jist jen klicky... da se to?

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Když s tím doopravdy začneš, tak se ti naskytnou různé možnosti, něco si necháš dozrát, některá semínka, sazenice, hlízy dostaneš od sousedů...,pak jim dáš něco, čemu se bude dařit u tebe. Česnek a jahody se sázejí na podzim. A teď ještě se nechá zasadit hrách a brambory. Česnek, hrách , brambory koupíš normálně na krámě, jak se kupují k jídlu a jahody dostaneš od sousedů a známých, nebo je na konci léta stejně protrhají a vyhodí. No a postupně si budeš nechávat semínka ze své úrody.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

To by nejdriv sousedi museli něco mimo kytek pěstovat ...

Spis přemýšlím o té lesní zahrade, ale to byla jen teoretická úvaha nějakého fandy, než prověřeny funkcni system...

Teď jsem v lese, tak koukám co a jak tu roste...

Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

No a co vám tam roste? U nás pár malin, borůvky letos nejsou, houby taky zatím ne. Sehnala jsem v tescu v pondělí výborné zralé broskve po 24 Kč. Jsem za to ráda. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Prave ze nic moc, co by vypadalo k jidlu, byt jen pro slepicky a ovecky by to zase ozraly uplne cele a koza zere uplne vsechno vetvovi do 1,9 metru...

Zkus albert meli by mit do 27.7. za 17,-
Obrázek

Teda pokud nebudou nahnily... Dnes jsem chtel koupit cibuli a zadna se mi nezdala :-(tak jsem vzal velmi pekne nove brambory za 6,90 a italske melouny (minuly tyden byly madarske za 8,90) za stejnou cenu 6,90 ... Akorat nyni nevim, zda brambory jsou raw :-)

abych nebyl OT, tak broskve jsi neklicila, nesadila? ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od ajla »

Koupila jsem 10 ks asi 1 a 3/4 kg. 5 broskví, asi 800 g jsem měla jednu porci. Protože byly tak krásně zralé a moc chutné, tak jsem si už nic jiného ten den nevzala a vlastně to stačilo. Kéž by každý den bylo nějaké zralé ovoce na krámě a za dobrou cenu.
Zrovna měli v kilovém balení celkem malé cibuličky, tak jsem je koupila a jsou dobré. Jak, že nevíš, zda brambory jsou raw? Jo, myslíš, jestli neruší klíčivost? Zatím vždy vyklíčily a vyrostly, když jsem je zasadila.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: jist jen klicky... da se to?

Příspěvek od Janek »

Tatare, jis i klicky z cocky, hrachu? Myslim z klasickeho 500g baleni z kramu?
viewtopic.php?t=12851#p190589
Povarene mi to chuti o poznani lip...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět