ALOE VERA

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

ALOE VERA

Příspěvek od epony »

Mate niekto vo svojom jedálničku zaradené Aloe Vera? Ake mate s ním skusenosti? Mam ho doma na okne krasne rozrastené a rozmyšlala som, či by to nešlo použiť do ovocných štiav..dnes najdete všade članky o prospešnosti tejto rastlinky.. :roll:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Fiona »

Teda Epony, ty snad k ty kyticce nemas zadnej vztah. Vzdyt ji znas odmalicka, celou dobu ti dela radost, ani nenadava ze doma na pousti by ji bylo lip :wink: Mozna te ma rada a veri ti...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ALOE VERA

Příspěvek od epony »

Nechci aby som mala vyčitky.. :roll: Aj k tej žeruche čo zasadim mam kladny vzťah, ale ked ma poslužiť v moj prospech je to niečo ine..A Aloe sa pestuje na šťavy.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já beru Aloe Vera jako lék, čili ve velice omezené míře, do šťáv jsem ji ze zvědavosti zkusil a je celkem hořká. Ale třeba na rozpraskané paty nebo nějaké odřeniny jest ideální.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ALOE VERA

Příspěvek od dgm »

Dovoluju si sem prepsat neco z pandova denicku:

Panda
Doplatil jsem na svůj experiment s vařenou stravou. Už vidím jak se mi zdraví dost zhoršilo - vrátily se bolesti kyčlí a hlavně se velmi zhoršil zánět dásní (kvůli bolesti jsem už pár dnů moc nespal). Takže se z toho budu zas nějakou dobu dostávat. Ale alespoň mi to potvrdilo jak je vita strava účinná a snad mě to příště odradí od dalších podobných hloupých experimentů.

Kveta
na zanet dasni je bezva cestvy list aloe vera, ukroji se umerna delka a sirka, list se rozloupne a ta strana co je na ni gel, se prilozi k dasni. navic je dobre i jeden velky list kazdy druhy den vypit, teda jen ten gel. aloe se da objednat tam kde prodavaji kvetiny a rostliny.. ja jsem tak koupila krasne velkou mamce v marjankach, taky jsem si ji objednala. skoda ze neni v cestine o aloe skoro zadny info. v anglictine je toho docela dost.
aloe te taky zbavi bolesti dasni.

dgm
Kveti tebe jsem se uz chtela zeptat davno a vzdycky zapomenu, tak ted jsi se mi sama pripomnela ... Maminka mi dala aloe vera, nevim sice, jestli je to ten "spravny" druh, ale neverim tem podminkym, za jakych to bylo vypestovane ... tj. je to porizeno v obycejnem kvetinarstvi a hlina v kvetinaci je 100% nadopovana, tak jestli i v tomto pripade tu stavicku pouzivat. Pokud ne, tak jak ziskat v mych podminkach hlinu, z ceho to namichat, aby kytka nestradala a mela potrebne ziviny a prezila mou peci a zaroven se to dalo vnitrne pouzivat? Diky !!!!!

Panda
Květo dík za radu, zkusím - ani jsem nevěděl že se dá živé aloe u nás takto sehnat.

Kveta
nemas zac, pandiku, preju ti rychle sehnani rychle pomoci magicke rostliny aloe vera. a rychle uzdraveni.

Kveta
dgm, mjsem rada ze mas zajem o aloe vera, je to rosltinka s takovou silnou lecivou moci, ze by mela byt milovana v kazde domacnosti. je i vyborna jako prvni pomoc pri popaleninach (sluncem ohnem) pri urazech zbavuje boolesti a hoji ranu, pri infekci, pri otrave krve, prujmu, zacpe atd.. je proste vhodna a ucinna ve vsech pripadech.

jestli muzes posli fotku ty tvoji aloe a ja ti povim zda je prava nebo ne.

hlinu bez do lesa nebo do haje, a smichej pul na pul s piskem, treba z detskyho piskoviste nebo nekde od reky.. na spod kvetinace asi 2cm oblazku, po presazeni aspon dva tydny nezalivat, a pak zalejt poradne a nechat uplne vyschnout, nechat aspon tyden a zase zalit. pri prelivani aloe uhniva. az zacnes listy aloe pouzivat, vsechny ordezky (odpad) namoc do vody nech je tam nekolik dni a pak tou vodou ji zalej a ty odrezky nech na vrchu hliny, ty se postupne v hlinu obrati a to vse ti krasne bude rostlinku hnojit. jestli pijes bylinkovy caje (nebo nekdo z rodiny) muzes zalivat i zbytky (ne je-li tam cukr) a zase zbyle vyluhovane bylinky na hlinu na vrchu kvetinace. rika se tomu zelene hnojivo. taky curanky jsou vyborne hnojivo. a sklizeji se jen spodni listy, nejlepsi je mit rostlin nekolik, coz se za par let stane prirozene, nebot aloe vyhani i dvakrat rocne nove miminka rostlinek.

snad jsem na nic nezapomela, preju uspech s pestovanim i uzivanim.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Panda »

Věřím sice že aloe vera je zázračná rostlina - ale vzniká z toho otázka - je v pořádku aby člověk využíval jiné zdroje zdraví a nechával lenošit svůj imunitní systém? Neprojeví se to časem oslabením odolnosti proti nemocem, protože organismus si odvykne problémy řešit sám? Možná by proto mělo i zde platit - pokud je to nutné tak ano, ale všeho s Mírou.
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Dasha »

to Kveta
Kveti, my se jeste nezname objevuju se tu kratce, ale rada bych se zeptala jak si sebou aloi vozis na cestach? Ja jezdim dost casto a nevim jak bych ji balila, je to dobry napad mit ji vsude sebou. Az se vratim jsem ted v Anglii tak bych ti taky mohla poslat fotecku jestli je to ta prava orechova? A co delas s mladymi vyhonky, ono toho nekdy naroste dost, tak jsem to aspon rozdavala, ale nevim jestli to padlo na urodnou pudu. Diky.Dasha
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ALOE VERA

Příspěvek od kveta »

ahoj dasha, s aloe vera se cestuje velice dobre. kdyz si beru cely list, utrhnu ho tak ze ho odloupnu od stonku a tak je list zaceleny neporuseny. kdyz si beru jen cast listu, pokud mozno uriznu uz den predem aby se rez zacelil a uschnul, tim zamezim vytekani gelu. listy balim v obou pripadech do platna, nebo papiroveho sacku. protoze nechci toho moc sebou tahat, beru si vzdy sebou z australie do cech jeden list a vydrzi mi az 4 tydny. dale si vezmu kus listu ktery pouzivam v letadle na oblicej a ruce, je to tisickrat lepsi a osvezujici nez voda, a vodu take kuzi rychle doda. moje kuze hodne trpi dlouhym letem se hodne vysusi, a tak si alespon takhle trochu pomaham. nasi uz taky aloe pouzivaji uz jsem jim par rostlinek v cechach koupila, ale presto si rada privezu vzdy muj list z australie, mam tu par starych kousku s velkymi listy ktere jsou silne potentni. aloe ziskava silu se starim, cim starsi tim mocnejsi. jestli umis anglicky, staci vygooglit true aloe vera a najdes prehrsel zajimavych informaci.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ALOE VERA

Příspěvek od kveta »

tu fotku tvoji aloe klidne posoudim, zda je prava ci ne. preju hezky den.
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Dasha »

Dekuji Kveti, ted jsem v Anglii, ale v listopadu jedu domu na dovolenou tak aloi vyfotim a poslu. Doufam, ze je to ta prava. Asi si vezmu malou sem jestli se tedy smi tohle brat do letadla, protoze to tady mam jeste na dalsich pul roku. Do googlu se podivam, ale k nezaplaceni jsou tve osobni zkusenosti. Tesim se na dalsi povidani kvetinky i o tom zazraku tveho uzdraveni.
Mej se moc hezky a jeste jednou diky
Dasha
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ALOE VERA

Příspěvek od kveta »

dasho, tak jo, uz ti vidim, budes fotit aloe az budes zas v cr. do letadla si ji asi vzit muzes, to lehce zjistis. ale mala ti moc nepomuze, nema dostatek gelu. ale na malickosti jako treba mensi spalenina,ci riznuti, by se sikla. chces-li aloe pouzivat casteji, je nejlepsi si poridit nekolik uz starsich rostlin, ty se daji lehce objednat v cr v kvetinarstvi, ty az se zacnou rozmnozovat, budes mit za par let na rozdavani, ci prodavani.

tady jsem nasla docela slusny informace ohledne aloe, ale ten produkt bych nekupovala, i kdyz verim, ze nejakou ucinost ma, ale neni nad cerstvy a syrovy produkt, zvlast kdyz si ho pestujes sama.

http://www.aloestava.cz/aloe-lek.htm

ja osobne pouzivam aloe vera pres dvacet let a nedam na ni dopustit, a uz brzy ji sama zacnu ve velkym pestovat. momentalne mam dost pro vlastni potrebu.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ALOE VERA

Příspěvek od kveta »

epony, jsem rada, ze mas zajem o aloe, urcite umi obohatit zivot. ja ji pouzivam zevne ale i vnitrne, takze je soucasti meho jidelnicku, a ano, i jako jidlo, nasyti. ja ji ale z duvodu najist se nepouzivam, ale jen kdyz se mi udela z neceho spatne. pri problemech se zubama ci dasnema a navic i list na miru ukrojeny prikladam i na dasne. uleva prijde za par minut, pozor, casto se pri prvni aplikaci listu na dasne bolest nejprve umocni ale za chvilku zmizi. taky piju aloe, kdyz mi chybi spanek a musim byt aktivni i kdyz bych nejradsi spala, coz se stava velice vyjimecne (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ALOE VERA

Příspěvek od kveta »

jeste dasho, neuzdravila jsem se uplne, stale se jeste uzdravuju, ale o tom az v mem blogu..
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Xion »

Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Dasha »

Dekuji Kveti, takze se podivam doma po vetsi, doufam, ze to bude ta prava, cim vetsi tim starsi a tim lepsi?
Kdyz ji pouzivas vnitre tak se muze i snist kus listu nebo jenom na dasne a tak, na odkazu od tebe pisou, ze je dobra i pri strevnich potizich a vubec skoro na vsechno. Potrebovala bych se dat celkove do poradku a tak by snad mohla pomoc i kdyz bych si kazdy den kousek vzala a snedla? Jinak diky i za tve stranky a taky bys mohla napsat knihu o vitarianstvi, ale to jsi uz myslim taky zminovala.Klobouk dolu pred tvym pozitivnim myslenim, ono se jinak pozitivne mysli, kdyz ti temer nic nechybu a jinak po tvem urazu, to chce uz velkou silu. Myslim ale, ze jsi intuitivne dobre zvolila krok do tepla, more je taky uzasny lek. Ja jsem tady u more, sice je tu zima na koupani to neni, ale sednout si u neho a cist nebo si meditovat, taky neni k zahozeni. Teploucko i koupani ti v tichosti zavidim [ v dobrem] , ja uz ten krok v 60 absolvovat nebudu. Tak snad v pristim. Diky, ze se o vse podelis i s nami.
Hodne stesti pri dalsim uzdravovani - uz ti chybi jenom kousek jak jsem se docetla :) . Dasha
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: ALOE VERA

Příspěvek od vaclav »

Zdravím všechny
aloe Vera je vynikající rostlina - co jsem se dočetl.Pěstuji ji také ale nějak moc neužívám.Rozmnožuje se dost,takže sazenice i vyhazuju.Ale jednu 5-6let
starou ,asi 50cm vysokou v pozadí , se snažím udržet.Vpravo dvě mladší.Mám jí teď ve skleníku s citrusama.Vedle dozrává mandarina odrůda Kolchydskij z býv.SSSR.
Zatím nashle.vaclav
Přílohy
Snímek 067.jpg
Snímek 067.jpg (71.69 KiB) Zobrazeno 20622 x
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Sitar »

Na to, že je to kompot, to má celkem slušný parametry: kostky aloe, voda, třtinový cukr, med a malinkatý množství kys. citronové (0,1 procenta): http://www.lekarna.cz/aloe-vera-kompot- ... ukru-565g/

Sem to objevil v bývalé hypernově za asi 30 kaček, tak jsem měl dnes i včera jednu plechovku. Děcka ani Nik to nějak nebaští a mě to po pár pixlách zřejmě taky přejde.

Ještě jsem testnul litchi a mango kompot, rovněž celkem rozumný složení. Beru to tak, že to alespoň na kompot sklízí zralý a že tam dost biologicky hodnotných látek i zůstane.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Samira »

Opat nadavam na nedokonalost mojej pamate - nespominate si prosim niekto na clanok o aloe vera - ze obsah celeho listu by bol pre vnutorne uzitie nevhodny a preto sa nejakym sposobom najskor odstranila jedna jeho zlozka. Aka a ako? Ponorenim prerezaneho listu do vody? Prerezat a nechat volne vytiect nieco zlte?
Guglila som, aj som hladala na vitarianovi, ale bezuspesne.
Je tu prosim niekto, kto aloe vera uzival vnutorne? Odstavovanim, tinkturou a podobne - prinieslo to nieco pozitivne?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ALOE VERA

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:Opat nadavam na nedokonalost mojej pamate - nespominate si prosim niekto na clanok o aloe vera - ze obsah celeho listu by bol pre vnutorne uzitie nevhodny a preto sa nejakym sposobom najskor odstranila jedna jeho zlozka. Aka a ako? Ponorenim prerezaneho listu do vody? Prerezat a nechat volne vytiect nieco zlte?
Guglila som, aj som hladala na vitarianovi, ale bezuspesne.
Je tu prosim niekto, kto aloe vera uzival vnutorne? Odstavovanim, tinkturou a podobne - prinieslo to nieco pozitivne?
květa
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:
Samira píše:Opat nadavam na nedokonalost mojej pamate - nespominate si prosim niekto na clanok o aloe vera - ze obsah celeho listu by bol pre vnutorne uzitie nevhodny a preto sa nejakym sposobom najskor odstranila jedna jeho zlozka. Aka a ako? Ponorenim prerezaneho listu do vody? Prerezat a nechat volne vytiect nieco zlte?
Guglila som, aj som hladala na vitarianovi, ale bezuspesne.
Je tu prosim niekto, kto aloe vera uzival vnutorne? Odstavovanim, tinkturou a podobne - prinieslo to nieco pozitivne?
květa
Ano, presla som aj jej prispevky, no nenasla som to, co hladam. Ona pouzivala cely list.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Samira »

O pouziti aloe vera vnutorne:
viewtopic.php?f=9&t=1490&p=124191#p124146
kveta píše:S aloe vera mám dlouholeté zkušenosti a používám vnitřně i zevně, podle potřeby. V českém a slovenském jazyce je stále malé množství ne moc kvalitních informací, v angličtině je to mnohonásobně lepší. Mimo jiné aloe vera obsahuje vitamín bé dvanáct. Taky jsem si všimla, že na čr a sk stránkách často ukazují obrázek aloe nepravé, a říkají, že je pravá s tím jsem se zatím na stránkách v angličtině nikdy nesetkala.

List se ve vodě neluhuje, ale uřízne se na konci kde byl přirostlý k rostlině, a nechá se tak pět minut odpočinout, z listu vyteče žlutá tekutina, tu omyju pod tekoucí vodou, a pak už list otevřu tak, že odříznu strany listu s bodlinkami, dále odříznu špičku neboli vršek listu pak špičkou nože, jde to lehce, který zapíchnu pod vrchní zelenou slupku listu a obkroužím celý list, pak vrchní zelenou slupku listu sloupnu, zase obkroužím špičkou nože hned vedle spodní slupky listu a pak už gel z listu seškrábnu ven. Gel je hodně kluzký a tak to chce trochu zručnosti. Pak gel rozmixuju v mixéru nebo tyčákem s ovocnou štávou, ta hodně nabude na obsahu a napění, nechá li se chvíli ustát pěna spadne, ale já to piju s pěnou, hned za čerstva. používám asi 3 až 4 polévkové lžíce gelu.
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Lucia »

Jo, je tam jakási dráždivá látka, já teda četla něco o tom, oloupat tu slupku s nějakým tím kusem navíc, že prej je pod ní a pak v pohodě :) postup uvedený výše vypadá na první pohled velmi složitě :D

Aloe mi roste zvesela a bujně doma, ale zatím je mladá, tak jí asi nechám ještě v klidu "dozrát" :) jinak jsem si dycky kupovala ten nápoj s aloe vera ( obsah aloe min. 30% )
ale teď už nesmím nic žádným způsobem slazenýho, takže jsem bez něj :)
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: ALOE VERA

Příspěvek od Lucia »

Tak před nějakým časem jsem zkusila jeden list z mé rostlinky a byla ro legrace. :D Má totiž takovou lepkavou a gelovitou konzistenci která je prostě jako nějaký sliz, chutná jako voda s nějakou příchutí.

A příprava je jednoduchá, uřežete list, dáte tím uříznutým do misky s vodou a necháte hodinku stát. Vyteče ta žlutá/oranžová tekutina, kterou pak setřete ještě z toho řezu, pokud chcete, můžete naříznout ještě jinde, aby jste si ověřili, jestli už z ní nic neteče. No a potom vzít nůž nebo něco a oloupat, gel sníst , nebo dát do nějaké šťávy/vody :)
Odpovědět