Arašídy nepražené

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Arašídy nepražené

Příspěvek od Jindra »

Prosím Vás, patří arašídy (samozřejmě nepražené, nesolené, bio) do vita jídelníčku? Dají tělu něco prospěšného? Dík!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:Prosím Vás, patří arašídy (samozřejmě nepražené, nesolené, bio) do vita jídelníčku? Dají tělu něco prospěšného? Dík!
Arašídy patří do luštěnin a v syrovém stavu nejsou jedlé. Nepražené BIO se mají používat při vaření nebo (pro přímou konzumaci) uvařit či upražit. Takže pro vita nevhodné.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Jindra »

Aha. Díky za názor. Jo jo, teď si uvědomuji, že prodejce u tohoto produktu uváděl doporučení tepelně zpracovat, takže syrové nejíst, jak Pando potvrzuješ.
No to jsem rád, že jsem toto téma otevřel.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od RadkaS »

Jo, jo, radsi nejist. Navic jsou vetsinou napadeni plisni, ktera kolikrat neni pouhym okem videt. Ale jinak ja syrove jedla a jist se daji :P , ale pochybuju, ze by to bylo zdravy...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od epony »

a čo nelupané arašídy? to nie je raw :?:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od veri »

myslím, že i na neloupaných může být plíseň, stejně jako když rozlousknu domácí vlašák, taky kolikrát najdu uvnitř plíseň...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Sitar »

Vzdyt to nema zadnou chut a podle Walkera je to kyselinotvorne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od epony »

hmm, to som nevedela..vďaka :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od lakyluk »

Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od mira »

Chutnají mi nejedlé a kyselinotvorné věci,
ale ve světle těchto informací,
patrně přestanou.
Dneska nou.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Hugo z Hor »

Mně také, ale takto požité pochutiny následně alkalizuji >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Sumicka »

Tak jsem se trochu dívala po internetu a našla jsem docela zajímavou stránku o arašídech. Myslím, že se do raw určitě hodí a syrové jsou moc dobré.
http://jan1212.webgarden.cz/lecive-byli ... lejna.html
Mám je jako součást jídelníčku a rozhodně nejsou nijak špatné.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Dima »

Syrové arašídy, pistácie obsahují jedy, pro lidské tělo nejsou vhodné!
Fruitarian 811
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Arašídy nepražené

Příspěvek od Janek »

Jsem si dal cele baleni tuhle, myslite ze jsem se otravil? :-) No chutove nic moc, financne jeste horsi a prazene jsem vzdy mel rad, kilo stavalo okolo 50 korun, dokud mam zuby, ale jsou pry nezdrave... :-) co neni... Kazda sranda neco stoji..,
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
wdc
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 25, 2011 16:11

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od wdc »

já vyzkoušel pouze pražené solené (půlené) a ty co jsou ještě ve slupce/obalu - asi jsou také pražené (nevím jak je to možné když to je přes dvě slupky) ale chuť není tak pražená. Raw food ani jedno asi není.
Největším producentem arašídů je prý Čína a jsou původem z Jižní Ameriky.
Wikipedia: "Arašídy obsahují významné množství resveratrolu. Hrst arašídů obsahuje okolo 70 mikrogramů této léčivé látky."
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Jindra »

.
asi už se to tu dříve zmiňovalo, i třeba Dima tady píše o jedovatosti raw arašídů, že totiž: nekvalitní burské oříšky mohou obsahovat velmi nebezpečné přírodní toxiny, z nichž nejznámější jsou aflatoxiny.
Mám ale zprávu ze společnosti BioNebio, jak toto řeší a odpověď - pro ochranu zákazníka je každá šarže před naloděním testována na aflatoxiny, a pokud by nevyhověla požadavkům velmi přísných norem, byla by celá zásilka odmítnuta. Takže všechny šarže procházejí přísnou kontrolou už v zemi původu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Janek »

Jo, tohle pisou na vsech balenich neprazenych arasid, ale ver tomu. Byl ten clovek co ti to napsal, u toho testu pri nalodeni? :-) nejspis ne a ma to od dodavatele sveho dodavatele, kteremu to potvrdil subdodavatel.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Jo, tohle pisou na vsech balenich neprazenych arasid, ale ver tomu. Byl ten clovek co ti to napsal, u toho testu pri nalodeni? :-) nejspis ne a ma to od dodavatele sveho dodavatele, kteremu to potvrdil subdodavatel.
... něco konstruktivnějšího by od Tebe nebylo??
mi připadá, že na tomto webu ztrácíš dost času a potažmo bohužel pak i další návštěvníci,
ale třeba se mýlím
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Arašídy nepražené

Příspěvek od Janek »

Myslim, ze toto je ode me PODSTATNA INFORMACE, jak funguje obchodni retezec, lide v davu se chovaji pomerne zajimave viewtopic.php?f=3&t=8325&p=198970#p198970 viz dole a napaleny cely autobus lidi i s nivelakem reditelem a ucitelkou...

Tva zprava, co jsi dostal po telefonu anebo mailem, nema zadnou vahu, bez doplneni, zda skutecne byl u testu a nalodeni :-)

Za me: radeji si dam prazene nebo zadne, nez neprazene. Je to dost konstruktivni?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od cepheus »

Jindro, nech jej si myslet ze je konstruktivni, blazen si taky mysli ze je "normalni" a nevymluvis mu to za nic na Svete :D.
ekologita

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od ekologita »

Letos jsem poprvé objevila syrové arašídy (prodávají je v UK běžně). Moc mi chutnají, chuť bych přirovnala k chuti hrášku. Včera jsem po delší době otevřala nové balení nepražených arašídů, stejná firma, stejný obal jako posledně. Snědla jsem jich několik hrstí. Po několika hodinách se mi udělalo velice nevolno, jako při přiotrávení se. Bolest hlavy, žaludku, zvracení, třes, zimnice... Tak nevím, jestli to nebylo z těch buráků?
ArRashid

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od ArRashid »

Na baleni nebylo upozorneni, ze se nesmi konzumovati bez tepelne upravy m:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od cepheus »

Nazdaaaaaaaaaar !!! m:-)
mivanecek

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od mivanecek »

Syrové arašídy s tou hnědou 'košilkou' jdou dobře naklíčit a chutnají skvěle. Dají se sehnat u vietnamců..
Tím klíčením se taky dobře vytřídí - ty živé naklíčí, ty napadené plísní se zkazí. Klíčením se taky dost změní i složení, takže věřím, že se tak zbaví i té původní kyselinotvornosti, ale to se mi nepodařilo nikde najít.. řídím se tedy intuicí - chutná mi to a dává mi to dobrou energii :-) Přikládám i obrázek

Obrázek
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Ozeki »

A vetnamci to maji v jakem baleni jakeho puvodu? Snad to nepasuji z vietnamu :)

Bohuzel neuvadis, kolik vazis a kolik deka naklicenych jsi bez ujmy pozrel(a) a proto nezbyva nez doufat: vira tva te zachrani m:-) nema se ise konzumovat domaci plodiny, nez kdovijak importovane?
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Arašídy nepražené

Příspěvek od Ozeki »

Mimoto arasidy, bile pecivo a jeste cukr jsou v delene strave NEdoporucene potraviny...
Odpovědět