Avokádo

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Avokádo

Příspěvek od Rose »

Ačkoliv se na fóru o avokádu hojně diskutuje, koukám, že v potravinách dosud není.

Avokádo je také jedním z mála plodů, které obsahuje organické tuky. Kromě kyseliny olejové obsahuje avokádo draslík, foláty, luteiny a beta-sitosterol. Dále zde najdeme celou řadu vitamínů. Nejvyšší zastoupení má vitamín E a C.

Vzhledem k folátům, které avokádo obsahuje, jej lékaři doporučují těhotným ženám. Na laboratorních potkanech bylo zjištěno, že konzumace avokáda má blahodárný vliv na regeneraci jater poškozených hepatitidou. Tyto účinky zatím nejsou prokázány u lidí.

Dále avokádo snižuje obsah cholesterolu v krvi. Obsahuje 70% vody a 20% organického tuku. Kromě již zmíněných vitamínu E a C obsahuje avokádo také vitamín B1, který přeměňuje uhlohydráty na glukózu a ta zásobuje mozek a celý nervový systém. Kromě toho se dužnina z avokáda uplatňuje v kosmetice jako pleťová maska.

Koupili jste v obchodě avokádo tuhé jako kámen, tj. nezralé?
Pomoc je snadná: Vezměte papírový sáček a na několika místech ho propíchejte. Do sáčku vložte tuhé avokádo/avokáda a přidejte jablko. Sáček uzavřete a nechte dva až tři dny při pokojové teplotě.

Asi se vám také stalo, že původně zelené avokádo začalo černat. Pokud má na sobě tmavé fleky, používáte ho ještě ? Vykrajujete tmavá místa nebo takové avokádo už nepoužíváte ?
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Avokádo

Příspěvek od Michal S. »

Avokádo sice moc nepoužívám, ale když se na něm ty fleky začnou dělat, je většinou už zralé nebo přezrálé. Pokud fleky nezasahují do dužniny není PMN problém. Jinak asi vykrojit. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Avokádo

Příspěvek od RadkaS »

Rose píše: Asi se vám také stalo, že původně zelené avokádo začalo černat. Pokud má na sobě tmavé fleky, používáte ho ještě ? Vykrajujete tmavá místa nebo takové avokádo už nepoužíváte ?
To se stava u premrzlych avokad. Nezraje, nezraje a pak zcerna. To je avokado dost k nicemu. No a pak se muze stat, ze avokado zraje normalne, ale treba je otlacene a ty mista mohou zcernat.
Pokud je avokado vporadku, tak postupne mekne a necerna. Ale jinak casem vypozorujes, ze je zcernani a zcernani. Pokud jsou to jen ta otlacena mista, opravdu staci vykrojit, nekdy cerna a je zkazene, ale to je poznat na chuti. Takove radeji vyhodit.

Pokud jsou v obchode tvrda avokada, snaz se najit takova, kde citis, ze se ti alespon minimalne promackne prst. Alespon naznak, to je voditko, ze avokado neni premrzle. Pokud jsou vsechny tvrde na kamen a neumis to poznat, radeji si kup jen jedno, dve. Protoze u tak tvrdych avokad hrozi, ze jsou premrzla a pak jsou to vyhozene penize. Chce to cvik, casem budes vedet od pohledu, ktera maji jakou chut a i ta premrzlost se da jakz takz poznat.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od kybl »

pises ze avokado je jeden z mala plodu, ktery obsahuje org. tuky... no nevim o plodu kterej by je neobsahoval!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Avokádo

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
To se stava u premrzlych avokad. Nezraje, nezraje a pak zcerna. To je avokado dost k nicemu. No a pak se muze stat, ze avokado zraje normalne, ale treba je otlacene a ty mista mohou zcernat.
Pokud je avokado vporadku, tak postupne mekne a necerna. Ale jinak casem vypozorujes, ze je zcernani a zcernani. Pokud jsou to jen ta otlacena mista, opravdu staci vykrojit, nekdy cerna a je zkazene, ale to je poznat na chuti. Takove radeji vyhodit.

Pokud jsou v obchode tvrda avokada, snaz se najit takova, kde citis, ze se ti alespon minimalne promackne prst. Alespon naznak, to je voditko, ze avokado neni premrzle. Pokud jsou vsechny tvrde na kamen a neumis to poznat, radeji si kup jen jedno, dve. Protoze u tak tvrdych avokad hrozi, ze jsou premrzla a pak jsou to vyhozene penize. Chce to cvik, casem budes vedet od pohledu, ktera maji jakou chut a i ta premrzlost se da jakz takz poznat.
velmi uzitecne radko, nevedela jsem doted, co se s temi avokady stalo a ona byla premrzla! ted jen osvedceny zdroj, ne z trhu. dik :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Avokádo

Příspěvek od Sweetie »

kybl píše:pises ze avokado je jeden z mala plodu, ktery obsahuje org. tuky... no nevim o plodu kterej by je neobsahoval!
presne
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Avokádo

Příspěvek od Rose »

kybl píše:pises ze avokado je jeden z mala plodu, ktery obsahuje org. tuky... no nevim o plodu kterej by je neobsahoval!
no dobře, když si budeme hrát se slovíčky... ale je rozdíl mezi obsahem tuku 23 % nebo 0,2 - 0,3 % u jiných druhů ovoce nebo zeleniny. Pokud budu hledat plody právě kvůli obsahu tuku, nebudu se cpát kily rajčat nebo jablek, ale dám si radši jedno avokádo.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Avokádo

Příspěvek od awa »

Taky se mi nedávno stalo, že jsem si v Olympii v Plzni koupila žaludové avo. No, letělo do koše, bylo nepoužitelné.
Mám avokáda ráda, jím je samotné tak 1-2 za týden a je mi po jejich konzumaci dobře.
Mám-li si vybrat, jestli si dám semínka nebo ořechy anebo avokádo, tak vítěz je rozhodně avokádo, je v něm přirozeně i voda a nikdy mi po něm nebolel břuch jako sem tam po ořechách...Úplně bez tuků být nehodlám, už tak je jim málo...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

avocado mam rada aj ja. samotne, nasladko s medom, jablkami, kokosom ale aj pastu s cibulkou a cesnakom. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Avokádo

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:
RadkaS píše:
To se stava u premrzlych avokad. Nezraje, nezraje a pak zcerna. To je avokado dost k nicemu. No a pak se muze stat, ze avokado zraje normalne, ale treba je otlacene a ty mista mohou zcernat.
Pokud je avokado vporadku, tak postupne mekne a necerna. Ale jinak casem vypozorujes, ze je zcernani a zcernani. Pokud jsou to jen ta otlacena mista, opravdu staci vykrojit, nekdy cerna a je zkazene, ale to je poznat na chuti. Takove radeji vyhodit.

Pokud jsou v obchode tvrda avokada, snaz se najit takova, kde citis, ze se ti alespon minimalne promackne prst. Alespon naznak, to je voditko, ze avokado neni premrzle. Pokud jsou vsechny tvrde na kamen a neumis to poznat, radeji si kup jen jedno, dve. Protoze u tak tvrdych avokad hrozi, ze jsou premrzla a pak jsou to vyhozene penize. Chce to cvik, casem budes vedet od pohledu, ktera maji jakou chut a i ta premrzlost se da jakz takz poznat.
velmi uzitecne radko, nevedela jsem doted, co se s temi avokady stalo a ona byla premrzla! ted jen osvedceny zdroj, ne z trhu. dik :)
Neni zac m:-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Avokádo

Příspěvek od Hugo z Hor »

Avokádo mě vůbec nechutí, bylo asi tříměsíční období, kdy jsem ho jedl, ale upustil jsem od něho a asi rok ho už nejím.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Avokádo

Příspěvek od veri »

V Tescu mají na avokáda slevu - ks za 12,90, platí do 13.ledna, jsou dobré.

(slevnili i pár dalších věcí jako mango (9,90/ks) a řapíkatý celer (16,50) :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Avokádo

Příspěvek od Jindra »

Rose píše:Koupili jste v obchodě avokádo tuhé jako kámen, tj. nezralé?
Pomoc je snadná: Vezměte papírový sáček a na několika místech ho propíchejte. Do sáčku vložte tuhé avokádo/avokáda a přidejte jablko. Sáček uzavřete a nechte dva až tři dny při pokojové teplotě.
Rada jak na zavolanou! Rose děkuji! Včera jsem takový kámen ze zvědavosti koupil a teď hledám, jak jej nechat dojít, tak tady jsem našel. Bezva. No, podle ostatních příspěvků v této sekci příště volím raději ty měkčí kusy.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Avokádo

Příspěvek od veri »

ale bacha na rozdíl nezralé/přemrzlé, přemrzlé ti nedozraje :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Avokádo

Příspěvek od Jindra »

Fíííha. Takže za dva tři dny se uvidí... se pozná, co prodává Albert :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od Panda »

Když jsem nedávno zkusil koupit avokádo (poprvé v životě), tak se mi zdálo úplně nejedlé - měl jsem pocit jako bych jedl samý tuk a chuť žádná. Je to jenom nezvyk nebo bylo nějaké špatné?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Avokádo

Příspěvek od Sweetie »

avokado obsahuje 20 % tuku. ale nezkazeny zraly avokado je zlutoucky a chutna jako maslosmetana dohromady. rozplyva se na jazyku, proste slast.
koupe avokada je sazka do loterie. uz ho moc nekupuju, protoze to neni plnohodnotna potravina, moc tuku najednou oproti jinym hodnotam, ale po zkusenostech kupuju jedine bio.
dvdmchl

Re: Avokádo

Příspěvek od dvdmchl »

Úplně loterie to není. Nesmí mít na sobě žádné černé skvrnky a na pomačkání musí pod slupkou povolit ale ne se rozpliznout. Ale už taky moc nekupuju.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Avokádo

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Když jsem nedávno zkusil koupit avokádo (poprvé v životě), tak se mi zdálo úplně nejedlé - měl jsem pocit jako bych jedl samý tuk a chuť žádná. Je to jenom nezvyk nebo bylo nějaké špatné?

Pro zacatecnika je tezke poznat dobre avokado. Znam to, moje prvni taky letelo do kose. Je vice druhu avokada... nektere je na chut takove vodove nic moc, jine uz ma lepsi konzistenci a nejvic mi asi chutna takove jakoby vajickove. Ma proste trosku takovou chut.
Takze obecne pravidlo je, ze nejlepsi je kupovat avokado, ktere je na omak mekci. A to tak, ze kdyz do nej jemne vtisknes prst, tak ta struktura avokada se tomu podda a jemne se promackne. To je avokado, ktere je pripraveno ke konzumaci. Pokud koupis avokado tvrde jako kamen, musis ho doma nechat v pokojove teplote a pokud neni premrzle, tak dojde do stavu, ktery popisuju zhora. Pokud nedojde a zacne cernat, je premrzle a s tim uz nic neudelas... to je na vyhozeni.

Ale jak rikam, druhu avokada je vic, v cechach vyber bohuzel moc neni. Chce to zkouset, nektere jsou opravdu moc dobroucke, ja avokado hodne vyuzivam do zalivky do salatu, kdyz ho rozhnacas vidlickou, pridas sul, vodu,jablecny ocet, kopr (dej vsechno, nebo vyber, co uznas za vhodne), vlijes na salat, zamichas a je to. Pokud mas moznost odstavnit rajce a mrkev, tak do toho lze misto vody pridat tyto stavy, to je taky dobrutka.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Avokádo

Příspěvek od k.winky »

Já mám nejraději takové to co tvarem nejvíc připomíná hrušku, matné a hrubé ... Kupuji už jedině v globusu, sice za 24,90, ale kvalitou se to nadá porovnávat třeba s těmi za 14,90 (nebo i levnější) co mají v Kauflandu, Lidlu a podobně ... V Hypernově, Albertu a Intersparu, jsou taky většinou dobrá ... Ale ta z Globusu jsou veliká, vevnitř krásně žlutá a máslíčková, s tou typickou jemnou chutí ... Už taky poznám jaké je dobré ... Nejhorší jsou ta malá lesklá, aspoň tedy pro mě, přijdou mi vodová s divnou, někdy i nahořklou chutí... Ale život bez avokáda si už nedokážu představit :) Teda mám teď zrovna období, kdy mi jedou ... dipy, zálivky, jen tak nakrájet do salátu, na krémovou polívčičku (ty teď ale nějak žaludek nebere) a čoko krém... Mňam !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

k.winky píše: Ale ta z Globusu jsou veliká, vevnitř krásně žlutá a máslíčková, s tou typickou jemnou chutí ... Už taky poznám jaké je dobré ... Nejhorší jsou ta malá lesklá, aspoň tedy pro mě, přijdou mi vodová s divnou, někdy i nahořklou chutí... Ale život bez avokáda si už nedokážu představit :) Teda mám teď zrovna období, kdy mi jedou ... dipy, zálivky, jen tak nakrájet do salátu, na krémovou polívčičku (ty teď ale nějak žaludek nebere) a čoko krém... Mňam !
toto keby čítal nejaký všežravec tak nepochopí.. (:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Avokádo

Příspěvek od Jindra »

Rose píše:Koupili jste v obchodě avokádo tuhé jako kámen, tj. nezralé?
Pomoc je snadná: Vezměte papírový sáček a na několika místech ho propíchejte. Do sáčku vložte tuhé avokádo/avokáda a přidejte jablko. Sáček uzavřete a nechte dva až tři dny při pokojové teplotě.
Právě jsem tento test úspěšně ukočil. Děkuji za tuto radu, avokádo po třídenním výše uvedeném dozrávání změklo a chutná skvěle. Ještě jsem nejedl avokádo bez jediného hnědého flíčku - teď takové mám, juj.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Avokádo

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já měl dnes po dlouhé době avokádo, jelikož došla slunečnice, tak jsem si připravil dulseovou "avokáděnku" (:-)
Celkově byla lehčí, chuťově na stejné úrovni (použil jsem méně cibule a žádnou vodu, mírně více citronové šťávy a rozšoproval). Asi budu do jídelníčku zařazovat častěji místo sluněnek.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Avokádo

Příspěvek od Fiona »

Miluju jak avokado tak morske rasy, ale mam pocit ze dohromady to nepatri. Blit se da i z mene odvaznych kombinaci.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Avokádo

Příspěvek od Pavluška »

avokádo s dulse jsem jídávala občas také. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od Katarína »

Fiona píše:Blit se da i z mene odvaznych kombinaci.
:lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Avokádo

Příspěvek od Jindra »

Buc má dneska v deníčku zapsáno:
buc11 píše:nakoupil sem 30 avošů po 6,9 už nevím kde, ale předtím nějaký v Makru za 11,9
Takže mne napadlo, když u nás kupuju avokádo za 35 :? že bych si do Brna na větší nákup zajel (jistě ne jen pro avokáda). S tím ale samozřejmě souvisí problém skladovatelnosti, tudíž bych rád poptal: když při nákupu vyberu ty trochu tužší kousky (aby nebyly vyloženě zralé), jakpak dlouho se dá avokádo v chládku skladovat? A stačí sklep (cca 10 °C) nebo lépe lednička (4 °C)? Dík předem.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Avokádo

Příspěvek od k.winky »

Jindra píše:Buc má dneska v deníčku zapsáno:
buc11 píše:nakoupil sem 30 avošů po 6,9 už nevím kde, ale předtím nějaký v Makru za 11,9
Takže mne napadlo, když u nás kupuju avokádo za 35 :? že bych si do Brna na větší nákup zajel (jistě ne jen pro avokáda). S tím ale samozřejmě souvisí problém skladovatelnosti, tudíž bych rád poptal: když při nákupu vyberu ty trochu tužší kousky (aby nebyly vyloženě zralé), jakpak dlouho se dá avokádo v chládku skladovat? A stačí sklep (cca 10 °C) nebo lépe lednička (4 °C)? Dík předem.
Nemám sice zkušenosti, protože avokádo kupuju vždy jen měkké krémové a do druhého dne sním ... Když jsem kupovala tvrdá, nikdy i když změkla nebyla tak dobrá ... Ale myslím, že nízká teplota je bude znehodnocovat ... Ale nejsem si tím jistá, ať raději poradí zkušenější...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Avokádo

Příspěvek od tristazmista »

avo vydrzi hodne dlouho, v lednicce klidne mesic. Ja to skladuju pri pok teplote a ty tvrdy zacnou meknout az tak po tydnu..
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Avokádo

Příspěvek od veri »

ale ovoce, ať už nezralé nebo zralé, by se mělo vystavovat co nejmenším teplotním šokům, ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

kupila som pred par dnami do dlhšom čase, zvonka trošku čierne flaky a ked som o par dní rozrezala- voilá- vnutri sa na mna usmievala plesen :roll: Takže nabuduce sa nedam ukecat 50% zlavou..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Avokádo

Příspěvek od veri »

Nějak jsem to nezkoumala a tak až dneska jsem zjistila, že avokádo pochází ze stromu, který se jmenuje "Hruškovec přelahodný" :lol: Dost mě to rozesmálo, holt ten, kdo ho pojmenovával, věděl, co je lahodné :lol: :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

veri píše:Nějak jsem to nezkoumala a tak až dneska jsem zjistila, že avokádo pochází ze stromu, který se jmenuje "Hruškovec přelahodný" :lol: Dost mě to rozesmálo, holt ten, kdo ho pojmenovával, věděl, co je lahodné :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Avokádo

Příspěvek od buc11 »

no za 6,9 to jsou jen bargajni, ne konstanní stavy a většinou sou to ty menší hlaďáky a vod špičky začnou plísnit, takže orgie avo-kvašák-rajče-česnek mix jest každodenním činěním
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

tá kombinácia avokáda, kvašaku, rajčín a cesnaku znie zaujímavo. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Avokádo

Příspěvek od Sitar »

Kvasak je prosim co?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

kvasená uhorka. 8)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Avokádo

Příspěvek od Sitar »

Hmm, tak to pak opravdu zni zajimave.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: Avokádo

Příspěvek od dvdmchl »

No teda, kvašenou okurku jsem snad ještě nejedl.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

ono to je nakladana uhorka, ale neprešla varom, je zavarana na studeno a potom prirodzene kvasi. je to yum yum :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Avokádo

Příspěvek od buc11 »

epony píše:ono to je nakladana uhorka, ale neprešla varom, je zavarana na studeno a potom prirodzene kvasi. je to yum yum :wink:
tak nějak, někdy tam bývaj trochu brzdy jako apricotocet apod, mám různé variantnosti
teď mám naloženou pomletou řepu s pomletou cibulí a samozřejmě i zelí
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od Panda »

epony píše:ono to je nakladana uhorka, ale neprešla varom, je zavarana na studeno a potom prirodzene kvasi. je to yum yum :wink:
Táta nechával kvasit kvašáky v 5-litrových lahvích na studni na sluníčku. Tuším že je (syrové okurky) snad jen zalil vodou a přidal kopr a cibuli.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Avokádo

Příspěvek od k.winky »

Měla jsem je jednou od známých, ale to už je hodně let :-) Tenkrát jsem se po nich mohla utlouct :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od epony »

Dnes som mala v avokade puknutý vyklíčený orech s korienkami :D :D hned som ho zasadila! :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Avokádo

Příspěvek od Oli »

epony píše:Dnes som mala v avokade puknutý vyklíčený orech s korienkami :D :D hned som ho zasadila! :D
Také už mi jedno hajá v květníčku se zeminou, ale jsou to loudové a jde jim všechno polaloučku. Chce to čas a trpělivost. :)
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Avokádo

Příspěvek od Panda »

Konečně už přicházím avokádu také na chuť - předešlé pokusy byly asi s málo uzrálým. Koupil jsem si dnes v Tescu (za 12,90, správně měkké), že vyzkouším podle doporučení zeleninový salát s avokádem - malinko jsem ho ochutnal ... no a holt budu muset zas salát bez avokáda. :D
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Avokádo

Příspěvek od Oli »

Také mi zachutnalo a chtěla bych vyzkoušet nějakou pomazánku, třeba s česnekem a majoránkou...
Za tímto účelem jsem si koupila před pár dny avokádo v Makru a radovala se jak pěkně měkne. Když jsem jej po pár dnech rozpůlila, bylo hnědé a pecka byla plesnivá. Smůla. :( Snad příště!
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Avokádo

Příspěvek od k.winky »

Úžasná velikánská a měkká avokáda mají teď v Albertu a Hypernově, je to jedna radost za 21,90 kupuju je každý den :-) Buď jako čokoládový pudink s ovocem, nebo jako pomazánku se sojovkou, česnekem, rajčátky a feferovnou, někdy ještě bylinky, třeb kopr, to všechno rozmixuju a mám úžasnou omáčku na papriku, ledový salát nebo rajčátka, trochu mi to připomíná svíčkovou :lol: A nebo ho jen rozpůlím a jím lžičkou jen tak a nebo s medem, je to moje nová závislost ... A minulý týden jsem z něj udělala jednomu vitariánkovi oslavencovy výborný dort jahodovo-čokoládový :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Avokádo

Příspěvek od Oli »

Šikulka !!!
Budu v sobotu v Plzni, tak snad se někam dostanu a nakoupím zase slušné zásoby. Na to avokádo si budu muset dát opravdu pozor, můžeš mi poradit jaké vybíráš ? Čeho se mám vyvarovat ?
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Avokádo

Příspěvek od Oli »

k.winky píše:Úžasná velikánská a měkká avokáda mají teď v Albertu a Hypernově, je to jedna radost za 21,90 kupuju je každý den :-) Buď jako čokoládový pudink s ovocem, nebo jako pomazánku se sojovkou, česnekem, rajčátky a feferovnou, někdy ještě bylinky, třeb kopr, to všechno rozmixuju a mám úžasnou omáčku na papriku, ledový salát nebo rajčátka, trochu mi to připomíná svíčkovou :lol: A nebo ho jen rozpůlím a jím lžičkou jen tak a nebo s medem, je to moje nová závislost ... A minulý týden jsem z něj udělala jednomu vitariánkovi oslavencovy výborný dort jahodovo-čokoládový :-)
Vyzkoušela jsem avokádo s medem, to prostě nemělo chybu!!! Děkuji za typ.
Nikdy, neříkej nikdy .
Odpovědět