Rambutan

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Rambutan

Příspěvek od Fiona »

Snad prvni ovoce, co chutna opravdu vsem :D
It takes one bite into a ripe rambutan to be hooked for life. The plump white fruit in bright red and yellow shells litter pavements in Colombo and close to the rambutan heartland – Malwana for a few months of each year. This is rambutan season and Malwana’s orchards are heavy laden with fruit.

Along with other seasonal favourites, mangosteen and the smelly but delicious durian, rambutan gives us mere mortals a little taste of ambrosia, the food of the gods, and provides one more reason to believe that this little tropical paradise really is heaven on earth.
Přílohy
rambutan2.jpg
rambutan2.jpg (32.17 KiB) Zobrazeno 8776 x
rambutan.jpg
rambutan.jpg (57.35 KiB) Zobrazeno 8775 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Rambutan

Příspěvek od epony »

vypada to ako litchi (aj to tak chutí?) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Rambutan

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tohle se mírně hůře loupe (pokud to samo nepukne, což se u zralých stává) a je to míň aromatické než liči. Jinak chuťově jednotvárné, u liči je co kousek, to mírně jiná chuť, když koupíš kilo rambutanů, tak všecky chutnají stejně.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rambutan

Příspěvek od buc11 »

Hugo z Hor píše:Tohle se mírně hůře loupe (pokud to samo nepukne, což se u zralých stává) a je to míň aromatické než liči. Jinak chuťově jednotvárné, u liči je co kousek, to mírně jiná chuť, když koupíš kilo rambutanů, tak všecky chutnají stejně.
nemohu souhlasit(i když na liči sem tam ještě nenarazil, takže chuť znám jen z obchodňáků, což bude zavádějící), tady z makra sem je musel vždy vyhodit, ale "tam" je kladu hned za mangostan
chmm, ale neovi taky nejedou si uvědomuju, já jich mám pořád plnej batoh a jím je během dne jako bonbóny
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Rambutan

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nojo, určitě máš pravdu, já tohle posuzuju jenom podle márketových samplů. Třeba ale longany z Kauflandu mě jedou hodně (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Odpovědět