cesnak

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: cesnak

Příspěvek od Rarach »

mrkev a rajčátka jsou mňam, mňam i bez česneku!!!
Zrovna včera jsem měla :D
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
bunny
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 19, 2009 15:13

Re: cesnak

Příspěvek od bunny »

Walker nepovažuje česnek za zeleninu, ale spíše za koření. Proto si nemyslím, že je příliš rozumné zkoušet ho jíst samostatně, stejně jako ho pít samostatně. Tak jako se nemá pít samostatně šťáva z petržele.

Jinak dále Walker o česneku píše:
Česnek má příznivý vliv na lymfu a pomáhá při vylučování odpadových látek z těla. Může zvýšit tělesný pach tak dlouho, až se odpad v dostatečné míře odstraní. Je čisticím prostředkem pro sliznice, hlavně pro plíce, vedlejší dutiny nosní, nos a hrtan. Z tohoto důvodu je cenným prostředkem při potížích dýchacích cest, astmatu atd.

Přestože česnek někdy dráždí ledviny, je užitečný při vylučování moče. Dále je dobrým čisticím prostředkem pro krev, a tím nápomocným při vysokém krevním tlaku. Povzbuzuje peristaltiku střev a tvorbu trávících šťáv.

Pach česneku se obyčejně nehodnotí jako parfém. Můžeme ho zmírnit nebo vyrovnat syrovou petrželí, mátou či bylinami podobného druhu; .jíme je současně nebo bezprostředně po česneku.

Česnek obsahuje 65% vody. Dobrých výsledků dosáhneme, jestliže ho přidáváme syrový, jemně posekaný a v malém množství do salátů
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: cesnak

Příspěvek od Lucia »

Já ho mám tedy ráda, a jelikož zatím nejsem "čistá" ani tak úplně zdravá, tak by na tom nemělo být nic špatného ho jíst každej den :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: cesnak

Příspěvek od buc11 »

Lucia píše:Já ho mám tedy ráda, a jelikož zatím nejsem "čistá" ani tak úplně zdravá, tak by na tom nemělo být nic špatného ho jíst každej den :D
já ho jím každej den a už asi leta, takže jako stále nečistý smrdím furt ,
ale v mixážích
Odpovědět