Ananas

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Ananas

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Zřejmě při vařené stravě se snižuje citlivost, nikoho v mém okolí ananasy nepálí.
Mozno mas priatelov s azbestovou tlamou, lebo ja s mangelom (obaja varaci) mame s jedenim ananasu problem. A preto ho vlastne len pijeme.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Ananas

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Ananas best

Příspěvek od mira »

To je z toho, jak to ty čuňata sklízí nezralé.
Když je do zelena, a to většinou je, osvrbí jazyk, ale stejně nás to neodradí, je-li za přijatelnou cenu.
Jak již bylo řečeno, citace Fořta, anas po odtržení již nezraje, to je zcestný dojem, pouze sám sebe svým obsahem enzymů pozvolně likviduje. Kusy hnědé barvy již nebrat.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Ananas

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas best

Příspěvek od buc11 »

mira píše:To je z toho, jak to ty čuňata sklízí nezralé.
Když je do zelena, a to většinou je, osvrbí jazyk, ale stejně nás to neodradí, je-li za přijatelnou cenu.
Jak již bylo řečeno, citace Fořta, anas po odtržení již nezraje, to je zcestný dojem, pouze sám sebe svým obsahem enzymů pozvolně likviduje. Kusy hnědé barvy již nebrat.
zde bych dovolil polemiznout, jeste sem se neodvazil po minulych zkusenostech koupit, tady je taky tak rvou jenze cunatum by je pak nikdo krom me a jeste jednoho nekoupil
ale zjistil sem, ze dyz se votevre nebo nakraji a pak prenasi v batohu 1,2,3 dny pri 30ti stupnich, pak ani dyz zatece do rozbrazdenyho miho jazyka, nic tam neurobi
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od epony »

ja tiez ananasy len odstavujem a tie zelene sa snazim nekupovat. maju ostrejsie vlakna a stava je agresivnejsia..jedli ste uz baby ananasy? (male, zrelé..a bohuzial drahsie)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Ananas best

Příspěvek od mira »

buc11 píše:
mira píše:To je z toho, jak bla bla blamáž již nebrat.
zde bych dovolil polemiznout, jeste sem se neodvazil po minulych zkusenostech koupit, tady je taky tak rvou jenze cunatum by je pak nikdo krom me a jeste jednoho nekoupil
ale zjistil sem, ze dyz se votevre nebo nakraji a pak prenasi v batohu 1,2,3 dny pri 30ti stupnich, pak ani dyz zatece do rozbrazdenyho miho jazyka, nic tam neurobi
Ono Fořtisko také tvrdí, že chce-li být sportovně založený tělocvikář úspěšný,
pak se neobejda bez živočichných bílkovin. Proto důvěřuji více Tobě a připouštím,
že k jakémusi vývoji a útlumu agresivně abrazivních složek může dojít,
třeba v prohřátém tlumoku na zádech světoběžce. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas

Příspěvek od buc11 »

miro zadam o odvolani ze samozvaneho odbornika na ananasy
koupil sem v sacku, prenasel teda jen 12 hodin coz tohle mohla byt pricina, pak mne to malem roztrhalo hubu, blb sem to jeste dojedl, trochu to zlepsilo zalepeni kremovym durianem a byl to ten zlutoorange, ale ten nemec mne daval ochutnat zelenej a ten byl zralej a nic mi neudelal, zkusil sem do tech ran nasypat jecmen ale odpoledne uz dobry, mandarinka ani mangostany nic nerobily, takze sem na tom znacne dobre, zkusim jeste vic prenaset, ale az pristi tyden
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Ananas

Příspěvek od mira »

"Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil," ale na toho odborníka
jsi se za ta léta a zimy fruktivoření již etabloval.
Měl-li bych citlivý chuťový orgán, mohl by to být, pod dojmem zběžného
přečtiva Hugova odkazu z vlákniny o B12, náznak jeho nedostatku a pro
mne impuls k jeho preventizačnímu zobu. Mám doma dva zelené anasy
a nechám je asi trochu zkazit, aby mi nezkazily den jejich konzumace. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas

Příspěvek od buc11 »

mira píše:"Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil," ale na toho odborníka
jsi se za ta léta a zimy fruktivoření již etabloval.
Měl-li bych citlivý chuťový orgán, mohl by to být, pod dojmem zběžného
přečtiva Hugova odkazu z vlákniny o B12, náznak jeho nedostatku a pro
mne impuls k jeho preventizačnímu zobu. Mám doma dva zelené anasy
a nechám je asi trochu zkazit, aby mi nezkazily den jejich konzumace. :|
zkazit ne , chce to oloupat a nakrajet na kosticky ci pasky a nechat ulezet, snad
dnes sem totiz vybiral z hromad asi statisic kusu, vybral nejzlutejsi, nejmekci za 6 kc na velkotrzisku a hned sem to tak urobil a par kousku testl, vyborny, ale trha, zitra bude dalsi test atd
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ananas

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:par kousku testl, vyborny, ale trha, zitra bude dalsi test atd
šmarja jak můžete kluci jíst ananasy, dyk to šíííleně trhá :)
Já ho leda ščavím, to je pak pošušnáníčko
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Ananas

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas

Příspěvek od buc11 »

znovu se ujimam funkce experta na ananas, provedl sem zodpovedny vyzkum a fort musi vic prakticky nez jen ocitat
po 12 hodinach znatelne lepsi, ale trochu jeste drasal. po dalsich 8 hodinach jako u nas ty nejlepsiu pomerance to jest jeste nic moc. ale po 24 a pak 30 hodkach uz jen hladil, cilize smele zarazuju mezi svych top a uz sem 1 koupil a ukecal za 6.
Pak mam naraficeny na zelenyho a baby
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:šmarja jak můžete kluci jíst ananasy, dyk to šíííleně trhá :)
Já ho leda ščavím, to je pak pošušnáníčko
No ale stupeň kyselinovosti to nesníží, stejně pak musíš vypláchnout pusu Savem dřív než Ti kyselina zuby rozleptá, ne?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ananas

Příspěvek od s.arik »

jak se ukecává, aby prodali ananas za 6 Kč? :o to by se hodilo...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Ananas

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:jak se ukecává, aby prodali ananas za 6 Kč? :o to by se hodilo...
to asi nebyly koruny. Ale nebylo by to špatný. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ananas

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:ale zjistil sem, ze dyz se votevre nebo nakraji a pak prenasi v batohu 1,2,3 dny pri 30ti stupnich, pak ani dyz zatece do rozbrazdenyho miho jazyka, nic tam neurobi
buc11 píše:po 12 hodinach znatelne lepsi, ale trochu jeste drasal. po dalsich 8 hodinach jako u nas ty nejlepsiu pomerance to jest jeste nic moc. ale po 24 a pak 30 hodkach uz jen hladil
Vdaka za tip, vyskusam ked narazim na drasajuci.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas

Příspěvek od buc11 »

olda předal další info, jak byl na filipinach s brayilcama pestitelama,
1. musí byt zralý
2. nutno odkrojit špicu-vršek aspon 5 cm, prej tam je ta kyslost,
jinak to platí, ale asi v tejto oblasti v čr už moc koumat nebudu

je to 6 kč, chtěla 9 kč,
prostě se to zkusí , třebas odejde a třebas potupně se pro něj za 9 vrátí
Návštěvník

Re: Ananas

Příspěvek od Návštěvník »

:delicacy:
Tereza píše:Mám to taky a nejen po ananasu. Hodně sem přemýšlela nad tím jestli je to alergie.
Kiwi, ananas, čerstvé fíky se šlupkou > po všech těhle si většinou spálím jazyk a popálím rty, ledaže jsou hodně zralý, což většinou není..
a všechny tyhle + ještě physalis mi způsobujou, že se děsně začnu potit na tváři kolem nosu...
(jakože ne po jednom kousku, ale třeba kiwi sním k obědu tak 6-8 a pak to jede ...)

tak nevim, možná je to reakce na nějaké kyseliny čičo, které jsou v nezralých plodech..
To co tu vsichni popisujete je alergie,da se ji zbavit vyrazenim na nejaky cas potravin ktere vam zpusobuji potize,rozhodne si detoxikujte organismus,varene jidlo je jed pro telo,tak prestante varit, jezte vse tak jak nam to priroda nabizi,jak se telo ocisti ,zkuste ananas znovu a uvidite ze vam bude fajn,cerstva stava z ananasu vas nabije energii a euforii...ziva strava vas zbavi vsech alergii a neduhu....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ananas

Příspěvek od buc11 »

Návštěvník píše::delicacy:
Tereza píše:Mám to taky a nejen po ananasu. Hodně sem přemýšlela nad tím jestli je to alergie.
Kiwi, ananas, čerstvé fíky se šlupkou > po všech těhle si většinou spálím jazyk a popálím rty, ledaže jsou hodně zralý, což většinou není..
a všechny tyhle + ještě physalis mi způsobujou, že se děsně začnu potit na tváři kolem nosu...
(jakože ne po jednom kousku, ale třeba kiwi sním k obědu tak 6-8 a pak to jede ...)

tak nevim, možná je to reakce na nějaké kyseliny čičo, které jsou v nezralých plodech..
To co tu vsichni popisujete je alergie,da se ji zbavit vyrazenim na nejaky cas potravin ktere vam zpusobuji potize,rozhodne si detoxikujte organismus,varene jidlo je jed pro telo,tak prestante varit, jezte vse tak jak nam to priroda nabizi,jak se telo ocisti ,zkuste ananas znovu a uvidite ze vam bude fajn,cerstva stava z ananasu vas nabije energii a euforii...ziva strava vas zbavi vsech alergii a neduhu....
e?
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ananas

Příspěvek od Xeelee »

Źe je tahle kyselina s pH 4 zralá poznáte tak, že vezmete vnitřní lístek a ten půjde bez odporu vyndat. Co sem ale koukal, tak u dost ananasů se objevovala plíseň. Asi blbý skladování.

Znám člověka, co jezdí každej rok do Thajska, a ten říkal, že to co se vozí do Evropy za nic nestojí. Trhá se to nezralý a dozrává to cestou. Opravdu zralej ananas je strašně sladkej a asi by nám urval hubu všem :)
borazon
Příspěvky: 24
Registrován: ned zář 27, 2015 14:25

Re: Ananas

Příspěvek od borazon »

Ananas a kiwi jsou takový potvory, že má člověk po snědení většího množství ovoce pocit, že si jazyk úplně osmirkoval :D

Obojí mám ale ráda. Úplně nejvíc ananas rozmixovanej s mladým kokosem, když už jsem někdy při penězích... Ale je fakt, že málokdy se narazí na dobrej a zralej.
Odpovědět