Durian

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Durian

Příspěvek od 800914 »

skusal uz niekto nieco podobne? /oplati sa objednat a skusit?/
http://www.funkyraw.com/shop/index.php? ... cts_id=209

I can hardly contain my excitement - I’ve just taken delivery of 120 packets of freeze dried durian. It’s going to be a real test for me to not eat it all before I sell it! It’s delicious, and if you soak it for 20 to 30 mins, it becomes just like fresh durian again.
http://www.rawrob.com/page/3/
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Hanka:) »

Ahoj, zrovna dnes jsem si koupila velký durian. Je to velmi zvláštní plodina s charakteristickou vůní-někomu může vonět a naopak druhému strašně smrdět. Plod dosahuje velkých rozměrů, může být velký jako vodní meloun. Na povrchu jsou ostré bodliny a pod touto tvrdou, ostrou slupkou se ukrývá smetanově žlutá, velmi jemná dužina s velkými pecky. Stačí pár koudů durianu a člověk se dosti zasytí. Je to "tučná" dobrota:) Mňam
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Hanka:) píše:Ahoj, zrovna dnes jsem si koupila velký durian. Je to velmi zvláštní plodina s charakteristickou vůní-někomu může vonět a naopak druhému strašně smrdět. Plod dosahuje velkých rozměrů, může být velký jako vodní meloun. Na povrchu jsou ostré bodliny a pod touto tvrdou, ostrou slupkou se ukrývá smetanově žlutá, velmi jemná dužina s velkými pecky. Stačí pár koudů durianu a člověk se dosti zasytí. Je to "tučná" dobrota:) Mňam

Hanko, kdepak jsi ho koupila? Cestvy nebo zmrazeny?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Joo, a za kolik bylo kilo? Diky :P
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od zuzi »

Dneska jsem poprve zakoupila a ochutnala durian (San Francisco, USA). Kilo za 6 dolaru, jeden velký durian mě vyšel na 35 dolarů. Krásně zralý. Můj dojem je zatím nijaký - nedokážu popsat chuť a rozhodně nemůžu říci, že bych ho musela mít. Vůně mi nevadí, ale ani nevoní a to samé chuť. Manžel je na tom podobně. Uvidím příští dny až budu dojídat zbytek.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Durian

Příspěvek od dgm »

Snist durian a zemrit ... Aneb pocta durianu.

http://www.lidovky.cz/posledni-vecere-0 ... s=080628_0" onclick="window.open(this.href);return false;

Pekne, ze?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: Durian

Příspěvek od P.H. »

To by mě tedy zajímalo, co na tom durianu všichni mají. Škoda, že ho tady nelze koupit, bohužel dokonce ani mražený. Někde jsem četl, že v Evropě lze toto ovoce sehnat jedině v Londýně.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Durian

Příspěvek od tristazmista »

P.H. píše:To by mě tedy zajímalo, co na tom durianu všichni mají. Škoda, že ho tady nelze koupit, bohužel dokonce ani mražený. Někde jsem četl, že v Evropě lze toto ovoce sehnat jedině v Londýně.
ja ho videl v makru na objednavku, cena ovsem astronomicka..... :cry:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: Durian

Příspěvek od P.H. »

tristazmista píše:
P.H. píše:To by mě tedy zajímalo, co na tom durianu všichni mají. Škoda, že ho tady nelze koupit, bohužel dokonce ani mražený. Někde jsem četl, že v Evropě lze toto ovoce sehnat jedině v Londýně.
ja ho videl v makru na objednavku, cena ovsem astronomicka..... :cry:
A nepamatuješ si, kolik to v Makru přibližně stálo?
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Tady se to resi tak, ze si jednoduse usetris par tisic na letenku, vycihas vyhodny let do Thailandu v sezone levnych durianu (nekryje se s tou nejdrazsi turistickou), a pak si jednoduse par tydnu ci mesicu mlsas za hubicku 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Durian

Příspěvek od tristazmista »

P.H. píše:
tristazmista píše:
P.H. píše:To by mě tedy zajímalo, co na tom durianu všichni mají. Škoda, že ho tady nelze koupit, bohužel dokonce ani mražený. Někde jsem četl, že v Evropě lze toto ovoce sehnat jedině v Londýně.
ja ho videl v makru na objednavku, cena ovsem astronomicka..... :cry:
A nepamatuješ si, kolik to v Makru přibližně stálo?
tusim neco kolem 1400, ale nevim jestli kus nebo kilo. To uz se opravdu vyplati nastrit na letenku a pobyt. Muzes si pak uzivat certstvych durianu a thajskych masazi za par korun :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Katarína »

Alebo prist niekedy na durianovy vitazraz. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:
tusim neco kolem 1400, ale nevim jestli kus nebo kilo. To uz se opravdu vyplati nastrit na letenku a pobyt. Muzes si pak uzivat certstvych durianu a thajskych masazi za par korun :)
to byl celej kus, vychází to na cca 300 ká kilo a lze to objednat i jinde, viz člověk, terez a další
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Dneska jsem ve meste koupila durian, sice mrazeny, ale cely, ani na nem nebylo moc videt ze je mrazeny. Vetsi nez moje hlava, vaha necele 3 kila, cely me k memu udivu vysel tak na 8-9 €. Po par hodinach byl ovsem spolubydlicimi vykazan z kuchyne, takze ted se mnou sdili loznici v podkrovi a zitra bude k obedu :)

Nakupovani durianu je velka sranda >:-) Jakozto mirne pokrocily student thajstiny (uz jsem u 2.lekce 8) ) jsem na pani u kasy odvazne spustila "sawa dee khaa" (dobry den preji). Behem chvilky jsem byla obklopena hlouckem malickych zlutych pani s nesmirne vrelymi usmevy v ocich, stebetajicich netusim o cem. Ovsem nedala jsem se zahanbit a pridala dve prislovi od thajskych klasiku, plus jedno vlastni vyroby 8) Pratelskost pani dosahla vrcholu, a jeste jsem dostala jako bonus podivnou nejspis zeleninu s napisem Eggplant :D Pokud to takhle v Thajsku chodi normalne, ani si tam s sebou nemusim brat penize...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Durian

Příspěvek od Pavluška »

To je krásný. Motivace k dalšímu studiu. :)
A ta zalenina je lilek, spíš se vaří, nebo namáčí snad v citrónové šťávě.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Durian

Příspěvek od Pavluška »

aha, eggplant má už své vlákno.
:oops: :lol: (:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

to fiona> to je dobrá cena, v kterým že to městě?
a jak mohl být zmraženej celej?
My jsme s ženou našli zapomenutej už prošlej zmrzlún z Blavy
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od epony »

buc11 píše:to fiona> to je dobrá cena, v kterým že to městě?
a jak mohl být zmraženej celej?
My jsme s ženou našli zapomenutej už prošlej zmrzlún z Blavy
durian sa da kupiť aj v ba? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

V Göteborgu Buci, Svedsko, ale v thajskem shopu :)
Kamaradka tam sla koupit nejakou mrtvolku, ja sla s ni, a najednou vidim za sklem hromadu durianu, krasnych, kazdy v sitce. Tak jsem vybrala ten nejmensi, prece jen to je muj prvni :) Domu jsem ho nesla v domneni ze je fakt cerstvy a jen ho kuchnout, az pak mi prisel na omak nejaky studeny, a doslo mi ze jsem ho vlastne vybrala z mrazaku :roll:

A priznam se ze jsem ho jeste neotevrela. V noci se mi vedle nej zdaly tak hezke a bujne sny, ze me srdce bylo rano po probuzeni zalito nehou a laskou. Rozhodla jsem se bodlinacka usetrit, bude zabit a sneden az v nedeli :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Durian

Příspěvek od 800914 »

o hodinu nedela >:-) len pre tvoju informaciu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Durian

Příspěvek od 800914 »

jeezu :mrgreen: ved vy tam mate GMT+1.
kill kill!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

(:-)
No jo, ale ja musim zkusit jeste aspon jednu noc, jestli to jako byla nahoda, ty sny, prece :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

a jak byl zkažený?
a nebyl jen chlazený? v makru byl v polystyrénový bedně chlazený
ten zmrazený dyž se nesní hned tak pustí ščávu a celej se rozblemtá
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Jo, presne tak. V sobotu uz nebyl zmrzlej, ale furt tvrdej, a krasne vonel, cerstvy nasladly svitiplyn s korenenym buketem :) V nedeli uz pod nim byla mala louzicka, byl mekkej, blemtal a jedna ta jakoby ledvina v nem byla chycena sedou hnilobou. Tentokrat smrdel opravdu zle :roll:
Naposledy upravil(a) Fiona dne úte zář 09, 2008 10:59, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Ale nevzdavam to. Hned po pustu bude dalsi. A tentokrat uz me neukeca 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

No, vidim ze treba aktualizovati. Druhy durian byl ok. Pojedla jsem ho trochu s rozpaky, jak uz to byva pri prvnim otukavani. Ale uz vim ze to bude dlouhodoba laska. Odted kazdy patek :) A pokud budu cestovat, tak ve ctvrtek 8) Zrovna mi tu jeden taje.... Akorat ze musim kupovat ty najmensi, je to tak strasne syty ze i malej me nakrmi na celej den :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

to já jsem sněd i dva, dyž mi padali ze stroma
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

buc11 píše:to já jsem sněd i dva, dyž mi padali ze stroma
Jak to tak čtu, tak by mi ty dva stačily na 3-4 dny, ale to by se asi zkazily, takže bych se musela radši dělit... (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Tak som si vcera kupila durian. Mrazeny, uz bez supky, ale to neznamena ze bez smradu, v miske a k tomu bol prilozeny pribor. Neviem si predstavit, co s tym budu tito kanadosi robit, lebo oni vsetko bastia len s vidlickou.
Po prichode domov uz bol napoly rozmrazeny, tak som ho nacala. Moj muz ofrflal, ale zjedol, dcera s vdakou odmietla a ked sa asi po dvoch hodinach dostavil aj syn, uz od dveri sa pytal, ze kto sa tu posr...
Nie ze by to bolo zle, ale je to take zvlastne. Ked som ho rano dorazala, uz bol komplet rozmrazeny a bola to taka bananovo avokadova kasa a chutou to nieco pripomina, ale este neviem co. Mozno nabuduce.
Napriek vyneseniu obalov mimo dom, tych asi 15 hodin v chladnicke urobilo svoje. Po kazdom otvoreni jej dveri sa kuchyna naplni takym "ozonovym" luftom, ze nam uz ani cisticka vzduchu netreba.
Len mam otazku na skusenejsich, ci aj cerstvy tak strasne pachne. Dik.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Vam to fakt smrdi???
Mne spis smrdi kdyz kolegove v praci v poledne zapnou mikrovlnku. S kazdym duriankem travim noc, jinde nez ve sve loznici ho totiz mit nesmim, takze uz jsem asi zvyknuta, ale celkem mi i voni :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Mozno keby som ho mala kazdu noc v posteli, tak sa medzi nami vytvori nieco ako platonicky vztah a aj ten smrad by bol znesitelny.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Ja ho mam v posteli tak dvakrat tydne, a zpravidla pri nem mivam hezke sny, nekdy platonicke a nekdy ne :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Dneska u me zabodovala byvala tchyne :) Mela jsem ho akorat na stole, uz rozmrazenyho, rozkrojenyho, a vychutnavala. Jeji prvni slova jeste z predsine - "Jej, tady to smrdi jak na Sri Lance". Tak jsem ji nabidla, a k memu udivu se na nej nadsene vrhla, prestoze ho videla poprve :D Moc ji chutnal, a odvezla si pecky, ze si je zasadi :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Durian

Příspěvek od Pavluška »

:D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Hanka:) »

Ja durian kupuju na vietnamske trznici na obejdnani, posilaji ho z Thajska - 5kilo me myslim vyjde na 1200Kč. Kupuju ho celej. Nekomu chutna, nekomu ne. Ja jsem zrovna na nej desne zavisla:D
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Seraf »

Objevil jsem v Globusu Durian, byl sem z něho úplně v extázi, teda jen co jsem ho viděl. Lehce pichlacej na dotek, vůně nijaká, zespodu na 3 bodlinkách plíseň. Cena 300,- za kousek co mohl mít 2kg. Nekoupil sem ho protože fakt nepoznám zda třeba nejni zkaženej, byl celej tuhej, tvrdej no a fakt netušim jestli je v pohodě k zakoupení, a cenově nedokážu odhadnout zda je to hodně nebo málo.

Jak se tedy pozná že nejni zkaženej?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Tak som si prave preliezala Grahamove forum (vegsource) a tam vam pisali o durianoch australskych. Buco neviem ci vies, ale tam maju teraz leto. Z fariem vykupuju len tie velke, tie sa tu u nas potom predavaju cerstve za nekrestanske prachy a tie nie velmi krasne farmari zvacsa kompostuju, lebo sa im s tym nechce babrat a predavat ich pod cenu.
Nejdeme sa tam prestahovat? Aspon na zimu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Tak som si prave preliezala Grahamove forum (vegsource) a tam vam pisali o durianoch australskych. Buco neviem ci vies, ale tam maju teraz leto. Z fariem vykupuju len tie velke, tie sa tu u nas potom predavaju cerstve za nekrestanske prachy a tie nie velmi krasne farmari zvacsa kompostuju, lebo sa im s tym nechce babrat a predavat ich pod cenu.
Nejdeme sa tam prestahovat? Aspon na zimu.
vím vše, v AUS je moc draze pro mé nízkorozpočtové žití, já budu zimu (prosinec až únor) přečkávat asi v tom thaji, kam to hodlám zrovna otestovat
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Potrebujem sa spytat skusenejsich. Ked otvorite taky normalny asi 3 kilovy durian, kolko vazi to pozivatelne vnutro. Doteraz som ho kupovala u cinanov bez supy pol kila za $5 a dnes som konecne objavila cenu celeho mrazeneho bodlinaca v Stupidstore kilo za 2.82. To znamena, ze by ma vysiel na nejakych 8.5 kanadskych, ale ak vo vnutri nebude viac ako pol kila, tak bude rozumnejsie zostat verna cinanom. Ti ho mali raz aj cerstvy, ale $15.39 za kilo sa mi zda trosku vela.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Urcite by ho vevnitr melo byt tak minimalne polovina celkove vahy, spis vic. Asi zalezi na odrude. U tech co kupuju ja bych si troufla odhadnout az 75% cisteho mlsu :) Vzdycky ho tahnu domu tezky a pak slupky s peckama co vynasim nevazi skoro nic.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Diky moja. Checknem kedy pridu smetiari, aby moji chlapi mohli parkovat v garazi a tak den dva predtym ho kupim. V najhorsom tie supky vykydnem ako nas family doctor hovori do spratelenych kontajneru v meste.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Durian

Příspěvek od 800914 »

buc11 píše:milo dostal jsem balík, napřed jsem protáh obličej, jako sem myslel durio chipsy smažený z nezralých, ale pak sem se podíval blíž a jakmile zjistil, že je to vysušený vymražením, hned otevřel (žena z kuchyně se přišla podívat co to tam voní) a hned na sucho (přímo proti tvému zákazu) začal konzumovat a opravdu vynikající, superkoncentrované, původně zralé, lepší než zmrzlůn a celej sak sem hned s manželkou (onateda jen 2 kousky) snědl (v každé krabici jsou 2 sáčky). V žaludku to pak nabobtnalo, sem to vracel a měl pak ještě znovu už normální koncentrovanej durian.
Dotaz: na kolik to přijde taková krabka?
Vemu ti do thaje sušený meruňky z roku 2005.
Včera běhat se psem, ovádové ale zničili těžkými stroji cestu, tak sem se musel vrátit a to sem se cítil na závoru.
Dnes nejím a jsem na nervy, nechal jsem si nakoupit různý vořechy a teď se to tu kolem válí...
je to to, co som daval odkaz tu v tejto teme uplne hore..
http://www.funkyraw.com/shop/index.php? ... cts_id=209
http://www.sunshine.co.th/Eng/prod_free ... htm#Durian

ale susene nee :) mixnut 100g s 3dl vody, nechat par minut postat, a vtedy je to tuti fruti. /vznikne z toho kremovita konzistencia, a uvolni sa buket >:-) /
ale aspon ked si to vies vratit nabobtnane, tak aspon na druhykrat to mas fajn.
100g of dried durian is equivalent to 1kg of fresh fruit (which after seeds and shell is removed is around 2kg fruit). Freeze Dried Fruits are produced in a process where moisture is removed from the frozen product using a very low temperature and a vacuum.
podla tohto prepoctu, to mas ako kilo celeho fresh durianu za cca 60 ceskych. celkom dobra cena ze..
btw. posielaju aj europsku donasku. alebo tlac na terezku nech to zaradi do ponuky.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:
buc11 píše:milo dostal jsem balík, napřed jsem protáh obličej, jako sem myslel durio chipsy smažený z nezralých, ale pak sem se podíval blíž a jakmile zjistil, že je to vysušený vymražením, hned otevřel (žena z kuchyně se přišla podívat co to tam voní) a hned na sucho (přímo proti tvému zákazu) začal konzumovat a opravdu vynikající, superkoncentrované, původně zralé, lepší než zmrzlůn a celej sak sem hned s manželkou (onateda jen 2 kousky) snědl (v každé krabici jsou 2 sáčky). V žaludku to pak nabobtnalo, sem to vracel a měl pak ještě znovu už normální koncentrovanej durian.
Dotaz: na kolik to přijde taková krabka?
Vemu ti do thaje sušený meruňky z roku 2005.
Včera běhat se psem, ovádové ale zničili těžkými stroji cestu, tak sem se musel vrátit a to sem se cítil na závoru.
Dnes nejím a jsem na nervy, nechal jsem si nakoupit různý vořechy a teď se to tu kolem válí...
je to to, co som daval odkaz tu v tejto teme uplne hore..
http://www.funkyraw.com/shop/index.php? ... cts_id=209
http://www.sunshine.co.th/Eng/prod_free ... htm#Durian

ale susene nee :) mixnut 100g s 3dl vody, nechat par minut postat, a vtedy je to tuti fruti. /vznikne z toho kremovita konzistencia, a uvolni sa buket >:-) /
ale aspon ked si to vies vratit nabobtnane, tak aspon na druhykrat to mas fajn.
100g of dried durian is equivalent to 1kg of fresh fruit (which after seeds and shell is removed is around 2kg fruit). Freeze Dried Fruits are produced in a process where moisture is removed from the frozen product using a very low temperature and a vacuum.
podla tohto prepoctu, to mas ako kilo celeho fresh durianu za cca 60 ceskych. celkom dobra cena ze..
btw. posielaju aj europsku donasku. alebo tlac na terezku nech to zaradi do ponuky.
tos mi dal počtářskej úkol, aspoň se půlhodky zabavím,ale cena dobrá zvlášť jak je to dobrý, ještěs zapomněl, že já koušu tak dlouho až vyextrahuju buket kompletně
musím to vomrknout tam, ale nevšim sem si a někdo by to moh vozit, schválně sem si vedle toho až zároveň zkusil čokoládu, ale byla blé
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Durian

Příspěvek od 800914 »

uz si to dopocital? :)
ale aj tak tej ich udavanej koncentracii 10 ku 1 neverim.
ale je to takcitak mnamka. mam ich doma 50. :) pytal som sa raw roba na lepsiu cenu, tak je tam zlava na 4.70 ked objednas 48 a viac. nic moc, ale aspon sa tym zaplati postovne a jeden pack ako bonus.
lacnejsie uz jedine objednat priamo z thai, ale minimalna objednavka 2400 packov m:-)
Naposledy upravil(a) 800914 dne pát lis 21, 2008 22:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Durian

Příspěvek od 800914 »

ak by bol zaujem, mozem sprostredkovat preposlanie do csfr, za cenu+postovne.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

pres koho to objednavas v anglii sim?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Durian

Příspěvek od 800914 »

funky raw. odkaz je vyssie.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

To vypada zajimave
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Durian

Příspěvek od ajla »

800914 píše:ak by bol zaujem, mozem sprostredkovat preposlanie do csfr, za cenu+postovne.
A na kolik vyjde, prosím tě, poštovné, měla bych zájem o raw sušené olivy, bez soli. Děkuji ti za ochotu. :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:ak by bol zaujem, mozem sprostredkovat preposlanie do csfr, za cenu+postovne.
a proč bys to jako dělal?
to vyjde jako levněji? asi ne? ne?
Když si sám objednám 48 packov tak je poštovné prej 23,91 pound
když 1 pack tak 2,31 liber
Takže bych tě nezneužíval a zkusím si objednat těch 48 packov ...?, ne?
Odpovědět