ředkvičky

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

ředkvičky

Příspěvek od ajla »

Ředkvičky netřeba příliš představovat, je to naše oblíbená kořenová zelenina s jemně štiplavou chutí, která pochází z Blízkého Východu- i když jiné zdroje tvrdí, že má původ v Japonsku. Velkou výhodou ředkviček je, že se dají pěstovat a sklízet po celý rok.

Účinky na organismus
- hubí střevní bakterie a plísně
- podporují perilstatiku střev
- odstraňují zácpu
- chrání buňky před volnými radikály
- působí proti nadýmání
- jsou prevencí žlučových a ledvinových kamenů
- snižují cholesterol
- uvolňují hleny při kašli
- posilují nervy

Tato zelenina obsahuje velké množství kyseliny listové, vitaminu C a selenu. Za zmínku rozhodně stojí i obsah draslíku, vápníku, síry, karotenu, kyseliny nikotinové a vitaminu B. Aby se chránily před škůdci, produkují hořčičné oleje, které v našem těle působí antibakteriálně a antimykoticky- ničí plísně a bakterie ve střevě, na jazyku, na sliznici a v žaludku. Je to i výborná potravina při hubnutí, protože mají velmi málo tuku a jsou nízkokalorické.

Při jarní sklizni jsou ředkvičky jednou z prvních čerstvých zelenin po dlouhém období zimy, které obohatí naše tělo o řadu cenných látek. Pojídáme je syrové.

Včera jsem je koupila v Tesku za 3,90 svazek, jsou moc dobré a tohle jsem o nich našla na netu.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: ředkvičky

Příspěvek od Sumicka »

Tohle mě motivovalo, že bych ty obchodové zkusila? No uvidíme, rozhodně jsou levné, tak si dám. :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ředkvičky

Příspěvek od Samira »

Ja uz som mala nase zo zahradky, poctivo polievane. Mnam!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: ředkvičky

Příspěvek od Sumicka »

Ty se náš, nám teprve lezou ze země, tak jsem je protrhala, aby byly pěkné a velké. Už se na ně těším.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Odpovědět