Nepraná listová zelenina

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Bailoo
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 11, 2013 21:56

Nepraná listová zelenina

Příspěvek od Bailoo »

Dobrý den,
listová zelenina, která má na sobě napsané "nepraná" na mě působí dojmem, že není chemicky ošetřena, např.Baby špenát nepraný. Rád bych se zeptal, zda někdo neví, jestli je to pravda, či je to jen špatný úsudek. Zakoupil jsem si v Albertu špenát a polníček, ovšem chuťově mi to přišlo, jako jedna velká chemie, i po oprání, ani jsem to nemohl dojíst, jak mi to nechutnalo.
Děkuji za odpověď
Zdraví Bailoo m:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nepraná listová zelenina

Příspěvek od Jindra »

.
Přiznám se, že v tomto směru jsem naprostý skeptik. Producentům podle mne jde o výnosy a zalévají a postřikují těmi "nejlepšími" chemickými přípravky, jen aby produkt byl co nejdříve a co nejvíc nacucaný vodou (tedy těžký, však se taky prodává na váhu).

Takže listovku kupuju jen málo a když už, vždy pečlivě oplachuju. Tož tak podle mne.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Nepraná listová zelenina

Příspěvek od Xion »

Ja som si vzdy myslel, ze to znamena, ze nieje umyta, dobre vycistena, a naopak, teda tam moze byt zem a chemia, a treba ju dobre umyt.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nepraná listová zelenina

Příspěvek od smajliss »

třeba kupovat bio špenát a né praný
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Nepraná listová zelenina

Příspěvek od Fiona »

Terminologiim moc nerozumim, ale pokud to primo neni hrde ocejchovano jako "Organic" nebo "Bio", nehledala bych za tim ani naznak organic ci bio. Tady v UK se pytlikovane spenaty rozdeluji na "organic", "spring-washed" (umyte v pramenite vode), "ready to eat" a "wash before using!" :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět