Durian

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Durian

Příspěvek od Hugo z Hor »

RadkaS píše:Prosim Te buci, co je to coprik >:-) ?
Že by chopper, čopr, sekáček? :?: :idea:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

tak sem našel zdroj mraženýho přímo z thaje 100 g kol 2,5 dolaru, ale chce to objednat snad tunu, tak nevim, i když žena sní každej den jeden balík, takže i když sem dovez plnej batoh, budem už na dně
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Durian

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nojo, pozdě. Já už objednal ty z UK. Snad příště, kdyžtak mě prosím napiš zdroj :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Durian

Příspěvek od jans »

buc11 píše:tak sem našel zdroj mraženýho přímo z thaje 100 g kol 2,5 dolaru, ale chce to objednat snad tunu, tak nevim, i když žena sní každej den jeden balík, takže i když sem dovez plnej batoh, budem už na dně
tuna je trochu nad mé pojídací možnosti, ale tak 10kg bych klidně vzal, jestli je to to samý jako ten z anglie, páč to chutná dokonale, jen v práci se někdy ptají co to je a proč to tak smrdí a tak :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Je fakt, ze je vybornej. Moc jsem si na nem pochutnala, taky bych si odkoupila, kdyby nahodou nekdo nabizel.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

tak mám zas nějaký 100 gramový pakle za 165 Kč, chce to někdo?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

buc11 píše:tak mám zas nějaký 100 gramový pakle za 165 Kč, chce to někdo?
V jaké formě, ten sušený ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Durian

Příspěvek od jans »

buc11 píše:tak mám zas nějaký 100 gramový pakle za 165 Kč, chce to někdo?
já bych si zase vzal, kolik můžeš nabídnout?
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Durian

Příspěvek od jans »

k.winky píše:
buc11 píše:tak mám zas nějaký 100 gramový pakle za 165 Kč, chce to někdo?
V jaké formě, ten sušený ?
jsou to prostě kousky durianu sušené touhle technikou http://cs.wikipedia.org/wiki/Vakuov%C3% ... %A1n%C3%AD
lze to pak dát do vody a vrátí se to zhruba do původního stavu (aspoň podle "vůně", kterou to začne vydávat :D )
nebo to lze postupně mísit v puse se slinami, dokud se to úplně nerozplyne, tuhle metodu preferuji já
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Ja si taky vezmu, jestli zbyde.

Jinak jsem asi nasla firmu, ktera dovazi duriany z thajska. Pan rikal, ze nejen duriany, ale exoticke ovoce vubec. Tak to v brzke dobe okouknu, vyzkousim a pak poreferuju :P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Ja si taky vezmu, jestli zbyde.

Jinak jsem asi nasla firmu, ktera dovazi duriany z thajska. Pan rikal, ze nejen duriany, ale exoticke ovoce vubec. Tak to v brzke dobe okouknu, vyzkousim a pak poreferuju :P
a kolik je za kilo?
a kolik paklíků?
jinak jak píše jans a milo, tak PMzkušenéhoN a zvlášť dá-li se málo H2O a nechá smočit a lechce zamedíkuje, je to chuťově i konzistenčně lepší než čerstvej, páč ani ten není ve všech segmentech rovnoměrně dozrálej a k přezrálým puklým se málokdo tady dostane, páč rychle podléhají zkáze.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
RadkaS píše:Ja si taky vezmu, jestli zbyde.

Jinak jsem asi nasla firmu, ktera dovazi duriany z thajska. Pan rikal, ze nejen duriany, ale exoticke ovoce vubec. Tak to v brzke dobe okouknu, vyzkousim a pak poreferuju :P
a kolik je za kilo?
a kolik paklíků?
jinak jak píše jans a milo, tak PMzkušenéhoN a zvlášť dá-li se málo H2O a nechá smočit a lechce zamedíkuje, je to chuťově i konzistenčně lepší než čerstvej, páč ani ten není ve všech segmentech rovnoměrně dozrálej a k přezrálým puklým se málokdo tady dostane, páč rychle podléhají zkáze.
Az zjistim presnejsi info, tak poreferuju. On presne po telefonu nevedel, ale mluvil o nejakym 2kg durianu za 450,- nebo tak neco. Sam si nebyl jist, jak velky durian to byl, tak nechci sirit nepravdive info....

Pakliku bych si par vzala, nevim, kolik mas navic. Jestli mas, tak bych vzala asi 5ks, pokud nemas, tak mene. Dekuji. Muzes mi napsat do soukromych zprav, at to tu nezahltime. Nevim, jak by jsi to posilal, jestli dobirkou, nebo jestli Ti mam poslat penize predem na ucet. Me je to celkem jedno, napis, jak by Ti to nejlepe vyhovovalo. Diky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

radkos pošlu 5 baliků balíkem(je to levnější než dobírka), pak mi to pošleš na účet, napiš do sz adres
jansi tobě bych moh poslat 3 ks
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Durian

Příspěvek od jans »

buc11 píše:jansi tobě bych moh poslat 3 ks
oki, tak pošli, pak mi napiš kolik to dělá i s poštovným a já Ti to zas převedu na účet
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Durian

Příspěvek od listy »

tak jsem se strašlivě naštvala na globus, to jsou takoví šupáci!!! koupila jsem si v neděli loupaný durian v balíčku, půl kila za 190 korun. normálně obaly sleduju, ale teď jsem byla rozrušená, že mají balíčky, protože celý durian za 790, to bych si fakt nekoupila. no tak jsem se nepodívala. doma jsem zabalila do mnoha igelitek, strčila do lednice a čekala, až manžel odjede dneska na služební cestu (před ním bych ho jíst nemohla). a když jsem ho dneska osvobodila , tak jsem si přečetla "datum balení 8.3., spotřebujte do 13.3." šmejdi! a já ho kupovala 15.3.! měli ho tam, jakoby nic! ale myslím, že mu nic není, aspoň že tak.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Buci, diky, mas tam ode me SZ
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

listy píše:tak jsem se strašlivě naštvala na globus, to jsou takoví šupáci!!! koupila jsem si v neděli loupaný durian v balíčku, půl kila za 190 korun. normálně obaly sleduju, ale teď jsem byla rozrušená, že mají balíčky, protože celý durian za 790, to bych si fakt nekoupila. no tak jsem se nepodívala. doma jsem zabalila do mnoha igelitek, strčila do lednice a čekala, až manžel odjede dneska na služební cestu (před ním bych ho jíst nemohla). a když jsem ho dneska osvobodila , tak jsem si přečetla "datum balení 8.3., spotřebujte do 13.3." šmejdi! a já ho kupovala 15.3.! měli ho tam, jakoby nic! ale myslím, že mu nic není, aspoň že tak.
jestli není skislej tak čím dýl tím líp a cena je docela dobrá, žánop
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Durian

Příspěvek od listy »

už je ve mně. :D nejsem durianový znalec - tohle bylo poprvé (kromě malé ochutnávky v prosinci), ale myslím, že byl good. m:-)
dvdmchl

Re: Durian

Příspěvek od dvdmchl »

By mě zajímalo jak chutná tohle:
Obrázek

Má to být divoký durian z deštných pralesů v Borneu.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

ach jo........... :slintaci smajlik:

no ale treba je tak hnusnej ze ani nestoji za rec ;) :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Taky už jsem ho někde viděla (na obrázku samozřejmě)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

kdo z vas jeste neochutnal durian? JA
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Durian

Příspěvek od veri »

:cry:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

Já taky ne, ale zítra jedu do Varů a to znamená Globus. Už jsem doma hlásila, že koupím lahůdku, ale bude to smrdět jako pukavý vejce. :lol: , tedy pokud bude k mání.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Objednávání durianu aj.:100 g za 4,7 libry
http://www.fresh-network.com/acatalog/f ... urian.html

Objednám-li 10 paklíků, vychází to na 53,9 liber, ( 6 liber poštovné, 0,9 daň,) čiliže 5,39 za 100 g
Objednám-li 11 paklíků, vychází to na 57,05 liber, (9 liber poštovné, -5 liber bonifikace, 1,35 daň,) čiliže 5,186 za 100 g
Objednám-li 32 paklíků, vychází to na 156,4 liber,(20 liber poštovné, -17 liber bonifikace, 3 daň,) čiliže 4,8875 za 100 g
Objednám-li 64 paklíků, vychází to na 312,55 liber,(45 liber poštovné, -40 liber bonifikace, 6,75 daň,) čiliže 4,8836 za 100 g

od teď již pojedu po těch 32 paklících a
nejjednodušší je objednat si sám, dojde to rychle a rovnou dom a platba kartou
Důležité: napsat do kolonky příslušnou bonifikaci dle nápovědy: 7 nebo 77 nebo 777
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

Začala jsem se pídit po složení durianu, což jsem zhruba našla, ale i s tím, že dužnina ( míšek ) je halucinogenní! No, já snědla tak max. 50G a muž taky, takže nic u sebe nepozoruju, ale napište ostatní, co máte najezíno durianců. Fakt nevím, co zda tomu mám věřit, to by snad veřejně neprodávali, no, abych se nedivila....
Zde je český zdroj ( takže nic veleváženého a potvrzeného, nicméně, když zadám do vyhledávače durian+hallucinogen v angličtině, tak toho vyskáče požehnaně, zkuste taky. )
http://exotika.orbion.cz/malajsie/stravovani/ - v odstavci Místní nevonící rarita
Napište své názory a zkušenosti...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

No, jak uz jsem nekde psala, me teda dost nafukuje a stolice po durianu teda taky nic moc. Taky jsem si vsimla, ze kdyz ho jim vic, tak mam jakoby alergickou reakci. Spousti se mi tak trochu ryma a svedi vicka kolem oci, i ty spodni, takze vim, ze reakce je. Ale i buc i kveta me ujistili, ze oni problem nemaji zadny, tak jsem si myslela, ze je to mozna nejaka moje faze, ze treba jeste nejsem uplne vycistena... Jinak ho miluju moc, je vybornej, jestli nekoho napoprve nedostane, tak si myslim, ze je to tim, ze holt neochutnal ten dobrej kousek, protoze durian chutna pokazde tak trochu jinak. Kazdy plod je original (neco jako litchi, ze? To taky co plod, to jina chut.), nehlede na to, ze je velke mnozstvi druhu.... Navic, kdyz to clovek nezna, snadno vybere spatnej kousek. Co se tyka vyloupanyho, do toho jsem jeste nikdy nesla, nemam k tomu moc duveru, to je jak nakrajenej meloun, ten taky nikdy nekupuju. Jen celej, aby nestratil tu svoji osobitost.

Ani na nej nepiju vodu ani ho s nicim nekombinuju...., jeste tomu chci dat sanci, je to to nejlepsi, co jsem kdy jedla. Chutovy poharky si medej. Ale je fakt, ze mrazenej mi chutna jeste vic, ale to jsem jedla jen v Americe, tady jsem zmrazenej jeste nevidela. Tak jsem zvedava na zkusenosti dalsich. Co jsem se bavila s lidma s Filipin, vsichni se shodli na tom, ze se po durianu pekne tloustne, tak to muze nekdo prubnout, jestli ma problemy s ubytkem vahy >:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

takze awi, uz taky zkusenost??? teda moc ses nerozepsala.
radus, jeste by me zajimalo, jestli sis kupovala i cerstvej v usa, tam by mel bejt normalne k dostani, ze jo? a nerekla bych ze durian je nosna pricina pribyvani na vaze viz kveta a vsichni thailandani.. to spis popijeni k tomu coly.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:takze awi, uz taky zkusenost??? teda moc ses nerozepsala.
radus, jeste by me zajimalo, jestli sis kupovala i cerstvej v usa, tam by mel bejt normalne k dostani, ze jo? a nerekla bych ze durian je nosna pricina pribyvani na vaze viz kveta a vsichni thailandani.. to spis popijeni k tomu coly.

Ja kupovala i cerstvej i zmrazenej. Ale zmrazenej vic, protoze mi vic chutnal. Jasne, ze durian sam o sobe pribyvaci efekt nema, ale s tema kombinacema, co tu obcas ctu si myslim, ze to efekt mit bude >:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

A co se tyka buce a asi i Kvety, ty by byli hubeni myslim na cemkoliv...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

existujou prostě lidi a někerý sem poznal, kerý tomu prostě propadnou, a sem vlastně šťasten, že se k nim řadím, ovšem jak sděluje awa, důvod vypadá prozajčtějc a to ta halucinovační závislost
ovšem rozšiřuji i na ten cempedak
co se týče množství, tak přes 300 kilo sem ho určitě snědl, tedy hrubé váhy, jeho působení bylo vesměs i při mé neukázněnosti příznivé
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

buc11 píše:existujou prostě lidi a někerý sem poznal, kerý tomu prostě propadnou, a sem vlastně šťasten, že se k nim řadím, ovšem jak sděluje awa, důvod vypadá prozajčtějc a to ta halucinovační závislost
ovšem rozšiřuji i na ten cempedak
co se týče množství, tak přes 300 kilo sem ho určitě snědl, tedy hrubé váhy, jeho působení bylo vesměs i při mé neukázněnosti příznivé
Ty jsi Buci vůbec šťastný, tobě snad chutná všechno ovozel....Kolikrát jsem přemýšlela, že máš rád přezrálé a v té fázi už bývá v ovoci ethanol, takže jsi tak trochu pořád v lihu (:-) ...to samozřejmě vtipkuju.
Vzhledem k tomu, že nikdy nesním najednou moc, tak u sebe nepozoruju nějaké nafukování, ale co jsem asi zhruba po hodině požití krále smrádku-duriana zpozorovala, byl slabý závan bolesti hlavy, asi takový jako když jsem jídávala často cibuli. Takže mám tucha, že tohle ovo s mým momentálním stavem neharmonizuje. Ten svítiplyn mi tolik ani nevadí, za chvíli ho člověk přestane vnímat, ale jakmile ho přistrčím k puse, tak mi vadí ten zvláštně nasládlý podtón. Moje tělo se prostřednictvím smyslů vnitřně brání. Proto říkám, že to sníst dokážu, ale vyhledávat ho nebudu.
Taky musím pochválit mého muže, přestože mu na první pokus nechutnal, celý večeř říhal svítiplyn ( před tím snědl banán a raw kešů ), tak ráno ho snídal a ještě teď pokračuje ( nalačno ) a pozoruje účinky. Oba jsme se shodli, že je nějakým způsobem stimuluje nervovou soustavu, ale zatím pocit halucinogenosti ne... :lol:, ovšem to lze říci u mě jen po 50G a u mého muže nyní zhruba po 250G čisté váhy. Manžel potvrzuje, že jeho to taky nadýmá, i nalačno, ale zase chválí vysokou sytost po malé dávce.
Ta zkušennost je opravdu jedinečná ( pokaždé když přijdu z procházky se psem, který si taky durouše dal, tak je to jako bych vešla do plynové komory! :lol: ) , cena za ní nebyla vysoká a i když se nebudu počítat mezi milovníky tohoto plodu, tak mi nezbývá nic jiného, než prohlásit, že to naše ovoce, které mi možná zevšednělo a člověk je nevděčník, tak je prostě fantastické!!! Oh, krásná voňavá jablíčka, slaďoučké hruštičky, šťavnaté slívy a broskve...opravdu si nemám na co stěžovat...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

Sweetie píše:takze awi, uz taky zkusenost??? teda moc ses nerozepsala.
radus, jeste by me zajimalo, jestli sis kupovala i cerstvej v usa, tam by mel bejt normalne k dostani, ze jo? a nerekla bych ze durian je nosna pricina pribyvani na vaze viz kveta a vsichni thailandani.. to spis popijeni k tomu coly.
V mým deníčku jsem popsala durian celkem detailně, ale asi už jsi všimla...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Durian

Příspěvek od Hugo z Hor »

Z mojí (zatím nepříliš velké a hlouběji ověřené) zkušenosti můžu říct, že durian (pro mě zatím jen mraženosušený) nadýmá pouze při předchozích nevhodných kombinacích. Pokud ho sním téměř nebo úplně nalačno (třeba hned po příchodu z práce) a po něm nějakou dobu nic nejim, tak se žádné nadýmací procesy nedostaví, naopak se dostaví ony zmiňované halucinostavy :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Včera jsem si koupila v Globusu duriánka, ale přišlo mi, že je ještě trošku nazelenelý dole pod bodlinkami
a nevoní tak intenzivně jak by měl ... Tak jsem ho dala za okno na sluníčko ... Dnes jsem přišla domů
a jak jsem otevřela dveře, do nosu mi praštila ta slastná vůně :D Provoněl nám celý dům !
Byla jsem se na něj podívat a objevila jsem, že má dokonce už jednu malou prasklinku...
Zkušení duriaňáci, poraďte prosím, můžu se do něj už zítra pustit ?? :)

http://imb.lide.cz/big/49E4B4AFA564436C ... ?#61296661

http://imb.lide.cz/big/49E4B3D688197CA6 ... ?#61296099

http://imb.lide.cz/big/49E4B3944C547052 ... ?#61295952
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

aha to by me taky zajimalo jestli se da urcit zralost podle vune
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Durian

Příspěvek od tristazmista »

ahoj winky, jestli krasne voni, tak do nej :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

k.winky píše:Včera jsem si koupila v Globusu duriánka, ale přišlo mi, že je ještě trošku nazelenelý dole pod bodlinkami
a nevoní tak intenzivně jak by měl ... Tak jsem ho dala za okno na sluníčko ... Dnes jsem přišla domů
a jak jsem otevřela dveře, do nosu mi praštila ta slastná vůně :D Provoněl nám celý dům !
Byla jsem se na něj podívat a objevila jsem, že má dokonce už jednu malou prasklinku...
Zkušení duriaňáci, poraďte prosím, můžu se do něj už zítra pustit ?? :)

http://imb.lide.cz/big/49E4B4AFA564436C ... ?#61296661

http://imb.lide.cz/big/49E4B3D688197CA6 ... ?#61296099

http://imb.lide.cz/big/49E4B3944C547052 ... ?#61295952
tak tu jednu prasklinku-ten jeden segment otevřít a testnout
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Buci, máš ještě ten sušený durian, popř. budeš ho zase objednávat ? Byla bych první zájemce :-) Čerstvý opět zklamal :-( Počkám si na ně do Thajska...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

Dnes jsem dostal dodatecne k svatku loupany durian z Globusu. Je toho pul kila. Smrdi to dost, ale kdyz to necham vyvetrat a cuchnu k tomu z blizka, je to v pohode. Jenom ta chut mi prijde jakasi cesnekova. Je nejaky problem nebo co se deje? Pripominam, ze jsem to nikda nejedl. Dal jsem to do lednice a zkusim zitra v klidu. Dnes jsem to daval tesne po behani nekdy kolem pul devate vecer a neslo to. Pritom na pohled vypada dobre a neni ani mekky ani tvrdy, prijde mi tak akorat. Barva svetle zluta.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Sitar píše:Dnes jsem dostal dodatecne k svatku loupany durian z Globusu. Je toho pul kila. Smrdi to dost, ale kdyz to necham vyvetrat a cuchnu k tomu z blizka, je to v pohode. Jenom ta chut mi prijde jakasi cesnekova. Je nejaky problem nebo co se deje? Pripominam, ze jsem to nikda nejedl. Dal jsem to do lednice a zkusim zitra v klidu. Dnes jsem to daval tesne po behani nekdy kolem pul devate vecer a neslo to. Pritom na pohled vypada dobre a neni ani mekky ani tvrdy, prijde mi tak akorat. Barva svetle zluta.
Nechci tě nějak odrazovat, ale mělo by to být právě měkké jako puding, krémové a rozpadající se ... U nás to mají taky a nějak mě to neláká..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:Nechci tě nějak odrazovat, ale mělo by to být právě měkké jako puding, krémové a rozpadající se ... U nás to mají taky a nějak mě to neláká..
Ono kdyz to rozloupnu, tak je to kremove jako puding, i se to jakoby rozpada, ale ma to takovou lehce nakyslou chut, tak trochu do cesneku. Citim, ze to bude vynikajici syrove, ale takhle nevim, co se s tim delo. Je tam sice napsano, ze je to baleno 28.4, ale jak to vypadalo pred tim, to se nevi. Kazdopadne pejskum to chutna, takze vzdycky maly kousek ja a vetsi oni.

Ta nakysla podchut je v poradku?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Neni. Vubec to nema chutnat nakysle, ani cesnekove. To uz bude asi zkazenej.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Ten balený jsem měla jednou a taky byl nakyslí, čerství pak takový vůbec není... Ten je sladký a úžasný
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od epony »

teda, ako to tu opisujete, ja si radšej počkam dva tri roky, až sa dostanem do epicentra durianov..nechce sa mi moc kupovat mrazene, sušene, takisto- kupila som par dni dozadu 2 mangoldy (1 euro/ ks), ktorý D.Wolfe opisuje ako nebeske ovocie, ale oba vnutri zhnite. človek sa teší a nakoniec si nepochutí.. :shock: 8)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Dnes jsem měla dva balíčky sušeno-mraženého durinu předem namočeného a vznášela jsem se v oblacích... Kéž bych to tak mohla mít každý den :-(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Fuujin »

Kolik to tak stojí ? Ještě sem to nikdy neměl
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Durian

Příspěvek od Sitar »

Ten suseny-mrazeny mas taky z Globusu?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

Nene, ten je z vietnamské tržnice ... Jednou mi ho poslal poštou Buc (z netu - 160,-/paklík) a jednou Tristazmista (tržnice Brno - 120,-/paklík) ve svém okolí jsem zatím neobjevila, kde by ho měli ... Dá se objednat na nějakém e-shopu, ale nevím kde ... Dnes jsem právě dojela dva poslední paklíky a jsem z toho smutná, páč nemám teď moc peněz na další :-( Je to ale opravdu lahoda ... Když si ho namočíš tak na hoďku dvě do trošky vody a necháš odležet v lednici, tak je skoro stejné konzistence jako čerství ... A hlavně máš záruku, že bude slaďoučký, žluťoučký a výborný ! Paklík je 2x 50g, ale je toho docela dost a je to i syté ... Mňam...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Durian

Příspěvek od k.winky »

http://www.alibaba.com/product-tp/10170 ... urian.html

woow :shock: dobrá cena, ale poštovné bude asi pálka...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Odpovědět