mladý ječmen

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

vlk

mladý ječmen

Příspěvek od vlk »

Nazdar vitariáni,
chci se zeptat těch, kteří mladý ječmen užívají (hlavně v zimě) kterého výrobce byste doporučili.
našel jsem na internetu 5-6 výrobců, z toho 2-3 BIO, ale jsou tam dost různé ceny a nevím jestli ty "levnější" jsou stejně kvalitní jako ty dražší.
Prostě budu moc rád za každý tip, díky
vlk
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: mladý ječmen

Příspěvek od Jindra »

Zelenáče užívám bez ohledu na zimu, tj. pořád, páč mi moc chutnají. Zatím jsem nenašel výhodnější poměr "výkon/cena" než tady u Jardy, takže to s manželkou berem na kila od něj.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
vlk

Re: mladý ječmen

Příspěvek od vlk »

to je výborné! Přesně v něco takového jsem doufal, díky moc Jindro!
Martinkakr

Re: mladý ječmen

Příspěvek od Martinkakr »

no mě chuť zeleného ječmenu moc nevyhovuje, je takový.. nic moc prostě :lol: proto teď nově zkouším ječmen v tabletách:

http://www.drpopov.cz/greenfit-PID2085.html

nevíte, zda to má stejné účinky jako klasická šťáva z ječmene? :?:
Radus.ka

Re: mladý ječmen

Příspěvek od Radus.ka »

od podzimu pouzivam greenfit od Dr. Popova a jsem spokojena. neni tam jen zeleny jecmen, je tam i vojteska a zelena psenice. Tabletky jsou pekne zelenoucky :lol: ale jsou dobry, na zimu ideal.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mladý ječmen

Příspěvek od buc11 »

Radus.ka píše:...Dr. Popova ...
mě tedy spíš fascinuje to Dr. přitom jde patrně o RNDr, no nic
Radus.ka

Re: mladý ječmen

Příspěvek od Radus.ka »

Nekde jsem cetla, ze majitel je RNDr., ale to Dr. Popov je proste asi znacka.nebo jestli to zkratka toho titulu... :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mladý ječmen

Příspěvek od buc11 »

Radus.ka píše:Nekde jsem cetla, ze majitel je RNDr., ale to Dr. Popov je proste asi znacka.nebo jestli to zkratka toho titulu... :wink:
já si na těch stránkách tam přečetl, že RNDr Popov je skutečná asi sovětská osoba a tedy nikoliv MUDr k čemuž cudné zkrácení firmou dr.Popov na dr mohlo profesi lékaře evokovat, ale možná nepříslušnost k lékařskému stavu bude pro mnohé uživatele zásadní výhodou
citace:
Produkt Zelený ječmen Greenfit, 150 tablet je originální směs mladých výhonků zelených rostlin, která obsahuje to nejlepší, co může příroda nabídnout. Tyto mladé zelené rostliny jsou zdrojem celé řady důležitých živin v jejich nejúčinnější – v organické podobě. Zelený ječmen je plný živin, které jsou proto dobře vstřebatelné organizmem, navíc jsou obsaženy ve vyváženém poměru.
Tento produkt obsahuje ve velkém poměru mladý zelený ječmen, mladou pšenici a mladou vojtěšku (Alfa-alfa).
Zelený ječmen obsahuje důležité esenciální živiny v optimálním poměru, které organizmus výborně vstřebává. Zelené potraviny obsažené v Greenfitu mají zásaditý charakter a jsou proto skutečným pokladem pro naše tělo, které zelený ječmen výborně vstřebá.
Složení: zelený ječmen, vojtěška, pšenice (sušené prášky), celulóza, hydroxypropylcelulóza, croscarmellose sodium, kyselina stearová, stearát hořečnatý, šelak, karnaubský vosk
pozn 1: co ty koncové chemikalie?
2. proč píše ve velkém poměru a nedá číslo, bylo by to i kratší
3. zcela jistě nejde o vita, jde o mrtvou hmotu
4. taky si to večer dávám(a zcela jistě mohu potvrdit, že to neškodí, ovšem ani naopak), mám to doma už 10 let, když ještě dělal dýlera, ale prodal jen jedno balení a to ještě matce
Radus.ka

Re: mladý ječmen

Příspěvek od Radus.ka »

RNDr Pavel Popov neni Rus, to byl jeho pradeda, uz jsem to vickrat cetla v casopisech,kdyz zminovali historii firmy.Soucasny majitel (Pavel Popov) vystudoval doktorat na UK v Praze a i jeho otec se uz narodil v cechach.Me ten jecmen pomaha tak ho budu brat dal :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mladý ječmen

Příspěvek od buc11 »

Radus.ka píše:RNDr Pavel Popov neni Rus, to byl jeho pradeda, uz jsem to vickrat cetla v casopisech,kdyz zminovali historii firmy.Soucasny majitel (Pavel Popov) vystudoval doktorat na UK v Praze a i jeho otec se uz narodil v cechach.Me ten jecmen pomaha tak ho budu brat dal :)
ano tak, tatko byl vladimír, a rus neznamenalo dehonestaci,
jen mě zaujalo to zkrácení z RNDr na Dr, což opakuji, mi hned evokuje lékaře,
proč se stydět za absolvování UK a zvlášť šlo-li by o přírodovědný obor? třeba i s čaji související, ale to už sem nezjistil,
ovšem šlo-li by o marxistickoleninský obor, pak mám výhradu,
taky to doberu
RNDr:
Vznik titulu souvisí s oddělením přírodovědeckých fakult od fakult filozofických, k čemuž v Československu došlo v roce 1920.[3] Do té doby byl absolventům přírodovědných studií na filozofických fakultách přiznáván po úspěšném složení přísných zkoušek titul doktora filosofie. Kdo chtěl poté získat doktorát věd přírodních (používal se neoficiální titul RNC. – rerum naturalium candidatus), musel obhájit vědeckou rozpravu (disertaci) z přírodovědného oboru a vykonat dvě přísné zkoušky (rigorosa), jedno z oboru disertace a druhé z filosofie biologických nebo exaktních věd či z jiného přírodovědného oboru. Tím mělo být ověřeno, že je kandidát doktorství způsobilý vědecky bádat. Hodnocení bylo „obstál s vyznamenáním“, „obstál“ nebo „neobstál“, přičemž zkoušky mohly být opakovány nejvýše dvakrát. Úspěšný kandidát pak byl promován doktorem přírodních věd.[4]
Po reformě vysokoškolského studia z roku 1950 už nebyly od roku 1953[5] akademické tituly udělovány a návrat titulu doktora přírodních věd tak znamenal až další zákon o vysokých školách z roku 1966. Tehdy už ale nešlo o nejvyšší akademicko-vědecké ocenění, protože již byly zavedeny po sovětském vzoru tzv. vědecké hodnosti (CSc. a DrSc.). Titul RNDr. nicméně opět nebyl automaticky udělován po absolvování přírodovědného studia na vysoké škole, ale mohl být udělen pouze pokud absolvent opět obhájil písemnou práci a úspěšně složil rigorózní zkoušku ze zvoleného přírodovědného oboru a z jeho širšího vědního základu.[6] Nové zrušení titulu doktora přírodních věd znamenal rok 1990[7] a další návrat až rok 1998.[1]
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: mladý ječmen

Příspěvek od Háně »

Poslední dobou uvažuji o ječmenu a dnes v noci mě něco napadlo. Četla jsem, že je lepší koupit sušenou šťávu z ječmene než usušený ječmen jako celou rostlinu. Ale to mi řekněte, jak je možné usušit šťávu? Vždyť šťáva je šťávou proto, že když jí usuším, tak už nezůstane nic (možná tak lepivý flek na kuchyňské lince). Nejsou v ní žádné pevné části, které by se daly vysušit. Sušený prášek přece musí být přesný opak od šťávy. Vždyť to je ta tekutá část rostliny. Jak to teda je, že dokážou vykouzlit ze šťávy prášek? :shock: vůbec mi to nedává smysl, ale je možné, že jsem jen natvrdlá.
Odpovědět