Datle

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Datle

Příspěvek od tristazmista »

Kdo by mel zajem tak muzu sehnat cerstve medjoul datle za 1450 Kc/5-ti kilovy baleni... postovny je cca kolem 100 korun bud na postu nebo az do domu :)
Obrázek
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Datle

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:Kdo by mel zajem tak muzu sehnat cerstve medjoul datle za 1450 Kc/5-ti kilovy baleni... postovny je cca kolem 100 korun bud na postu nebo az do domu :)
Obrázek
ahoj
prosím tě já jsem rád že jsem té závislosti už zbavil
jak se jmenuje to fruit, co jsem ještě neměl a mám jet kvůli němu na filipiny?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

ahoj buci,
uz sem taky v cechach, vcera tu fakt hodne foukal vitr , musel sem slapat z kopce aby to jelo :)

to ovoce je todle http://en.wikipedia.org/wiki/Marang , neni to jen na filipinach ale, Peta Cech to mel i v te malajsii :) je to proste luxus no... ale to tydle datle jsou taky :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Datle

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:ahoj buci,
uz sem taky v cechach, vcera tu fakt hodne foukal vitr , musel sem slapat z kopce aby to jelo :)

to ovoce je todle http://en.wikipedia.org/wiki/Marang , neni to jen na filipinach ale, Peta Cech to mel i v te malajsii :) je to proste luxus no... ale to tydle datle jsou taky :)
čoveče, tak to znám, jed jsem to v malajsii, napřed si to splet s durianem, ale hodně to připomíná cherymoju, ale neměl jsem štěstí, zdály se mi trpký, tak jsem to už nekupoval
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

jo musi to bejt zraly, jinak jako ostatni nezraly je k nicemu.... na filipinos byl prave mega vyber, sedeli sme na stanku a ladovali se tim a korinek nam nosil jeden za druhym, a dyz byl spatnej, tak zadarmo vymenil.... super servis :) m:-)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Datle

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:
tristazmista píše:Kdo by mel zajem tak muzu sehnat cerstve medjoul datle za 1450 Kc/5-ti kilovy baleni...
ahoj
prosím tě já jsem rád že jsem té závislosti už zbavil
Ol, i já Tě zdravím, ahoooj, díky za moc pěknou nabídku, moc rád bych ochutnal čerstvé, to jsem ještě asi nikdá neměl, ale stejně jako Buc už to "nejhorší" mám doufám za sebou, je to až moc sladký
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

Jindra píše:Ol, i já Tě zdravím, ahoooj, díky za moc pěknou nabídku, moc rád bych ochutnal čerstvé, to jsem ještě asi nikdá neměl, ale stejně jako Buc už to "nejhorší" mám doufám za sebou, je to až moc sladký
Ahoj Jindro :)
sladky to je to jo, samotny to opravdu vetsinou nejim, nejlepsi to je do smoothie, nebo recept par excelance je rozmixovat s vodou a do kasicky si namacet nakou zeleninu, ja to mam nejradeji se spenatovejma listama.... Da se mixovat s okurkem, rajcetem atd... dostanes do sebe tak hafo mineralu spolu s cukrama... naprosto idealni kombinace ;) a tydlenc ty nejsou tak suchy jako deglety, sou pekne vodnaty, urcite stojej za vyzkouseni :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Datle

Příspěvek od gabrielik »

Ja by som si tak dala, ale ako to dostať na Slovensko a neprerobiť na pošte?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

Mrknu jake jsou moznosti ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

nasel sem totok, mas moznost si to nekde vyzvednout na tech vydejnich mistech v SR?? to by bylo asi nejvnejsi, jen za 3 Eura coz je levnejsi nez doruceni ceskou postou u nas s vyzvednutim na poste :)

http://www.zasilkovna.cz/kontakty-na-pobocky/
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Datle

Příspěvek od Jindra »

tristazmista píše:Kdo by mel zajem tak muzu sehnat cerstve medjoul datle
Včera mi je pošta dodala a asi teď budu mezi vitoušama vypadat za naprostýho laika, ale co už... čerstvý datle jsem ještě v životě neviděl a nejedl, vždycky jen sušený. Takže mám první zkušenost s čerstvýma šťavnatýma a to je teda něco :delicacy:
Úžasný mňamko. Jsem zvědavý, jak dlouho nám to "malé" pětikilo vydrží. Ještě že jsem na to zatím sám, žena už měsíc půstuje,
Ol, moc moc díky, díky!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

Jindro sou fakt dobry, co? :D hele vcera sem objevil novej zpusob jak je jist a vychutnat si ten pozitek jeste o 100 procent vic... stalo se mi to nahodou kdyz sem je umyval... vezmes datlu a pod tekouci vodou ju zacnes jemne trit nez se zacne ta vrchni slupka odloupavat, sloupnes celou slupku a jis a to je spica, pac tam nebrani ta slupka ktera neni sladka a citis tu datlu hned na plnaka :delicacy:

mejte se fajn a pokud budete zase chtit tak se ozvi, datliky ted budou kazdej tyden a pribude jeste jeden druh ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Datle

Příspěvek od Jindra »

No vyzkouším, to jo.

Jo a píšeš, žes je umýval... je to potřeba? Jsou snad nějak ošetřený postřikem či máčením? Včera jsem je jedl přímo z krabice, ale jestli je lepší je opláchnout, dej mi o tom prosím vědět, dííík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

jindro taky sem je kolikrat jedl jen tak a nic se mi nikdy nestalo a ani sem nemel nejakou reakci na nejake chemikalie, jako se mi jednou stalo u neumyteho vina z ceskych vinohradu....

Ale znas to, pokud si to z toho stromu neutrhnes sam, tak nikdy nevis kde se to valelo, jestli na tom nahodou nekde v teple nerostla plisen atd... kdyz mam cas a chut tak si je umyju abych minimalizoval riziko mozne kontaminace organismu :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Datle

Příspěvek od Dano »

tristazmista píše:Kdo by mel zajem tak muzu sehnat cerstve medjoul datle za 1450 Kc/5-ti kilovy baleni... postovny je cca kolem 100 korun bud na postu nebo az do domu :)
Provokater. Dal som si v zime kamaratom priviezt len 1kg z trhu vo Viedni a.. nemam slov. To bola chut.
Susene z obchodov hoci aj bio som takmer nejedaval. Zle. Najlepsie asi tie v DM Alnatura. Trochu pomaha ich samozrejme namocit aspon na pol dna.
Obcas kupim "cerstve datle kralovske" v Tescu, vynikajuce, ale na tie medjoul z Viedne nemaju. Cenou zial ano :(
V Egypte som sa prezieral cerstvymi datlami, na kila, ale druh to bol iny, menej sladky, a boli viac stavnate. Ale aspon ta cena na trhoviskach v porovnani s tymi u nas smiesna. Na medjoul ale nemali.
A krmil som sa aj priamo z palmy, ale boli uz ususene, podobne ako niekedy narazim na susene opadane figy zo stromu ked som napr. na Balkane. Susene figy ale inac ako v obchodoch, tiekol z nich akoby super sladky lekvar, uzas. Susene datle boli naopak tvrde

Zvazujem. Odkial su? Co povies, ako dlho vydrzia pri beznej teplote mimo chladnicky? Budu este zaciatkom juna? Zvazujem vziat na cyklodovolenku na Brac cize by museli prezit transport a par prvych dni tam. Na spestrenie jedalnicka, tam este asi nebude vela miestneho zreleho dostupneho ovocia.
Ak uz nebude, mozno by som si jedno balenie mohol dovolit aj tak.
Lebo kupovat v predstihu a chladit je u mna nezmysel, to je taka dobrota, ze to spraskam za chvilu.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

dano jestli si chces brat neco na kolo tak dydlenct ne... sou hodne vlhky a pomerne rychle chytaj plisen kdyz nejsou dobre ventilovany... jestli chces datle na kolo tak si vem ty deglety, ty vydrzej vic a nejsou navic tak hodne drahy.... ty budu mit taky tak dyztak pisni ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Datle

Příspěvek od Dano »

Pockaj, najskor ma nalakas na medjool a potom ponuknes nejake deglety? To slovo som v zivote nepocul. Ak ste tu taki viaceri, nasiel som peknu stranku s jednym zaberom zrovnavajucim 4-5 roznych druhov datli aj s popisom, odporucam:
http://www.browndategarden.com/comparison.htm
OK, na bajkovacku neberiem, ale do prvych jahod a ceresni si tie medjooly doprajem. Posielam objednavku v SZ.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

Obrázek

neodrazuji pouze doporucuji... ;) medjoul jsou top, ale na cestovani pro jejich jemnost moc vhodne nejsou, deglet noir je lahodna datle, naprosto nesrovnatelna s tim cim nas zasobuji nase retezce.... datle doslazovane glukozou to mluvi samo za sebe... kdyz uz je potreba doslazovat nejsladsi ovoce aby melo chut tak to je proste no comment kvalita :)

takhle podle me vypadaj spravny deglety, tece z nich neco jako med :p jiny nebrat, jak uz je to moc proschly tak je to lepsi smichat s voudou nebo do smoothie...

ja zjistim jakou ma muj dodavatel kvalitu, nafotim a nabidnu....

Olda
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Datle

Příspěvek od gabrielik »

tristazmista píše:nasel sem totok, mas moznost si to nekde vyzvednout na tech vydejnich mistech v SR?? to by bylo asi nejvnejsi, jen za 3 Eura coz je levnejsi nez doruceni ceskou postou u nas s vyzvednutim na poste :)

http://www.zasilkovna.cz/kontakty-na-pobocky/
Posielala som ti sz, čakám a dúfam že ešte sú :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Datle

Příspěvek od Jindra »

tristazmista píše:Jindro sou fakt dobry, co? hele vcera sem objevil novej zpusob jak je jist a vychutnat si ten pozitek jeste o 100 procent vic... stalo se mi to nahodou kdyz sem je umyval... vezmes datlu a pod tekouci vodou ju zacnes jemne trit nez se zacne ta vrchni slupka odloupavat, sloupnes celou slupku a jis a to je spica, pac tam nebrani ta slupka ktera neni sladka a citis tu datlu hned na plnaka
vynikající metoda, už jím tyhle datle od Tebe jedině tímhle způsobem, je to fakt suprový. Ol, díky díky!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Datle

Příspěvek od Jindra »

Teda koukám, že když jsou datle takhle dobrý, tak ani ta pětikilová krabice dlouho nevydrží, kór když už jsme na ni bohužel dva - žena před týdnem skončila tu třicítku a v návratovce už na datle chodí taky. Už jich máme sotva polovinu, jsou :delicacy:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Datle

Příspěvek od gabrielik »

Ku nam sa ich zatial nepodarilo prepašovať :|
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

Gabi neboj, posledni prekazka byla dneska odstranena, musel sem si zaridit eurovej ucet kvuli platbe dobirky ale nastesti uz je to vyreseny a zitra valej prvni zasilky nach slowakei mezi nima i ta tva... :P

jindra to sem rad ze chutnaj, sak pisni az budes chtit dalsi ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Datle

Příspěvek od gabrielik »

m:-) :delicacy:
Uživatelský avatar
FruitGurman
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 12, 2012 15:04

Re: Datle

Příspěvek od FruitGurman »

Dobré odpoledne, chtěl jsem se zeptat zda máte ještě čerstvé medjoul datle na prodej, chtěl jsem Vás kontaktovat soukromou zprávou, ale bohužel nemám zatím tuto funkci zpřístupněnou, kdyžtak mě prosím kontaktujte na emailu Fruitgurman[@]email[.]cz. Peníze můžu poslat klidně předem. Děkuji.
FG
"Strava pro člověka určená by nás měla lákat na pohled, příjemně vonět, a výborně chutnat. A to bez jakékoliv úpravy." Helmut Wandmaker
Uživatelský avatar
FruitGurman
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 12, 2012 15:04

Re: Datle

Příspěvek od FruitGurman »

Chci velice poděkovat uzivateli 'tristazmista' za možnost objednání čerstvích datlí v ČR, jsou opravdu luxusní, slaďounký, jedním slovem fantastický.
těším se na další spolupráci a ještě jednou díky

Obrázek
"Strava pro člověka určená by nás měla lákat na pohled, příjemně vonět, a výborně chutnat. A to bez jakékoliv úpravy." Helmut Wandmaker
ben74
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 31, 2012 13:42

Re: Datle

Příspěvek od ben74 »

zdravim, mam na prodej cerstve datle (iran), vice info na e-mailu ben74@email.cz
ben74
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 31, 2012 13:42

Re: Datle

Příspěvek od ben74 »

ben74 píše:zdravim, mam na prodej cerstve datle (iran), vice info na e-mailu ben74@email.cz
Přílohy
DATLE_02.JPG
DATLE_02.JPG (33.72 KiB) Zobrazeno 27109 x
DATLE_01.JPG
(41.78 KiB) Staženo 4 x
ben74
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 31, 2012 13:42

Re: Datle

Příspěvek od ben74 »

7kg za 1400,-

ben74 píše:
ben74 píše:zdravim, mam na prodej cerstve datle (iran), vice info na e-mailu ben74@email.cz
Jahua

Re: Datle

Příspěvek od Jahua »

Sháním datle medjool? Jsou tu zde uvedené nabídky stále aktuální.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Datle

Příspěvek od Oriana »

Jahua píše:Sháním datle medjool? Jsou tu zde uvedené nabídky stále aktuální.
Kupuji je v Praze, v Opletalově ulici, v arabském obchůdku. Mívají i čerstvé datle z Íránu.
mezihorakp

Re: Datle

Příspěvek od mezihorakp »

dobrý den, je nabídka stále aktuální pan triazmista? velice bych si rád objednal jednu krabici...můj mejl mezihorakp@gmail.com...děkuji
Kay1605

Re: Datle

Příspěvek od Kay1605 »

Dobrý den, také mě zajímá, zda je nabídka stále aktuální, ráda bych si medjoolky koupila. Mail na mě r.zezulakova@seznam.cz Děkuji za jakoukoli odpověď.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Datle

Příspěvek od tristazmista »

Zdravim, zde je kontakt primo na cloveka od ktereho jsem to bral a preposilal, ted uz si to delaj sami.... ja na to nemam cas navic by to ode mne bylo asi drazsi...
datlejumbo@seznam.cz
tel: 776462525 sulejman

:br :br :br :br
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Odpovědět