Med

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Med

Příspěvek od anndulicka »

A co váš názor na med?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od Panda »

Med jedině pravý od včelaře, protože ten co se prodává běžně v marketech je tepelně upravovaný aby nekrystalizoval a je doslazovaný cukrem, takže vysoce nevhodný, v podstatě je to už jen rafinovaný cukr s příchutí medu. Jinak je ještě vhodný pastový med (a patřičně dražší) - podrobněji viewtopic.php?f=3&t=84&p=66083&e=66083 .
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Med

Příspěvek od k.winky »

Med je dobrý, kvalitní v malém, hodně malém množství jistě i zdravý, ale je to koncentrovaný cukr, takže z ním opatrně ...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od Panda »

Ještě bych k medu doplnil - u medu je nebezpečí, že je to příliš velká koncentrace cukrů bez vlákniny, takže dochází k velkým ztrátám vápníku (nutného na zpracování cukru), což může vést např. ke zvýšené kazivosti zubů. Stejné nebezpečí může hrozit i u příliš sladkého - přešlechtěného - ovoce.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od lakyluk »

Keď som prechádzal na surovú stravu domáci med my strašne pomohol z počiatku moja spotreba bola asi 700 ml za týždeň. :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od epony »

med mam tiež rada, ale dávam pozor aký kupujem. väčšinou je to však od známych ktorí majú úle, takže sa ich vždy pýtam na postup výroby. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od Panda »

lakyluk píše:Keď som prechádzal na surovú stravu domáci med my strašne pomohol z počiatku moja spotreba bola asi 700 ml za týždeň. :)
Jak Ti pomohl - měl jsi potřebu sladkého a tak byl med zdravější náhražka? A jak pak časem, podařilo se Ti tu potřebu pak odstranit? Byla to spíš jen otázka času nebo to vyžadovalo dost sebeovládání?
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od lakyluk »

Panda píše:
lakyluk píše:Keď som prechádzal na surovú stravu domáci med my strašne pomohol z počiatku moja spotreba bola asi 700 ml za týždeň. :)
Jak Ti pomohl - měl jsi potřebu sladkého a tak byl med zdravější náhražka? A jak pak časem, podařilo se Ti tu potřebu pak odstranit? Byla to spíš jen otázka času nebo to vyžadovalo dost sebeovládání?
Mal som strašne velku chuť na sladké. :) .... No časom sa to upravilo približne na 262 ml na týždeň. Ináč to dosť závisí na tom koľko mám sladkého ovocia....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Med

Příspěvek od Jindra »

Chutě na sladký taky řeším občasným pocucáním medu. Máme totiž od včelaře med pastovaný, juj to je pošušňáníčko, dělá jednak samotný a pak také asi pět druhů s bylinkami. Díky medu jsem už děti odnaučil sladit cukrem, když už si ten čaj "musí" osladit.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Med

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nojo, med mám taky rád, hojně ho využívám, v suprmárketech už dlouho nekupuju, jednu flašku z Tesca mám doma jako odstrašující případ, co se dá prodat jako med (:-)
Je to holt medicína, poslední dobou ho omezuju, snažím se využívat alternativy jako Yakonový nebo Agávový sirup. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Med

Příspěvek od bstrd »

-med obcas kupujem na trhu od uja vcelara, ale radsej som ked ho doma nemam, je to prilis velke lakadlo, namocit lyzicu do medu a nasledne do sezamu alebo kokosu...med mi pride prilis koncentrovany, radsej si vychutnam cukor v ovoci
I gotta ruin my life on my own
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:03, celkem upraveno 3 x.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Med

Příspěvek od levandulka »

anyzzka píše:miluju raw med s pylem a mateří kašičkou m:-)
A kde ho kupuješ? Cez nejaký eshop?
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Med

Příspěvek od Sumicka »

Hmm, trochu z ruky, ach jo. :?
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Med

Příspěvek od Sitar »

anyzzka píše:Je to přímo vitariánskej ráj... Dá se tu snadno sehnat všechno, o čem se mi ani nezdálo.. jako například i čerstvej pyl :-D

http://www.reallyrawhoney.com/
Na co pyl? Máš líné včely?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Med

Příspěvek od levandulka »

anyzzka píše:Je to přímo vitariánskej ráj... Dá se tu snadno sehnat všechno, o čem se mi ani nezdálo.. jako například i čerstvej pyl :-D

http://www.reallyrawhoney.com/
Mňam, mňam :) Medík milujem :wink: U nás som žiadny "raw" nenašla, tak kupujem aspom bio.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Med

Příspěvek od Samira »

Ja s kupou medu nevidim problem. Bud ho ziskam od niekoho znameho, co vcely chova a verim mu, ze do toho nic nepridava, alebo chodim po roznych trhoch, vystavach a tam mam uz overenych slusnych oblubenych predajcov, co med nie len ze ponukaju, ale robia aj ochutnavky. Od nich kupeny med chuti ako med, vyzera ako med, krystalizuje ked ma... Mozno som len naivna, ale tymto vybranym predajcom verim. No a na vystavach sa objavuju aj medy s pridavkami materskej kasicky, alebo sa da kupit vo vrecusku pel, alebo zvlast materska kasicka v takych ampulkach (uzivala som to na posilnenie maternice, neviem, ci to zabralo).
Jediny raz v zivote som kupila v Tescu med z Argentiny a bol to nevyslovny humus, co nemal s medom nic spolocne. To moj doma robeny pupavovy med (pupavky + cukor + citron uvarit na sirup) bol nabeton hodnotnejsi.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Med

Příspěvek od Samira »

anyzzka píše:...nejvtipnější je poznámka "pochází ze zemí EH a zemí mimo EH".. :-D
a velmi mě překvapuje, že někdo má toto rok ve špajzu, nezkrystalizuje mu to a ještě je spokojenej :-D[/color]
Presne :) :) :)
A ked im doma skrystalizuje med od normalneho predajcu, tak tvrdia, ze je tam nabeton pridany cukor, lebo inak by to predsa neskrystalizovalo!

Ozaj - kto neskusal pastovany med, tak skuste. Je roky moj oblubeny, je to vyslahane ako pena, alebo pasta, je to vyhodne na natieranie niecoho, lebo to nesteka. A vraj to zachovava lepsie vitaminy, ale do toho uz tak nevidim, tak len reprodukujem. Okrem toho, tym ze je naslahany, neskrystalizuje, zachovava si v podstate svoju strukturu.
Ale viete, co som uz velmi dlho nevidela? Pohar medu a v nom kusok plastu. To je taka dobrota!!!
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Med

Příspěvek od Samira »

Heh
Aby nedoslo k omylu (kedze nepisem s diakritikou), nemyslim plast ako umelu hmotu, ale plást ako kus toho, kde su sestuholnikove dierky, kam vcielky davaju medik. To ked sa zuzle v puse, je to dobre.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Med

Příspěvek od levandulka »

Samira píše:Heh
Aby nedoslo k omylu (kedze nepisem s diakritikou), nemyslim plast ako umelu hmotu, ale plást ako kus toho, kde su sestuholnikove dierky, kam vcielky davaju medik. To ked sa zuzle v puse, je to dobre.
Hm, tiež som premýšlala, prečo ti v medíku chýba plast :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od Panda »

Jak je člověk degenerovaný civilizací ... také jsem stále přemýšlel proč plast jako umělá hmota, ale plást mě nenapadl.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:06, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Med

Příspěvek od renny »

med ja osobne urcite nie..vcely nelietaju tisicky kilometrov preto aby sme plody ich prace zhrabli my ludia..radsej si dam agavovy alebo jakonovy sirup:)
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:02, celkem upraveno 1 x.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od mun »

renny píše:med ja osobne urcite nie..vcely nelietaju tisicky kilometrov preto aby sme plody ich prace zhrabli my ludia..radsej si dam agavovy alebo jakonovy sirup:)
Med (český, nezpracovaný, pokud možno bez přikrmování cukrem - bio) je raw, agave sirup ne:
http://www.living-foods.com/articles/agave.html

Zelenina taky neroste proto, abysme ji snědli.
Ale zas ne toho medu tolik, co jsem schopny snist ja (ctvrt kila).
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Med

Příspěvek od Sitar »

mun píše:
renny píše:med ja osobne urcite nie..vcely nelietaju tisicky kilometrov preto aby sme plody ich prace zhrabli my ludia..radsej si dam agavovy alebo jakonovy sirup:)
Med (český, nezpracovaný, pokud možno bez přikrmování cukrem - bio) je raw, agave sirup ne:
http://www.living-foods.com/articles/agave.html

Zelenina taky neroste proto, abysme ji snědli.
Ale zas ne toho medu tolik, co jsem schopny snist ja (ctvrt kila).
Předesílám, že med občas používám, i když poslední dobou už hodně nárazově.

Med je živočišná potravina a osobně si myslím, že cukrem nepřikrmované včelstvo v oblasti, která by vyhovovala předpisům na bio certifikát, snad ani neexistuje. Nepřikrmovaným včelám prostě medu moc nezbyde. To nemluvím o povinném očkování. Zkrátka je to diskutabilní produkt, jako asi všechno, krom domácího nestříkaného ovoce a oříšků.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Med

Příspěvek od Samira »

Sitar píše:která by vyhovovala předpisům na bio certifikát, snad ani neexistuje...
Mas pravdu, myslim, ze nalepku BIO ma jeden jediny vcelar niekde v Cechach, lebo splna vsetko pozadovane (vzdialenosti od praskovanych poli??? neviem, nieco v tom zmysle).
Ja si dam radsej med (malo, nezjem ho vela), ktory sa ziska par kilometrov od mojho domu, ako hocijaky sirup, co sa trepe cez pol zemegule... Je to skutocne vsetko velmi diskutabilne.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Med

Příspěvek od Sitar »

Samira píše:
Sitar píše:která by vyhovovala předpisům na bio certifikát, snad ani neexistuje...
Mas pravdu, myslim, ze nalepku BIO ma jeden jediny vcelar niekde v Cechach, lebo splna vsetko pozadovane (vzdialenosti od praskovanych poli??? neviem, nieco v tom zmysle).
Ja si dam radsej med (malo, nezjem ho vela), ktory sa ziska par kilometrov od mojho domu, ako hocijaky sirup, co sa trepe cez pol zemegule... Je to skutocne vsetko velmi diskutabilne.
To mi připomnělo, že i u nás na Toulcáku mají včely a nedávno, když jsme byli v jídelně, tak jsem si všimnul, že tam prodávají svůj med, 120 za kg. Toulcák je od našeho domu asi 2 km. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Med

Příspěvek od Xion »

Mne vcelar, od ktoreho kupujem med povedal, ze bio med je podvod, a verim mu. :-) Z toho, co mi opisoval, ako sa ten "bio" med produkuje, nieje tam ziaden rozdiel od poctiveho vcelara. So svojim medom vyhrava ocenenia na sutaziach, a ma ho 2x lacnejsie ako bio med.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Med

Příspěvek od epony »

Xion píše:Mne vcelar, od ktoreho kupujem med povedal, ze bio med je podvod, a verim mu. :-) Z toho, co mi opisoval, ako sa ten "bio" med produkuje, nieje tam ziaden rozdiel od poctiveho vcelara. So svojim medom vyhrava ocenenia na sutaziach, a ma ho 2x lacnejsie ako bio med.
kde a za kolko kupujes med?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Med

Příspěvek od Sitar »

Při přednášce včelaře na Toulcáku jsem se dozvěděl, že včely to vyčistí takovým způsobem, že je to i laboratorně téměř nezjistitelné. Tedy rozdíl mezi konvenčním a bio medem.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Med

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 20:38, celkem upraveno 1 x.
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Med

Příspěvek od Kometa »

Používám Bio med od Alnatury, protože nemám žádné spolehlivé kontakty na dobré včelaře a tohle mi připadá jako přijatelný kompromis mezi těma podprůměrnýma ze supermarketama a super poctivýma od včelaře, které ovšem neseženu.

Ale příspěvek od BlackFlag je velmi zajímavý, díky.
Čím tedy doporučuješ sladit, co je menší zlo než med?
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Med

Příspěvek od Weaving »

čím sladit?? Co tímto? To by nešlo? :) http://cs.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Med

Příspěvek od Kometa »

Mám doma výtažek a to je hnus... Zaprvé je to podobné jako umělé sladilo, člověk tu sladkost cítí jinak a jinde a zadruhé má pro mě dost nepříjemnou pachuť
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Med

Příspěvek od Sitar »

BlackFlag píše:Med je tvořen v žaludku včel tím, že zkombinují pyl s několika kyselinami a poté ho vysuší. Je to způsob prezervace, aby med vydržel a nezkazil se. Neobsahuje žádné minerály ani vitamíny, protože je včely nepotřebují. Problém nastává při konzumaci medu člověkem, který nemá potřebné enzymy, aby strávil med (rozložil ochrané kyseliny) a proto pro neutralizaci včelích kyselin musí použít minerály v těle. Med v žaludku absorbuje vlhkost zdejší flory a zabíjí ve velkém počtu bakterie, se kterými jsme v symbióze. Několik lžic medu způsobuje nevolnost u většiny lidí. Ohledně vápníku, problém je v tom, že med potřebuje kyselé prostředí pro trávení a tudíž tělo musí vzít vápník ze zubů a kostí, aby neutralizovalo vytvořené kyseliny. Pokud je med pozřen v kombinaci s jídlém, které má delší dobu trávení než med, dojde ke kvašení a vzniku alkoholu, čpavku a kyseliny uhličité.

Med je optimální strava pro včely. V lidské dietě nemá co dělat.

http://en.wikipedia.org/wiki/Honey#Health_hazards
http://vegansociety.com/uploadedFiles/U ... /Honey.pdf

Každopádně kdo chce kam pomožme mu tam, píšu to jsem z důvodu jakým se med získává od včel je srovnatelný se způsobem získávaní masa pro fastfood industry a myslím si, že by se neměl podporovat. Stačí použít google.
Nevzniká med spíše z nasbíraného nektaru?

Něco málo minerálů a vitamínů tam prý také je: http://ovcsvpardubice.blog.cz/0508/co-je-to-vlastne-med
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Med

Příspěvek od Asabado »

hmm, a proc vubec sladit? K cemu med?

Kdo se diva na brani medu vcelam podobne jako na brani mleka kravam at zvedne ruku (nerikam ze ja ano).
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Med

Příspěvek od Kometa »

Zvířata v přírodě med běžně jí, když se k němu dostanou (třeba medvědi). Takže mi připadá, že med je přirozenou součástí potravního řetězce a pokud je dobře udělán, tak snad neni jen nezdravý, v rozumném množství.

Otázka etiky je jiná věc.

Já osobně trochu medu používám, ale už kvuli kvasince se s ním snažím šetřit.

Asabado - tys asi nikdy nebyl na sladké, že?
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Med

Příspěvek od Asabado »

na sladke fakt ne no, ale nikomu to nevycitam (dle poslednich zjisteni to vypada ze potreby a touhy po trech zakladnich chutich - slane,tucne, sladke se odvijeji od krevni skupiny).

Me to jen prijde naprosto zbytecne dostavat do tela cokoli co zivi candidu jen z duvodu chuti.. :roll:

Radim: zadne sacharidy mimo ovoce a to take v rozumne mire a vubec ne susene (mnoho vitarianu sedi pouze na ovoci coz pokladam z jednu z nejvetsich chyb - je to omluvitelne jen v zacatcich, pak uz je to slaba vule a neschopnost posunout se dal)..

Listy a tuky jsou zrejme nejdulezitejsi.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Med

Příspěvek od Kometa »

Můžeš ty chuťové preference a krevní skupiny rozvést?

Tuky se při candidě taky nedoporučují.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Med

Příspěvek od Asabado »

Teprve to studuji az budu vedet vice zalozim pro to tema. Zkratka jde o to ze nekdo ma prirozeneji vice a casteji chut na jednu ze tri zakladnich chuti jak uz jsem psal slanou, sladkou a tucnou. A souvisi to podle nejakeho vyzkumu z krevni skupinou.

Odviji se od toho i tvrzeni ze neexistuje jednotna strava pro vsechny nebot jak krev tak spousta dalsiho je v organismech odlisna.

Jeste nezniceny a nedegenerovany organismus by citil co je pro nej dobre a clovek by nemel problem ale v dnesni dobe jsme naprosto mimo prirozenost a takovehle veci ani nevime. Proto jsem se o to zacal zajimat. Napriklad ja totiz nemohu byt pouze na ovoci, mam porad hlad, nikdy necitim pocit uspokojeni, porad mi neco chybi a ztracim vahu, hubnu a jsem slabej. Proste citim ze to neni ono a potrebuju neco jineho. Na druhou stranu mozna jsou lide u kterych to tak neni ( a to bude pravdepodobne ten typ krevni skupiny ktery je vice na sacharidy kdyz to reknu laicky ).

Jako tuky jsem myslel avokado, kokos apod.. a kdo tyto tuky pri candide nedoporucuje by zaslouzil po drzce. Ja bych na candidu doporucil zacit pustem, a pak se zbavit uplne vsech sacharidu a pridat potraviny jako cesnek apod., jist hlavne listy a divoce rostouci byliny (primo na miste kde rostou), a zakomponovat do stravy ty nejlepsi tuky. Ale toto tema neni o candide ale o MEDU takze se o tom uz nebudu rozepisovat.

Ja na med zanevrel protoze mi neprinasi zadne uspokojeni ani podporu tela a navic se na to divam taky eticky, ale jak jsem uvedl drive, plne respektuju lidi kteri citi ze ho potrebuji a dela jim dobre (pokud to je pravda a ne jen pocit, obycejni lide maji taky pocit ze cheesburger jim dela dobre).

Ja osobne si citim nejlepe na listech a tucich, zejmena kokos a avokado, pripadne nektere druhy semen(hl. konopi), to je bezkonkurencni.
Uživatelský avatar
bmatus
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 18, 2011 17:13
Bydliště: Nitra, Slovensko

Re: Med

Příspěvek od bmatus »

Čo si, prosím vás, myslíte o kombinácii medu a sezamových alebo lanových alebo makových semiačok?
Mám rád otázky. Jedna z najobľúbenejších, je "Ako žijem?".
Martina12

Re: Med

Příspěvek od Martina12 »

Ahoj, chtela jsem se zeptat jestli je mozne nejak zfalsovat krystalizaci medu, ja totiz kupuju z normalniho obchodu a ten je zkrystalizovany kompletne (znacka Medokomerc)
Odpovědět