Hrozno

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Hrozno

Příspěvek od Pat »

Je cervene hrozno dobry zdroj rychlej energie? Myslim to tak, ze 4 hodiny nejem, a nalacno chcem nieco zjest, aby som mal co najskor energiu. Alebo na tento ucel nieje vhodne?
dvdmchl

Re: Hrozno

Příspěvek od dvdmchl »

Bežci používají banány. Já banány nemám rád tak pro stejný účel používám jablka. Ale podle mně hrozno může udělat stejnou práci. Vyzkoušej a uvidíš.
shana
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 27, 2009 16:38

Re: Hrozno

Příspěvek od shana »

Je to perfektny zdroj rychlej energie...
Bezci pouzivaju banany aby nemuseli behat na wc kazdu chvilku hihi... to by som bola zvedava co by robili po takom hrozne :lol:
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Re: Hrozno

Příspěvek od Pat »

No mne to WC nevadi. :-) Banany teda velmi nemusim... vzdy ma akoby zacpu, na hodinu dve. Uz som ich pred rokmi vysadil. To hrozno som uz vyskusal a mal som pocit, ze je to celkom energeticke, akurat som bol zvedavy, ci to nema aj nejake nevyhody, alebo ci neexistuje nejaky rychlejsi a ucinnejsi zdroj energie. Mna to nejak tak intuitivne lakalo na tento ucel pouzit hrozno, kedze aj hroznovy cukor... tie dve slova mam zafixovane na vhodnu energiu. Ale naco do seba hadzat cukor, ktory je vysledok chemickeho procesu (opravte ma ak sa mylim), ked je tu predsa cerstve chutne hrozno. Akurat som si vsimol, ze ked ho zjem dost vela, tak na mna nachvilu dojde taka tazoba, ospalost.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Hrozno

Příspěvek od k.winky »

Já ho jim kila, je mi pořád hej, dobře mi ho tělo tráví a energie taky vela :wink: A pusa si libuje :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Hrozno

Příspěvek od veri »

teď je na mě moc drahé, ale když je sezóna v obchodech, tak jím denně

k tomu hroznovému cukru - jestli tam je něco z hrozna krom chemicky vyrobené příchutě, tak bych se moc divila :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Hrozno

Příspěvek od k.winky »

Dneska jsem ho koupila kilo v Hypce za 39,- (už je ve mě :D )
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Hrozno

Příspěvek od veri »

pamatuju na 12kc/kg :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Hrozno

Příspěvek od k.winky »

jojo, to byli časy :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Hrozno

Příspěvek od tristazmista »

tak hrozno asi uz vynecham pokud nebude bio. V lete sem se z nej priotravil pesticidama a ted sem kupoval v tescu v akci z chile. Nevim no, i kdyz ho osprchuju horkou vodou, je mi po nem tak divne a necitim se vubec dobre. Je pravda ze vino se splicha hodne casto a primo na plody. Pockam na leto a sezenu si hafo BIO :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozno

Příspěvek od Panda »

tristazmista píše:tak hrozno asi uz vynecham pokud nebude bio. V lete sem se z nej priotravil pesticidama a ted sem kupoval v tescu v akci z chile. Nevim no, i kdyz ho osprchuju horkou vodou, je mi po nem tak divne a necitim se vubec dobre. Je pravda ze vino se splicha hodne casto a primo na plody. Pockam na leto a sezenu si hafo BIO :P
Existuje vůbec BIO hroznové víno? Když jsme měli vinici, tak bez postřiků to nebylo vůbec možné. A také když kupuji např. v Tescu tak i po omytí mám pak pusou plnou chemikálií. Škoda, jinak by byly hrozny perfektní. Prý snad jen kiwi není chemicky skoro vůbec ošeřené.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Hrozno

Příspěvek od tristazmista »

pestujou se tzv odolne druhy, strika se to jen nakym biologickym pripravkem, ne pesticidama.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Hrozno

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:Existuje vůbec BIO hroznové víno? Když jsme měli vinici, tak bez postřiků to nebylo vůbec možné. A také když kupuji např. v Tescu tak i po omytí mám pak pusou plnou chemikálií. Škoda, jinak by byly hrozny perfektní. Prý snad jen kiwi není chemicky skoro vůbec ošeřené.
Musi existovat, ponevadz existuje i BIO vino (to v lahvi).
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Hrozno

Příspěvek od k.winky »

mívají ho v Globusu ... Ale nikdy jsem ho nekupovala, bylo na mě moc drahé ... A hlavně i to nebio mě zcela uspokojuje... :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Hrozno

Příspěvek od Michal S. »

tristazmista píše:pestujou se tzv odolne druhy, strika se to jen nakym biologickym pripravkem, ne pesticidama.
No nevim, i v době před pesticidama se to prý stříkalo roztokem modré skalice.
I biovíno v lahvích je sířený.
Koupil jsem si jednou biovíno na biosféře a SO2 tam byl :o .
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Hrozno

Příspěvek od jans »

Michal S. píše:
tristazmista píše:pestujou se tzv odolne druhy, strika se to jen nakym biologickym pripravkem, ne pesticidama.
No nevim, i v době před pesticidama se to prý stříkalo roztokem modré skalice.
I biovíno v lahvích je sířený.
Koupil jsem si jednou biovíno na biosféře a SO2 tam byl :o .
nevíte, jak je to s bio rozinkama? jestli jsou z bio vína?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozno

Příspěvek od Panda »

jans píše:nevíte, jak je to s bio rozinkama? jestli jsou z bio vína?
To snad nejde jinak, ne?

Na sušeném ovoci (jako rozinky) se mi zdá zajímavé to, že předpokládám, že nemusí být tak chemicky ošetřené jako čerstvé ovoce, které je nutné uchovat během přepravy a prodeje živé, a také se asi může sklízet už uzrálé (a ne zelené aby pak dozrálo, jako u čerstvého). Ale nevím, možná že je vše sušené tak pasterizované, že si nezachová žádnou živost (což bude platit i o BIO včetně rozinek), takže by v tom případě nebylo moc vhodné pro vita.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Hrozno

Příspěvek od venclík »

My bychom rekli, ze vino je lepsi zdroj energie nez banany nebo jablka, obsahuje totiz glukozu a hodne a to je rychly a okamzity zdroj energie. Urcite vhodne pri stavech vycerpanosti pri sportech.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Hrozno

Příspěvek od Janek »

k.winky píše:Dneska jsem ho koupila kilo v Hypce za 39,- (už je ve mě :D )
Do zitra v Albertu (bile) za stejnou cenu a do stredy za <46,- kg v penny... (V 500g baleni)

Jak je to z hlediska vita, kolik toho snite za den, pulkilo?

Obrázek



Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Hrozno

Příspěvek od cepheus »

Ty zeres ty zeeny amarouny velikosti slepicich vajec ? Tak dobrou chut preje Prvni Kanalizacni a Fekalni :| ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Hrozno

Příspěvek od Janek »

A co mi zbyva, leda bys mi dodal bio ze svyho vinohradu, ty jmoravane :-) anebo vita neji hrozno??

Anebo chodis do kiwirawfood.cz ?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Hrozno

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:A co mi zbyva, leda bys mi dodal bio ze svyho vinohradu, ty jmoravane :-)
"Inu, sam jsi ztratil, sam si hledej" :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Hrozno

Příspěvek od Janek »

Ja nic neztratil, vinohrad je drina. Ale koukam ze jsi fanda do filmu, snad ne Honza na peci... Co takhle nejakou artovou klasiku a ne blockbustery ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět