tempeh

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

tempeh

Příspěvek od k.winky »

Ahojky, co myslíte, že by se stalo, kdybych snědla syrový tempeh ? Všude píšou, že se musí tepelně upravit, ale nikde nepíšou proč ... Když jsem ještě nebyla na vita, tak jsem ho měla moc ráda, kupovala jsem si už ten marinovaný - mňam ... Vždycky do salátku s rajčátkem, salátkem a okurkou ... docela se mi po něm stýská :( Chtěla bych zkusit ten syrový, ale abych to přežila :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: tempeh

Příspěvek od epony »

čo to je?? :shock:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: tempeh

Příspěvek od k.winky »

To jsou fermentované sojové boby s ušlechtilou plísní ... Obsahuje spoustu cenných látek a ta plíseň hlavně hodně B12
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: tempeh

Příspěvek od dvdmchl »

fuj
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: tempeh

Příspěvek od k.winky »

žádný fuj, mňam :) Jen sakra nevim, jestli se to do vita hodí bo ne :? :?:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: tempeh

Příspěvek od dvdmchl »

ciste teoreticky ano, fermetace i plesniveni probiha vicemene za studena...

kdyz ti to chutna tak je to pro tebe ok...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Příspěvek od k.winky »

zkusíme a uvidíme co to se mnou udělá za syrova, jestli se toho dožiju, tak napíšu, jak to dopadlo :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: tempeh

Příspěvek od veri »

Já ho jedla syrový běžně, rovnou z obalu, vůbec mě nenapadlo, že bych si to nějak upravovala, stejně jako cerii například. Nic ti z toho nebude :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: tempeh

Příspěvek od k.winky »

veri píše:Já ho jedla syrový běžně, rovnou z obalu, vůbec mě nenapadlo, že bych si to nějak upravovala, stejně jako cerii například. Nic ti z toho nebude :wink:
No prodávají marinovaný, smažený a normálně syrový, ale je tam, že je nutné ho tepelně upravit, ale tak na to jim prdim, zkusim ho jen tak :)
A myslíš, že ceria neni nijak upravená ? To dost pochybuji, podle mě je to tepelně zpracované...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: tempeh

Příspěvek od Fiona »

Me by spis nez jestli muzu (muzu :)) zajimala otazka, proc bych to jako mela jist...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: tempeh

Příspěvek od Renáta »

B12 neobsahuje (len prekurzor)! Ale teda píšu to tam - aj v novinách všeličo píšu :wink:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: tempeh

Příspěvek od k.winky »

Renáta píše:B12 neobsahuje (len prekurzor)! Ale teda píšu to tam - aj v novinách všeličo píšu :wink:
vážně ? no prý ta plýse%n, tak te%d tedy nevím ... ale hlavně než B12 mě zajímá to, že mi to chutná, hi :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: tempeh

Příspěvek od Renáta »

k.winky píše: ale hlavně než B12 mě zajímá to, že mi to chutná, hi :)
Aj ja som ho mala kedysi rada. Už nie. Ani neviem ako, ale už mi je príliš ťažký. Neviem, ako by som to opísala - je taký príliš hutný, ťažký. Zaľahne v bruchu a bez toho môžem byť :wink:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: tempeh

Příspěvek od ml »

rovněž stále raději přenechávám tempech dětem. dám přednost tofu :wink:
mirka
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: tempeh

Příspěvek od k.winky »

ml píše:rovněž stále raději přenechávám tempech dětem. dám přednost tofu :wink:
Ale tofu je určitě nějak tepelně zpracovávané, ne ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: tempeh

Příspěvek od veri »

Je, protože je to zjednodušeně vařená sója. Ale je dobré, stejně jako tempeh :D Ale ostatně - co je živé, je taky dobré (a nemyslím to, co chodí :wink: )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
likeitraw
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 10, 2008 1:11
Bydliště: Nevada

Re: tempeh

Příspěvek od likeitraw »

To: k.winky - jestli chces jist tempeh, tak se nemusis sbat, ze by ses z toho otravila. Snedla jsem neupraveneho tempeh primo z obalu dost a nic mi po tom nebylo. Ted uz to ale nejim, protoze to neni upne az tak syrovy produkt. (Wikipedia:Tempeh begins with whole soybeans, which are softened by soaking and dehulled, then partly cooked. Specialty tempehs may be made from other types of beans, wheat, or may include a mixture of beans and whole grains.:
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.
Arthur Schopehnauer
Odpovědět