Dyne

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

dvdmchl

Dyne

Příspěvek od dvdmchl »

http://www.pumpkingutter.com/gallery2/m ... =xf449550a" onclick="window.open(this.href);return false;
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Dyne

Příspěvek od listy »

Máte někdo nějaký tip, jak se dá jíst dýně hokaido? Mám tu dvě a nevím, jak na ně.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dyne

Příspěvek od lakyluk »

listy píše:Máte někdo nějaký tip, jak se dá jíst dýně hokaido? Mám tu dvě a nevím, jak na ně.
Ja si hokaido strúham do šalátu a moc my chutí.
Mladé sa dá strúhať aj zo šupkou.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Dyne

Příspěvek od Michal S. »

Nebo hokaido s ořechama, hokaido se slunečnicí nebo nějakým jiným semínkem nbo s plackama od Terezy.
TeĎ si suším placky z konopnýho, lněnýho a slunečnicovýho semínka s paprikou nebo s provensálským kořením a s česnekem a scibulí... taky půjdou s dyní hokaido... nebo s něčím jiným. :)
Andrea 81
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 23, 2009 11:58

Dýně Hokaido

Příspěvek od Andrea 81 »

Zdravím, máte nějaké receptíky na dýni Hokaido? Díky Andrea
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Dýně Hokaido

Příspěvek od Michal S. »

Viz dýně
:wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Dyne

Příspěvek od Samira »

Nema nahodou niekto skusenost so spagetovou tekvicou (resp. cuketou)?
http://www.vegetarian.cz/potraviny/zel/tyk_sp.html

Vsade pisu, ze sa to konzumuje vylucne uvarene, po uvareni sa duzina rozpadne na spagety.
Lenze - nevie niekto nahodou, ci tam spagety nie su schovane nahodou uz za surova?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Dyne

Příspěvek od Sitar »

Samira píše:Nema nahodou niekto skusenost so spagetovou tekvicou (resp. cuketou)?
http://www.vegetarian.cz/potraviny/zel/tyk_sp.html

Vsade pisu, ze sa to konzumuje vylucne uvarene, po uvareni sa duzina rozpadne na spagety.
Lenze - nevie niekto nahodou, ci tam spagety nie su schovane nahodou uz za surova?
Taky jsem jich pár měl, ale nakonec jsem je nakrájel pro králíky.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Dyne

Příspěvek od Samira »

Sitar - takze za surova boli viac-menej nejedle? Mam rada surovu cuketu, alebo hokaido, nechce sa mi pestovat nejaku novinku, ak by som to mala vyhodit...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Dyne

Příspěvek od Sitar »

Samira píše:Sitar - takze za surova boli viac-menej nejedle? Mam rada surovu cuketu, alebo hokaido, nechce sa mi pestovat nejaku novinku, ak by som to mala vyhodit...
Bylo to děsně tvrdý a přišlo mi to bez chuti i když sem to osolil.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Dyne

Příspěvek od Jindra »

Možná dýni skladovat umíte, já ne a shnije mi. Letos vyzkouším tenhle postup:

Jak správně uchovávat dýně:

Takzvané zimní dýně (tedy všechny hokkaida, buttercupy, dozrálé patizony, špagetové dýně, lakotu, butternuty a všechny ostatní dýně, které se komzumují v botanické zralosti) je dobře dát po sklizni tak na 14 dní do pokojové teploty do suchého prostoru, tím dojde k uzavření a zatažení slupky. Pro vlastní skladování je ideální suchý prostor se stálou teplotou okolo 15 °C. Pokud takové podmínky nemáte, pak si dýně nechte v teplém bytě (nebo aspoň na chodbě, v předsíni, kde není 20 °C) raději než ve vlhkém sklepě.

Za ideálních podmínek vydrží dýně dle druhu až rok. Jmenovitě: hokkaido oranžové, hokkaido zelené cca 6 měsíců, špagetová dýně stripetti 8 měsíců a vegetable spaghetti i přes rok, lakota do 8 měsíců, lumina i rok, acorny do 6 měsíců, patizony i rok (ale téměř nejdou rozlousknout).

Samozřejmě dýně určené pro uložení je třeba zkontrolovat a vyřadit všechny nahnilé, poškozené a s nezaschlou stopkou. V průběhu skladování kontrolujte zda dýně neměkne, zda jí drží stopka (zvednutím nebo potaháním) a zda nemění barvu nějak divně. Změna barvy je u některých dýní přirozený jev, ale měla by být pozvolná a stejnoměrná.

A teď pozor - nechat dojít v teple byste měli nechat všechny zimní dýně, protože tím zesládnou a stanou se stravitelnějšími - dojde k přeměně části škrobů na cukry. Takže nikoliv koupit a uvařit, ale koupit šoupnout do kuchyně a počkat si 14 dní.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět