S KAKAEM OPATRNE

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Sweetie »

Shledla jsem video jedne raw hvezdicky Kevin Gianni, vypravi o sve osobni prihode s kakaem. Jeden cas se citil slaby, bez energie, sily, to se stupnovalo a nakonec se mu jeste pridelal ekzem na brise v oblasti zaludku. Sel s tim k doktorovi, nechal si udelat rozbor krve a potvrdilo se mu, ze ma velmi nizkou hladinu mineralu a ze ma na stenach zaludku ekzem. Vylucovaci metodou dosel az na kakao, jehoz byl castym/dennim pozivatelem, tak to utnul no a hned se mu bez kakaa zacalo darit lepe, ekzem se uplne ztratil, citil se zase ve sve kuzi a hodnoty mineralu stouply. Pridavam video pro anglictinare. Vyvozuju, ze pozirac mineralu kakao neni cele jidlo a tak by se melo uzivat prilezitostne pro chut a ostatne, vseho s mirou.
http://renegadehealth.com/blog/my-perso ... /#comments
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Seraf »

Sweetie píše:Shledla jsem video jedne raw hvezdicky Kevin Gianni, vypravi o sve osobni prihode s kakaem. Jeden cas se citil slaby, bez energie, sily, to se stupnovalo a nakonec se mu jeste pridelal ekzem na brise v oblasti zaludku. Sel s tim k doktorovi, nechal si udelat rozbor krve a potvrdilo se mu, ze ma velmi nizkou hladinu mineralu a ze ma na stenach zaludku ekzem. Vylucovaci metodou dosel az na kakao, jehoz byl castym/dennim pozivatelem, tak to utnul no a hned se mu bez kakaa zacalo darit lepe, ekzem se uplne ztratil, citil se zase ve sve kuzi a hodnoty mineralu stouply. Pridavam video pro anglictinare. Vyvozuju, ze pozirac mineralu kakao neni cele jidlo a tak by se melo uzivat prilezitostne pro chut a ostatne, vseho s mirou.
http://renegadehealth.com/blog/my-perso ... /#comments
Jsou tím myšleny i kakaový boby z lifefoodu?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Sweetie »

ano. kakaovy 'raw' boby jsou zaklad vyroby skaly vsech raw cokolad a smoothies a pamlsku. kakao je stimulant a v prirozeny forme nepozivatelny pro cloveka. ( to ze je nepozivatelny a musi se fermentovat vim(e) od terezky)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od awa »

Je také dobré si pročíst tu diskuzi pod tím...myslím, že to bude individuální. Já jím čoko už dost dlouho a nikdy jsem po tom neměla ani pupíneček, natož vyrážku. Ale zase toho opravdu nesním najednou moc a taky už ne denně.
Jako jeden z mála zde, mám problémy s banány, tam tedy opravdu zkusim...asi jako Kevin s kakaem...spíš se ale jedná o individuální alergickou reakci, IMHO.
Ale jako u všeho, nic se nemá přehánět, plodiny se mají střídat....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:ano. kakaovy 'raw' boby jsou zaklad vyroby skaly vsech raw cokolad a smoothies a pamlsku. kakao je stimulant a v prirozeny forme nepozivatelny pro cloveka. ( to ze je nepozivatelny a musi se fermentovat vim(e) od terezky)
hmm, nevím to, ale vsadím se, že kakavo určitě tepelně neznehodnocené nebude
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Sluníčko »

no já jsem mnoho mnoho let byla v pohodě bez čokolády, až když přišla Terezka s čoko, tak jsem ji ochutnala a zachutnala mi, ale ten první pocit byl, rozblemstlo, zaplácnuto, cítila jsem, jako by do čistého vodového prostředí přišel nějaký šlem, cítila jsem, že bych o nic nepřišla, kdybych s tím nezačala :-)
jenže jsem zareagovala jako lidé s vařeným :-) (bez rozmyslu) chutná mi to moc, tak to jím :? :) na jednu stranu jsem ráda, že tady něco takového pro vita je, na druhou stranu raději koriguji (jako že jím jen občas), protože v nitru cítím, že to to tělo fakt nepotřebuje a že mu to moc neprospívá - uměle vyvozená energie, která potom musí logicky chybět a člověk padne do období málo energie. Takže v budoucnu, bych to zase chtěla zrušit a jíst jen přiležitostně např. jednou dvakrát za rok, když třeba někam spěchám, nemám se kde najíst a toto vím, že je vita a zaplácne mne to dokonale. :) a je to opravdu moc chutné. Ale nechám zvítězit rozum v hlavě ne v žaludku vi´d Buci :P (Tvoje spojení slov)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Michal S. »

Včera když jsem přišel vyhládlej z běžek jsem si rozmixoval 3 menší banány, do toho dal raw kakao (2x tolik než jindy) a ještě do toho nakrájel nadrobno jabko. Výsledek= šoufl od žaludku, což se mi už hodně dlouho nestalo. :shock: :oops: Tak nevím jestli to bylo tím větším množstvím kakaa než jindy. Tohle si dělám v neděli za odměnu k obědu a zatim to dycky bylo dobrý. :?:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od tristazmista »

vo tom zadna, ja dal dnes suseny bio merunky po véči a jeste ted me boli bricho k prasknuti :? jak v tom neni voda, clovek se toho snadno preji...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Panda »

tristazmista píše:vo tom zadna, ja dal dnes suseny bio merunky po véči a jeste ted me boli bricho k prasknuti :? jak v tom neni voda, clovek se toho snadno preji...
No to jo, proto doporučují sušené ovoce před konzumací nejdříve nechat nějakou dobu namočené.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od epony »

Panda píše:
tristazmista píše:vo tom zadna, ja dal dnes suseny bio merunky po véči a jeste ted me boli bricho k prasknuti :? jak v tom neni voda, clovek se toho snadno preji...
No to jo, proto doporučují sušené ovoce před konzumací nejdříve nechat nějakou dobu namočené.
aháá.. :shock: :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od tristazmista »

no susenym nebio ovoci me nejvic dojima napis, chemicky osetreno, pred pozitim omyt vodou... Po precteni tohodle napisu me rychle prejde veskera chut :D mam tu toho uz plnej suplik a kabelu ve sklepe, sem zasoben mamkou, ktera asi jeste porad v hloubi duse doufa, ze budu zase jednou jeji baculatej chlapecek :lol:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od awa »

Michal S. píše:Včera když jsem přišel vyhládlej z běžek jsem si rozmixoval 3 menší banány, do toho dal raw kakao (2x tolik než jindy) a ještě do toho nakrájel nadrobno jabko. Výsledek= šoufl od žaludku, což se mi už hodně dlouho nestalo. :shock: :oops: Tak nevím jestli to bylo tím větším množstvím kakaa než jindy. Tohle si dělám v neděli za odměnu k obědu a zatim to dycky bylo dobrý. :?:
To je taky důvod, proč jsem nikdy nedokázala sníst 80% čoko celou, myslím, že je to přeci jenom za prvé dehydratované a za druhé silný stimulant...Asi jako si dát překapávanou kávu a presso piccolo...obojí je kafe, ale ta koncentrace mezi nimi a z toho vyplývající následky. Myslím, že to pochopí i člověk, který kafe nikdy nepil.
Sušené už leta nejím...přirozený vývoj. Na dehydratovaném neprospívám, že je to vita, to je méně tělu šumák, stejně to nechce...Ale každý musí znát sám sebe dost dobře na to, aby věděl, jestli na tom prospívá. Nechci být domýšlivá a tvrdit, že když pro mě to není OK, tak to bude i u druhých. Neklopýtám o stravovací návyky druhých. Každý jsme jedinečný.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od awa »

tristazmista píše:no susenym nebio ovoci me nejvic dojima napis, chemicky osetreno, pred pozitim omyt vodou... Po precteni tohodle napisu me rychle prejde veskera chut :D mam tu toho uz plnej suplik a kabelu ve sklepe, sem zasoben mamkou, ktera asi jeste porad v hloubi duse doufa, ze budu zase jednou jeji baculatej chlapecek :lol:
U nás ve sklepě ( bydlím v lázeňském činžáku ) by se do toho pustily krysy... :lol: Ty by baculaté určitě byly! Jestli máš psa, tak jde ho tím jako doplňkem dokrmovat...náš miluje rozinky a datle. Ale nesmím to dělat před mužem, protože se zlobí, že takovou drahotou krmím obyčejného vořecha, co nemá nikdy dost.... :lol: a taky ...on si to koupil hlavně pro sebe...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Katarína »

awa píše:Na dehydratovaném neprospívám, že je to vita, to je méně tělu šumák, stejně to nechce...
Presne.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: S KAKAEM OPATRNE

Příspěvek od Xeelee »

Sweetie píše:ano. kakaovy 'raw' boby jsou zaklad vyroby skaly vsech raw cokolad a smoothies a pamlsku. kakao je stimulant a v prirozeny forme nepozivatelny pro cloveka. ( to ze je nepozivatelny a musi se fermentovat vim(e) od terezky)
Fermentovanej je kakaovej prášek. Nebo se dají boby fermentovat i v domácích podmínkách? A bude výsledek aspoň stejně tak kvalitní? Já osobně bych kvalitní kakaovej prášek konzumoval spíš jen příležitostně.

Vygooglete si raw cacao toxicity.
Odpovědět