není raw, se mi nechce souhlasit, to je potřeba upřesnit.
Tak třeba len, mák a sezam - po namočení nahodí ocásky, takže klíčí.
Ořechy, mandle - vždyť jsou loupané, takže chybí koexistence enzymů jádra a obalu, tedy nevyklíčí, jsou však raw (krom těch z USA, ty jsou dle jejich legislativy ozářené, takže americký nekupuju).
Kešu - tam je to jasné (loupání za použití horké páry, kešu tedy zpravidla raw nejsou; dobře však víme, že se vzácně dají sehnat - třeba u Terky - i raw kešu).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Po namočení nabobtnají taky mandle, ale když je pak zasadíš, tak nevyrostou. A loupání nebrání klíčení. Tomu brání právě různá chemie a extrémní teplota. Kdysi jsme zaseli mák, len (mák, len a sezam jsem teď nezkoušela klíčit), kmín, majoránku, fenykl koriandr (normálně z obchodu - zakoupené jako koření ) a vyrostly rostlinky. Mandle, lískáče, vlašáky, kešu, makadamy... vše je upraveno tak, aby neklíčily kvůli trvanlivosti. Nebo myslíš, Jindříšku, že Terka prodává kešu s dráždivým olejem? (text z wikipedie: Osemení obsahuje velké množství kardolu, což je smolnatý olej, který při manipulaci dráždí pokožku a před konzumací se z jedlých částí (ořechů) odstraňuje zahříváním (pražením).)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Jindra »

ajla píše:Po namočení nabobtnají taky mandle, ale když je pak zasadíš, tak nevyrostou.
vždyť tak jsem to psal, ne?
ajla píše:A loupání nebrání klíčení. Tomu brání právě různá chemie a extrémní teplota.
nemám důvod tomu věřit, klíčím ve své čisté vodě pod sledovanou kontrolou
ajla píše:mák, len a sezam jsem teď nezkoušela klíčit
loni jsem klíčil, ano klíčí v pohodě
ajla píše:Mandle, lískáče, vlašáky, kešu, makadamy... vše je upraveno tak, aby neklíčily kvůli trvanlivosti.
neházel bych vše do jednoho pytle, vše upraveno není. co lískáče a vlašáky z mýho stromu, co roste u nás doma na dvoře?
ajla píše:Nebo myslíš, Jindříšku, že Terka prodává kešu s dráždivým olejem?
ne to si nemyslím, loupání kešu už tady na fóru Terka před třemi roky velmi pěkně popsala a já to pozorně četl, takže vím
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Jasně, píšu o ořechách bez skořápky, koupených na krámě, tvoje ze stromu ti vyrostou. :D No a ten od Terky teda zasaď do květináče, až ti vyroste, dej sem fotku. Takhle mi vyrostly např.: avokádo, mango, liči, goji, fíky, pomeranče, a už nevím co ještě. Takže díky Bohu, mnohé ještě mají schopnost klíčit, jsou vita.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od timsel »

Máčený mák mi jednou po dni ve vodě sem tam chytil plíseň. Přišlo mi, že k tomu došlo na místě, kde nebyl dostatečně pod vodou.

Taky si nejsem jistá, zdali poslední dny nemám tu čest s plísní u klíčícího hrachu. Některé slupky totiž chytají jako by namodralý nádech. Po bližším zkoumání se mi to jako plíseň nejeví, ale mikroskop doma nemám, takže těžko říct. Podotýkám, že pořádně proplachuju 2 x denně.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Ja 4x denne, akorat zajistit konstantni peplotu 20-22 stupnu mam nerealne a ty hadicky na fotkach vyse.... V jakem objemu to klicite?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od timsel »

Tak 130 gramů (v suchém stavu), teplota zrovna taková, jaká je.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Jindra »

ajla píše:No a ten od Terky teda zasaď do květináče, až ti vyroste, dej sem fotku
nemíním to zkoušet, nevěřím, že by to vyrostlo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Jindra »

timsel píše:Máčený mák mi jednou po dni ve vodě sem tam chytil plíseň. Přišlo mi, že k tomu došlo na místě, kde nebyl dostatečně pod vodou.
klidně dej klíčit do většího chladu, ne pokojová teplota.
Do špajzu nebo i do lednice
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
tatar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

poridil jsem si vahu a:

rano
100g nakliceny vojtesky do mixeru a 500ml vody byl jsem zvyklej na karotkovou stavu ale uz nechci odstavnovat,
tak nemam na vyber...

obed a vecere 400 - 500g klicena cocka, hracek, pohanka...

a vecer zase 0,5 - 1,5l vojtesky v mixeru (100-300g... 100g na pul litru)

jinak zatim co se nejvic osvecilo jsou predrazeny klicidla easygreen.... ale taky nedam dopusit na
5L (asi 10kc) cernej kybl s vykem, dolu i nahoru vyvrtat nebo pajkou vypalit spoustu direk aby voda mohla ven a vduch do vnitr.
.. a mlzici bronzova tryska (na ebay z ciny... asi 50kc) doprostre a nepretrzitej prisun vody.

kybl pojme asi 1-2kg semen a po dvou dnech muzete zacit konzumovat a vydrzi kolem peti az sedmy dni... dle druhu
odrovska vyhoda nemusite proplachovat... staci jen vyndat a snist.
tatar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

nlhovac:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat ... zle&_frs=1

popripade kdyz budete chtit usetrit za vodu:

http://www.ebay.co.uk/itm/1-4-Electric- ... 5d4b050ff7

staci jen 12v zdroj a casovac...

v mestkych rozvodech vody bych ale pred to dal uhlikovej filtr ten chlor neni nic moc pro vas ani pro rostliny..

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Undersink- ... 4d1cf5b08d


vsechno se da sehnat velice levne...

konektory bych pouzi tahle na osmozu je to univerzalni a vse taktez z ciny (je to hnus, ale co se da delat...
takova uz je doba:)) za babku:

http://www.ebay.co.uk/itm/RO-REVERSE-OS ... 1c1d6cc68b
tatar

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od tatar »

jeste upresneni... plastovy mlhovace stoji zaprd nema cenu za ne vyhazovat penize

ja koupil tyhle a jsou vyborny:

http://www.ebay.co.uk/itm/10pcs-Adjusta ... 4ad09e456e
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Dobry tipy... Premyslel jsem, nad nejakym auto zavlazovanim foliaku, sviti slunko a solar pumpuje...

A stejne je tam na tom poslednim linku plastovej natrubek na hadici a jak vis ze to je nezavadnej plast podobne jako PPR a ne nejakej ftalaty uvolnujici srac:-( pripadne ze se to pod UV nerozpadne

Mimochodem voda v meste je dost draha, 100L stoji bezmala 100Kc
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Mimochodem voda v meste je dost draha, 100L stoji bezmala 100Kc
Ses asi seknul s nulou, kubik - 1000l / 100,- vodny + stocny z trubky bych i veril.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Pardon, 100L = 10 korun nebo 1000L = 100 korun
Kdyz jsem bral lazen, mobil mi spocital, podle vodomeru, ze to bylo za 23 Kc a v tom jeste nebyl napocten ohrev vody (tohle by patrilo spise do nizkorozpoctoveho ziti).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Návštěvník

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Návštěvník »

Janek píše:Dobry tipy... Premyslel jsem, nad nejakym auto zavlazovanim foliaku, sviti slunko a solar pumpuje...

A stejne je tam na tom poslednim linku plastovej natrubek na hadici a jak vis ze to je nezavadnej plast podobne jako PPR a ne nejakej ftalaty uvolnujici srac:-( pripadne ze se to pod UV nerozpadne

Mimochodem voda v meste je dost draha, 100L stoji bezmala 100Kc

auto zavlazovani na solar neni problem a na ebayji muzes sehnat jednotlivy clanky 'grade B' za par kacek a postavit si panel sam (navodu je na youtube hodne)

a roury a fiting bez ftalatu asi nebude, tomu neverim... ale do baraku to taky vede v palstiku, s tim se neda nic delat.
muzes jeste pouzit (pro dobrej pocit) nejaky laboratorni hadice, ale nedoplatis se.

a stejne nevirim ani tem plastum BPAfree... za par let se stejne zjisti ze to bylo jinak (velka reklama a dobrej byznys) a je tam porad hromada svinstva.
lepsi je se stim moc nezatezovat, bez velkejch amoci kdyz to jde se tomu vyhnout a uzivat si bezstarostne zivota!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Po baraku vede PPR (polypropylen?) a do baraku takovy cerny zemine odolny plast, hadam ale spesl na pitnou vodu, poslednich 30 let se to tak dela...

Bohuzel nejake komplexnejsi veci z ebay se velmi casto rozpadaji, je to smecko, crap, takze slozitejsi veci radsi beru v cr kvuli zaruce (btw ted ebay hackli), takze vsechny osobni data a tp... No parada...

A proto jak pises, lepsi se temi vecmi nezatezovat a vubec zvazit, co a jak, zatim mam sklenky germline, ale to je tak na hrani :-) sice vim kolik stoji nastroj na vstrikovani plastu, no presto jsou pekelne drahy.

Btw z tech naklicenych seminek, muzes neco vypestovat? Kdyz to zasadis, vyroste to? Koukal jsem kolik stoji bezne semena sadbove, maji to balene po treba 1,5 ci 2g a stoji to docela dost... Ve srovnani s temi BIO na jidlo, tak me napadlo, zda je mezi nimi nejaky rozdil?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

timsel píše:Máčený mák mi jednou po dni ve vodě sem tam chytil plíseň. Přišlo mi, že k tomu došlo na místě, kde nebyl dostatečně pod vodou.

Taky si nejsem jistá, zdali poslední dny nemám tu čest s plísní u klíčícího hrachu. Některé slupky totiž chytají jako by namodralý nádech. Po bližším zkoumání se mi to jako plíseň nejeví, ale mikroskop doma nemám, takže těžko říct. Podotýkám, že pořádně proplachuju 2 x denně.
Mak mi ne a ne naklicit, jak to delate, v jake teplote? Muze byt nejak tepelne zpracovan z vyroby?

Zkousel jsem pohanku, ta s napisem "mechanicky loupana" naklicila, ta bez tohoto napisu nikoliv. Z jednoho pokusu ale nemozno delat zavery :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od cepheus »

Když byl Pepa ještě mladý
nevěděl si s ničím rady.
Chlastal pivo,jedl ovar
byl duševní polotovar.

Na všechny se blbě tlemil
a pak jednou přišel Emil.
Vzal si Pepu pěkně stranou
"Pepo nemáš na vybranou,
podívej se do zrcadla
toho špeku toho sádla!"

Dále dodal tichým hlasem:
"Zaprvé je konec s masem"
přidává hned druhou radu
"Jestli nechceš zůstat vzadu,
jabko,rajče žitný klíček
toť tvůj nový jídelníček!

Pepovi jde hlava kolem
sedí za kuchyňským stolem.
Celý dům už dávno chrní
Pepa zkouší klíčit zrní.

Sedí jako na jehličí
"Vyklíčí či nevyklíčí?"
Vyklíčilo,Pepa jásá
a rovnou to zrní spásá.

K tomu rajče,sklenku mlíka
podívejte na Pepíka
Je to Pepa nebo není
před očima se nám mění.

Bavit se s ním ne ní hamba,
hlava Havla,tělo Ramba.
Strejda Emil kývá hlavou
"A to vše tou zdravou stravou!"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Ma nekdo tip na zdroj zeleninovych semen, vetsi baleni, za dobrou velkoobchodni cenu? Pytliky v hobymarketech a zahradnictvich jsou predrazeny... Piste pripadne SZ.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Syrovozrout »

Tos uhád...bude ti jen tak někdo dávat tipy (jen tak ze své dobroty a v takovém případě i zneužívané hlouposti). :idea:
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Jsem se lekl, ze bys vybocil ze sve skorapky stvace a provokatera a konecne zacal delat neco uzitecneho, treba sdileni zkusenosti :-)

Uz sis preinstaloval svuj firefox 4 roky stare verze? ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Syrovozrout »

Užitečného pro čí zájem? Ty nemáš žádné vazby na někoho, kdo ti má radit, tak nemáš co chtít. Přijď si na to sám, sám zaplať a ze svého za chyby nutně k tomu vedoucí, atd.
Vymyšlená a propagovaná ideologii "sdílení" je zas trapná finta pro prosťáky jak se nechávat dál okrádat.
Ostatně copak už všecky ty internety neposloužily jako další nástroj (nálevka) ke "znárodnění" (nakradení)...?
Pěkné ŽNĚ, co...
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Uzitecneho ~ smysluplneho pro sebe, Zemi... Jake vazby? Tak snad jsme vsichni pribuzni z Adama, ne? A dle soci studii kazdy se zna s Obamou pres 7 dalsich lidi. Takze jake vazby mas na mysli?

Pokud tobe ubyde tim, ze nekomu poradis, muzes mi prosim prozradit, co ti ubyde? Svuj uz tak bezcenny cas tu marnis tak jak tak a radami se nezivis, tudis dle meho skromneho nazoru ti neubyde, ale naopak.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

A o jakou zeleninu a jaké asi množství máš zájem?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Obecne cokoliv co dobre roste a je konzumovatelne. Letos uz toho moc nestihnu. Zajima me cena, za kolik se to da koupit ve velkem, protoze cena pytlicku na kramu (nebo aukru apod.) je nekolikanasobne! vyssi, jak 100g treba u happyeatu co jsi pragovala a tak kolik asi stoji kilo a deset kilo semen. Spousta lidi s tim kseftuje na aukru.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Naše babička to dělala tak, že z úrody odložila část na sázení, taky sazenice si pěstovala ze semínek. Vlastně vše. Na zahradě byla úroda každým rokem a nikdy nic nekupovala. Pokud někdo začíná, tak si může nějaká semínka sušit a odkládat z koupené zeleniny, např. rajčata, papriky, dýně, melouny, prostě co jde.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Nikdy nic, myslis zadny seminka? Tu zeleninu musis mit hadam dozralou a prezralou, aby mela validni semeno, takze jestli neco z bilych semen melounu paprik jablek vyroste - tot otazkou a dost pochybuji. Pro hrani si s kvetinacem mozna... A hrusky ani zadne semeno nemaji - jsou samosprasne - a redkvicky kvetak mrkev?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Ano, myslela jsem semínka, zelenina se nechávala dozrát, např. okurky až zežloutnout, mrkve, petržele, ředkvičky, cibule, nechala, pár kousků růst až do semínek. Hrušky, co rostou volně mají semínka jako jablíčka.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

ajla píše:. Pokud někdo začíná, tak si může nějaká semínka sušit a odkládat z koupené zeleniny, např. rajčata, papriky, dýně, melouny, prostě co jde.
A to koupim a necham dozrat zaoknem?;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět