Pomelo

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Pomelo

Příspěvek od Fiona »

Diky Boze za tento rajsky plod. Musim se omluvit podzimu, jestli jsem nekdy prohlasila ze ovoce v tuto dobu nic moc. To jsem jeste neznala pomelo. Nejdokonalejsi citrus jaky muze byt - pevny, nekape, neblemta, nekyseli, neni prilis sladky, presne akorat :o Chut tak trosku dozelena, tak vyborna, ze jsem celou dobu vrnela blahem, po dlouhe dobe se citim dokonale nasycena a v brisku to hreje :) Asi jsem se zamilovala :D
Přílohy
pomelo.jpg
pomelo.jpg (3.66 KiB) Zobrazeno 43975 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomelo

Příspěvek od Renáta »

No, my sme pred týždňom zakúpili dva kusy a teda ešte sme doteraz nemali také hnusné - celé bolo vnútri také zoschnuté, fuj. Naposledy sme mali pomelá niekedy asi vo februári a tie boli úžasné. A pritom zvonku vyzerali rovnako. Žeby ešte nebola ich sezóna?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomelo

Příspěvek od buc11 »

a kdyby ste si ho ještě dali zralýho ze stroma..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomelo

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:a kdyby ste si ho ještě dali zralýho ze stroma..
Ani nevrav! To musí byť iná pesnička :wink:
Dobre zralé pomelo musí byť pochúťka.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od epony »

ja si brusim zuby na pomelo, dnes som videla že už je v obchode, lenže som bola ovešana taškami ako vianočny stromček, tak cez vikend ( v kauflande je nan akcia, dufam ze nebude zoschnute) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Pomelo

Příspěvek od Rose »

epony píše:ja si brusim zuby na pomelo, dnes som videla že už je v obchode, lenže som bola ovešana taškami ako vianočny stromček, tak cez vikend ( v kauflande je nan akcia, dufam ze nebude zoschnute) :)
Byla jsem na pomelech od loňských vánoc až do konce února, tzn. tvořily cca 90 % mé stravy. V březnu nějak vymizely z obchodů a byla jsem dost nešťastná, protože jsem nemohla najít alternativu. Na druhou stranu to bylo dobře, protože to odnášely zuby. Dost se mi za tu dobu zvýšila citlivost. Zaradovala jsem se, když jsem uviděla pomela v kauflandu asi před měsícem. Jedno jsem na zkoušku koupila, ale vůbec nebylo dobré. Půlku jsem snědla, ale druhou jsem vyhodila. Teď kolem nich chodím opatrně a říkám si, že ještě tak měsíc počkám, než vyzkouším další...
Love n´Roses
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od tvx »

to chce ohmatat a kdyžtak nechat doma dozrát, klidněi teď koupený by mohlo bejt primana vánoce... měl jsem minulý rok už několik zapomenutých a byly vždy výborné, nepamatuju se, že by se kdy nějaký zkazilo.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Pomelo

Příspěvek od Rose »

tvx píše:to chce ohmatat a kdyžtak nechat doma dozrát, klidněi teď koupený by mohlo bejt primana vánoce... měl jsem minulý rok už několik zapomenutých a byly vždy výborné, nepamatuju se, že by se kdy nějaký zkazilo.
díky, zkusím to tedy. Dnes měli v Lidlu pomela za dvacku, tak jsem jich pár zakoupila a nechám je nějakou dobu pořádně dozrát.
Love n´Roses
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomelo

Příspěvek od Renáta »

Tak jedno ešte mám doma - asi 3 - 4 týždne nedotknuté, z tej várky, čo bolo to zoschnuté pomelo. Tak to teda skúsim. Otvorím ho tento víkend a dám vedieť, či sa trochu vylepšilo. Vianoce síce ešte nie sú, ale tak dlho ho skladovať nebudem. Uvidíme, či mu pomohlo tých pár týždňov.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od tvx »

pokud je suchy tak to nepomuze, pomuze to, pokud je jeste tvrdy a kysely atd... vetsinou je dobry pokud jde snadno loupat.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomelo

Příspěvek od Renáta »

No tak, naozaj neviem posúdiť, či aj to druhé pomelo bolo pred časom, keď sme ho kúpili, suché ako to, ktoré sme hneď po kúpe otvorili a bolo pekne hnusné... A tak to jedno zostalo ležať nedotknuté. Otvorila som ho až teraz cez víkend a... bolo fanastické, šťavnaté - chválabohu, že som ho nevyhodila. Dve pomelá kúpené z jednej várky a každé iné. Však, čo sa čudujem. Aj s deťmi to tak býva :wink: :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Pomelo

Příspěvek od awa »

Tak zítra mě čeká konečně to izraelský červený...Pořád jsem měla něco jiného na jedení, tedy co by se mohlo zkazit dřív...Snad bude lepšejší než to kytajský... (:-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Pomelo

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jsem v Kauflandu sehnal krom toho hodně rozšířeného čínského, taky jeden kousek z Thajska a jeden z Vietnamu (:-)
Jsem zvědav na chuťové rozdíly.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pomelo

Příspěvek od Sweetie »

uplne jsem na nej zapomnela, mam ho taky v lednicce. ale zemi puvodu nevim, je toho docela kousek, snad nejaka africka.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pomelo

Příspěvek od k.winky »

Pomelo jsem jedla naposledy asi před 4 roky a od té doby jsem ho už nekoupila ... Tenkrát to byl takový experiment a nevěděla jsem ani jak se to jí ... Samozřejmě jsem ho snědla i s těmi šlupičkami a to tedy nic moc :? Už docela chápu v čem byla chyba, proč mi nechutnalo a na tak dlouho mě odradilo :D Teď ho ale mají všude a ještě když vidím, jak ho tu vynášíte do nebe, tak bych mu určitě dala ještě druhou šanci :)
Včera mi taťka koupil sweetie, přijde mi to dost podobné jako pomelo, jen malé ... Takový zelený grep ... Už jsem to hezky vypreparovala a mám ho připravené na zítra do školy k sváče, tak jsem zvědavá :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Pomelo

Příspěvek od listy »

Jak se pozná správně zralé pomelo? Nedávno jsem koupila poprvé a moc mi chutnalo. Dnes jsem měla další a nic moc. bylo kyselejší a pálí mě po něm jazyk a rty. Vybírala jsem spíš žluté než zelené. Ale když já o pomelech prostě nic nevím... :( Jinak je to super ovoce, jedno je tak akorát k obědu. :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Pomelo

Příspěvek od awa »

listy píše:Jak se pozná správně zralé pomelo? Nedávno jsem koupila poprvé a moc mi chutnalo. Dnes jsem měla další a nic moc. bylo kyselejší a pálí mě po něm jazyk a rty. Vybírala jsem spíš žluté než zelené. Ale když já o pomelech prostě nic nevím... :( Jinak je to super ovoce, jedno je tak akorát k obědu. :D
Je to podobné asi jako u grepů...takže dopředu to bez dlouholetých zkušenností moc poznat nejde. To zjistíš až po čase, podle ročního období, pnutí na omak, vzhled i vůně slupky...Navíc každý může mít rád i jiný stupeň zralosti, tak nejde moc radit. Ale je pravdou, že na kyselé jsem ještě nenarazila, ale já ty číny, co se teď na kila povalují v supermarketech nekupuju, kůra nesnesitelně páchne.
No, pro mě je pomelo ( to ve velikosti z Chiny ) tak na dva až tři chody.... (:-)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Pomelo

Příspěvek od listy »

awo, já jiné než čínské nikde neviděla. a balí se do igelitové fólie, tak si člověk tu vůni v obchodě opravdu nevychutná. donedávna jsem se bránila, že ovoce z číny teda kupovat nebudu, ale když pomelo je fakt fajn.
třeba se k mikrofoodu časem taky dopracuju, ale zatím jsem žrout. (:-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Pomelo

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já ty čínské kupuju, ale jednou jsem v kauflandu sehnal i z vietnamu, to bylo balené v takové hrubé umělohmotné síťce, bez igelitu. Jedl jsem i Thajské, taky mírně jiná chuť, rozdíly ale momentálně po tabulce čokolády od Terezky popsat nedokážu ... (:-)

To čínské mám většinou na 2x.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Pomelo

Příspěvek od listy »

táta mi dneska koupil tři v kauflandu, prý byla velká a po dvacce. ještě jsem je neviděla. ale myslím, že čína to jistí. :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomelo

Příspěvek od buc11 »

listy píše:táta mi dneska koupil tři v kauflandu, prý byla velká a po dvacce. ještě jsem je neviděla. ale myslím, že čína to jistí. :lol:
mám plno pomelí, (v tesku za 15 bylo) a jelikož je umím vybírat, takřka všecky sqělé, ať čajna, či nečajna
Kupoval jsem i v thaji, byly trochu lepčí
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Pomelo

Příspěvek od listy »

buci a jak teda vybíráš? jakou to má mít barvu? žlutou, zelenou? přišlo by mi logické, že všechno ovoce zraje od zelené ke žluté, no ale jeden nikdá neví... (:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomelo

Příspěvek od buc11 »

listy píše:buci a jak teda vybíráš? jakou to má mít barvu? žlutou, zelenou? přišlo by mi logické, že všechno ovoce zraje od zelené ke žluté, no ale jeden nikdá neví... (:-)
u pomelí nevím, v thaji tvrdili, že zelený jsou zralejší, ale možná si dělali prču, takže beru žlutčí, mekčí,
ale na banány jsem machr
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od Panda »

S rozpoznámím barvy pomela je trochu problém, protože ho často schválně balí do žlutých celofánů. Ale jsou fakt skvělá - přes Vánoce (díky akčním cenám) jsme tu měli přímo pomelo-mánii. :-) A ještě doporučení pro neznalé - slupka se nařezává špičkou nože spirálovitě dokola, pak jde snadno sloupávat. A pak jíst jen dužinu.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pomelo

Příspěvek od Sweetie »

nejvic me bavi oddelovat postupne slupicky az mi zbyde opravdu jen ta duznina, a jde to tak lehce a clovek se neupatla.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Pomelo

Příspěvek od listy »

taky na nich pěkně ujíždím, pomelo je dost často můj oběd. většinou jen odříznu vršek, naříznu kousek kůry a pak už pracuju jen rukama.
na žlutý celofán jsem ještě nenarazila, ale už to, že je to balené a ještě to pitomé hypermarketové osvětlení, to docela rozpoznání přesné barvy znesnadňuje. ale jde to. už beru jen pěkně žluťoučká. nedávno jsem ale taky koupila dvě vysušená, nic moc.
tuhle jsem u vietnamců objevila izraelská červená pomela! taky mňamka! mnohem menší než bílá, nejsou tak pevná, ale furt to jde. a byla to docela láce. akorát že už je zase nemají. :(

pomelo je pro mě prostě DOKONALÝ citrus! ani moc sladké, ani moc kyselé, ani moc hořké, mňam!
(dneska jsem si v hypernově přečetla, že pomelo má chutnat kyselo-hořce a stejně jako u grepu se doporučuje konzumovat s cukrem. se mi protočily panenky! :roll:)
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: Pomelo

Příspěvek od senbja »

Také patří k mým oblíbencům. Mám zajímavou zkušenost s poněkud méně chutným a mírně sušším plodem. Nechutnal, ale bylo mi ho líto vyhodit, tak jsem ho celý oloupala, rozdělila na malé kousky a nacpala do vzduchotěsné krabičky. Uložila do chladničky a po asi dvou dnech si na něj vzpomněla. Myslela jsem, že bude akorát na vyhození, ale chutnalo to mnohem líp.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Pomelo

Příspěvek od listy »

na poněkud méně chutné a mírně vysušené plody teď narážím pořád. myslím, že sezóna pomel letos skončila... (že bych si něco dala na dva dny do ledničky, je teda fakt scifi (:-))
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od epony »

Sweetie píše:nejvic me bavi oddelovat postupne slupicky az mi zbyde opravdu jen ta duznina, a jde to tak lehce a clovek se neupatla.
ano, toto mam aj ja velmi rada :P :P
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Pomelo

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky se rád podvoluji tomuto rituálu. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: Pomelo

Příspěvek od senbja »

Sci-fi je také moje parketa. :D
Bydlím v malém městě a nemám možnost nakupovat denně, co k životu potřebuji.
Nemám ráda rituály, ale i já vnímám pojídání pomela jako rituál.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Pomelo

Příspěvek od midsummer »

Nedávno mě pobavil můj kamarád, který normálně pomelo znal jen z regálu v obchodu. Když mě viděl pomelo loupat, tak se vyjádřil, že : "Ta slupka by měla bejt vratná!" :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pomelo

Příspěvek od Sweetie »

:D
tak si z ni priste vycaruj biskupskou capku
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od Panda »

V Albertu mají pomela už jen za 14,90 Kč (a dobrá, sladká). Přichází čas zimní pomelo-manie!

Stále mi nepřipadá že by v zimě bylo méně vita stravy, pro každé období je typické nějaké levné skvělé ovoce.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomelo

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:V Albertu mají pomela už jen za 14,90 Kč (a dobrá, sladká). Přichází čas zimní pomelo-manie!

Stále mi nepřipadá že by v zimě bylo méně vita stravy, pro každé období je typické nějaké levné skvělé ovoce.
když si vzpomenu na ty ultraripe v sichonu, už abych valil, úplně jinej plot
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pomelo

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:V Albertu mají pomela už jen za 14,90 Kč (a dobrá, sladká). Přichází čas zimní pomelo-manie!

Stále mi nepřipadá že by v zimě bylo méně vita stravy, pro každé období je typické nějaké levné skvělé ovoce.
Bylo by zajímavé vidět, co se s ním a v něm dělo od sazenice, přes květ, plod, utržení, až do doby, kdy se dostalo do regálu. To platí pro všechny potraviny, jen u toho pomela mi to nějak naskočilo v mysli, když si uvědomím, že je až z Číny, kde se s tím asi moc nemažou. Každopádně si čas od času rovněž dopřáváme.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pomelo

Příspěvek od mira »

Už dlouho mam 2 ve spižírně a né a né se přimět je oloupit, nikoli okrást, jak?
Stále mne zmáhá lenost se přimět k tomuto kroku,
vymačkání menších plodů, jako jsou pomeranče a spol je snazší
a tak dále, keců pětapadesát a zatim se snad sescvrknou, nebo z nudy
vyskočí ze slupky samovolně, ale na to se zázrak tohoto večera patrně
nevztahuje, je klid, na nikoho a nic jsem ruku nevztáhl, jindy se také
ovládnu, tak už to začíná být absurdní, tak ale stejně, proč to uzamkli
do toho igelitu a ještě síťovky, když to bylo suché již před touto traumatizu-
jící procedurou a v pevně odolné šlupici, ale už fakt dost, nedá se nic dělat,
bude to dlouhá kratochvíle, ale už je to neodkladné, budiž. :roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pomelo

Příspěvek od Jindra »

Já pomelozačátečník koupil své první pomelo včera v Penny za 25. Vybral jsem mezi těmi zelenými takové spíše do žluta. Uvidím, zda jsem trefil. Vůbec to neznám, jsem zvědav, jak to chutná. Jsem rád, že se to doma dá držet i týdny, jak píše tvx. Ještě jej asi nechám nějaký den dojít, jen teda nevím, jestli v teple (v kuchyni) nebo v chladu, ale zatím nechávám v teple (cca 22 °C). K.winky si posteskla, že po jedení se slupičkami jí to nechutnalo... takže tam je nějak víc slupek a ty se asi nejí, to jsem rád, že jsem si to tu přečet.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pomelo

Příspěvek od k.winky »

Pomelo je úžasný plod, Jindro ! Určitě ti zachutná :) Jen ho vyloupeš z trochu tlustší slupky a vynoří se ti něco jako obří zelenožlutý grep ... Rozdělýš na měsíčky (měsíce), vyloupeš ze slupky (neteče z toho šťáva, tak to jde bez problémů) a pak už je vychutnáváš každé lahodné soustíčko :wink: Přeju dobrou chuť !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pomelo

Příspěvek od Jindra »

k.winky píše:Pomelo je úžasný plod, Jindro ! Určitě ti zachutná :) Jen ho vyloupeš z trochu tlustší slupky a vynoří se ti něco jako obří zelenožlutý grep ... Rozdělýš na měsíčky (měsíce), vyloupeš ze slupky (neteče z toho šťáva, tak to jde bez problémů) a pak už je vychutnáváš každé lahodné soustíčko :wink: Přeju dobrou chuť !
Jé to jsi hodná, děkuji Ti za tento "návod", japá s tím zacházet. Ptal jsem se v obchodě paní, která si pomelo kupovala (vlastně mne ke koupi inspirovala, byť teda paní byla tlustá, žádnej vitarián), ptal jsem se jí, co je to to pomelo zač, tak to taky přirovnávala ke grepu, podobně jako teď Ty. Jsem rád, že s pomelem začínám... teda až ještě trochu "dojde". Díky, k.winky.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od epony »

mnam mnam pomelo, moj sladký miláčik :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Pomelo

Příspěvek od Samira »

U nas maju stale len tie cinske, z Izraela som este nemala moznost ochutnat :(
Snad sa dockam, i ked aj to cinske je lahodka. Jedno sa na mna smeje... zeby mozna vecera? ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomelo

Příspěvek od Panda »

Jindro Ty jsi ještě nepropadl pomelománii? :shock: Jestli si můžu také přisadit svůj návod - co jsem zatím pozoroval tak mi připadá že i nazelenalá pomela bývají dobrá sladká a že skladováním doma už víc nedozrávají. Slupku pomela nejdříve nařež špičkou nože - nejlépe nejdříve 4 řezy po stranách shora dolů, pak obkroužit spirálou po obvodu, pak už snadno odloupneš vzniklé čtverce. Dále je někdy nutná docela síla k rozloupnutí pomela na půlky, pak už jdou snadno odloupávat měsíčky. Slupka měsíčku se podél vnitřní strany nařízne nožem a pak jde dobře odloupnout (nejí se, je hořká), vyloupává se vnitřní dužina. Je docela suchá takže jde snadno vyloupnout ven.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Pomelo

Příspěvek od Samira »

Dnes som konecne ochutnala ine, nez cinske pomelo. Mala som z Vietnamu, bolo zvrchu zelene, nie zlte ako to cinske. Strasne zle sa cistilo, dobyt sa k duzine bol nadludsky vykon, ale stalo to za to. Pomelko bolo stavnate, vyborne, svieze. Este mam jedno a ak natrafim v obchode, zase vezmem.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Pomelo

Příspěvek od Xion »

Tak pomelo je dalsie ovocie, okolo ktoreho uz dlho chodim a neviem sa odhodlat. Otazka. Preco pomelo, a nie pomarance a grepy? V com je ine?
Taka vyhoda, co ma napada cisto teoreticky je, ze ma pomerne hrubu supku, a tak je asi menej znecistene postrekmi zvnutra, takze je cistejsie.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pomelo

Příspěvek od Jindra »

Xion píše:Tak pomelo je dalsie ovocie, okolo ktoreho uz dlho chodim a neviem sa odhodlat. Otazka. Preco pomelo, a nie pomarance a grepy?
Ale ne, takhle "Preco pomelo, a nie pomarance a grepy" ne, normálně jez všechno (pomeranče grepy pomelo) a hotovka, vždyť je to všechno dobrota a hlavně, každé chutná jinak, každé dá tělu něco jiného. Já si jednou dám grep se třemi pomeranči, jindy zas pomelo. Jde třeba o chutě, kdy první varianta s pomeranči je zpravidla sladší, ale jde taky o čas - pomelo je na delší dobu, než se odstraní všechny slupky a než se řádně pokouše, prosliní, přeci jen je docela velké.
Tak si jednoduše dej, na co máš zrovna chuť a tak moc nad tím nepřemítej. Tak jako tak to není ideální, není to "lokální" produkt. Všechno jsou to ale dobrotky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pomelo

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Jindro Ty jsi ještě nepropadl pomelománii?
No, mánie je silné slovo, zas tak jsem tomu nepodlehl, ale přiznávám, nemám k tomu daleko, pomelo je moc dobroučký a hlavně jde o to vzpomenout si na něj právě v obchodě a koupit ho (obvykle totiž při nákupu myslívám hlavně na produkty k odščavení, tedy mrkve, celery, červeřepy, jabka). Má obrovskou výhodu - dá se dlouho skladovat beze změny kvality, co tak mám okoukáno. Kdykoli si na pomelo vzpomenu, sbíhají se mi sliny, fakt dobrota. Ale zas bych ho nechtěl vyzvedávat na úkor jiného ovoce, ono je to všecičko dobroučké a je vhodné to střídat, každé dá tělu něco jiného.
Ale vypadá to, že Ty máš pomelo taky rád, to mne těší.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Pomelo

Příspěvek od Samira »

Xion píše:Preco pomelo, a nie pomarance a grepy? V com je ine?
Mam rada, ked mam doma jedno pomelo v spajzi. Je to taka potravinova rezerva :) Strasne dlho vydrzi, zda sa mi, ze cim je u mna dlhsie, tym je lepsie. Pomarance nemozem mat doma povedzme mesiac, kazia sa, aj grepy "zvadnu", ale pomelo drziiiii :)
Chutovo je zaujimave, nieco ako sladsi grep. Ale je vyrazne sytejsi, doslova sa z neho napraces. Vsak ho niekedy skus, dufam, ze natrafis na dobry exemplar, raz som kupila take akesi privelmi suche a bez chuti, ale to vcera bolo stavnatuckeeee.
Je pracnejsie na osupanie, tie blanky medzi mesiacikmi sa nejedia, tak sa s tym clovek zahra...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Pomelo

Příspěvek od Xion »

Tak jasne, vyskusam to. Ja ale celkovo na citrusove plody zas tak niesom, ide o cudzie pasmo, a tak to mam len ako doplnok, preto si obcas dam grep, pomarance trochu castejsie, lebo su chutnejsie, a skoro vzdy cakam kym su v akcii.
Pomelo sa mi zda ale drahsie, tak zato som sa pytal, naco zaradovat dalsiu sekundarnu potravu. Kvoli chuti. No tak ja to teda kvoli chuti skusim. :-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Pomelo

Příspěvek od Sumicka »

Pomelo je mnamka a zjistila jsem, že když ho mám doma třeba týden (v teple) tak přece jen trochu dojde a slupka je tenčí, už se mi stalo, že jsem loupala slupku asi jen 3 mm silnou, což je na pomelo takřka žádná slupka. Taky jsou tyto pomela na 90% zralé a sladké, takže jsem kupovala asi po 7ks a nechávala dojít - paráda. Mám co dělat, abych ho snědla, ale zasytí a mlsný jazýček si libuje.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Odpovědět