Goji

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Goji

Příspěvek od Jindra »

GOJI - potravina nového typu (přirozeně bezlepková)

Goji (godži) - sušené plody kustovnice (lycium chinensis).

I v sušeném stavu mají světle červenou barvu, jsou velké asi jako sušené hrozinky, chutí připomínají něco mezi brusinkou, třešní a šípkem a pokud nezvlhnou, mají spíše křupavou konzistenci. Konzumují se buď samotné nebo se přidávájí do cereálních směsí, do ovocných koktejlů apod. Sušené bobule lze použít k přípravě čaje podobně jako šípky.

Z nutričního hlediska jsou Goji dost možná tím nejhodnotnějším ovocem na planetě! Obsahují 18 druhů aminokyselin včetně všech osmi esenciálních aminokyselin (např. tryptofan či isoleucin), 21 stopových prvků (jmenujme například zinek, železo, měď, vápník, selen, fosfor a germanium, které se v potravinách nachází jen velice zřídka a působí proti rakovinovým buňkám), jsou nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých rostlin na Zemi (což naznačuje už jejich jasně červená barva). Co se týče betakarotenu, jsou bohatější než mrkev. V Goji nechybí ani vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Nelze nezmínit protizánětlivý činitel betasisterol a unikátní skupinu lycium polysacharidů, které odstraňují volné radikály, čímž zpomalují proces stárnutí; posilují imunitní systém a stimulují podvěsek mozkový (hypofýzu) k vylučování regenerativního růstového hormonu.

Dlouholetý odborný lékařský konzultant časopisů "Journal of Longevity Research" (Zápisník Výzkumu Dlouhověkosti) a "Muscle and Fitness" (Svaly a Tělesná zdatnost) a vědecký pracovník Američan Dr. Bob Delmonteque tvrdí:"Více než 15% bílkovin, 21 stopových minerálů a 18 aminokyselin činí z plodů Goji jedinečnou, živinami nabitou "superpotravinu" přesahující všechna známá kritéria. To co na mě dělá největší dojem je množství celosvětových klinických výzkumů, které za Goji stojí. Je průkazně dokázáno, že lycium polysacharidy obsažené v Goji mají vskutku pozoruhodné antioxidační a imunitu podporující vlastnosti."

Protože při kontaktu čerstvých Goji s pokožkou dochází k oxidaci a jejich zčernání, jsou při sklizni lehce setřeseny na plachty a poté usušeny v polostínu, dokud neztratí většinu vody. Tyto Goji nesou čínský certifikát Green Food, tzn. celý proces pěstování a zpracování je velice šetrný a striktně se vyhýbá umělému dosoušení a jakémukoliv použití chemikálií. Tím je dosaženo maximální živosti sušených plodů a tedy zachování jejich nejvyšší možné nutriční hodnoty.

Goji se konzumují samotné jako mimořádně zdravá svačinka, nebo se přidávájí do cereálních směsí ke snídani. Skvělé je i přidávat goji do ovocných koktejlů a šejků. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme s šípky. Goji lze přitom sníst i po vyluhování. Vědci tvrdí, že pro dosažení blahodárných účinků stačí konzumovat 10 až 30 gramů denně (malá hrst).

Goji nejsou příliš bohaté na ovocné cukry a proto si po vysušení nezachovávají měkkost jako třeba rozinky. Pokud vám jejich křupavá konzistence nevyhovuje, stačí do sáčku vložit čerstvý plátek jablka. Goji za den absorbují vlhkost a jsou měkké. Spolehlivě však změknou i po několika dnech, kdy je sáček otevřený - absorbují vlhkost ze vzduchu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Goji

Příspěvek od Jindra »

Goji jsem včera objevil v prodejně Zdravěnka a zvědavě to hned koupil (30 Kč/100g). Teď koukám, že jsem udělal dobře. Jednak to chutná přímo ze sáčku, ale navečer si hned zkusím udělat čaj (jako dělám šípkový), po zalití vlažnou vodou to zůstane živé, to je fajn. Jo, ochutnám.
Pokud máte někdo zkušenost či radu, sem s ní také pro ostatní - díky předem :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Goji

Příspěvek od Fiona »

Goji taky miluju, sacek schroupu na posezeni :)
Akorat si nedelam iluze o cinskem green certifikatu. Uz jen to jak pisou na pytlikach, ze se to pestuje na Tibetskych nahornich plosinach. V Tibetu se nepestuje nic, az na par domorodeckych policek. Dejme tomu ze tam nejaka ta goji roste divoce, ale to co se prodava v Evrope se pestuje na plantazich v Cine, kde se k tomu chovaji jako na plantazich v Cine.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Goji

Příspěvek od Sweetie »

taky mi chutnaj, jednu dobu me ovlivnil david wolfe a jeho superfoods. po kratky dobe jsem se vratila k 811 k vyvazenymu stavnatymu ovozel, kde je obsazena nasemu telu prospesna voda. suseny byt jakkoliv lahodny neberu, uz je to o jiny telu tezce prijatelny konzistenci.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Goji

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:suseny byt jakkoliv lahodny neberu, uz je to o jiny telu tezce prijatelny konzistenci.
No "uvařil" jsem ze sušených čajík a je to dobré, chutná mi, nakonec samozřejmě goji spapkám. Pochoutka. Doufám, že když se sušené zase zpětně močí, je to přijatelné a stravitelné pohodově...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Goji

Příspěvek od veri »

Rozdíl to podle mě je, protože nejprve jsi tam měl vodu z ovoce "organickou" a když ho namočíš, už to není ta přirozeně vázaná voda, tak jak je původně v ovoci..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Goji

Příspěvek od Jindra »

No, to musím souhlasit, jo jo, to jsi trefila, to je samozřejmě pravda. Ano. A dají se u nás někde koupit goji bio, čerstvé? Nevíte někdo? Dík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Goji

Příspěvek od Fiona »

Tady ne. V Cine mozna, a i to je bez zaruky, vzhledem k tomu ze to nema rado styk s pokozkou. Pokud to bez ujmy neprezije styk s lidskou rukou, co potom vsechny ty logisticke procedury. Ale pry se da vypestovat na zahradce, teda aspon o anglii se to na netu kdesi tvrdilo.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Goji

Příspěvek od Sweetie »

fioni, to jsem mozna byla i ja. rozcilovala jsem se ze v anglii se pestujou ale rovnou se zpracovavaj na suseni, cerstvy se do obchodu nedostanou. je to tedy zrejme jejich nachylnosti.
jindra, ten cajik je dobrej napad, zkusim si je taky koupit a vyluhovat. a suseny maceny goji mensi zlo nez knedlik :)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Goji

Příspěvek od Michal S. »

Na ekozahradním kurzu u Jardy Svobody byla doporučována do permakultury. Nevím ale jestli se dá kustovnice čínská u nás sehnat (potřeba probrouzdat na netu nabídku zahradnictví).
Dostupná je kustovnice cizí, původem ze středomoří. U nás zplaňuje a je považována za invazní dřevinu - tudíž se vysazovat nedoporučuje. Plody mají podobné účinky jako k. čínská a jsou mylně považované za jedovaté. Tedy podle Jardy Svobody. :)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Goji

Příspěvek od Michal S. »

Kustovnice čínská je v nabídce v zahradnictví v Droždíně (Olomouc)
www.drozdin.cz
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Goji

Příspěvek od RadkaS »

Michal S. píše:Na ekozahradním kurzu u Jardy Svobody byla doporučována do permakultury. Nevím ale jestli se dá kustovnice čínská u nás sehnat (potřeba probrouzdat na netu nabídku zahradnictví).
Dostupná je kustovnice cizí, původem ze středomoří. U nás zplaňuje a je považována za invazní dřevinu - tudíž se vysazovat nedoporučuje. Plody mají podobné účinky jako k. čínská a jsou mylně považované za jedovaté. Tedy podle Jardy Svobody. :)
Jee, taky jsem byla na kurzu. Kdy jsi to absolvoval?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Goji

Příspěvek od Michal S. »

Jee, taky jsem byla na kurzu. Kdy jsi to absolvoval?
V říjnu 2007
Su tam na fotce zelenej klečící uplně vlevo...tuším.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Goji

Příspěvek od RadkaS »

Michal S. píše:
Jee, taky jsem byla na kurzu. Kdy jsi to absolvoval?
V říjnu 2007
Su tam na fotce zelenej klečící uplně vlevo...tuším.
Jdu se mrknout, ja byla cerven 2008. Mame tam vyjimecne 2 fotky, na jedny skacem a na druhy jsme v klidu :P . Ja jsem dlouhovlasa blondyna v sedem tricku
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Goji

Příspěvek od RadkaS »

RadkaS píše:
Michal S. píše:
Jee, taky jsem byla na kurzu. Kdy jsi to absolvoval?
V říjnu 2007
Su tam na fotce zelenej klečící uplně vlevo...tuším.
Jdu se mrknout, ja byla cerven 2008. Mame tam vyjimecne 2 fotky, na jedny skacem a na druhy jsme v klidu :P . Ja jsem dlouhovlasa blondyna v sedem tricku
Uz jsi neco z kurzu uplatnil v praxi?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Goji

Příspěvek od Michal S. »

Uz jsi neco z kurzu uplatnil v praxi?

Zkoušel jsem loni zeleninovou polykulturu a pěstování méně známých druhů zelenin ze semínek od Gengelu a od Mrkve.
Mám jen dvě malé zahrádky (150m2 a 500m2), které už jsou plně osázené kdečím. Do 5 let plánuju začít s rodovým statkem na 4,5 ha. Tam se vyřádím.
Ale zatím to nemám na 100% srovnané v hlavě. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Goji

Příspěvek od RadkaS »

Michal S. píše:Uz jsi neco z kurzu uplatnil v praxi?

Zkoušel jsem loni zeleninovou polykulturu a pěstování méně známých druhů zelenin ze semínek od Gengelu a od Mrkve.
Mám jen dvě malé zahrádky (150m2 a 500m2), které už jsou plně osázené kdečím. Do 5 let plánuju začít s rodovým statkem na 4,5 ha. Tam se vyřádím.
Ale zatím to nemám na 100% srovnané v hlavě. :)
Tak to jsou krasny plany :P , kde by jsi chtel ten rodovy statek zalozit?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Goji

Příspěvek od Michal S. »

Přesunul jsem to do rodových statků, ať nejsme off topic. :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od epony »

Dnes som sa dočítala úžasnú vec spojenú priamo so superfood Goji :

Li Qing Yuen, a master herbalist born in 1678 in Szechuan, China who is purported to have lived 252 years (1678-1930)

He ascribed his longevity to eating about 2 handfuls of goji berries daily and his ability (via Taoist and Buddhist regimens) to Balance his Life – quietude and exercise; worldiness and spirituality.

The life of Li Qing Yuen is the most well-documented case of extreme longevity known

(v preklade letmo Li Qing Yuen, ktorý žil 252 rokov, pripisoval svou dlhovekosť tomu, že denne zjedol dve hrste Goji )

viac:
http://diabetesdietdialogue.wordpress.c ... rom-tibet/
Přílohy
blog-li-qing-yuen-1677-1933-wikipedia.jpg
blog-li-qing-yuen-1677-1933-wikipedia.jpg (7.24 KiB) Zobrazeno 44767 x
Naposledy upravil(a) epony dne stř kvě 27, 2009 22:45, celkem upraveno 2 x.
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Goji

Příspěvek od Sitar »

Byla BIO?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od epony »

:lol: no, predpokladam, že ano. Okrem toho, pri zbere sa nesmie človek dotknut plodov rukami, lebo by okamžite sčerneli, tak ich striasavajú do plachiet ..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Panda »

252 let? :shock: Nemůže to být jen nějaký žvást? To vypadá úplně nemožně ... teda to by bylo něco! :-) Třeba Goji účinkuje tak, že poškozuje člověku gen přirozeného stárnutí, takže takový člověk je pak tak "nemocný", že organismus zapomíná stárnout.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od epony »

nie je to žvast..je to aj na stranke D. Wolfa aj na wikipedii..ono to obsahuje nejaky hormon, ktorý zastavuje starnutie, to je pravda:

As we age, we produce less and less Human Growth Hormone (HGH). The decreasing levels of HGH have been linked to symptoms of aging. Goji Berries are the only food known to help stimulate the human body to produce more HGH naturally. This factor alone makes the Goji Berry perhaps the world’s greatest anti-aging superfood.
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Goji

Příspěvek od Sitar »

Bylo to BIO a je to na Wikipedii, tak to prece Pando nemuze byt zvast ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Panda »

Hmmmm ... zítra jdu shánět Goji ! :-D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Goji

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Hmmmm ... zítra jdu shánět Goji ! :-D
Jo jo, jestli to ještě neznáš, ochutnej Pando, je to dobré (teda znám jen sušené). Na chuť to občas pocumlávám a chroupu nebo si z toho louhuju čaj (samozřejmě jen za vlažna), stejně jako např. šípkový. Bude Ti chutnat, uvidíš.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:Jo jo, jestli to ještě neznáš, ochutnej Pando, je to dobré (teda znám jen sušené). Na chuť to občas pocumlávám a chroupu nebo si z toho louhuju čaj (samozřejmě jen za vlažna), stejně jako např. šípkový. Bude Ti chutnat, uvidíš.
Neznám ... psal jsi v prodejně Zdravěnka, tu jsem nepotkal, neviděl jsi to ještě někde jinde kde by se to dalo sehnat?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Goji

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Neznám ... psal jsi v prodejně Zdravěnka, tu jsem nepotkal, neviděl jsi to ještě někde jinde kde by se to dalo sehnat?
Jinde než ve Zdravěnce jsem Goji neviděl, ne. Ale udělejme to jednoduše - jestliže máš problém Goji sehnat, dej mi odpověď: mám Ti Goji koupit poslat poštou? Není problém, do Zdravěnky sem tam zajdu. Pomůžu rád. Kejvni prstem, vyřídím to.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:
Panda píše:Neznám ... psal jsi v prodejně Zdravěnka, tu jsem nepotkal, neviděl jsi to ještě někde jinde kde by se to dalo sehnat?
Jinde než ve Zdravěnce jsem Goji neviděl, ne. Ale udělejme to jednoduše - jestliže máš problém Goji sehnat, dej mi odpověď: mám Ti Goji koupit poslat poštou? Není problém, do Zdravěnky sem tam zajdu. Pomůžu rád. Kejvni prstem, vyřídím to.
Moc díky za ochotu, ale ne. :-) Buď na to někde narazím a vzpomenu si vyzkoušet to nebo se bez toho obejdu (ještě jsem se nezkoušel po tom dívat).
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Goji

Příspěvek od Fiona »

Hehe, to ja si kdysi o nich precetla ze pry ackoli puvodem z Asie, slusne a divoce se ujaly i v Anglii, a tak mam oci porad tak nejak na stopkach, kdyz uvidim nejakou cervenou bobuli. Zatim jsem je jedla jen susene, ale videla jsem obrazky jak to vypada cerstve. Asi 3 tydny dozadu se mi zdalo ze jsem je nasla, sice me udivilo ze bobule a na jare, ale vypadaly verohodne. Chutnaly taky vyborne, jen si doted nejsem uplne jista jestli to byly goji. Nic zleho mi po nich nebylo, ale byla jsem upozornena, ze s timto pristupem k divokym bobulim se vysokeho veku nedoziju :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Goji

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:
Jindra píše:Jo jo, jestli to ještě neznáš, ochutnej Pando, je to dobré (teda znám jen sušené). Na chuť to občas pocumlávám a chroupu nebo si z toho louhuju čaj (samozřejmě jen za vlažna), stejně jako např. šípkový. Bude Ti chutnat, uvidíš.
Neznám ... psal jsi v prodejně Zdravěnka, tu jsem nepotkal, neviděl jsi to ještě někde jinde kde by se to dalo sehnat?
Co treba u Terezky? Kilo za tri kila: http://lifefood.eu/eshop/index.php?page ... &Itemid=26
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Goji

Příspěvek od hofikos »

Od stejné firmy jsem už kupovala goji v Globusu za dvacku 100 g
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Goji

Příspěvek od Jirka N »

ja zas četl, že se běžně vyskytuje i u nás na náspech ačkoli zatím jsem ji nepotkal, ale moc příležitostí zatim nebylo... ale prý se nejedná o naprosto stejnou rostlinu a tak není ověřena její jedlost. Já jsem zasadil, klíčí výborně a z jedné bobule můžete mít celý sad :).... ale prý u nás tyhle čínské nekvetou. To se ještě uvidí 8)

Jinak pamatuju si, že prvních pár pokusů jsem si říkal, že to není nic pro mě. Pak jsem tomu přišel na chuť a teď bych si dal klidně každý den... jen kdyby to nebylo tak drahý.
Uživatelský avatar
vladka
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 19, 2009 21:40
Bydliště: ostrava

Re: Goji

Příspěvek od vladka »

no,
goji mi příjde ze sušenin ještě nejpoživatelnější, docela lahůdka - když se rozmočí ve vodě, ale já ho chci pěstovat na naší potenciální zahrádce(zatím jen dřeme na neobyvatelném domečku...ale zítřky budou někdy dnešky :D snad)

na netu jsem se dočetla, že se dá vypěstovat ze semínek z normálně kupovaných "bio"sušených bobulek. nemáte s tím někdo zkušenosti na svých statcích???
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Thomas Forrest »

Goji jsou super. Bohuzel zadna firma co prodava Goji nepochazi z Tibetu. I Organic Goji Berries na web.strance od David Wolfe nepochazi z Tibetu nebo Himalaya. I on sam jednou rekl na jeho seminari, ze Goji Berries co prodava, pestuje nekde ve state Arizona v USA. Vsichni co by radi jedli kvalitnejsi BIO ci ORGANIC potraviny holt musi doufat i verit, ze zrovna ta firma od ktere si zakaznik kupuje ten dany product je dobre kvality.
Naposledy upravil(a) Thomas Forrest dne úte črc 28, 2009 9:42, celkem upraveno 1 x.
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Thomas Forrest »

na netu jsem se dočetla, že se dá vypěstovat ze semínek z normálně kupovaných "bio"sušených bobulek. nemáte s tím někdo zkušenosti na svých statcích???[/quote]

Omlouvam se, ale nevsiml jsem si otazky Vladky. Jak uz jsem zmynil v mem predeslem post, ze D. Wolfe pestuje jeho Goji Berries v Arizone, kde je celorocne vedro pres den. Kdyz muzou rust v takovem vedru, tak nevidim problem proc by nemohli rust v nasem klimatickem pasmu. Urcite nase klima ma blize ke klimatu v Himalajich nez to Arizonske. Good luck s pestovanim Goji a urcite dej vedet jak to dopadlo.
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Goji

Příspěvek od Kar. »

Rostliny kustovnice rostou v naší vesnici - je jich hafo jako plevel, když se dívám z okna, tak nad protějším barákem zrovna rotou. Bohužel se jedná o kustovnici cizí, plody vypadají stejne jako u kust. čínské (goji).

Když se u nás daří tak dobře kust. cizí, myslím, že kust.čínská by taky rostla.

V neděli jsem ochutnal se sestrou po cestě několik plodů kust. cizí, nic moc chuť, ale neotrávili jsme se.

Jinak sušené goji si občas koupím, chuťově to není špatné.

Mimochodem, já pěstuji Stevii, pepino gold, kiwi arguta issai, několik druhů rez. odrůd vinné révy, rajčenku, mochyni peruánskou, fíkovník, chystám se sehnat ještě tomel a jujubu. Plodí zatím jen pepino, mochyně, vinná réva, fíkovník půjde do volné půdy a snad taky zaplodí. No ono to sem nepatří, tak dyžtak v jiném vlákně.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Goji

Příspěvek od venclík »

Goji si obcas koupime, kdyz je nam blbe. V obchodu Biosfera prodavaji i cenove vyhodnejsi baleni 1 Kg nebo 500 g. Je to opravdu dobre, jen pro nekoho muze byt problem si na privyknout na chutove specifikum.
Zauberin
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 14, 2013 22:06

Re: Goji

Příspěvek od Zauberin »

Ahoj všem příznivcům Goji :D Objevila jsem Goji v tekuté podobě!!! Je BIO, lisovaná za studena a hlavně NEPASTERIZOVANÁ! Ze zdravotních důvodů jsem přešla na bezlepkovou dietu a hledala jsem něco co by mě vrátilo do normálu. A tak mi jeden kamarád poradil Goji v tekuté podobě, znala jsem ji sušenou, ale to se nedá srovnat. Piju ji už 3 měsíce a opravdu se začínám cítit mnohem lépe. Neusínám během dne, ráno jsem schopná vstávat před 6, ale hlavně začínám znovu více sportovat. Opravdu věřím v zázračné účinky Goji. Objednávám si ji na této adrese: www.kosmetika.ramissio.com.
Stačí se zaregistrovat jako zákazník a je to. Platím převodem a PPL doručí až domů. Jsou fakt rychlí. Sušená je taky dobrá, ale tohle je chutˇová bomba.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Goji

Příspěvek od buc11 »

Kar. píše:Rostliny kustovnice rostou v naší vesnici - je jich hafo jako plevel, když se dívám z okna, tak nad protějším barákem zrovna rotou. Bohužel se jedná o kustovnici cizí, plody vypadají stejne jako u kust. čínské (goji).

Když se u nás daří tak dobře kust. cizí, myslím, že kust.čínská by taky rostla.

V neděli jsem ochutnal se sestrou po cestě několik plodů kust. cizí, nic moc chuť, ale neotrávili jsme se.

Jinak sušené goji si občas koupím, chuťově to není špatné.

Mimochodem, já pěstuji Stevii, pepino gold, kiwi arguta issai, několik druhů rez. odrůd vinné révy, rajčenku, mochyni peruánskou, fíkovník, chystám se sehnat ještě tomel a jujubu. Plodí zatím jen pepino, mochyně, vinná réva, fíkovník půjde do volné půdy a snad taky zaplodí. No ono to sem nepatří, tak dyžtak v jiném vlákně.
měl bych tě zas skouknout
markitka06
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 06, 2014 11:10

Re: Goji

Příspěvek od markitka06 »

Ahoj všichni milovníci Goji. Nejlepším způsobem, jak do těla dostat všechny složky z Kustovnice je, že jí budete pít. Sušená Goja je super, ale museli byste jí denně sníst kila, aby vám dala to, co šťáva. Na českém trhu jsou 2 firmy, které prodávají šťávu z Goji. Ale jen jedna má 100% šťávu, bez pasterizace, kterou jsou všechny látky ničeny. Pokud má někdo zájem o bližší informace o produktech firmy Ramissio a chtěl by si nakupovat jejich produkty levněji, tak se ozvěte na email a není problém se domluvit. Mějte se krásně.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Goji

Příspěvek od bukaj »

markitka06 píše:Ahoj všichni milovníci Goji. Nejlepším způsobem, jak do těla dostat všechny složky z Kustovnice je, že jí budete pít. Sušená Goja je super, ale museli byste jí denně sníst kila, aby vám dala to, co šťáva. Na českém trhu jsou 2 firmy, které prodávají šťávu z Goji. Ale jen jedna má 100% šťávu, bez pasterizace, kterou jsou všechny látky ničeny. Pokud má někdo zájem o bližší informace o produktech firmy Ramissio a chtěl by si nakupovat jejich produkty levněji, tak se ozvěte na email a není problém se domluvit. Mějte se krásně.
Děkujeme za poutavou reklamu, máme jí tu poslední dobu vážně málo.
myspulinka1

Re: Goji

Příspěvek od myspulinka1 »

Zdravím všechny co tu dali příspěvky o Goji,je úžasná a můžu říct z vlastní zkušenosti,že nám všem doma moc pomohla.
Už jsem u firmy Ramissio delší dobu,ale teprve jak jsem se přesvědčila o účinkách Goji z vlastní zkušenosti,tak jsem začala více o produktu mluvit.Tchán měl před 11 lety mozkovou příhodu a od té doby se bál jezdit autem,strašně ho bolela hlava,po 1 lahvi Goji úžasný výsledek hlava ho přestala bolet a opět jezdí autem.Mé dceři hrozila bezlepková dieta a taky ji Goji pomohla a dietu nemáme.Má klientka má zase diabet,cukr měla 10 a spadl ji na 6,5 a cholesterol ze 7 na 5,2 běhěm jediné láhve.Lékařka koukala co ze sebou dělala,že má po 10 letech nejlepší výsledky.Mě se krásně zvedlo železo a hlavně naší rodině posílila imunitní systém,takže už nebereme vůbec antibiotika,jako tomu bylo dříve.Každé tělo je jiné někomu pomůže hned někomu po čase užívání.Záleží jak jsme za tu dobu uvnitř těla znečištění,vždyť je kolem nás čím dál víc chemie v potravinách,vzduch co dýcháme už taky není co býval a hlavně v dnešní době stres který nám ubližuje.Uvolňováním volných radikálů si naše tělíčko už neumí pomoci a proto vzniká i moc rakovin,kolik ji bylo dříve???Jako dítě si nepamatuji,že by umíraly malé děti na rakovinu.Teď už i na naši vesnici umírají na rakovinu,nejen starší,ale mladší.Proto udělejte něco pro své zdraví a čistěte své tělíčko největším antioxidantem na světě a to je Goji.Bohužel nedávno mi paní přivezla Goji od konkurence a byla to hrůza nejen,že byla pasterizovaná,ale bylo tam psané 100% šťáva a když jsem ji otočila byla tam přidaná ještě chemie.Chuť strašná a byla jako připálené švestky.Nedám na naši dopustit.....koukněte. http:/tasaryova.ramissio.com
Paní co tu psala,nemusíte být jako zákazník,je to dražší,můžete mít láhev i levněji jako distributor.
Kdyby jste chtěli poradit,nebo vědět více napište na Myspulinka1@seznam.cz
Hezký den všem....
ammazonic

Re: Goji

Příspěvek od ammazonic »

Nabízím 100% juice z kustovnice čínské (goji) a sušené plody značky Himalyo za výhodné ceny.
Juice 750 ml za 350 Kč
Sušené plody 500 g za 260 Kč
Sušené plody 250 g za 130 Kč
Odběr osobně Praha nebo + poštovné.

Vynikající kvalita.

Prosím, v případě zájmu napište na email info@ammazonic.cz
Kristýna

Re: Goji

Příspěvek od Kristýna »

Můžete jen udělat něco pro své zdraví - koupí a užíváním juice z kustovnice čínské (goji). GOJI ORIGINAL 100% juice je přírodní, nezahušťovaná a ničím neupravovaná, živá tekutina bez jakýchkoliv přídavných látek lisovaná z výběrových plodů kustovnice čínské, které jsou skutečným elixírem mládí, zdraví a krásy. Můžete navíc zkusit i naše sušené plody z goji, a to ve dvou velikostech. Já a syn užíváme pravidelně. Dost se nám osvědčila:)) Na imunitu synovi skvěle, mně hlavně na únavu. Užíváme značku Himalyo. Když při registraci zadáte kód HIMALYO-4441, dostanete navíc slevu - 50 Kč na každou láhev a 20 Kč na sušené plody. Doporučuju zkusit:)
ruzova
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 09, 2015 15:53

Re: Goji

Příspěvek od ruzova »

jo jo... z goji děláme doma občas i polévky. musím říct, že je to určitě malý zázrak. Určitě by čas od času měl každý člověk mít na talíři alespoň trochu.
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 34
Registrován: sob zář 19, 2015 15:43
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Goji

Příspěvek od Pepe »

Mam zasadene Goji uz asi 7 rok, ker je vysoky 1m, ma asi 10 vyrastkov. Niekto tu pisal ze nekvitne, mne ano, ale plody sa skoro vobec netvoria, a ak, tak 1-5 ks a dozreli mi na konci jesene 2ks. Nieje to to dive Goji lebo chuti ako to susene, len tak viac zivo. Nikto tu nepisal, co si zadovazili Goji, ci mate aj urodu. Bud potrebujem viac rastlin koli opeleniu druhou rastlinou, alebo u nas to tazko tvori plody a dozrieva. Ma s tym niekto skusenost? A inac to ze scierna po chyteni rukov asi nieje pravda, lebo plod som drzal dlho v ruke a vobec nezcernal.
,,Kedykolvek sa ocitnete na strane vetsiny, je na case sa zastavit a premyšlat. Mark Twain
Katarína898

Re: Goji

Příspěvek od Katarína898 »

Zdravím, ja mám na GOJI velmi pozitívny názor. Pred niekoľkými týždňami som objavila aj tento sirup https://www.himalyo.cz/produkty/goji-or ... ce-bio-0-1 a možem povedať, že mi veľmi vyhovuje a chutí.
Odpovědět