čakanka

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

čakanka

Příspěvek od epony »

viete ako by som mohla spracovat čakanku?nejaky recept? raz som ju skušala jesť surovu a bola dosť horka..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: čakanka

Příspěvek od Advid »

Čekanka je hořká, pokud se nechá na světle. Správně se mám prodávat zabalená v neprokouknutelném obalu. Taková se hodí normálně do salátů.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: čakanka

Příspěvek od awa »

Asi jsem fakt divná, ale mně ta hořkost chutná. To jsou některé jedlé kořínky a pampeliškové listy z hodně slunci exponovaných míst víc hořké. Čekanka reguluje krevní cukr. Takže těm, co "lítají nálady" vřele doporučuji.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: čakanka

Příspěvek od marion.orson »

ako sa da cakanka jest? ktora jej cast? koren, kvety, listy alebo je to jedno? a ma niekto nejaky recept z cakanky?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: čakanka

Příspěvek od epony »

marion.orson píše:ako sa da cakanka jest? ktora jej cast? koren, kvety, listy alebo je to jedno? a ma niekto nejaky recept z cakanky?
čakanka, o ktorej sa hovori nie je ten kvet. posielam obrazok, da sa kupit v supermarketoch :)
Přílohy
akanka.jpg
akanka.jpg (24.38 KiB) Zobrazeno 16117 x
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: čakanka

Příspěvek od marion.orson »

takze toto je cakanka:) dik za info...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: čakanka

Příspěvek od Katarína »

epony píše:čakanka, o ktorej sa hovori nie je ten kvet. posielam obrazok, da sa kupit v supermarketoch :)
Super zatisie. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: čakanka

Příspěvek od buc11 »

no toto je čekanka puková, vyrychlená ve tmě z kořenů, taky sem si to vyzkůšal, pak je ještě salátová, radičio červená, nebo zelená, a jiný druhy jsem i jed v itálii a jsou dosti hořké, taky mi dělaj všechny dobře
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: čakanka

Příspěvek od epony »

buc11 píše:no toto je čekanka puková, vyrychlená ve tmě z kořenů, taky sem si to vyzkůšal, pak je ještě salátová, radičio červená, nebo zelená, a jiný druhy jsem i jed v itálii a jsou dosti hořké, taky mi dělaj všechny dobře
ich je viac farieb? to som nevedela :shock: :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: čakanka

Příspěvek od Renáta »

Normálne aj tú červenú dostaneš kúpiť - napríklad v Terne. Mávajú aj také mixy na tácke rôzne druhy.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: čakanka

Příspěvek od epony »

Renáta píše:Normálne aj tú červenú dostaneš kúpiť - napríklad v Terne. Mávajú aj také mixy na tácke rôzne druhy.
a červena je tiež horka alebo menej?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: čakanka

Příspěvek od buc11 »

epony píše:
Renáta píše:Normálne aj tú červenú dostaneš kúpiť - napríklad v Terne. Mávajú aj také mixy na tácke rôzne druhy.
a červena je tiež horka alebo menej?
puky jsou nejmíň červená hodně a zelená ještě víc
Odpovědět