Durian

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

Vyndal jsem ho tedy z lednice a po návratu z kina si ani Nik nestěžovala. Děti jsou u babiček. Přes noc se bude větrat a zítra zase kus ujím.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Durian

Příspěvek od Calathea »

Doufám, že se mi také podaří ho někde sehnat. Kombinace lahodného, sladkého, vyvolávajícího závislost a zároveň smradlavého mě láká. Nějak si ji nedokáži představit. :)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Durian

Příspěvek od Calathea »

Vypadá to,že se konečně seznámím s duriankem.
Rodičové se vrátili z Vietnamu a mě mrzelo, že mi jej nemohli přivést. Taťka se mě snažil odradit zápachem. Údajně i tam mají např. cedule se zákazem durianů :lol:
Jelikož si ho nemohu koupit kvůli ceně, přeju si ho aspoň na Ježíška. Což raději přesunul na Mikuláše. Asi se bojí, že by se narušila vánoční atmosféra. Takže ještě chvilku a ... jsem zvědavá
Nemáte někdo tipy, na co by si měl dát při nákupu pozor?
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Durian

Příspěvek od Yeff »

Já měl štěstí cca před 2 týdny kdy jsem na něj narazil v karlovarskem Globusu za 99Kč/Kg, vyšel mě tedy na 250,- bylo to moje první setkání s ním, půlku jsem snědl ještě ten večer a byl jsem tak nějak na rozpacích, nevěděl jsem jak to má chutnat, nějak extra mě to neudivovalo, potom jsem si dal druhou půlku ráno vklidu v posteli a každý sousto jsem si pořádně vychutnal, panečku to byl relax a pohodička, lahodná chuť. prostě fantastický. Tak jsem jel zase do Globu zda ho tam budou mít, měli, tak jsem po něm sáhl když jsem si všiml pak cenovky 399kč/kg :roll: což si nemohu dovolit dát za 1 kus ovoce 1300,-.
Jelikož bych si ho ale přece jen 1x za čas dopřál tak jsem psal pánovi z titbitu na kterého tu dávala RadkaS odkaz v jiném vlákně a říkal že když budu mít cestu do Prahy, tak mám předem zavolat a když budou mít na skladě tak není problém si ho koupit přímo u nich, mají je dovážené přímo z Thajska, že to nejde přes Holandsko atd... takže i cena je přijatelná.(prý cca 192kč/kg) Každopádně se nemůžu dočkat dalšího smraďocha, krále ovoce :mrgreen:
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od mun »

Calathea píše:Nemáte někdo tipy, na co by si měl dát při nákupu pozor?
No hlavně musí být zralý - popraskaný a smrdět, prstem dloubnout do té dužiny, musí být měkká. Zralý durian je fantastický pudinkový, nezralý tvrdý bez chuti.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Durian

Příspěvek od Calathea »

mun píše: No hlavně musí být zralý - popraskaný a smrdět, prstem dloubnout do té dužiny, musí být měkká. Zralý durian je fantastický pudinkový, nezralý tvrdý bez chuti.
děkuji. Vyřídím. Ale zní to dobře. Nikdy dříve by mě nenapadlo kupovat jídlo podle zápachu :)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Durian

Příspěvek od Calathea »

Yeff píše: Jelikož bych si ho ale přece jen 1x za čas dopřál tak jsem psal pánovi z titbitu na kterého tu dávala RadkaS odkaz v jiném vlákně a říkal že když budu mít cestu do Prahy, tak mám předem zavolat a když budou mít na skladě tak není problém si ho koupit přímo u nich, mají je dovážené přímo z Thajska, že to nejde přes Holandsko atd... takže i cena je přijatelná.(prý cca 192kč/kg) Každopádně se nemůžu dočkat dalšího smraďocha, krále ovoce :mrgreen:
Škoda, že to také nemohu využít. Během 3, 4 hod. cesty vlakem by mě z něj asi ostatní cestující vyrazili. Ale potom nezapomeň na info, jaký byl :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

To fakt není způsob jak durian izolovat během přepravy aby nepáchnul? Například omotat několika igelity? Když jsem čichnul k durianu prodávanému v Globusu tak mi ani nepřipadalo že by nějak silněji zapáchal, tak se docela divím.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:To fakt není způsob jak durian izolovat během přepravy aby nepáchnul? Například omotat několika igelity? Když jsem čichnul k durianu prodávanému v Globusu tak mi ani nepřipadalo že by nějak silněji zapáchal, tak se docela divím.
jenže on stále zraje, pracuje, kvasí a plyn tím tlakem prorazí vše
osobně sem poprvé dovez asi 5 letadlem a to lidi ve frontě na odbavení prej že tady smrdí gas a jak sem začal stříkat batoh sprejem na komáry pokoušeje se to přerazit, přiletěl zas ochránce, co vyvádím+
podruhý mě na borneu vyprali z letové haly a musel sem se jich zbavit
takový prachy bych za to nedal, to rači investovat do letenky a tam se jich za babku přežrat
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

Možná by pomohly nějaké vzduchové filtry, které přetlakový vzduch z přepravky propustí ale pročistí ho od zápachu (např. uhlí z plynové masky :-) nebo z klimatizace).
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Durian

Příspěvek od venclík »

No, Durian jsme az do nedavna vubec nevideli. Nicmene, nedavno jsme byli v Globusu a tam kupodivu meli snad posledni 2 ks tohoto exotickeho ovoce. Pred nakupem a vyzkousenim nas odradila jen velmi vysoka cena. Mozna nekdy jindy :-D
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od mun »

Dnes - klasika - Globus snažím se v té bídě vybrat něco zralého, a pak z dálky vidím - prasklina přes 2/3 plodu. Přijdu blíž a sleva na 100/kg. Nešlo nevzít. Ale manželka mě nebude mít ráda - na mrazu ho nechat nemůžu, musím rychle sdělat.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Durian

Příspěvek od Yeff »

mun píše:Dnes - klasika - Globus snažím se v té bídě vybrat něco zralého, a pak z dálky vidím - prasklina přes 2/3 plodu. Přijdu blíž a sleva na 100/kg. Nešlo nevzít. Ale manželka mě nebude mít ráda - na mrazu ho nechat nemůžu, musím rychle sdělat.
No ve Varech meli taky prasklej po cely delce, tak sjem tam chodil obden jestli to neslevi, a v zadnym pripade, vzdycky to jen otocili tim prasklym dolu aby to neslo videt, a cena furt 399/kg.... zajimavy, asi to slevi az to zacne plesnivet :P
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Durian

Příspěvek od Samira »

Vcera som si kupila mrazeny durian. Drahy ma chcel vyhodit z auta aj s durianom, lebo napriek domyselnemu zabaleniu a mrazenemu stavu bol po hodine citit :)
Tak sme ho zabalili do dalsich dvoch igelitiek a chlap ma uz nemusel vyhodit, ani durian neskoncil na guli tazneho zariadenia auta, a ja som dnes konecne po prvykrat v zivote ochutnala, aky ten vysnivany milacik tolkych ludi vlastne je.
Este popis smradu (vone? po chvili by som povedala skor vone) - jednoznacne pokazena cibula v pociatocnom stadiu hnitia, moj muz citil aj unikajuci plyn, no cibula je urcite vystiznejsia.
Konzistencia i chut idu ruka v ruke: vanilkovy puding + rozmackany zrely banan + zrele avokado. Celkovy dojem vyrazne pozitivny.

Nemyslim, ze je to nieco, co MUSIM mat kazdy den, ale je to dobrota. Kazde ovocie je dobrota a toto je fakt vyborny plod. Mojej mame to chutilo, Drahemu rozhodne nie, a ani nasmu kralikovi.

Este kusok mam, dam si poobede :-P
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

nuz vitaj v klube.

Este teraz mi slzy tecu, ked som si predstavila, ako ho pripevnujes na gulu za tatosa.
Minule som si ho doma otvorila, teda nastrihla vonkajsi obal na mrazenom a odviezla do roboty. Neskutocny smrad v tom furiku. Potom som ho zjedla a obaly vyhodila do kosa. Rano bol prevonany cely dom. Ktovie, co si mysleli moji spolurobotnici.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Panda »

culka píše:...Ktovie, co si mysleli moji spolurobotnici.
Asi se brzy objevila FBI hledající zahnívající mrtvolu. ... bez psů, ti by to nepřežili.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Durian

Příspěvek od ajla »

Já měla sušený a ten je super a voní a chutná báječně.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

ajla píše:Já měla sušený a ten je super a voní a chutná báječně.
Zozen si mrazeny, nech si aj okolie pride na svoje.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

durian ripe tam je ještě vyšší level, třeba zkusit, tuná to se mnou nič nerobí, ale tam jsem mimo sebe
a psi to tam jí s velkou chuťou
Soenam
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 27, 2012 8:54
Bydliště: Valašsko

Re: Durian

Příspěvek od Soenam »

http://www.peruanskebyliny.cz/solia/esh ... A-Graviola

co si myslíte, je to durian? má úplně zázračné účinky.............protirakovinné
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Ne neni to durian, ale je to taky dobrota :)
Neodborny postreh obycejneho zrouta je takovy, ze je to hodne pribuzne cherimoye. Hlavne stavbou, strukturou, kuzi, tvarem seminek a castecne i chuti... ale tohle chutna trochu min jako smetanek a trochu vic po citronove zmrzline :delicacy:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Soenam
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 27, 2012 8:54
Bydliště: Valašsko

Re: Durian

Příspěvek od Soenam »

Fiono děkuji za informaci >:-) v cizokrajném ovoci se moc nevyznám
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

pěkný durinhater
Přílohy
durianhaterka.jpg
durianhaterka.jpg (46.38 KiB) Zobrazeno 11217 x
Odpovědět