Chia semena

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Chia semena

Příspěvek od Enzym »

Chtěl bych se zeptat, kde sháníte kvalitní Chia semena. Já koupil chia od firmy ISWARI a musel jsme to vyhodit, protože to bylo plné písku. Vůbec se to nedalo jíst. Vyrábí někdo chia vyčištěná od písku???
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Chia semena

Příspěvek od jans »

já kupoval na aida organic a žádnej písek tam nebyl
Návštěvník

Re: Chia semena

Příspěvek od Návštěvník »

Dobry den, pisem Vam zo Slovenska. Ja kupujem semienka chia od Chia Bia na slovensku. Su kvalitne a navise sa predavaju aj s prichutou brusnic. Tovar odoberaju z Irska od kmenovej firmy. Za kvalitu ruci pan Dr. Wayne Coates, ktory je ich garantom. Podla nazorov mnohych odbornikov su semena Chia Bia najkvalitnejsie na trhu. Uvadzam link na slovensku stranku http://www.chiabia.sk/
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Chia semena

Příspěvek od Jindra »

.
Chia beru tadyhle od Vitalvibe, považuji za perfektní
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Chia semena

Příspěvek od ovekyska »

ako ich uzivate, stalo sa vam, ze ste mali po nich zapchu?
ja si dam jednu lyzicku do vody, necham 8-12 hodin, potom rozmixujem a doplnim este asi do 7dl vody, vypijem v priebehu hodiny.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Chia semena

Příspěvek od bukaj »

Užívám podobně, někdy máčím i déle. A naopak, po chia mi zažívání šlape skvěle, řekl bych, že jsou pro střeva balzámem :) .
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Chia semena

Příspěvek od ovekyska »

Tiež som šla do toho s tým, že bude lepšie, ale zatiaľ mám dosť neprijwmnu zapchu, ktora však skôr súvisí s veľkým mnostvom vsakovakeho alkoholu, uziteho počas sviatkov, hlavne tvrdého. Ten som už ale vyradila, čiže čakám na pozitívne účinky chia. Ako rychlo to zvykne zabrať?
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Chia semena

Příspěvek od bukaj »

Podle toho, jak moc čistíš :) Já chia neberu ani tak jako čištění, dám si je jednou týdně jako praktické jídlo po tréninku, které si můžu sníst hned, doma bych jedl docela pozdě. Ale plánuji chia zahrnout do jarní očisty.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Chia semena

Příspěvek od ovekyska »

myslis cistenie s chia?
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Chia semena

Příspěvek od bukaj »

Chia jako doplněk okurce a řapíkatému celeru, abych měl i nějaký příjem energie z tuků a aminokyselin, třeba ještě s avokádem a trochou kokosáku. Taková strava bych chtěl udržet pár dnů po krátkém půstu. Chci na nějakou dobu vyloučit potraviny, které se tráví trochu hůř a mohou být kyselinotvorné.
Uživatelský avatar
Patrik Slegr
Příspěvky: 14
Registrován: pát čer 14, 2013 20:49

Re: Chia semena

Příspěvek od Patrik Slegr »

Na vitalvibe.eu mají kvalitní, ale i u Countrylife nejsou špatné a jsou o něco levnější. Dají se klidně pít s obyčejnou vodou nebo vytvořte 10% roztok gelu, který pak smíchejte s rozmačkaným banánem, naklíčenou pohankou a to ne pak jídlo! :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Chia semena

Příspěvek od smajliss »

Doufám, že melete

At the end of the 10-week period, the subjects who received ground chia seeds had higher blood levels of both ALA and EPA. No significant increase in either of these healthy fatty acids was found in either the whole chia seed or placebo groups. The authors cite their own previous research, in which subjects who consumed twice as much chia each day — 50 g (about 6 tbsp) as whole seeds soaked in water — were found to have substantially lower levels of blood ALA at the end of that 12-week study.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Chia semena

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:Doufám, že melete...
Nikdy jsem nechápal recepty, kde se používají celá namočená chia. To se prakticky nedá rozkousat. Takže namáčím a pak mixuju. Stejné je to se lněnými.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: Chia semena

Příspěvek od timsel »

V jedné ze "specializovaných" prodejen mi tvrdili, že chia na rozdíl od lněných semínek mlít mixovat nutné není, tělo je prý využije i tak. Moc tomu tedy nevěřím. Stačí tedy namočit a pak vzít tyčákem?
Odpovědět