Lískové ořechy

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Lískové ořechy

Příspěvek od venclík »

Hele, právě žeru lískový vořechy. Nejsou ani moc drahý. Cca 70 Kč za 500 g.
http://www.mineralfit.cz/domaci-lekar-c ... jsich-618/
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od venclík »

No, tak zrovna liskove orechy se nam opravdu moc neosvedcili. Protoze mame pak sklon se tim prejidat jako nejakymi rafinovanymi sladkostmi a z hlediska energie se nam zda, ze nic moc. Naproti tomu z hlediska kalorii, docela bomba. Tim nechci naznacovat, ze jsou spatne- to vubec ne. Akorat, ze uz je, kdyz jsme jeste pri smyslech, nekupujeme a nekonzumujeme.
Takhle nekde v lesich po tydennim vycerpavajicim pochodu narazit na orechy a precpat se tim, to by se mi libili. Ale obavam se, ze zivotni styl je jiz tak umely a neprirozeny, ze je otazkou, kam az to vubec muze zajit.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od Jindra »

Lískový já moc ráth, ale skoro vždycky jich moc a moc vyhodím, jsou hořké, hnědé zkažené. Koupit dobré lískové ořechy je stejnej problém jako sehnat neplesnivý para ořechy. Mluvím o loupaných produktech.
No a teďko maj v Bille lískový neloupaný (na váhu), tak jsem nabral za dvě stovky a doma k nim večír sem tam s manželkou sedneme (když zrovna neplníme manželské povinnosti :D ), s neloupanýma asi spokojenost, tam je hnědých jen malinko, tak to je poho, to je dobrotka.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od venclík »

Jo, je to tak. Můžete zajít do Kauflandu, tady v jednom zrovna mají za dobrou cenu neloupané lískové ořechy. Kupte si jich aspoň tak za 10 Kč, pak si kupte (varování !) ty jejich loupaný za hyper-super cenu zn. Stilla natura. Doma si pár v origo "obalech" rozlouskněte a schroustejte. Budou pěkné měkké, šťavnaté, chutné. Pak zkuste ty ze sáčku a porovnejte- tvrdé, diskutabilní chuť, něco tomu prostě zchází. To něco zjistíte tak, jako jsem to před časem udělal třeba já- zkouškou klíčivosti - žádná ze sáčkových mandlí co jsem zkoušel nevyklíčila, a stálo to několik dní...
Dávám to sem proto, že ty ořechy ze sáčku prostě nejsou vita- skořápky jsou asi ostraňovány zahřátím- tím se znehodnotí, komu by se to taky chtělo loupat že, a co jsem ochutnal tyto "natural" lískáče, tak sáčkový už ani náhodou. Syrový jsou super, nejsou ani moc tvrdý takže se dají kousat i s tak mizernými zuby jako mám já, na těch druhejch si zuby skoro vylámu, protože je to totálně dehydratovaný...
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od venclík »

Já jsem tak trochu kecal s tím srovnáním jako že ořechy ze sáčku jsou chuťově špatný ale ne umyslně. To proto, že ty z Kauflandu (už je tam nemaji) byli chuťove naprosto vynikajici, ačkoli maly, některý (ne moc) byli i plesnivý, a u ostatních taková slupka a bylo cítit po houbách a plísní, ale jen zápach, jak jsem psal chuťově vynikající, a ten zápach zmizel když se to namočilo na pár hodin do vody.
Do Billy normalne nechodim nakupovat, ale stavil jsem se v jedne kdyz jsem mel nahodou cestou kolem, docela vyber ovoce-zelenina, ale vyssi ceny. Meli i liskove orechy, ale vyssi cena, tak jsem vzal 7 orisku jako pro popelku, jeden vychazel skoro na korunu. Tyto byli velke, vystavni kusy, tak jsem si rikal, ze to bude super. ALe ono ne, sice zadny plesnivy apod. a velky jadra, nicmene chutove znatelne horsi , samozrejme subjktivne nez ty drive zminene. Tudiz srovnatelne i tvrdosti s temi sackovymi, nicmene tyto snad zarucene syrove :-D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od Panda »

Jestli zaručeně syrové a přitom méně chutné, tak nechej krátce zaklíčit a jistě zlepší pachuť.
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od harmon3k »

co s drtí z ořechu ma někdo nějaky dobry receptík?
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Lískové ořechy

Příspěvek od jitulinda »

harmon3k píše:co s drtí z ořechu ma někdo nějaky dobry receptík?
jistě :D rozmixovat s čímkoliv zeleninovým (kdo netrvá na raw, tak s napařenou)+ dochutit a je z toho mňamka dip nebo pomazánka k salátu.Stačí vyzkoušet co ti nejvíc zachutná :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Odpovědět