kokos

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

kokos

Příspěvek od epony »

bola som prekvapená, že tu nie je založená téma kokos. Skopírovala som z hlavnej stranky vitarian nejake kratke info o kokose a jeho blahodarnych účinkoch, pretože si myslím, že jeho účinky sú podcenované alebo je málo info. Dnes som si kúpila mladý kokos aj vyzretý, zreferujem rozdiel medzi nimi.

Kokosy jsou největším darem na této planetě. Nezáleží jak jste na tom se svým tělem, prostě čerstvé mladé kokosy a kokosový olej mohou zachránit váš život.
Kokos je přírodní filtr vody, kterému vezme maximálně devět měsíců na přefiltrování jednoho litru vody do skořápky. Voda musí procestovat skrze mnoho vláken ve stromě aby dosáhla sterility uvnitř kokosového ořechu. Tato čistá kokosová voda je jedním z nejlepších zdrojů elektrolytu, které jsme vůbec schopni v divoké přírodě nalézt.
Voda mladého kokosu je identická s lidskou krevní plasmou, která je tímto univerzální donor. Tato plasma dělá na 55 procent lidské krve. Zbytek, 45 procent naší krve obsahuje hemoglobin, který je transformován z krve rostlin - z chlorophylu. Pokud pijeme juice, který obsahuje 55 procent čerstvé kokosové vody a 45 procent čerstvé bio(divoké) tmavě zelené šťávy, tak sami sobě dáváme okamžitou krevní transfúzi.
pokračovanie článku: http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003121501
Přílohy
split coconut fruit.JPG
split coconut fruit.JPG (19.55 KiB) Zobrazeno 39537 x
coconut.jpg
coconut.jpg (68.64 KiB) Zobrazeno 39537 x
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: kokos

Příspěvek od k.winky »

Miláček :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

Prave som mala na večeru mladý kokos a musim povedať že bol delikátny. škrupina orecha bola tenšia ako na vyzretom kokose, takže nebolo až také namáhavé ho otvoriť s nožom. Prekvapenie pre mna bolo, že kokosového mlieka vo vnutri bolo až po samý okraj, a dužina jemná a velmi chutná..takže odporúčam :wink: :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: kokos

Příspěvek od veri »

kdepak jsi ho koupila? :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

veri píše:kdepak jsi ho koupila? :)
v tescu, si predstav..:) povodne stal 2 eura, ale bola 50% zlava.:) takže zajtra vykupim aj tie zvyšne, ak nejaké ostanú 8)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: kokos

Příspěvek od veri »

jé, tak to já zítra kouknu, ale nikdy jsem ho neviděla, děkuju :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

ja som tiež dnes prvy krat nan natrafila a hned som brala.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: kokos

Příspěvek od k.winky »

Já mám radši ten klasický, tu dužinu ... Křupavý, šťavnatý a slaďoučký, mmm :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: kokos

Příspěvek od Sitar »

Nekdo mi rikal, ze v tech hnedych (zralych) kokosech neni puvodni voda, ale ze pry se nejak (jehlou?) vysava a pak se do nich vstrikne nejaka jina voda. Pry aby se to nekazilo a taky, ze ta puvodni voda se na neco pouziva.

Neprijde mi to sice moc pravdepodobne, ale ptam se tak ze zvedavosti.

Netusite tedy nekdo, jak je to doopravdy?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

Sitar píše:Nekdo mi rikal, ze v tech hnedych (zralych) kokosech neni puvodni voda, ale ze pry se nejak (jehlou?) vysava a pak se do nich vstrikne nejaka jina voda. Pry aby se to nekazilo a taky, ze ta puvodni voda se na neco pouziva.

Neprijde mi to sice moc pravdepodobne, ale ptam se tak ze zvedavosti.

Netusite tedy nekdo, jak je to doopravdy?
myslim že to nie je možné, keby v nom bola dierka, kokos by zača určite hniť zvnutra..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: kokos

Příspěvek od Sitar »

epony píše:
Sitar píše:Nekdo mi rikal, ze v tech hnedych (zralych) kokosech neni puvodni voda, ale ze pry se nejak (jehlou?) vysava a pak se do nich vstrikne nejaka jina voda. Pry aby se to nekazilo a taky, ze ta puvodni voda se na neco pouziva.

Neprijde mi to sice moc pravdepodobne, ale ptam se tak ze zvedavosti.

Netusite tedy nekdo, jak je to doopravdy?
myslim že to nie je možné, keby v nom bola dierka, kokos by zača určite hniť zvnutra..
Nemohla by se zatahnout?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

nestraš Sitar, to by ma nepotešilo, keby moje oblubené ovocie bolo upravované..skutočne si to neviem predstavit a chuť vstreknutej vody by nebola patrne krásne sladko kokosová.. :cry:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: kokos

Příspěvek od Sitar »

Rikal mi to asi pred dvema roky jeden zelinar, ale to vubec nemusi nic znamenat.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: kokos

Příspěvek od veri »

epony píše:keby moje oblubené ovocie bolo upravované
kokos je ovoce? kokos je sám o sobě semeno, takže ne ovoce, ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

ok, ok, je to orech samozrejme.. :wink: :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: kokos

Příspěvek od Sitar »

Co vite o tomto?

6) Že věci nejsou tak černobílé, můžeme demonstrovat ještě na jednom příkladu - kokosový tuk, stále více používaný při výrobě potravin (byť zcela přírodního původu ! ), má ze zdravotního hlediska mnohem nepříznivější složení mastných kyselin než sádlo (a samozřejmě než moderní "umělé" margaríny).

Zdroj, komentar k hoaxu od nejakeho MUDr.:
http://www.hoax.cz/hoax/margariny-a-zdr ... ma-s-nama/
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: kokos

Příspěvek od Sitar »

Trochu jsem hledal a tohle vypada dobre: http://www.alo-visions.cz/info/2-PRAVDA ... -oleji.htm
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: kokos

Příspěvek od Fiona »

kokosový tuk, stále více používaný při výrobě potravin (byť zcela přírodního původu ! ), má ze zdravotního hlediska mnohem nepříznivější složení mastných kyselin než sádlo (a samozřejmě než moderní "umělé" margaríny)
Myslim ze zas jde o klasickou zamenu pojmu s dojmy. Pokud jde o pomer nasycenych a nenasycenych mastnych kyselin, je pravda ze v kokosovem tuku jsou skoro vsecky nasycene, coz je mmj i duvod proc je za normalni teploty tuhy. Taky je pravda ze za zdravejsi se obecne povazuji nenasycene mk. Takze pro cloveka co ma rad rychle a nenarocne zavery z toho vyplyva, ze margarin nebo i sadlo ma "zdravejsi" procento nenasycenych mk vuci nasycenym, proste proto, ze v kokosovem tuku je tech nasycenych skoro 100%. Z tohoto duvodu povazuju kokosove maslo za super mazadlo a odlicovaci pripravek, nikoliv potravinu. Ovsem sadlo patri pnm na hrbitov a margarinem bych mazala nanejvys panty u dveri, a neni to jen tema kyselinama.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: kokos

Příspěvek od Fiona »

Jo, ale jeste bych k tomu dodala ze to co nepovazuju za potravinu je kokosove maslo. Ale to se tyka vsech oleju, uz jsou to jen vytazky bez vseho co k tomu normalne patri a co Stvoritel pribalil do original kokosu. Kokos je nejlepsi tak jak je :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: kokos

Příspěvek od Xion »

No ja zatial vzdy ked som si dal kokos, tak som dostal crevne krce. Je pravda, ze bol vzdy ale v nejakom vyrobku. Mozno na cerstvy by telo zareagovalo inak, kto vie... Kedysi davno som bol v stredisku Jonasa, co robi tie detoxifikacie a robili tam aj test na potravinove alergeny, a je pravda, ze mi tam vysiel aj kokos. Tak mozno to bude suviest aj s tym.
Neviem, nieco mi hovori, ze by som sa mu mal vyhybat, ale mozno je to len predsudok. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: kokos

Příspěvek od Sitar »

Jonasem a makrobiotikou sem si prosel, ale docela brzo jsem z toho i vycouval. Prijde mi to takove volake divne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: kokos

Příspěvek od Xion »

Veruze aj mne. Ale tie potravinove alergeny mi to trafilo dost presne. Neskor sa niektore z nich potvrdili na "klasickom" vysetreni u GAE. Ale tie pripravky by som nebral. Bol som tam len na potravinovych alergenoch.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

pozor pre bratislavskych- v tescu na kamennom maju opäť thajske kokosy :) :) mnam mnam
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od lakyluk »

epony píše:pozor pre bratislavskych- v tescu na kamennom maju opäť thajske kokosy :) :) mnam mnam
Ako a v čom sú lepšie tie thajské kokosy od od tých čo sú bežne k dostaniu po celý rok? A v akom stupni zrelosti sú?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

thajsky (mlady) kokos je chutovo lepši, kokosove mlieko je az po samy okraj a duzina je jemna a da sa ju jesť len tak lyžicou. Ak sa pozries na zaciatok prispevkov v teme kokos, je to vlastne ten druhy obrazok.. 8)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od lakyluk »

epony píše:thajsky (mlady) kokos je chutovo lepši, kokosove mlieko je az po samy okraj a duzina je jemna a da sa ju jesť len tak lyžicou. Ak sa pozries na zaciatok prispevkov v teme kokos, je to vlastne ten druhy obrazok.. 8)
Také mám dva v chladničke a už sa nane moc teším. :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

David Wolfe hovori o mladom kokose: http://www.youtube.com/watch?v=_5ejwFvr ... re=related
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od lakyluk »

Tie kokosy čo som kúpil sú z Kostariky.
http://www.abasto.cz/engine.php?mod=_produkty&kat=220
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: kokos

Příspěvek od k.winky »

A ty od téhle firmy něco objednáváš ? Koukám, že mají opravdu široký sortiment...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od lakyluk »

k.winky píše:A ty od téhle firmy něco objednáváš ? Koukám, že mají opravdu široký sortiment...
Ja to kupujem v Metre (Makro). Tam majú hodne vecí z tej firmy a to po celý rok. :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: kokos

Příspěvek od k.winky »

Jojo, tam jsem už tyhle kokosy kupovala
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

kolko stoja v metre?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: kokos

Příspěvek od k.winky »

U nás kolem 90,-
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od lakyluk »

epony píše:kolko stoja v metre?
3,56€ je to dosť akurát celý môj denný rozpočet ale čo už keď ich majú a sú tak dobré :D
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

lakyluk píše:
epony píše:kolko stoja v metre?
3,56€ je to dosť akurát celý môj denný rozpočet ale čo už keď ich majú a sú tak dobré :D
fuuuha, v tescu su po 1,56
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

Bratislavskí : nevideli ste niekde predavať thajský mladý kokos,? lebo v tescu na kamennom som ho nevidela už asi mesiac a mám na nho velku chuť.
(btw, funguje este predajna Popy shop na Trnavskom Mýte?)
:) :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: kokos

Příspěvek od bstrd »

epony píše:Bratislavskí : nevideli ste niekde predavať thajský mladý kokos,? lebo v tescu na kamennom som ho nevidela už asi mesiac a mám na nho velku chuť.
(btw, funguje este predajna Popy shop na Trnavskom Mýte?)
:) :) :)
-myslim ze funguje...aspon pred par tyzdnami ked som tam bol este fungovala...
Sitar píše:Co vite o tomto?

6) Že věci nejsou tak černobílé, můžeme demonstrovat ještě na jednom příkladu - kokosový tuk, stále více používaný při výrobě potravin (byť zcela přírodního původu ! ), má ze zdravotního hlediska mnohem nepříznivější složení mastných kyselin než sádlo (a samozřejmě než moderní "umělé" margaríny).

Zdroj, komentar k hoaxu od nejakeho MUDr.:
http://www.hoax.cz/hoax/margariny-a-zdr ... ma-s-nama/
-toto mi pripomina ako mi minule jeden clovek pocal podrobne rozoberat ako je bravcova mast (sadlo) zdravsie ako rastlinne oleje...potom z neho vyliezlo ze to mysli zdravsie na vyprazanie...mal som chut mu povedat ze riesit ci je na vyprazanie zdravsi spek alebo olivovy olej mi pride rovnako zmysluplne ako lahnut na kolaje si pred prichadzajuci vlak a polozit pod seba deku aby som nahodou neprechladol :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

bstrd píše:[..mal som chut mu povedat ze riesit ci je na vyprazanie zdravsi spek alebo olivovy olej mi pride rovnako zmysluplne ako lahnut na kolaje si pred prichadzajuci vlak a polozit pod seba deku aby som nahodou neprechladol :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: mna taketo odpovede tiež dostávajú..človeku sa zastane rozum.. :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: kokos

Příspěvek od Jindra »

Už nějakou dobu kupuji bio kokos strouhaný. Pochoutka.
Koukl jsem na web dodavatele (Bionebio) a tam píší, že kokos je po oloupání sterilován vřelou vodou 100 °C... no snad je to horké opláchnutí jen na krátkou chvilku. Zase mne jednou potkalo zklamání. Myslel jsem, že bio kokos prochází výhradně studeným výrobním procesem, ach jo. To zase jednou prochází enzymy zatěžkávací zkouškou :(
http://www.bionebio.cz/index.php?main_p ... cts_id=276
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Renča »

Co to je za nesmysl? Oni to nejdříve skoro uvaří a pak to šetrně suší?
Uživatelský avatar
pupík
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 01, 2009 14:26

Re: kokos

Příspěvek od pupík »

Co takhle zkusit tekuté kokosy.Právě je na trhu něco nového z "venku".Je to 100% kokosová voda KULAU a 100% kokosový olej KULAU(zvláště doporučuji),vše v provedení BIO .
Naposledy upravil(a) pupík dne sob srp 08, 2009 22:37, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Panda »

pupík píše:Co takhle zkusit tekuté kokosy.Právě je nae trhu něco nového z "venku".Je to 100% kokosová voda KULAU a 100% kokosový olej KULAU(zvláště doporučuji),vše v provedení BIO . Našel jsem to a pořídil na http://www.bionebe.cz
Tady na fóru je sice velká tolerance k lidem, ale myslím že si tímto neustálým dealerstvím začínáš koledovat o ban a smazání příspěvků.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: kokos

Příspěvek od mira »

Je fakt, že tento produkt je patrně už jen
stínem toho, co viselo na palmě.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
pupík
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 01, 2009 14:26

Re: kokos

Příspěvek od pupík »

Opravdu jen čistě spotřebitelsky a v dobrém.Já osobně jsem obchodnicky a profesně trochu v jiné sféře produktů.Tu vodu mi doporučila osoba mě blízká a dá se zatím po internetu koupit jen na dvou místech,takže moc možností kam odkázat není.Nechám to na Vás.Já jen že kokos taky rád.A o tom to je. :wink: Myslím že abonentů na obchodníka roku je tu více jiných.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Panda »

pupík píše:Opravdu jen čistě spotřebitelsky a v dobrém.Já osobně jsem obchodnicky a profesně trochu v jiné sféře produktů.Tu vodu mi doporučila osoba mě blízká a dá se zatím po internetu koupit jen na dvou místech,takže moc možností kam odkázat není.Nechám to na Vás.Já jen že kokos taky rád.A o tom to je. :wink: Myslím že abonentů na obchodníka roku je tu více jiných.
Já jen že jsi to propagoval ve všech svých 4 zprávách až podezřelě aktivně (1 nějak zmizela, asi Hugo?), tak jsem rád že jsem se zmýlil. ;-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od hugo »

Panda píše:Já jen že jsi to propagoval ve všech svých 4 zprávách až podezřelě aktivně (1 nějak zmizela, asi Hugo?), tak jsem rád že jsem se zmýlil. ;-)
Jo, smazal jsem to já. Té reklamy tu bylo dost a na samostatné vlákno tam bylo málo informací.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
pupík
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 01, 2009 14:26

Re: kokos

Příspěvek od pupík »

odkaz na zdroj produktu jsem vymázl z předchozí zprávy sám.Lidi si tu ňamku,budou muset sehnat sami.Je zatím jen na netu a v jednom kameném obchodě v republice.Myslel jsem to dobře. vážení odpůrci BIO. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kokos

Příspěvek od buc11 »

pupík píše:odkaz na zdroj produktu jsem vymázl z předchozí zprávy sám.Lidi si tu ňamku,budou muset sehnat sami.Je zatím jen na netu a v jednom kameném obchodě v republice.Myslel jsem to dobře. vážení odpůrci BIO. :D
no jo ňamky, dyž mi musíme jen vita
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: kokos

Příspěvek od dgm »

... ten olej, snad, udajne, neprosel pri vyrobe tepelnou upravou ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
pupík
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 01, 2009 14:26

Re: kokos

Příspěvek od pupík »

Tak něco o té vodě a kokosech z kterých ta voda je.
100% BIO kokosová voda KULAU je přírodně osvěžující tekutina života,která obsahuje:kinetin (pomáhá v boji proti stárnutí),je zdrojem minerálů,vitamínů a aminokyselin,přírodně izotonický nápoj bez tuku.Složení:sušina 6,5%,redukující cukry 4,4%,minerální látky 0,6%,bílkoviny 0,01%,tuky 0,00%,pH 4,5,draslík 290 mg/100 g,sodík 42 mg/100 g,vápník 44 mg/100 g,hořčík 10 mg/100 g,fosfor 9,2 mg/100 g,železo 106 mg/100 g a měď26 mg/100 g.

Výživové a zdravotní aspekty:Při dehydrataci se sterilní kokosová voda aplikuje intavenózně.Tradičně se v některých zemích používá při průjmech.WHO (světová zdravotnická organizace) ji doporučuje jako alternativu orální dehydratace vzhledem k nízkému obsahu soli a glukózy.Je popsáno využití k odstranění amalgámu (slitiny rtuti s kovy) tím,že se rtuť váže na sirné aminokyseliny a z buněk je vytlačena sodíkem a draslíkem.V ajurvédské medicíně se kokosová voda používá na ředění krve,jako prevence infarktu a připisuje se jí diuretický účinek.Prokazuje se vliv na zvýšení draslíku a snížení močoviny v krvi a zlepšení výkonnosti.


Kokosová voda - dobrý posilovač mozku:Mladé plody poskytují kokosovou vodu,což je úplně něco jiného než kokosové mléko (rozmixovaná dužina kokosu).Kokosová voda obsahuje proteiny,karbohydráty,nasycené tuky,vápník,křemík,fosfor,hořčík,chlór,draslík,síru,vitamíny B1,B2,B6,B3 a vitamín C.Obsahuje hodně proteinů,kterými se získá svalová vláknina pro posílení mozku.Funguje jako lék při zažívacích problémech,kolikách a střevních nemocech.Obecně ji můžeme nazvat domácí medicínou na všechny nemoci močového měchýře a současně je jediným přírodním izotonickým nápojem.Navíc se doporučuje diabetikům a sportovcům,protože má málo kalorií:každých 100 ml obsahuje bezmála 21 kcal.V některých případech může pro své vyživovací schopnosti nahradit i kravské mléko.Obsahem látek se podobá kokosová voda mateřskému mléku a je vhodná dokonce i pro krmení miminek.

Pěstování kokosových ořechů:Kokosové palmy (Cocos Nucifera) rostou v tropických zemích jako je například Thajsko nebo kdekoli na pobřeží a na březích řek.Pokud se ořechy sklízí mladé a zelené,obsahují výjimečnou a osvěžující šťávu.Na thajských plantážích se pro tyto účely pěstuje zvláštní zakrslá odrůda kokosů.Tyto plantáže získaly osvědčení o BIOkvalitě,což zaručuje nepoužívání toxinů nebo umělých hnojiv.Proto lze zaručit kvalitu kokosových ořechů díky pěstitelským metodám.
Odpovědět