Cizrna - cicer

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Cizrna - cicer

Příspěvek od Xion »

Skusal niekto jest surovy, namoceny cicer?
Tu sa ale pise, ze surovy obsahuje nejake jedy, nevie o tom niekto nieco?
http://recepty.labuznik.com/recipe.php?ID=23133
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Panda »

Klíčená cizrna je jeden ze základů vitariánské stravy.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Xion »

No ja som mal na mysli nekliceny... len namoceny na 1 den. :-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Klíčená cizrna je jeden ze základů vitariánské stravy.
Asi jak pro jakeho vitariana... , ja to tedy jeste nezkousela >:-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Xion »

Hmm, tak ja asi urobim experiment. :-)
Keby som sa dlho neozyval, tak na mna spominajte v dobrom. ;-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od k.winky »

žádné terno to není :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Panda píše:Klíčená cizrna je jeden ze základů vitariánské stravy.
Asi jak pro jakeho vitariana... , ja to tedy jeste nezkousela >:-)
ja taky ne :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Hugo z Hor »

k.winky píše:žádné terno to není :?
To teda opravdu není, moc škrobů - nebrat :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od tristazmista »

Panda píše:Klíčená cizrna je jeden ze základů vitariánské stravy.
ja mam pevne zaklady ve zralem a dobrem ovoci, vsecko ostatni je spis pritez....
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od epony »

kličky jem cca raz týždenne- soja, šošovica, mungo, redkvička, žerucha atd, ale cizrnu este som nejedla ..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od hofikos »

Já jím klíčky každý den - jsou mou oblíbenou součástí salátu a cizrna je klíčená moc dobrá.
Zarathustra

cizrna a tak dál

Příspěvek od Zarathustra »

Od včerejška jsem vitarián. Asi to zní takhle divně, ale setkal jsem se s tím na cestách a tak sem se rozhodl to, alespoň na nějakou dobu, vyzkoušet.

Tak nějak hledám recepty (tyhle stránky dost pomáhají), ale zas tolik jich nenecházím..Každopádně poradil by mi někdo s cizrnou? Měl jsem ji rád už předtím jako pseudo bezmléčný vegetarián, tak bych ji rád nevyřadil - jak na ní? Namočit tak na 12 hodin a pak nějak do salátu? Nebo se zeleným kořením rozmačkat, potažmo jde udělat Hummus z nevařený cizrny?

Předemdík za všechny tipy jak na raw přípravu cizrny, tak na jakýkoli další inspirativní recepty (linky na ně) + hrozně důležitá věc, nějaký tabulku na hodnoty a kolik to člověk za den má sníst? Abych neumřel..věřím že když se to dobře vyvážía naplánuje tak je to v pohodě, ale s hromadou dalších starostí člověk i jíst skoro zapomene

Jo aposlední, co džusy, takový ty v krabicích, mám pocit že i ty lepší jsou pasterizovaný, takže ne-e?Prostě věci co prošli tepelnou úpravou vůbec (a vlastně čaj?)

díky díky
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Kometa »

Ahoj, gratuluji k tvému rozhodnutí a přeji, ať je pro tebe vitariánství co nejméně komplikované a co nejvíce přínosné.

Cizrnu doporučuji klíčit déle než 12 hodin. Půl dne stačí tak na pohanku, luštěniny potřebují delší čas. Já sama je namáčím na 24 hodin (v průběhu jednou proplachuji) a pak ještě asi 2 dny klíčím, aby opravdu vylezly klíčky. Vyzkoušej si sám, jaká délka klíčků ti chutná nejvíce.
Mně osobně klíčená cizrna nechutná, ačkoli vařenou jsem milovala. Spíš mám ráda čočku a mungo. Ale někteří lidé zas ujíždějí na cizrně, je to fakt individuální.

Nějaké recepty jsou třeba tady:
http://vitakucharka.blog.cz/
http://www.freshness.cz/group/rawrecepty

Ale máš pravdu, moc jich tam neni. Tak se zkus nechat vést svojí fantazií a když vymyslíš nějaký zajímavý receptík, můžeš se o něj s ostatními podělit třeba v té vitakuchařce.

Obávám se, že tabulkami se tu nikdo moc nezajímá, že všichni jíme tak, aby nám bylo fajn. Pro někoho to znamená, že jí jen ovoce, já třeba nedám dopustit na klíčenou pohanku a klíčené luštěniny.

Džusy v krabicích rozhodně neee, pasterizované jsou všechny. Asi většina z nás tady má nějaký odšťavňovač a dělá si vlastní čerstvé. Rozdíl co se zdraví týče je obrovský.
Zarathustra

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Zarathustra »

ok dík, už jsem si koupil takovej robot s odšťavňovačem..ale je to spíš sekundární funkce a odšťavňuje to spíš do polokašovita...

cizrny namáčím vždycky půl kila a tři dny z ní ujídám, (po těch 12 hodinách se jí trochu sezobe, druhej den do salátu, další den rozmačkám třeba s avokádem..)

btw dávám sýry z nepasterizovanýho mléka...jak je na tom vitarián obecně se syrovým masem třeba z ryb?, už dřív jsem v přírodě jedl část štiky s citronem a je to docela dobrý..
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Sasha »

no já teda dělal tento týden hummus z klíčený cizrny a asi sem se jí přejedl, nebo vážně nebude tolik zdravá :-D
Návštěvník

Re: cizrna a tak dál

Příspěvek od Návštěvník »

Mám stejnou otázku - zda jíst nevařenou cizrnu. Miluji humus a proto se pokusím cizrnu mixovat nevařenou a když to nepůjde, tak naklíčenou. Pokud jde o množství raw jídla, nemusíte se omezovat. Podívejte se na:

http://www.ivanajurikova.cz/
http://www.receptnaspokojenost.cZ
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Cizrna - cicer

Příspěvek od Janek »

Jako ze se muzeme prezirat raw jidlem?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět