cuketa

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

cuketa

Příspěvek od bstrd »

-da sa cuketa pozivat aj za surova??? mame totiz jednu v chladnicke a nejedna sa o taku tu malu, ale o riadny urasteny kus...struhat, stavit, chrumat???
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: cuketa

Příspěvek od veri »

Jestli se dá? Vařená, smažená atp. naprosto ztrácí chuť, za vegetariánských časů jsem ji zas tak neměla ráda, ale jako vitarián ji mám tak jednou za týden. Chroupat, do salátů, udělat z ní špagety, šťavit jsem ji nezkoušela, to ti poradí jiní :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: cuketa

Příspěvek od Fiona »

Na cuketach mam momentalne zavislost nejhorsiho druhu. Varene jsem nikdy nemusela, ale syrove mi jedou tak, ze pokud nemam aspon jednu denne, mam pocit ze jsem ten den nejedla. Vyborne jsou treba v salate marinovane, nejlepe v kari + avokado. Mnaaaaam :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
likeitraw
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 10, 2008 1:11
Bydliště: Nevada

Re: cuketa

Příspěvek od likeitraw »

Cuketa je za syrova super. Nejlepsi jsou z ni spagety, nebo kdyz je nasekana do salatu, ale stavit se da taky. Zatim jsem ji stavila jen s nejakou jinou zeleninou, takze nevim, jak chutna hola. Taky se da nakrajet na tenke platky, namocit v citronu a koreni a susit na slunicku (cuketove chipsy). Dobre se taky ji jako crudites: nakrajet na spalicky a namacet do nejake orechove pastiky, nebo do guacamole (avokadova pasta).
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.
Arthur Schopehnauer
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: cuketa

Příspěvek od bstrd »

vdaka za tipy, vyskusam
I gotta ruin my life on my own
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: cuketa

Příspěvek od Veet »

Může se cuketa kombinovat se zeleninou? Jím jí tak, ale není cuketa spíš ovoce?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: cuketa

Příspěvek od Janek »

Myslis po chemicke, duchovni, nebo vyzivne strance? :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět