Durian

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Durian

Příspěvek od veri »

Není riziko kupovat ho přes net, když si na něj nemůžeš sáhnout, byť je mražený? Jen hádám, nikdy jsem neměla tu čest :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

No jestli zmrazují ty ripe voňavé kousky :D řekla bych, že je to i jistější než když dovezou čerstvý, nezralý a ten pak plesnivý nebo vyschne..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:http://www.alibaba.com/product-tp/10170 ... urian.html

woow :shock: dobrá cena, ale poštovné bude asi pálka...
Minimalni odber nejakych 675 kartonu ;-) V kartonu jsou 3, 4 nebo 5 durianu. To bysme asi nedali ani na mesicnim srazu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Mrazenej mi chutna moc. Vzdycky byl super a vzdycky byl oproti cerstvymu daleko levnejsi. Skoda, ze ten minimalni pocet je tolik kartonu. To bychom asi dohromady vazne nedali. I kdyz bych teoreticky mohla vzit vic a dat do mrazaku, tak prakticky se mi do mrazaku vejde tak jeden, dva :?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Durian

Příspěvek od veri »

Kdyby mi chutnal, tak bych si taky ze tři vzala, doma máme mrazáky dva..ale myslím, že i kdyby si každý vzal pět, tak bychom to nedali :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Sitar píše:
k.winky píše:http://www.alibaba.com/product-tp/10170 ... urian.html

woow :shock: dobrá cena, ale poštovné bude asi pálka...
Minimalni odber nejakych 675 kartonu ;-) V kartonu jsou 3, 4 nebo 5 durianu. To bysme asi nedali ani na mesicnim srazu.
Jejda, to jsem už nedočetla :lol: Z takového množství výborných duriánků by mě asi kleplo...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Winky, proc davas ten susenej a nasledne namocenej durian do lednice? A tam ho das az kdyz je dostatecne nasaklej vodou nebo na nej nalejes vodu a hned ho das do lednicky? Kolik tak davas vody na jeden balicek susenyho durianu?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Radi, já ho dávám do takové široké a nízké plastové krabičky (šlo by to třeba i na nějaký vyšší plech nebo pekáček, ale kvůli vůni je lepší zavírací krabička :-)), aby sem kousky mohla rozprostřít a nebyli navrstvené na sobě zaliju to tak 1-2 deckami filtrované vody (na jeden balíček - 100g) a to dám do ledničky (nemusíš, ale mě víc chutná vychlazený) ... No a tak v polovině toho máčení kousky obracím, aby nebyli nahoře chroupavé a dole rozmočené ... Ideální je tak hoďka celkem ... Je to dobrý dát namočit než někam jdeš a pak se na to těšit, já to jinak hodinu nevydržím a pořád na to chodím koukat, jestli už to není :-) Je takhle výborný, skoro jako čerstvý, ty suchý křupky mi nechutnají...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

veri píše:Kdyby mi chutnal, tak bych si taky ze tři vzala, doma máme mrazáky dva..ale myslím, že i kdyby si každý vzal pět, tak bychom to nedali :lol:
Tak je nas tu pres 900 uzivatelu, takze kdyz si vezme kazdy druhy jeden dva kartony, mame to doma. Se hlasim.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Durian

Příspěvek od jans »

Sitar píše:
veri píše:Kdyby mi chutnal, tak bych si taky ze tři vzala, doma máme mrazáky dva..ale myslím, že i kdyby si každý vzal pět, tak bychom to nedali :lol:
Tak je nas tu pres 900 uzivatelu, takze kdyz si vezme kazdy druhy jeden dva kartony, mame to doma. Se hlasim.
Jenže z toho tak 50 aktivních a z toho nevim kolika lidem to chutí. Mohl by to sem někdo začít dovážet, ty sušený 100g sáčky jsou dokonalý 8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Je to dobrý dát namočit než někam jdeš a pak se na to těšit, já to jinak hodinu nevydržím a pořád na to chodím koukat, jestli už to není :-)
No, to ja prave taky nikdy nevydrzela, fakt je treba namocit a odejit :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

Jeste pro upresneni k tomu susenemu mrazenemu. Mozna sem to jen prehlid. Ono se to nejdriv susi a pak mrazi a kupuje se to mrazeny? Jsem to trochu nepochopil. Nebo existuje jak mrazeny tak suseny? Proste nechapu tu kombinaci suseno-mrazeny, tak se mi nesmejte.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Sitar píše:Jeste pro upresneni k tomu susenemu mrazenemu. Mozna sem to jen prehlid. Ono se to nejdriv susi a pak mrazi a kupuje se to mrazeny? Jsem to trochu nepochopil. Nebo existuje jak mrazeny tak suseny? Proste nechapu tu kombinaci suseno-mrazeny, tak se mi nesmejte.
Já měla tu samou otázku, když jsem si ho kupovala :-) a takhle mi bylo odpovězeno: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vakuové_vymrazování
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

Dikes, ale je to po tomhle jeste vubec vita?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

na tom obalu je to dokonce i napsaný :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:na tom obalu je to dokonce i napsaný :wink:
To je na vyrobcich od VITAny taky ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

ale není tam RAW FOOD :P
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:ale není tam RAW FOOD :P
I na balíčkách s masem bývá napsané že je "Syrové" :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Durian

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:I na balíčkách s masem bývá napsané že je "Syrové" :-)
:D :lol: (:-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Nevíte někdo, kde by se dal v Praze splašit sušený duriánek ??
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Durian

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Nevíte někdo, kde by se dal v Praze splašit sušený duriánek ??
Tady má někdo absťák :D :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Zítra jedu do Prahy, tak mě to napadlo :-) Jojo, už mi schází slaďoušek smraďoušek :) :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

Konečně jsem viděl a osahal si živý durian. :-D Mají ho v Globusu Praha-Zličín, za 699,-. Ale zdál se mi docela malý, něco mezi pomelem a středním melounem.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

Takový sou nejlepší, ošmatávat to jo, ale zaplatit, to ne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

V Globusu jsem dnes koukal na:

Loupaný durian (ne sušený), 500 g za 189,90 Kč
Loupaný jackfruit, 250 g za 89,90 Kč

Ceny u toho nebyly, tak jsem se ptal prodavačky, ta to nenašla ani v terminálu a nakonec ani v papírech, tak musela volat aby přišel vedoucí a zjistil to. :-)

Už jsem uvažoval o ochutnávce, ale přece jen jsou to stále ještě dost pálky. Datum jim končí do 5.7., tak nakonec počkám a třeba bude sleva ve výprodeji (nevím jestli Globus dělá slevy).
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:V Globusu jsem dnes koukal na:

Loupaný durian (ne sušený), 500 g za 189,90 Kč
Loupaný jackfruit, 250 g za 89,90 Kč

Ceny u toho nebyly, tak jsem se ptal prodavačky, ta to nenašla ani v terminálu a nakonec ani v papírech, tak musela volat aby přišel vedoucí a zjistil to. :-)

Už jsem uvažoval o ochutnávce, ale přece jen jsou to stále ještě dost pálky. Datum jim končí do 5.7., tak nakonec počkám a třeba bude sleva ve výprodeji (nevím jestli Globus dělá slevy).
Pando, u tech loupanych durianu taky velice presne zkoumam datum, ale ne proto, abych cekala na vyprodej, ale proto, aby byl datum dnesni, nejpozdeji vcerejsi. Jinak nekupuju, protoze takhle vyloupany durian je schopny byt uz druhy den nakysly. Takze radim, chces-li ochutnat, vyloupany jedine s dnesnim datumem, jinak si usetri korunky a nekupuj. Kdyz je dobry datum a koupim jich vic, tak je hned strkam do mrazaku, at mam jistotu, ze nezacnou kysnout. Je to tezky, jakmile to vyndaji ze slupky, rychle se kazi, zvlast v tom horku, ten prevoz jim nedela dobre.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Durian

Příspěvek od mira »

Díky za tuto informaci.
Už jsem byl nalomen ke koupi.
Ono dle aroma se to asi nepozná. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) mira dne stř črc 01, 2009 23:55, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

RadkaS píše:Pando, u tech loupanych durianu taky velice presne zkoumam datum, ale ne proto, abych cekala na vyprodej, ale proto, aby byl datum dnesni, nejpozdeji vcerejsi. Jinak nekupuju, protoze takhle vyloupany durian je schopny byt uz druhy den nakysly. Takze radim, chces-li ochutnat, vyloupany jedine s dnesnim datumem, jinak si usetri korunky a nekupuj. Kdyz je dobry datum a koupim jich vic, tak je hned strkam do mrazaku, at mam jistotu, ze nezacnou kysnout. Je to tezky, jakmile to vyndaji ze slupky, rychle se kazi, zvlast v tom horku, ten prevoz jim nedela dobre.
Jo? Tak v tom případě to pro mě padá. Viděl jsem že tam jsou nějaké břečkaté části, myslel jsem že je to v pořádku když je datum OK, tak tedy není podle toho co píšeš. Takže to budu muset oželet.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Ivana »

Durian mají v Brně u vietmanců na Olomoucké. Je čerstvý ne mražený, koupila jsem si 2,5 kilovej za 450,-. Kilo je za 180,- ale dají se trošku ukecat. Tak jsem zvědavá jdu porpvé ochutnávat, celej byt je pěkně nasáklej tou vůní. Jak se vůbec do toho dostanu? :)

Nevím jestli je už uplně zdralej ještě není plně žlutý a má tam i nazelenalý nádech, ale už bych ho chtěla ochutnat fakt, voní fakt hodně silně. Fotku bych sem dala ale nevím jak jí vložit nejde tu klasicky nahrát, ale jen přes to img a to nevím jak pak dál.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Ivana píše:Durian mají v Brně u vietmanců na Olomoucké. Je čerstvý ne mražený, koupila jsem si 2,5 kilovej za 450,-. Kilo je za 180,- ale dají se trošku ukecat. Tak jsem zvědavá jdu porpvé ochutnávat, celej byt je pěkně nasáklej tou vůní. Jak se vůbec do toho dostanu? :)
dobrej typ, taky tam skáknu, vem si rukavky a musíš to řezat jak po poledníku zeměkouli, takový segmenty na těch vrcholových vypouklinách než údolích
jinak správně zralej tam pukne sám
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Ivana »

Aha tak díky.. to asi ještě počkám do zítra, aby byl fakt zralej. Někde jsem tu četla že by se měly ostny ohýbat k sobě, to sice jdou, ale nepřimáčknu je uplně k sobě, měkkej trošičku je, ale ještě spíš víc tvrdej bych řekla a zvuk při bouchnutí dřevem je spíš jak naducanej kopačák, není jeste dutý ten zvuk. Bohužel ho ale musím schovat do komory a zabalit do tašky protože můj mažel to teda nedá tu vůni po celým bytě.. Mě to nějak nevadí.. ale moc mě zarazilo že když si k němu čichnu uplně blízko tak voní jak marihuana :lol: a když si ho osahám tak ruce mi taky tak voní potom.. zvláštní ne?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Ivana píše:Aha tak díky.. to asi ještě počkám do zítra, aby byl fakt zralej. Někde jsem tu četla že by se měly ostny ohýbat k sobě, to sice jdou, ale nepřimáčknu je uplně k sobě, měkkej trošičku je, ale ještě spíš víc tvrdej bych řekla a zvuk při bouchnutí dřevem je spíš jak naducanej kopačák, není jeste dutý ten zvuk. Bohužel ho ale musím schovat do komory a zabalit do tašky protože můj mažel to teda nedá tu vůni po celým bytě.. Mě to nějak nevadí.. ale moc mě zarazilo že když si k němu čichnu uplně blízko tak voní jak marihuana :lol: a když si ho osahám tak ruce mi taky tak voní potom.. zvláštní ne?
však můžeš do něho kouknout, on zraje narušenej rychleji a nejlepší je měkkej až mazlavej teda pro mne
a do zítřka to má krátkej termín, tak v teple zapařit, ale dyž smrdí tak by měl být
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Ivana »

:D Tak jsem ho rozkrojila a vykoukla na mě krásná žlutomléčně zbarvená úžasně krémová barva, prostě mi to připadalo jak rozkrojení lebky a uvnitř mozeček (pardon) (:-) , i ta konzistence je snad stejná, i když neznám jaká je vlastně u pravého mozečku. No jsem nadšená a ta chuť.. jak to může někomu smrdět, vždyt to chutná sladce a krémově.. Super fakt!! Už vím co budu kupovat když budu mít chut na fakt super sytou lahůdku. m:-) :D
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Ivana »

Jo ještě jsem se chtěla zeptat, co mám ted udělat s tím zbytkem, kterej jeste není otevřenej. mám rozkrojenou ctvrtku a vy ní byly dva kusy hmoty. Jeden sním a druhej nechám v ledničče a ten zbytek durianu co není jeste na krojenej můžu nechat venku? Nebo taky musí do ledničky? Díky.. ta chut je tak strašně sladká neuvěřitelné :shock:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Ivana píše:Jo ještě jsem se chtěla zeptat, co mám ted udělat s tím zbytkem, kterej jeste není otevřenej. mám rozkrojenou ctvrtku a vy ní byly dva kusy hmoty. Jeden sním a druhej nechám v ledničče a ten zbytek durianu co není jeste na krojenej můžu nechat venku? Nebo taky musí do ledničky? Díky.. ta chut je tak strašně sladká neuvěřitelné :shock:
vítej do klubu vyvolených, jestli ti to už takto chutná, tak to dej do ledničky, jinak se to bude v teple dál ještě víc rozkládat
no právě ta sladkost se furt zvyšuje až do doby, dyž to najednou začne kvasit a to už je jen pro silné povahy
v durianovým lese jsem tak zvrhlý, že jím jen tu sladčí stranu a zbytek hážu rybám
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Ivana »

:lol: a ty seš někde v pryč? Začínám pocitovat zajímavé učinky.. hřejou mi tváře a je mi teplo, příjemné fakt
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Ivana píše::lol: a ty seš někde v pryč? Začínám pocitovat zajímavé učinky.. hřejou mi tváře a je mi teplo, příjemné fakt
doufám, že tam za chvílu budu
já tam sním i dva za den, krom jinýho
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Ivana píše::D Tak jsem ho rozkrojila a vykoukla na mě krásná žlutomléčně zbarvená úžasně krémová barva, prostě mi to připadalo jak rozkrojení lebky a uvnitř mozeček (pardon) (:-) , i ta konzistence je snad stejná, i když neznám jaká je vlastně u pravého mozečku. No jsem nadšená a ta chuť.. jak to může někomu smrdět, vždyt to chutná sladce a krémově.. Super fakt!! Už vím co budu kupovat když budu mít chut na fakt super sytou lahůdku. m:-) :D

Hmm.... zavidim. Ja si vcera prinesla durian s Globusu. Byl ve sleve za 300, krasny, rozpukany... jsem se do nej pustila a celej jsem ho vyhodila. Byl asi premrzlej nebo nevim. Nemel zadnou chut, nic kremovyho, proste hnus hnusnej. Mrzelo me to, protoze jsem byla nastavena na to, ze ho zblajznu a nic. Kdyby byl aspon kousek dobrej, ale byl vazne spatnej uplne celej.... :?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Durian

Příspěvek od tristazmista »

Hmm.... zavidim. Ja si vcera prinesla durian s Globusu. Byl ve sleve za 300, krasny, rozpukany... jsem se do nej pustila a celej jsem ho vyhodila. Byl asi premrzlej nebo nevim. Nemel zadnou chut, nic kremovyho, proste hnus hnusnej. Mrzelo me to, protoze jsem byla nastavena na to, ze ho zblajznu a nic. Kdyby byl aspon kousek dobrej, ale byl vazne spatnej uplne celej.... :?[/quote]

jj, taky sem jednou pulku vyhodil, lepsi je to koupit u vietnamcu, ti maj to ovozel osefovany tak aby byl top kvalita
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

to byl můj nejděsivější zážitek, poprvní v životě sem si ho za 1300 objednal, ale byl totálně nezralej, měsíce sem se ho snažil rozpohybovat, ale pecky a ten obal byly chutnější
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem měla obavu, že moje štědrovečerní večeře bude někomu činit problém, ale všichni vzali smráděk v pohodě ;-) Takhle jsem si na štědrý večer ještě nepochutnala ! Měla jsem ho z Globusu a byl LLUUXXXUUUSNÍÍÍÍÍ ... Až jsem zapomněla na všechen ten vánoční blázinec a na svojí otrávenou náladu z toho všeho a měla jsem úsměv od ucha k uchu a zase jsem měla to euforické točení hlavy :-D:-D mmmmmmmm, snědla jsem ho skoro kilo a pozítří ho jdu do Globusu vykoupit !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Tak jsem měla obavu, že moje štědrovečerní večeře bude někomu činit problém, ale všichni vzali smráděk v pohodě ;-) Takhle jsem si na štědrý večer ještě nepochutnala ! Měla jsem ho z Globusu a byl LLUUXXXUUUSNÍÍÍÍÍ ... Až jsem zapomněla na všechen ten vánoční blázinec a na svojí otrávenou náladu z toho všeho a měla jsem úsměv od ucha k uchu a zase jsem měla to euforické točení hlavy :-D:-D mmmmmmmm, snědla jsem ho skoro kilo a pozítří ho jdu do Globusu vykoupit !
A jakyho milacka jsi si dala? Mrazenyho nebo cerstvyho? Taky bych si dala rict :mrgreen:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Durian

Příspěvek od tristazmista »

k.winky píše:Tak jsem měla obavu, že moje štědrovečerní večeře bude někomu činit problém, ale všichni vzali smráděk v pohodě ;-) Takhle jsem si na štědrý večer ještě nepochutnala ! Měla jsem ho z Globusu a byl LLUUXXXUUUSNÍÍÍÍÍ ... Až jsem zapomněla na všechen ten vánoční blázinec a na svojí otrávenou náladu z toho všeho a měla jsem úsměv od ucha k uchu a zase jsem měla to euforické točení hlavy :-D:-D mmmmmmmm, snědla jsem ho skoro kilo a pozítří ho jdu do Globusu vykoupit !

tak to je parada, ja mel z globusu od mamky pred vanoci a vsecky baleni byly naprosto luxusni. Asi se jim povedla nejaka dobra zasilka nebo co. Ale 23. kdyz sem se tam stavoval pro dalsi dalsi tak nebyl :(
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Měla jsem dva balíky vyloupaného, fakt bezkonkurenční ;-) A za 89,- půl kila !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

V Malé Hanoi v Libuši jsem koupil porcovaný čerstvý durian, 1.7 kg za 270 korun. Skoro nesmrděl, spíše voněl, což se ukázalo jako známka jisté nezralosti. Dá se jíst, ale je tužší. Myslíte, že dozraje v lednici i když je naporcovaný? Popřípadě jak uzrání krojeného d. docílit?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Durian

Příspěvek od tristazmista »

Sitar píše:V Malé Hanoi v Libuši jsem koupil porcovaný čerstvý durian, 1.7 kg za 270 korun. Skoro nesmrděl, spíše voněl, což se ukázalo jako známka jisté nezralosti. Dá se jíst, ale je tužší. Myslíte, že dozraje v lednici i když je naporcovaný? Popřípadě jak uzrání krojeného d. docílit?
v lednici nevim, ale na trznici v bangkoku lezel jen tak loupanej zabalenej v igelitu na misce a dozraval jim tam. Teplota ve stinu cca 34 stupnu :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

tristazmista píše:
Sitar píše:V Malé Hanoi v Libuši jsem koupil porcovaný čerstvý durian, 1.7 kg za 270 korun. Skoro nesmrděl, spíše voněl, což se ukázalo jako známka jisté nezralosti. Dá se jíst, ale je tužší. Myslíte, že dozraje v lednici i když je naporcovaný? Popřípadě jak uzrání krojeného d. docílit?
v lednici nevim, ale na trznici v bangkoku lezel jen tak loupanej zabalenej v igelitu na misce a dozraval jim tam. Teplota ve stinu cca 34 stupnu :)
To mě budou mít doma rádi. ;-) Ale díky.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

Polož vedle něj tvarůžky a na durian si nikdo nebude stěžovat.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Durian

Příspěvek od mira »

I na záchodě by mohl dojít do cíle.
Naposledy upravil(a) mira dne pát úno 26, 2010 22:57, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Ked ho mam doma nepriedusne uzavrety v chladnicke vzdy sa niekto z rodiny spyta, ci sa tu niekto posr...., tak si vyber. aspon mi to nikto nezje
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět