kokos

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
pupík
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 01, 2009 14:26

Re: kokos

Příspěvek od pupík »

dgm píše:... ten olej, snad, udajne, neprosel pri vyrobe tepelnou upravou ...
tak taky něco o tom oleji.
Kokosový olej KULAU v BIO kvalitě:Složení:100% BIO kokosový olej Extra "Nativ" (přírodní,opak rafinace).Průměrná nutriční hodnota pro 100 ml:kalorická hodnota 3404 kJ/828 kcal.Vláknina 0,0 g,bílkoviny 0,0 g,tuky 92,3 g,cholesterol 0 mg,laurinová mastná kyselina 36,8 g,jedno a vícesytné kyseliny 5,6 g,vícenásobné sycené mastné kyseliny 0,1 g,nasycené mastné kyseliny 86,6 g.Vyrobeno a baleno v Thajsku.Objem 473 ml.

- KULAU olej je 100% biologický,přírodní
- KULAU olej je bez barviv a bez konzervantů
- KULAU olej je bez cholesterolu
- KULAU olej je lehce stravitelný
- KULAU olej posiluje imunitní systém
- KULAU olej obchoduje fair
- KULAU olej šetří naše životní prostředí
Kokosový olej KULAU informace:Celý proces,od utržení kokosu po zabalení oleje trvá jen několik hodin.Proto si olej zachovává nádhernou vůni a výživné hodnoty.Do tekutého skupenství přechází při teplotě nad 24°C.Panenský olej z kokosové dužiny je získáván bez tepelné úpravy.V posledních letech se těší stále větší oblibě kvůli svým přínosům pro zdraví.Je to také díky jeho složení z MCT (medium chain triglycerides) - nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem.

Kokosový olej jako potravina:

- má lahodnou chuť
- pomáhá eliminovat kvasinky,bakterie a viry
- velmi snadno se tráví
- neobsahuje cholesterol
- pomáhá při hypoglykémii
- má vysokou tepelnou stabilitu
Kokosový olej obsahuje asi 45% mastné kyseliny laurové,zbytek tvoří hlavně kyseliny kaprová,kaprylová a myristová.Všechny kyseliny mají schopnost narušit lipidové membrány kvasinek,bakterií a virů.Fungují tedy jako přírodní antibiotika.Neobyvyklé je,že trávení kokosového oleje se podobá spíše sacharidům.Nepotřebuje žluč ani enzymy slinivky a rozkládá se na glukózu - zdroje energie pro organismus.Na rozdíl od jiných tuků se proto neusazuje v těle.Tráví se ale přeci jen pomaleji než sacharidy a dodává energii organismu postupně.Právě proto kokosový olej doporučují dietologové lidem,kteří mají problémy s hypoglykémií.Olej totiž vyrovnává náhlé kolísání hladiny cukrů v krvi.Pár lžiček oleje tak dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin,což je ideální při redukčních dietách.Takto se lze během snížení nadváhy vyhnout neustálým choutkám na jídlo.

Kokosový olej a nadváha:Panenský kokosvý olej je nyní hojně používán jako doplněk stravy při redukci tělesné váhy.Ač se zdá neuvěřitelné,že tuk pomáhá při hubnutí,zkušenosti jsou evidentní.Jedním z velkých problémů je JO - JO efekt.Sttistiky jsou neúprosné.Většina těch,jimž se podaří zhubnout,svoji váhu opět naberou a k tomu ještě něco navíc.Mnoho lidí je schopno držet nějakou dobu dietu,ale po čase ztratí výdrž.Jejich organismus si mezitím zvykne s omezeným přísunem jídla "šetrněji hospodařit",a potom je schopné ze stejného přísunu potravy ukládat ještě více tuku do zásoby.Navíc jednou z tendencí je při dietě omezit konzumaci tuku na minimum.Ale to je další vratký bod diety.Tuk má ve výživě významnou roli.Tělo ho pro svou činnost potřebuje.Kokosový olej má menší energetickou hodnotu než ostatní tuky.Jeho trávení také probíhá odlišně.Olej stimuluje tělesný metabolismus k "vyšším obrátkám" a tak pomáhá spalovat víc energie.Navíc nezatěžuje štítnou žlázu,jejíž hormony jsou pro vyvážený metabolismus zásadní.Není přitom nijak složité kokosový olej do jídelníčku zařadit,a také nahradit jím běžné rostlinné tuky při vaření.

Kokosový olej a péče o tělo:

- má nádhernou jemnou vůni
- je to nejlepší olej na masáže
- zvláčňuje a chrání pokožku
- je skvělý po opalování a po holení
Panenský kokosový olej má další přednosti - je dokonalý jako pleťový a tělový olej,ideální také pro suchou a citlivou pokožku.V zimě ochrání pleť a rty před mrazem,v létě pečuje o kůži po opalování.Má přitom zvláštní schopnost regererovat pokožku při spálení.Jeho složení je blízké tukům v pokožce,která proto olej ochotně přijímá a využívá.Kvůli těmto vlastnostem a nádherné vůni patří čistý kokosový olej mezi nejlepší masážní přípravky vůbec.Už prastaré texty z Asie zmiňují použití kokosového oleje při exotických radovánkách a masážích.

Doporučení:Pokud potřebujete olej v tekutém čirém stavu (masáže,vaření....) - uchovávejte jej při teplotě nad 25°C - nad 25°C přestává mít tuhou konzistenci (taje) - není vadou produktu.Pokud potřebujete tuhý olej (na vaření,pomádu na rty....) vložte jej do lednice - olej ztuhne,stane se neprůhledný a bílé barvy.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: kokos

Příspěvek od mira »

Fascinující,
ale přesto dávám přednost celému ořechu,
před jeho izolovanými částmi :mrgreen:
Šetrné zpracovatelské metody jsou
jistě chvályhodné, ale nežádoucímu kontaktu
se světlem, vzduchem-oxidace a cizorodými látkami
se lze sotva vyhnout.
Všeho s mírou.
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Kokos z TESCa - bacha na ne

Příspěvek od Hvodnik »

tak jsem chtel s Omego VRT330 opet udelat vyborne kokosove mleko a koupil v TESCU 2 kokosy.
Bohuzel jsem pri tom zrovna telefonoval a pri zatrepani neslysel resp podcenil ze v jednom kokosu nic neslouchalo.

Kdyz jsem po par dnech ten "neslouchavy" kokos otevrel, nic z nej nevyteklo a ani v nem nebyla zadna plisen nebo hniloba. Presto se mi to zdalo divne jako by byl lehce citit alkoholem. Kdyz jsem pak ustipl kousek duziny.. tak to melo naprosto stejnou chut jako bych zral MYDLO :evil:

Takze si s tim kokosem zatopim (nebo ho mam reklamovat?)
Kokosy jsou maly a drahy... nechapu proc pokud to zle zjistit poslechem/nesplouchanim, tyto zkazene kokosy prodavaji. Mozna si nikdo neztezuje ?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: kokos

Příspěvek od dgm »

Reklamovat urcite, jestli budes mit do obchodu cestu, aby te to neprislo draz, nez penize za novy kokos...
Uz nekdy driv (predloni?) jsme tohle probirali na jinem foru a na dotaz myslim ze Test spotrebitele nebo tak nejak, vedeny Idou Rozovou, tam odpovidal i na zpusoby reklamace a ze obchod to musi uznat do urciteho data po nakupu... Bohuzel ten mail mam uz smazany, ale tato moznost existuje a lidi maji pravo na uznani reklamace.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: kokos

Příspěvek od dgm »

Tak jsem nasla jejich stranku, klidne se tim v obchode ohanej, ten mail od nich uz mam bohuzel smazany.

http://www.dtest.cz/
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: kokos

Příspěvek od Hvodnik »

dgm píše:Tak jsem nasla jejich stranku, klidne se tim v obchode ohanej, ten mail od nich uz mam bohuzel smazany.
http://www.dtest.cz/

diky moc, tedy budu si to pamatovat pro priste... bohuzel jsem mezitim uz vyhodil uctenku :roll:
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: kokos

Příspěvek od Yeff »

netusite prosimvas jakou trvanlivost ma kokosovy orech? jeste plny vody... Jestli je to otazka tydnu... nebo mesicu. Asi az vyschne ta voda tak uz to nebude OK... ale jak dlouho to priblizne muze trvat?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

z mladeho kokosu sa stane ten, co je bezne v obchodoch- dospely, vnutri bude menej vody a viac "dužiny"..pokial je otvoreny tak netusim :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: kokos

Příspěvek od Yeff »

epony píše:z mladeho kokosu sa stane ten, co je bezne v obchodoch- dospely, vnutri bude menej vody a viac "dužiny"..pokial je otvoreny tak netusim :)
Ne ne otevreny neni, je to ten dospely kokos bezny ve vetsine obchodech, jde mi o to kdyz jich treba koupim vic, abych je za 2 tydny nevyloupnul zkazene :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: kokos

Příspěvek od s.arik »

yeff, to nevím, ale já za poslední rok koupila několik desítek kokosů, většina s mlékem, ale taky většina plesnivá :cry:

už jsem se na...štvala a nekupuju.
(albert a tesco a hruška, jinde jsem to měla z ruky)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od epony »

v takom pripade treba pri kupe sledovat, ci tie dve dierky nie su narušené, prasknute a pod...
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: kokos

Příspěvek od s.arik »

to nestačí :evil:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Panda »

Zatím jsem koupil jen asi 20 (Interspar, Albert, všechny šplouchající), ale byl z nich zkažený jen 1 - a to proto, že ležel doma asi 2 týdny. Ostatní - spotřebované do týdne - byly všechny OK.

Raději teď používám strouhaný sušený kokos (do salátů) - není sice tak moc raw, ale jako náhražka to jde.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: kokos

Příspěvek od s.arik »

Asi nemám šťastnou ruku :(
Řenku Mírovi, aby mi nějaký vybral :)

Jaké saláty? Ze strouhaného bych si představila leda tak raw sladkosti typu koule, hmmmm, hned zítra nebo pozítří si udělám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:...Jaké saláty? Ze strouhaného bych si představila leda tak raw sladkosti typu koule, hmmmm, hned zítra nebo pozítří si udělám.
Občas trochu do zeleninových spíš jako lehké aroma a na doplnění tuku. K ovoci a obzvláště k máku je super, např. banán+jablko+mák+kokos. V mlýnku se mele kokos spolu s mákem (samotný kokos by zalepil mlýnek).
nowal
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 26, 2010 21:14

kokosova voda-jak ma vypadat?

Příspěvek od nowal »

Uz je to hezky dlouho co jsem naposled jako dite pil vodu z kokosu.

Ma byt mlecne zakalena nebo muze byt pruhledna?
Mam obavu ze to nekdo po sklizni vypil a nalil tam nejakou vodu-ta by mohla byt i kontaminovana. Pripada mi to jako ze ta jedna dirka byla zalepena necim...Nechci plasit ostatni, ale ta jedna dirka sla az moc snadno otevrit-uplne bez vrtani, zatimco dalsi dve byly hrozne tvrde na vrtak.

Nekde sem tu cet ze za cca 2tydny uz se kokos doma muze zkazit, je tedy otazka pokud je zdrava duznina jestli to zaslepeni dirky bylo "odborne" provedeno, nebo zda by se to i tak pri preprave ze zahranici,ktera urcite ty 2 tydny trva, uz i tak nezkazilo a nemusim tedy pri dobre duznine resit takoveto paranoicke obavy.... :wink:
Eva

Re: kokos

Příspěvek od Eva »

Moje zkušenost říká, že nezkažená = čirá.

Jinak mně dosud jedna dírka šla vždy prorazit snáz než zbylé dvě, ať už jsem kokosáky měla odkudkoli; několik jsem jich přitom měla přímo z pod palem na divokých plážích, tak se mi nějak nechce věřit, že by si někdo dával práci s navrtáním, výměnou vod, zalepováním, to se snad ani nemůže vyplatit. Ale nevím, je to jen názor :roll:
Eva

Re: kokos

Příspěvek od Eva »

Ještě pro pobavení jedna fotka, i když nevím, jak moc sem patří :)
Koko.jpg
Koko.jpg (53.11 KiB) Zobrazeno 34838 x
nowal
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 26, 2010 21:14

Re: kokos

Příspěvek od nowal »

Eva píše:Moje zkušenost říká, že nezkažená = čirá.

Jinak mně dosud jedna dírka šla vždy prorazit snáz než zbylé dvě, ať už jsem kokosáky měla odkudkoli; několik jsem jich přitom měla přímo z pod palem na divokých plážích, tak se mi nějak nechce věřit, že by si někdo dával práci s navrtáním, výměnou vod, zalepováním, to se snad ani nemůže vyplatit. Ale nevím, je to jen názor :roll:
Diky! Hned sem klidnejsi.

Jak poznam ze je orech-duznina nevhodna k jidlu. Muze byt dobra kdyz by kokosova voda byla spatna??
Trochu mydlova chut je normalni?
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: kokos

Příspěvek od Asabado »

hmm, prijde mi to jako absolutne nesmyslna paranoia.. Ale pokud by to byla pravda tak jsou lidi fakt hovada(to jsou vlastne i tak).

Ja jim 1-3 kokosove orechy denne a tohle by mi byla teda novinka :D

Ach jo, idealni by bylo bydlet na plazi a mit ty orechy cerstve..dat si tu praci s tim si je obstarat a otevrit.. a jako odmenu dostat tu bilou vonavou cerstvost a neuveritelne magickou tekutinu.. vite co chci rict? 8) 8) 8)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kokos

Příspěvek od buc11 »

hned se mi zacnielo, denně sem tam dával ze dva
čerstvej kokosák je jiná potravina než již dozrálé, ty se tam nejí, pomelou to a vymačkaj tuk a prodávaj v sáčkách na vaření, tu vodičku a ta je nádherně voňavá a čirá, lijou do kanálu, párkrát sem ju vyžebral do feldflašky
to co se tu prodává to nemusím
a já si ho rač za 5tikačku koupím než vylézt a utrhnout, a otevřít ho bez nože driblováním už taky umím , ale lepší a jistější je sekáčkem
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Panda »

Fakt nevím jestli je to dobrý nápad.
sekac.jpg
sekac.jpg (13.55 KiB) Zobrazeno 34492 x
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kokos

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Fakt nevím jestli je to dobrý nápad.
sekac.jpg
nechápu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Panda »

Chtěl jsi na kokos použít sekáčka, nevím jesti by to přežil
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: kokos

Příspěvek od Asabado »

:lol:
Návštěvník

Re: kokosova voda-jak ma vypadat?

Příspěvek od Návštěvník »

nowal píše:Uz je to hezky dlouho co jsem naposled jako dite pil vodu z kokosu.

Ma byt mlecne zakalena nebo muze byt pruhledna?
Mam obavu ze to nekdo po sklizni vypil a nalil tam nejakou vodu-ta by mohla byt i kontaminovana. Pripada mi to jako ze ta jedna dirka byla zalepena necim...Nechci plasit ostatni, ale ta jedna dirka sla az moc snadno otevrit-uplne bez vrtani, zatimco dalsi dve byly hrozne tvrde na vrtak.

Nekde sem tu cet ze za cca 2tydny uz se kokos doma muze zkazit, je tedy otazka pokud je zdrava duznina jestli to zaslepeni dirky bylo "odborne" provedeno, nebo zda by se to i tak pri preprave ze zahranici,ktera urcite ty 2 tydny trva, uz i tak nezkazilo a nemusim tedy pri dobre duznine resit takoveto paranoicke obavy.... :wink:
Sice po letech, ale i tak musím reagovat :lol: Bohužel se kokosy opravdu navrtávají a po výměně vody zalepují. Viděla jsem takové zašpunťáky mockrát na vlastní oči v Bille, pokaždé žasnu a už jsem jim i psala, aby mi to vysvětlili, zatím bez odpovědi. Zkusím to někdy vyfotit. Když vidím tohle, je mi jasné, že dneska si obchodník dovolí absolutně cokoli. :?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: kokos

Příspěvek od Janek »

Ony se prodavaji kokosy a ne kokosove mleko, jo kdyz je to navrtany, tak v tom mliko na tuti byti nemuze.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: kokos

Příspěvek od Janek »

Obrázek
Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: kokos

Příspěvek od smajliss »

https://www.youtube.com/watch?v=w0AOGeq ... ture=share

Píseň o kokosu :- ) .. je tam jednoduchá angličtina i pro málo anglicky mluvící
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 34
Registrován: sob zář 19, 2015 15:43
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Pepe »

pupík píše: přírodně izotonický nápoj bez tuku.Složení:sušina 6,5%,redukující cukry 4,4%,minerální látky 0,6%,bílkoviny 0,01%,tuky 0,00%,pH 4,5,draslík 290 mg/100 g,sodík 42 mg/100 g,vápník 44 mg/100 g,hořčík 10 mg/100 g,fosfor 9,2 mg/100 g,železo 106 mg/100 g a měď26 mg/100 g.

Kokosová voda obsahuje proteiny,karbohydráty,nasycené tuky,vápník,křemík,fosfor,hořčík,chlór,draslík,síru,vitamíny B1,B2,B6,B3 a vitamín C.Obsahuje hodně proteinů,kterými se získá svalová vláknina pro posílení mozku.
Tak teraz ktore je spravne, ma tuky alebo nema?
,,Kedykolvek sa ocitnete na strane vetsiny, je na case sa zastavit a premyšlat. Mark Twain
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: kokos

Příspěvek od Ozeki »

Kdo vi, konzumuj potraviny z naseho podnebniho pasu (pokud nezijes pod palmami) a nemusis resit kokosy :delicacy: - izo napoj bude nejspise "vyrobek" a jiz odtucneny? U nas zastavame nazor, ze i "nezdrava potravina" v malych davkach neskodi a naopak "zdrava potravina" ve velkych davkach ...
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Fialový mladý kokos

Příspěvek od Sara312 »

Dobrý den,
Stalo se vám někdy, že po rozříznutí bylo "maso" z mladého kokosu takové fialové? Stalo se mi to víckrát, tak jsem před vypitím brčkem zkusila vylít vodu a byla růžová! Nevíte co to může znamenat? Je kokos nějak zkažený nebo je to jiná odrůda? A k chuti, ta voda není tak sladká a dobrá, jako když je kokos v pohodě a samotný vnitřek taky chutná jinak, ale vyhazovat za ty peníze se mi to nechce..a ještě dodám,že už když ho vybalím z folie, tak poznám, že není ok..je celý vlhký a studený..jako kdyby ho právě vyndali z mrazáku..ale přes tu folii to při koupi nejde poznat.. Děkuji za odpovědi.:)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: kokos

Příspěvek od cepheus »

Je to presle mrazem, donest do obchodu a nechat jim to vypit/snist, aby vedeli co prodavaji za svinstvo:)).
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Re: kokos

Příspěvek od Sara312 »

Aha, tušila jsem to.. Kde kupujete mladé kokosy vy? Já v Praze na Andělu v Delmartu, dřív to bylo v pohodě, teď najednou poslední dobou nacházím takové kokosy.. musím říct, že už tam chodím nerada..kvalita všeho je tam příšerná..a to se považují za obchod "na úrovni"..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: kokos

Příspěvek od cepheus »

Hlavne je moc nekupuju, ale je potrebi ten vas kokos jim fakticky hodit na hlavu at vysoli penize z5 a ten jejich kram napriste obchazet obloukem, at uz se jmenuje jak chce:).
Zvlaste kdyz to kdysi drive bylo ok a ted uz neni, tvarit se muzou jak chteji, otrapove:).
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Re: kokos

Příspěvek od Sara312 »

Příště to tak udělám, jestli to přeci jen nevydržím a risknu si ho tam ještě koupit.. takových už jsem tam celkem koupila bohužel asi 8, jen jsem si fakt nebyla jistá, co s tím je..nejraději bych jim to omlátila o hlavu..I normální staré kokosy jsou na tom strašně a stojí tam třikrát tolik co v Tescu..
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: kokos

Příspěvek od Ozeki »

Kolik stoji?
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Re: kokos

Příspěvek od Sara312 »

Jaký myslíte? Ten mladý 75 a starý si teď nejsem jistá, ale vím, že předtím jsem byla v tescu, viděla cenu asi 10 korun, no chtěla jsem ho vzít v Delmatru i s mladým, viděla jsem tu cenu výrazně vyšší, řekla jsem si ok, snad bude alespoň kvalitnější..no a u pokladny mi z něj začalo vytékat to mléko a byl celý seschlý, takže jsem ho šla vrátit..ostatní kokosy byly prasklé a všude mokro.. Za mě kokosy v Delmatru už ne..
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: kokos

Příspěvek od Ozeki »

10,- stal v T pred 3 lety (2012)

Pokud jsi ho koupila za tu cenu i pozdeji, byl to jen lokalni vyprodej zkazenych zasob, nikoliv naplanovana akcni cena... dukaz: http://tescoviny.cz/product/detail/2001012693493

Nejake ve sklepe mame, asi za 13,- - tak muzu dat vedet, jak dopadly...
A jaka je skladovatelnost tusi nekdo
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Re: kokos

Příspěvek od Sara312 »

Tak to nevím..ten za deset jsem nebrala.. Ale vždycky kupuji v tescu za mnohem přijatelnější cenu a jsou naprosto v pohodě..
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: kokos

Příspěvek od Ozeki »

Bezne stoji okolo 13,- v Kaufu, Penny... V Tescu momentalne dvojnasobek viz odkaz vyse :-))
miselka00
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 04, 2016 7:33

Re: kokos

Příspěvek od miselka00 »

Kokos je uplne mega - moja zavislost zacala na Sri Lanke a teraz pouzivam kokosovy olej takmer na vsetko. Len skoda ze ta voda je u nas taka predrazena, niet nad cerstvy kokos co vam odtrhnu zo stromu v zahrade..
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 34
Registrován: sob zář 19, 2015 15:43
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: kokos

Příspěvek od Pepe »

,,Kedykolvek sa ocitnete na strane vetsiny, je na case sa zastavit a premyšlat. Mark Twain
Odpovědět