Vlákniny

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

uksandy
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 07, 2010 11:32

Vlákniny

Příspěvek od uksandy »

Může mi někdo poradit,jak na to?CHtěl bych se stravovat pouze vitariánsky,/štˇávama/Podle filosofie,vylisovat,štávu,a zbytek vyhodit,nebot´obsahuje toxické,látky,dusičnany,aj.
Otázka zní ,pokud chci být na štˇávách,jaké vlákniny konzumovat
v tomto případě? Zbyněk
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákniny

Příspěvek od mun »

Jezte celé jídlo. Nebo chcete slyšet šťávy a k tomu otruby, psylium, ci cokoliv? To je přece nesmysl.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Vlákniny

Příspěvek od Bafule »

A organismus by takovy sok nemusel zrovna prijemne zvladat. Lepsi bude, kdyz vydrzis na vita a pak zacnes treba svacit stavy, nebo zacni se smoothie (nebo jak se to pise)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákniny

Příspěvek od Panda »

Přecházet jen na šťávy má smysl teprve až se organismus pročistí a nepotřebuje už vlákninu na odstraňování starého bordelu. A samozřejmě nejlepší vláknina je vláknina v čerstvého ovozelu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vlákniny

Příspěvek od buc11 »

-nechápu obecný názor, že ve ščávě není vláknina, je jí tam hafo akorát není vidět jak v kupce sena
- jsem rovněž seznámen s teorií, že škodliviny jsou ve vláknině nebo pěně apod, PMN tomu tak nemusí být až třeba naopak
- samozřejmě jest nesmysl pit ščávy a pak hledat nějakou vlákninu (jedovatou)
-já jsem jednoznačně pouze pro ščávy kdybych to ovšem dokázal
- a vůbec nejlepší mi připadají rady jakože postupně, aby si jako tělo zvyklo, Odpověď:jakákoliv úleva tělu a to ihned, lépe však včera, by měla být naším cílem, běžné tělo neví, že sme přešly (pouze) na vita, není to pro něj žádná bomba a děláme-li to alespoň obstojně je to pro něj v lepším případě akorát o trochu míň odpadu
Odpovědět