Ananas

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Ananas

Příspěvek od awa »

Už jsem snědla spousty ananasů, takže vím jaký druh a jak zralý vybrat, ale po jeho konzumaci mne pokaždé bolí zdravé zuby( jako když se sní něco moc studeného, nebo horkého ) a to celý den! Žaludek a střeva jsou s ním spokojené, ale ty zuby... Jaké máte zkušennosti s ananasem vy?
Od bolesti mi nepomohlo ani delší čištění zubním bylinkovým olejem bezprostředně po konzumaci této dobrůtky.
dvdmchl

Re: Ananas

Příspěvek od dvdmchl »

se zubama problem zadny, jen kdyz neni ananas uplne zraly tak trosku rozezira dasne, koutky a jazyk. A pak to pali. Ale zralej mi nikdy nic neudelal.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Ananas

Příspěvek od RadkaS »

Ananas vzdycky s respektem :mrgreen: a nikdy ne moc najednou. Ale je fakt, ze uz jsem ho dlouho nekoupila, je moc ostrej
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od doubravka »

Zuby to nijak neovlivnilo, ale jednou jsem si udělala šťávu z krásně zralého ananasu po půstu a málem mě to zahubilo (i když to bylo asi až druhý den návratovky, tuším) - jako by mi patro někdo vzal smirkovým papírem. Hojilo se to několik dní. Od té doby si dávám větší pozor, ale jinak při běžné konzumaci malého množství (obvykle spolu s dalším ovocem) mi nevadí.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od kybl »

nestridma konzumace ananasu (stejne jako kiwi) - tedy tak jak to mam rad:) u me vede k tomu co popisuje doubravka
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ananas

Příspěvek od awa »

Já zatím pojem nestřídmá konzumace u syrové stravy neznám. Spíš se musím do jídla nutit. Dneska jedna hruška a ještě dojídal manžel, druhou jsem si dávala za hodinu a tu jsem do sebe teda nasoukala celou. Protože mi ale ananas chutná, tak jsem to kousání obešla mixováním ( čtvrtku rozmixuju tyčákem ) Ale sním tak jeden do měsíce.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ananas

Příspěvek od hugis »

Keď som ja naposledy jedol ananás, tak som takú polku bol v úplnej extáze nad tým aký je dobrý a potom mi zrazu popraskalo niekoľko ciev vo vnútri úst, takže som nechal krv na ananáse keď som sa do neho zahryzol. Súbežne s tým to začalo aj páliť. Keď som sa pozrel do zrkadla vyzeral som ako upír. Ústa som mal podráždené ešte niekoľko hodín.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Ananas

Příspěvek od hofikos »

A prý že máme v Ústí divný ananasy, všude jsou stejný :lol: :lol:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od epony »

zbožnujem ananasy a taktiez dokažem zjest cely na posedenie ale potom tie nasledky- naposledy mi neskutočne tiekla z jazyka krv a boleli ma cele usta akoby som jedla žiletky..:) samozrejme nedoporučujem jest uplne nedozrety ananas, pretože potom je to ešte bolestivejšie :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ananas

Příspěvek od Fiona »

Vcera jsem si koupila organic fairtrade Ever Green ananas. Uz jsem jednou mela ananas podobny barvy (cernozelena) a byl moc dobrej, ale tamten byl podlouhlej, zatimco tenhle ma normalni tvar. Tamten mi prisel takovej jemnejsi nez normalni ananas, bez ty palivy slozky. Ma to papirek s obrazkem pana co to vypestoval (Juan from Costa Rica) i s ananasovym polem, je tam celkem hezky a Juan je sympatak. Ale taky tam pisou ze k jidlu to je az tehdy, kdyz to intenzivne voni a da se lehko odstranit ten strapec navrchu. Ale zas nema ze spodku plisen :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ananas

Příspěvek od awa »

V té naší děrevni si takový nekoupím...asi zase někdy v Prague. Ale dnes jsem místo pomela, taky snídala ananas, ale ten klasický...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ananas

Příspěvek od Fiona »

Bud rada Awi, byl fakt hnusnej :)
Neskutecne palivej, primo ziravina, ze po snedeni tri malych kousicku nejen jazyk a rty, ale i dasne a zuby v jednom ohni. Nevim co s tim zbytkem, uz je kuchnutej a nemam ho cim snist. Zas vidim jako velke plus ze se te palivosti lekla i ta brebera co mam v krku, nejak se neprojevuje. Toz ho asi vystavim a budu lit ziravinu rovnou do krku 8) :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ananas

Příspěvek od Fiona »

Musim se omluvit za vcerejsi prispevek ohledne bio ananasu od dona Juana. Nebyl hnusny, pouze tak palivy ze az nepozivatelny. Ovsem to byla moje blbost ze jsem se ho pokousela kousat. Doma jsem ho odstavila, a stava z nej nejenze byla vyborna, take na vic jak pul dne uplne zneskodnila tu kousavou breberu co mam stale v krku ci v plicich ci tam nekde :D Tim mi tedy mily ananas zajistil po dlouhe dobe uplne klidnou nekaslavou noc. Dnes pujdu nakoupit dalsi palive ananasy, mam pocit ze krom stavy palivych ananasu ted ani jinou stravu nepotrebuju.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ananas

Příspěvek od VeGaN_BA »

Na ananas je jednoduchy trik, rozkrajajte, ocistite od šupky, duzinu nahadzte do mixeru, + nejaky banan + jablcka + med a zmixovat. Super jedlo, nebude vas stipat jazyk ani tiect krv z ust, ako po neprepecenom steaku :lol:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od Seraf »

Ohledně ananasů, byl jsem letos v Portugalsku a tam sem potkal nadšence do vita, ovoce a tak, spíše vegan. Popisoval že ananas co se prodává u nás a na většině území evropy se záměrně nepravdivě prodává pod názvem Ananas (pineapple).

To co se u nás prodává je Abacaxi (abakashi).

Chuťově je to prý naprosto jiný, pravy ananas je údajně mnohonásobně dražší, velmi těžko k sehnání a chuťově nesrovnatelně lepší a obsahem látek lepší.

Neměl sem tam možnost ochutnat pravý ananas, snažil sem se něco vygooglit, ale nepovedlo se. Pravděpodobně jde o nějakou průmyslově pěstovanou odrůdu, která má k pravým ananasům dnes daleko.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od epony »

videla som pár dni dozadu v Kauflande také podlhovasté nezrelé ananasy a som si hovorila, že im asi preskočilo, kto bude kupovať nezrele..ale čítam tu aj u Fiony príspevky že su chutne? čiže nejaká iná sorta? A ešte som videla predavať baby ananasy, ktoré maju krasnu farbu a aromaticku vônu, dalsi tyžden asi neodolam a kupim, mnam, mnam :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Ananas

Příspěvek od k.winky »

Ananasy zbožňuju, miluju tu chuť jen s nimi mám obrovský problém, asi nejsem první ... Ta kyselina v něm mi rozdráždí hrozným způsobem jazyk, rty, patro a koutky ... Nedá se to vůbec vydržet ... Nikdo u mě z rodiny, kdo sní ten samí ananas nic takového nemá, nějak víc na to trpím ... Podobnou reakci mám i u nezralého kiwi a výjimečně u jahod, ale ne tak agresivní ... Dá se s tím něco dělat ? A může to být třeba tím, že ananas kupuji nezralý a nechávám ho dozrát, že nedozrál na stromě ? Docela mě to štve, jím ho stejně i když mi tohle udělá, ale pak lituji, protože ty reakce jsou čím dál tím horší, třeba pak celý druhý den nemůžu vůbec jíst a koutky se hojí tak týden :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ananas

Příspěvek od Renáta »

Tak často sa tu sťažujete na ten problém s konzumáciou ananásu. Ja mám asi plechové ústa. Nič podobné nezažívam. Nie je to určitý prejav alergie, čo opisujete?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Ananas

Příspěvek od k.winky »

to je zvláštní, že by to byla tak rozšířená alergie ? Opravdu netuším, ael dost mě to štve... :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ananas

Příspěvek od Sweetie »

Renáta píše:Tak často sa tu sťažujete na ten problém s konzumáciou ananásu. Ja mám asi plechové ústa. Nič podobné nezažívam. Nie je to určitý prejav alergie, čo opisujete?
napodobne :)
ananas chce hlavne nechat poradne uzrat. uz mi jeden dekoruje parapet tyden a furt ne a ne.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ananas

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky nemám s ananasem sebemenší konflikt (:-) >:-)
Naopak dnes jsem si udělal hruškoščávu a takovú preháňačku jsem dlouho neměl
m:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od Tereza »

Mám to taky a nejen po ananasu. Hodně sem přemýšlela nad tím jestli je to alergie.
Kiwi, ananas, čerstvé fíky se šlupkou > po všech těhle si většinou spálím jazyk a popálím rty, ledaže jsou hodně zralý, což většinou není..
a všechny tyhle + ještě physalis mi způsobujou, že se děsně začnu potit na tváři kolem nosu...
(jakože ne po jednom kousku, ale třeba kiwi sním k obědu tak 6-8 a pak to jede ...)

tak nevim, možná je to reakce na nějaké kyseliny čičo, které jsou v nezralých plodech..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ananas

Příspěvek od Sweetie »

ale ty jsi ve ksefte takze predpokladam ze mas kvalitni zdroje? ja jsem chtela dodat ze uz ovozel z 'normalnich' obchodu prestavam verit, strasne se to kazi a buh vi cim to fakt strikaj. a hnojej.
jinak jedna dulezita pripominka k ananasu, prave jsem se od ostatnich na jinym vlaknu dozvedela, ze ananas nikdy nedozraje doma. musi se kupovat uzralej.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ananas

Příspěvek od VeGaN_BA »

Sweetie píše:prave jsem se od ostatnich na jinym vlaknu dozvedela, ze ananas nikdy nedozraje doma. musi se kupovat uzralej.
:) neverim, mne zakazdym dozreje doma a to ani na neho nesvietim horskym slnkom :)
Mna tiez stipe po ananase a kiwi pusa a jazyk, ked ho jem dlhsie a vykusujem od supky. Ak si ho nakrajam do mixeru alebo spravim ovocnu misu o ostatnym ovocim tak je to v poho. Bude to asi preto, ze hojne obsahuje traviace enzymi a aj jeho stava je dost silna, pery a jazyk maju jemnu kožu a posobenim ananasovej stavy sa vytvoria jemne prasklinky.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ananas

Příspěvek od awa »

Tereza píše:Mám to taky a nejen po ananasu. Hodně sem přemýšlela nad tím jestli je to alergie.
Kiwi, ananas, čerstvé fíky se šlupkou > po všech těhle si většinou spálím jazyk a popálím rty, ledaže jsou hodně zralý, což většinou není..
a všechny tyhle + ještě physalis mi způsobujou, že se děsně začnu potit na tváři kolem nosu...
(jakože ne po jednom kousku, ale třeba kiwi sním k obědu tak 6-8 a pak to jede ...)

tak nevim, možná je to reakce na nějaké kyseliny čičo, které jsou v nezralých plodech..
Nevím, tohle téma jsem založila a když se podíváte, tak jsem si docela na ananas stěžovala. Už několik měsíců jedu na pampeliškách ( posilují zubní sklovinu + spousta dalších super věcí ) a z mé tlamičky se stala plechová...
Miláček si neustále stěžuje, že ho ananas pálí, ale já překvapeně koukám, protože nic takového nepociťuju. Za tento týden jsem rekordně zkonzumovala čtyři ananasy a nic. Jo, hodně nezralé nekupuju ( zelené brčálníky ), ale když už vidím, že je napůl zralý, tak vím, že mi doma dojde.
Jo, pes to baští ve velkém, včetně té tvrdé dřeně ( narozdíl od papáje, tu posledně vyblinkal ).
Jo, jím jen mono. Fíky v Čechách jen vnitřek ( jinak u moře celé ) a kiwi a physalis moc nejím, nechutnají mi, tak nemůžu posoudit.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Ananas

Příspěvek od ajla »

Včera jsem si přitáhla z Lidlu ananasy, 15Kc ks. Je to nejlepší cena co znám, a tak si můžeme pochutnat, mne, tedy nejvíc vyhovuje šťáva. Našla jsem si o něm toto:http://www.primazena.cz/gurman/male-hri ... -nebo-lek/
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Ananas

Příspěvek od k.winky »

ajla píše:Včera jsem si přitáhla z Lidlu ananasy, 15Kc ks. Je to nejlepší cena co znám, a tak si můžeme pochutnat, mne, tedy nejvíc vyhovuje šťáva. Našla jsem si o něm toto:http://www.primazena.cz/gurman/male-hri ... -nebo-lek/
Přesně tak, ať žije Lidl :) Mam jich doma 5 :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Ananas

Příspěvek od jans »

k.winky píše:
ajla píše:Včera jsem si přitáhla z Lidlu ananasy, 15Kc ks. Je to nejlepší cena co znám, a tak si můžeme pochutnat, mne, tedy nejvíc vyhovuje šťáva. Našla jsem si o něm toto:http://www.primazena.cz/gurman/male-hri ... -nebo-lek/
Přesně tak, ať žije Lidl :) Mam jich doma 5 :)
jj, byl jsem tam dvakrát a vždycky vzal po pěti, ruční healthy juicer z toho pak udělal celkem 6l šťávy :D
teď je maj za levno zase v kauflandu, ale už je nemůžu ani vidět :lol:
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Ananas

Příspěvek od ajla »

My jsme jich taky měli hodně a děláme si šťávy, z oloupaných a ta šťáva je snad nejlepší ze šťáv, co jsem kdy pila, chutná jak jemné medové rostlinné mlíčko. Pozítří nám ale už končí, ach jo. :)
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

Zdravím awa ale i ostatní
zkus si vypěstovat anansy doma jako já,nech je dozrát a pak je spapej.Jsou
úžasně dobré,kupované v obchodech-hnusné kyselo.
A možná zuby nebudou bolet.Zatím nashle.vaclav
Přílohy
Západní okno 22.9.2006.jpg
(85.81 KiB) Staženo 5971 x
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Ananas

Příspěvek od Monciina »

Krásný pohled Václave :shock: :D Můžeš prosím přihodit návod, jak tohoto docílím :oops: Půjde to z koupeného ananasu? Za jak dlouho vyroste takováhle šťavnatá nádhera? Asi by mi pak bylo i líto je snísti...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Ananas

Příspěvek od RadkaS »

Tak to je narez.... :shock: . Nadhera!
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

Zdravím všechny
jak se pěstují ananasy je popsáno na citrus forum
http://citrusy.cz/forum/
pod jiné tropické rostliny-"Ananas",nebo "Zkušenosti se zakořeňováním
vrcholových růžic ananasů".Je tam i spousta fotek.Jsme ananasová republika,dost lidí je zkouší pěstovat a úspěšně.
A to neke.
Samo že to jde vypěstovat z koupených plodů také je občas použiji ale hlavně množím ze svých plodů z kterých jsou růžice úžasně čerstvé.
Hlavně když budete kupovat plod v obchodě dávejte bacha na střed růžice,nesmí být uvnitř poškozený.Některé to mají.
Jóóó a napište pak jak jste to prostudovali.
Dám ještě jednu fotečku letošního ananasu sklizeného 1.11.2008.Nashle.vaclav
Přílohy
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg (81.68 KiB) Zobrazeno 45116 x
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ananas

Příspěvek od 800914 »

jee :)
co vsetko pestujes?
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

Zdravím
pěstuji nějaké rostliny např.kaktusy,opuncie,agáve,aloe,fíkovníky,citrusy,a různé,nějakou zeleninu na zahrádce.Ale jenom tak pro potěšení a pro svojí potřebu nic na prodej.Tak nashle.vaclav
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Ananas

Příspěvek od listy »

jsem asi nějaká nešika, ale hledala jsem ze zvědavosti v té dikuzi, jak se ten ananas pěstuje, a nenašla. :(
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ananas

Příspěvek od 800914 »

:) tiez chcem v buducnosti pestovat exoty, povodne druhy a organicke chlorofyly, ale idealne by som chcel zahradu niekde v subtropoch, nech je viac slnka, a v zime bez mrazu.
ale vidim ze dopestovat sa da lecos aj za oknom :)

ako pestujes fikovniky? mas normalne vonku stromky? :shock: alebo ti plodia bonsaje za oknom?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od Advid »

listy: Z odkazu odmaž "forum" jsi na hlavních stránkách a tam už jsou odkazy.

http://citrusy.cz/search.php?rstext=all ... &rstema=18
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Ananas

Příspěvek od listy »

díky davide, já hledala nějaké téma v diskuzi. a ono takhle! (:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ananas

Příspěvek od awa »

vaclav píše:Zdravím awa ale i ostatní
zkus si vypěstovat anansy doma jako já,nech je dozrát a pak je spapej.Jsou
úžasně dobré,kupované v obchodech-hnusné kyselo.
A možná zuby nebudou bolet.Zatím nashle.vaclav
Jsou to krásné kousky, jen si kousnout....Partner se pokouší leccos tropik pěstovat, ale tak úspěšný nebyl. Nasměruju ho na webovky o citrusech a budu mu vyprávět, jak velkou radost bych měla, kdybychom mohli ochutnat něco vlastního. Já to umím líp se zvířátky než s květinami...máme to doma rozdělené. :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ananas

Příspěvek od Hugo z Hor »

Mně zakořenil ananas loni, ze začátku dokonce i obrostl novými listy, ale teď v růstu nějak stagnuje, nechce se mu. Asi se mu něco nelíbí ... :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

Zdravím všechny
přesně jak píše Fiona.....,chce to vybrat hodně "zralý",tedy žlutý,to píši já.Jednou jsem si taky koupil takový skoro zalený a hnus,normálně se mi po tom loupala ze rtů nevím jak to napsat ale jakoby vrchní vrstva kůže,jako po spálení na slunci.Co to ale asi dělá s jícnem nebo žaludkem nedokážu říci.
S pěstováním ana.to je velice jednoduché.Chtějí teplo,teplo a ještě jednou teplo.Takže já je pěstuji ano za oknem ned radiátorem ú.t.Oni totiž chtějí
spodní teplo.No a na jaře nebo na podzim se ještě nebo už topí,a v létě
jim teplota vyhovuje.Kdyby jste chěli být takový blázni jako já tak věřte že rostlina ana. zabere do šířky 1-1.5metru a to samé do výšky.Dovolím si
současnou fotečku mých ana.za okny,které velmi prospívají a očekávám v r.2009 že budou mít plody.Jsou pořádné.No a tak nemáme záclony ale máme doma rostliny ananasů které jsou tak velké jako v Kostarice,Salvádoru,Hondurasu....a v česku tak velké má málokdo.To už trošku kecám,protože Vy tady jíte samé zdravé jídlo a já tady co toto píšu tak upíjím víno tedy alkohol.A celou f.z J.A. 14.5 pr.A k čemu záclony že jóóó.Soužití s přírodou je dobré že?No jsem na ty ana.pyšný a když žena nadává že je vyhodí tak říkám ty ale poletíš za nimi.Ale jsme tak v pohodě.Zatím.A věřte že ty plody jsou vynikající.Možná to může někdo potvrdit když byl někde v cizině a takový plod opradu zralý ochutnal.
Fíky pěstuji už dlouho v nevytápěném skleníku a přežívají.Moc plodů nedozraje a přeci nějaký.Ale jak píšu mám to pro potěšení.Zkouším i venku
je pěstova a protože letos nebyla zatím žádná zima/větší mrazy/tak na malé rostlině jsou ještě zelené plody.Samozřejmě jak teď přijdou větší mrazy tak zmrznou a opadají.Ale ještě k těm ana.Neváhejte a zkuste pěstovat.Budete velice překvapení.Trvá to tak 2-2.5 roku.No musíte mít trpělivost.Nechce to kupovat nějaké bejby ana.protož to není k jídlu.Ale v obchodě kupte pěkný plod s nepoškozenou vrcholovou růžicí uvnitř-/srdéčku/řekněme, a dejte se do pěstování.
V další odpovědí dám k dobru několik fotek jak to udělat.Zatím nashle.vaclav
Přílohy
Snímek 010.jpg
Snímek 010.jpg (87.04 KiB) Zobrazeno 44882 x
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

zdravím
tak skusím dát fotečky jak na to.Jeden zrovna nenší plod před několika roky ale dobrý.U vrcholové růžice jsou patrné i dvě sazenice,tkzv.rozety.Takto to udělejte-to černé je prach z dřevěného uhlí,zasazena jsou v zahradním substrátu podobné jako rašelina.Tak zdary.vaclav
Přílohy
Snímek 408.jpg
Snímek 408.jpg (42.86 KiB) Zobrazeno 44878 x
Snímek 409.jpg
Snímek 409.jpg (81.76 KiB) Zobrazeno 44879 x
Snímek 410.jpg
Snímek 410.jpg (72.67 KiB) Zobrazeno 44880 x
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

zdravím
tak skusím dát fotečky jak na to.Jeden zrovna nenší plod před několika roky ale dobrý.U vrcholové růžice jsou patrné i dvě sazenice,tkzv.rozety.Takto to udělejte-to černé je prach z dřevěného uhlí,zasazena jsou v zahradním substrátu podobné jako rašelina.Tak zdary.vaclav
Přílohy
Snímek 412.jpg
Snímek 412.jpg (77.63 KiB) Zobrazeno 44881 x
Snímek 416.jpg
Snímek 416.jpg (83.74 KiB) Zobrazeno 44875 x
Snímek 425.jpg
Snímek 425.jpg (66.82 KiB) Zobrazeno 44875 x
vaclav
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 21:21

Re: Ananas

Příspěvek od vaclav »

zdravím
tak skusím dát fotečky jak na to.Jeden zrovna nenší plod před několika roky ale dobrý.U vrcholové růžice jsou patrné i dvě sazenice,tkzv.rozety.Takto to udělejte-to černé je prach z dřevěného uhlí,zasazena jsou v zahradním substrátu podobné jako rašelina.Tak zdary.vaclav
Přílohy
Snímek 432.jpg
Snímek 432.jpg (41.63 KiB) Zobrazeno 44873 x
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Ananas

Příspěvek od listy »

proč nejsou baby ananasy k jídlu? :o
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas

Příspěvek od buc11 »

vypadají úžasně, ale já jsem netrpělivec, to sem nikdy nedokázal dotáhnout, i když mi zakořenili
a odst často maj nezralý i TAM, páč to tam rychle dozrává a přezrálý už jim nikdo nekópí
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Ananas

Příspěvek od RadkaS »

Vevnitr jsou krasne zlutoucky, mnami, mnam!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ananas

Příspěvek od hugis »

Som pozeral v telke reláciu o spracovaní ananásu a pár info som sa dozvedel:

- robotníčke trvá olúpanie ananásu 10 sekúnd
- musí si každú pol hodinu ostriť nôž
- ananás sušia pri teplote 65 stupňov
- ten čo je určený na predaj v celku polievajú roztaveným voskom aby spomalili jeho dozrievanie - to som si teda nikdy nevšimol
titanicius
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 27, 2008 21:04

Re: Ananas

Příspěvek od titanicius »

vaclav píše:zdravím
tak skusím dát fotečky jak na to.Jeden zrovna nenší plod před několika roky ale dobrý.U vrcholové růžice jsou patrné i dvě sazenice,tkzv.rozety.Takto to udělejte-to černé je prach z dřevěného uhlí,zasazena jsou v zahradním substrátu podobné jako rašelina.Tak zdary.vaclav

ty tvy ananasy jsou uzasny,uplne mi spadla celist,ja uz je pestuju asi tri roky a pokazde neco skazim,treba je spali na jare slunicko,nebo spali mraz,nebo se zapari ,pokazde obrazi znovu a tento rok uz sem na ne byl opatrny tak doufam ze pristi rok uz uspeju,
Jinak co se tyka toho paleni a brneni jazyka pri konzumaci ananasu tak patrim k tem co ten problem maji,staci snist pulku a je to zly,bratr treba neciti vubec nic,ale do druheho dne je to v poho,Myslite si ze to je nejaka alergie nebo co?
Odpovědět