Bylinky v kuchyni

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Bylinky v kuchyni

Příspěvek od epony »

zaujimalo by ma, či sú bylinky súčasťou vašho jedalnička, ake zdobia vašu kuchynu, ktorú bylinku mate najradšej a ako všade ich využivate (..bazalkový koktail?) :mrgreen: :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od k.winky »

Před týdnem jsem si koupila v Intersparu "petrželák" ... Je to květináč s pěti otvory se zeminou a osivem na 5 druhů bylinek ... Vzhledově moc pěkné, už se těším, až zasadím a budou mi růst mnou vypěstované čerstvé bylinky, které krásně obohatí salát :) sušené a čerstvé se vůbec nedají srovnat ... A ty co prodávají v krabičce v krámu jsou moc drahé ... Tohle je i krásná dekorace do kuchyně ... Byl zrovna v akci za 279,-, tak z něj mám opravdu radost ... dodám foto..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Sweetie »

neni nad vonave bylinky, jsou nabyty energii. zatim vyuzivam jen petrzel, koriandr, bazalku a kupuju takovej sladouckej jako tuzsi jetel na trhu. omezene jen z financnich duvodu. preju si abych jich uzivala vic a vic.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od epony »

Sweetie píše:neni nad vonave bylinky, jsou nabyty energii. zatim vyuzivam jen petrzel, koriandr, bazalku a kupuju takovej sladouckej jako tuzsi jetel na trhu. omezene jen z financnich duvodu. preju si abych jich uzivala vic a vic.
čo je to jetel? >:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od jans »

epony píše: čo je to jetel? >:-)
po slovensky asi ďatelina :)
http://botany.cz/cs/trifolium-pratense/
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Fiona »

Btw, googlila jsem jednou rostlinku, jejiz deticky se prodavaji pod nazvem Alfa-alfa klicky. A svete div se, on je to taky jetel. Takovy ten vetsi, s ruzovym kvetem. Jako mala jsem ty kvitky jedla, takovym drastickym zpusobem, ze jsem vzdycky vytrhla tu trubicku kvetu, nejdriv ji vysala a pak rozkousala.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od culka »

Aj ty Fifi? A vycucavala si aj tu stavu z travy?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Laurinka »

Víte někdo, kde bych v Praze sehnala čerstvý koriandr? >:-) Díky
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Fiona »

U Vietnamcu, SAPO Libus, teda pokud uz to zrekonstruovali po tom pozaru :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pinkie

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Pinkie »

Bylinky jsou to nejlepší, co může v jídle být. Je fakt, že kdykoliv jsem si koupila něco v květináčku třeba v globusu, tak mi to do týdne chcíplo. Mám ověřeno, že nejdéle mi bylinky vydrží, když jima osadím truhlíky na severním kuchyňském okně. To je pak mám na celou sezónu. Takhle si třeba děláme domácí mojito z máty nebo máme oregano a bazalku na domácí pizzu
Matio
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 09, 2012 20:51
Bydliště: Bruntál

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Matio »

Nedávno jsme s přítelkyní dostali přesazený rozmarýn. Do teď jsme ho bohužel museli kupovat jen sušený v sáčku, takže jsme rádi, že ho můžeme mít čerství z květináčku. Avšak zdá se nám, že na větvičkách, nepřibývají žádné lístky. Nemáte někdo zkušenosti s jeho pěstováním? Matouš
Polykarbonátové desky pro skleníky a pergoly.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Bylinky v kuchyni

Příspěvek od Samira »

Mam.
Je to zaujimave, ale u nas sa mu dari uzasne, ale napr. u mojho brata chcipne kazdy pokus. Takze treba dufat.
Mavame ho cele leto na balkone, je to drevina, takze nezabudnut polievat (ak je na balkone slnecno a teplo), ak vypije misku vody, tak kludne poliat rano i vecer plnu misku.
Najkrajsi rozmarin mame aj tak na zahrade priamo vysadeny na jar do pody, na zimu ho vykopeme a schovame do nevykureneho domu. Rozmarin vydrzi tak do -5, inak zmrzne.
Podla mna je ok, ze este nevidis nove listocky, je zaciatok jari, on neni blby, pocka si na dlhsie a teplejsie dni.
Drzim palce, nech sa dari ;)
Odpovědět