BANÁNY

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

BANÁNY

Příspěvek od Standa K. »

Biosféra 5,50 kč/ks - jedna zásilka cca. 7 ks - našedlý, nic moc
BRNO:
diskont "Plus" 39,90 kč/kg - chutnáno několik desítek ks - našedlý, dost hnusný
Billa 37,90 kč/kg - desítky kusů - žluťoučký - vynikající chuti (lepší než krásně uzrálý Chiquita a to už je co říct !!!)
HyperTesco 26,90 kč/kg - nový objev - zatím chutnáno cca. 12 banánů - chuťově jen o chlup horší než Billa

heršoft, toto mělo být v jiném oddíle, prosím přesunout do "Kde co sehnat a za kolik, díkec"
Naposledy upravil(a) Standa K. dne úte kvě 06, 2008 9:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od tristazmista »

tesco 18,90 -- ne moc sladke, zeme puvodu Ekvador
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak moje zkušenost s BIO banány z Tesca je taková, že tady v Ostravě co Tesco, to jiná chuť (Tesco Hrabová - ty mají chuť, jako když se vytáhnou z kanálu, Tesco ve Futuru - chuť velice lahodná, Tesco Poruba - chuť něco mezi těma dvěma). Jinak, já si občas koupím ještě BABY banány, ty mívají tady v Ostravě bohužel jenom v Kauflandu, ale občas tam seženu opravdu vééélmi povedené (akorát škoda, že nejsou BIO). Obrázek
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Hugo z Hor »

A když jsme u banánů, tak nějaké info:

Banán
Není snad ani člověka, který by neznal banán. Banán, přestože se řadí do tropických plodů, je jedním z nejznámějším a nejrozšířenějším ovocem. Jeho obrovská výhoda spočívá v jeho pohodlné konzumaci. Asi proto se stal nejoblíbenější rychlou svačinkou. Často se o něm mluví také jako o „zdravém pamlsku“ dodávající okamžitou energii, protože je tvořen zejména z jednoduchých cukrů. Z tohoto důvodu je ale banán často zakazován či nedoporučován při držení nejrůznějších diet u redukce váhy. Ano, banán má sice jednu z nejvyšších kalorických hodnot z ovoce, ale pro jeho blahodárné účinky na naši nervovou soustavu je až hřích si ho nevzít. A to nejsou jeho jediné pozitivní účinky. Čtěte dále a uvidíte, že není důvod, proč si banán odpírat.

Kde se vzal banán?
O banánech se poprvé zmiňují buddhistické texty v roce 600 př. n. l.. První skutečný banánový sad byl popsán v Číně okolo roku 200. Okolo roku 650 islámští dobyvatelé dovezli banány do Palestiny. Arabští kupci poté rozšířili banány po většině území Afriky. V roce 1502 portugalští kolonisté vybudovali první banánové sady v Karibiku a ve střední Americe. Největšími exportéry banánů v současnosti jsou Ekvádor, Kostarika, Kolumbie a Filipíny.

Banány rostou v trsech na bylině jménem banánovník. Tyto byliny dorůstají až do 16 m a jsou tak řazeny k nejvyšším na světě.
Odrůdy banánů

Druhů banánů existuje velké množství, ale u nás je dostupná a nejznámější prakticky jen odrůda Cavendish. Je typická žlutou barvou zralých plodů, plod je bez pecek, má jemnou chuť a vůni. Občas se na trhu můžeme setkat i s „baby banány“, které jsou ještě sladší. Většinou chuťově výraznější a voňavější jsou právě jiné tropické odrůdy.

Mimo tradiční „ovocné“ banány, jak je známe my, existují také banány „zeleninové“. Obsahují větší množství škrobu, jsou zelené a syrové se téměř nedají jíst. Obsahují totiž mnoho taninu, který způsobuje jejich trpkou chuť. Ta se ale ztrácí díky kuchyňské úpravě. Dají se smažit, vařit, péct. V podstatě nahrazují naše brambory. Běžná je banánová mouka a dokonce se z nich vaří banánové pivo, kečupy nebo se destiluje banánový gin.


Charakteristika banánu v číslech
Banán je ovoce typického tvaru, jakého si každý představí sám. Obvykle se hmotnost jednoho plodu pohybuje okolo 120 – 200 g. Z váhy plodu tvoří zhruba jednu pětinu slupka a zbylé čtyři pětiny dužina.

Energetická hodnota 100 g syrového banánu je okolo 90 kcal (380 kJ). Tvoří jej 22,84 g sacharidů (z toho jednoduché cukry 12,23 g), 0,33 g tuku, 1 g bílkovin a 2,6 g vlákniny.


Pozitivní přínos banánů na naše zdraví
Banány obsahují mnoho látek, které jsou užitečné pro mnoho částí v našem těle. Blahodárně působí zejména na mozek, nervovou soustavu a svalovou soustavu, trávicí soustavu a v neposlední řadě se diskutuje o jejich pozitivních vlivu při prevenci cévních mozkových příhod.

Banány se doporučují především pro osoby s nemocným žaludkem i s žaludečními vředy, kdy banán „funguje“ jako takový balzám, protože má zklidňující účinky. Banány působí totiž jako přirozené antacidum (látka proti kyselosti).

V banánech najdeme zejména vitaminy skupiny B, také vitamin A a z minerálních látek velice prospěšný hořčík, vápník a fosfor. Nejvíce je ceněn u banánů vysoký obsah draslíku, který má vliv mimo jiné na normalizaci krevního tlaku.

Navíc je v banánu aminokyselina tryptofan, kterou tělo dále zpracovává na serotonin. Ten je „odpovědný“ za dobrou náladu, pocit spokojenosti.

Zralé banány jsou velmi lehce stravitelné a také málokdy vyvolávají alergie. Jen pozor na zelené banány, které mohou způsobit plynatost.
Kdy je zvlášť vhodné banány konzumovat?

* při sportování, kdy poslouží jako rychlý zdroj energie
* při předmenstruačním syndromu
* při depresích
* při vysokém krevním tlaku
* při pálení žáhy
* při nepravidelné stolici
* pro udržení vyrovnané hladině cukru v krvi

Banán je určen jednoznačně pro rychlou přímou spotřebu, tudíž jak ho jednou oloupeme, měli bychom ho rychle sníst, jinak nám zhnědne. Můžeme ho využít do ovocných salátů,
jako zákusek se šlehačkou, ale také už není tabu třeba smažený banán či ho použít jako ingredience do hlavních jídel třeba k masu.

Velice oblíbené jsou také sušené banány, které se prodávají obvykle jako „banánové chipsy“. Zde ale pozor, protože jejich kalorická hodnota roste až pětinásobně oproti banánům čerstvým. A často bývají ještě obaleny v medu, takže zde už nejde ani tak o zdravý pamlsek jako jen o pamlsek…ale moc dobrý.

Uchovávání a konzumace banánů.
Vůně, chuť a konzistence plodů je významně ovlivněna teplotou, při které dozrávají. Při nízkých teplotách šednou a kazí se. Banány, které se k nám dováží jsou sklízené tak, že dozrávají během dopravy. Pro dozrávání banánů platí, že teplota okolí nemá klesnout pod 13,5 °C, jinak se zastavuje jejich zrání a jak bylo popsáno výše jejich kvalita klesá. Proto se také nedoporučuje ukládat nakoupené banány do lednice, protože jejich chuť tím značně utrpí. A když už do lednice, tak zabalená v novinovém papíře (což není zrovna estetické) Když je nedostaneme úplně zralé ani v obchodě, je zapotřebí nechat je při pokojové teplotě tzv. dojít. K okamžité konzumaci jsou nejvhodnější žluté, pouze s malými tmavými tečkami.

Příznivé účinky banánu se promítly i do kosmetické sféry, kdy se používá nejen banánové aroma, ale také výtažky z banánů. Můžete vyzkoušet například banánovou pleťovou masku.
Obrázek

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ban%C3%A1n
http://www.sanzdrave.cz/banan/
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Fiona »

Zajimave :)
V praci pozoruju velice zvlastni jev, a vcera jsem z neho mela cely den blbou naladu. Jde o to, ze v praci dostavame vzdycky v pondeli a ve stredu kosik ovoce. Ale je to pro vsechny, tudiz si pri sve spotrebe vezmu jen sem tam kousek, a dalsi kila si nosim z domova.

Problem je v tom, ze erarni banany, prestoze je prinesou uplne zelene, do druheho dne dojdou v kuchyni uplne do zluta, teda pokud to stihnou a nikdo je do te doby nesni. Kuchyn je pritom uprostred budovy, nema okna a je tam akorat tak v blizkosti mikrovlnka. Ja sedim primo u okna, moje banany se poctive sluni pul dne na slunci, jeste jsou mezi kytkama, a odmitaji zrat. Kupuju je vicemene zlute, jen s nazelenalymi koncy, a ty konce jsou furt stejne zelene jako pred 3 dny. Erarni banany mezitim zezloutly uz druha varka. Nezraly to jist nechci a jiny jidlo tu nemam. Grrr...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od lakyluk »

Nevie niekto či sa dajú konzumovať aj banánové kvety, ktoré sa u nás tiež dajú kúpiť. No a keď sa dajú tak ako chutia? :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Sluníčko »

tak to jsem nikdy nejedla, co se týká banánů tak jím jen plody a jednou jsem jedla indické jídlo z banánového listu :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od buc11 »

lakyluk píše:Nevie niekto či sa dajú konzumovať aj banánové kvety, ktoré sa u nás tiež dajú kúpiť. No a keď sa dajú tak ako chutia? :-)
Obrázek
jo v asii to běžně jí, dal jsem si jeden, ale mne to neoslovilo, takže si chuť ani nepamatuju a doví, jestli si to vůbec pamatuju dobře
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od epony »

..ale vyzera lákavo :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od awa »

Standa K. píše: diskont "Plus" - chutnáno několik desítek ks - našedlý, dost hnusný
"
Jo, ty z Plusu jsou fakt tyfusový. Nedají se jíst.Posledně mi z nich vylezly škvoři. :evil:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Seraf »

Tady něco o banánech se semeny: http://www.rawfreedomcommunity.info/for ... php?t=2910" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od awa »

Zajímavé. Tak proto mi nejedou. Tedy sním je, ale necítím se po nich moc dobře. Takové české meruně, třešně a maliny to je jiná...mňami, mňami :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Fiona »

Taky mam v posledni dobe vazne otazniky ohledne Bio bananu. Z neceho mam rozhazene traveni, a nechci vinit banany dokud si tim nejsem jista, ale vse tomu nasvedcuje. Jsem ted celkem zbananovana (a jeste 2 kila doma, takze je dojedu), takze to muze byt i jednoduse predavkovani, vysadim a uvidim.

Co jako dela Bio banan Bio bananem? Je to absence strikani pesticidama, nebo absence chemickeho dozravani v pytlich, nebo snad oboje? A stejne to nema ani seminka, a zralost nastava defacto az po zahajeni hnilobneho procesu (hnede flicky). Vcera jsem sedela na lavicce a pozorovala lidi, jak nakupujou banany ve stanku. Zlutohnede Bio byly za 12, zlutozelene Nebio za 16. Vetsina lidi kupovala drazsi zelene Nebio, asi ze byly vetsi???
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
likeitraw
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 10, 2008 1:11
Bydliště: Nevada

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od likeitraw »

Z mych skromnych znalosti o bananech: bio banany nejsou osetreny zadnymi chemikaliemi. Dozravaji ale take v saccich a to proto, ze pri zracim procesu je z bananu uvolnovan ethylen, ktery zaroven tento proces urychluje. Bohuzel nekdy barva bananove slupky vubec nesouvisi se stupnem zralosti bananu. Je to zrejme z duvodu jiz vyse zminene teploty, koncentraci kyslicniku uhliciteho a predchozimu vystaveni 1-methylcyclopropenu (SmartFresh, u neBIO bananu). Pokud je banan vystaven teplote vyssi nez 30C, tak slupka zustane zelena, zatimco vnitrek je zraly (bezne v tropech). Jinak co se bananu tyce, tak neBio banany maji (podle jakychsi americkych tabulek http://www.foodnews.org/) velmi nizky obsah pesticidu (ve srovnani s jabky, broskvemi, nektarinkami, jahodami, atd.). Takze pokud Bio banany nejsou k dostani, nebo nechutnaji moc dobre, tak bych se tim moc netrapila a kupovala bych ty neBio zlute s hnedyma teckama za 12.
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.
Arthur Schopehnauer
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od veri »

Velmi velmi zajímavý článek, podle kterého jsem došla k závěru, že banány jsou, cituji: "bezpohlavní a GMO". No hrůza. A to je mám fakt ráda.

http://www.reflex.cz/Clanek26661.html

A napadá mě otázka - BIO banány jsou sice bez chemie, ale jsou taky nonGMO? Existuje dneska vůbec přírodní banán (myslím na trhu, ať už u nás nebo jinde, ne v pralese) nebo se pro prodej pěstují jen ty GMO?

BIO přeci ještě neznamená i negeneticky modifikovaný, ale pouze vypěstovaný bez chemie, ne? (když neberu celou podstatu bio, jako jíst lokální potraviny atp.)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od awa »

No, banány už dneska nemají "čistý" genom. Kdyby tomu tak nebylo, tak už asi dneska nejsou žádný banány.
Co se týká Reflexu, tak mám k němu jako periodiku despekt. Články bývají brané jen z jednoho úhledu pohledu a tendenční. Už před dvěma lety jsem ho přestala kvůli tomu číst...to radši NG nebo Geo.
Proto ten článek beru s rezervou...osobně tomu říkám:vydělit informaci dvěma a odmocnit a zůstaneme mi to podstatné.
Pravda, já nemám, co mluvit. Moje spotřeba banánů je tak 2-3 ks za měsíc a dovedu představit, že je v jídelníčku nebudu mít. Pá, pá.... m:-)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Tereza »

veri píše:
A napadá mě otázka - BIO banány jsou sice bez chemie, ale jsou taky nonGMO? Existuje dneska vůbec přírodní banán (myslím na trhu, ať už u nás nebo jinde, ne v pralese) nebo se pro prodej pěstují jen ty GMO?

BIO přeci ještě neznamená i negeneticky modifikovaný, ale pouze vypěstovaný bez chemie, ne? (když neberu celou podstatu bio, jako jíst lokální potraviny atp.)
BIO certifikát v sobě zahrnuje i podmínku NON-GMO.
Čili jinými slovy, pokud je certfikát platný a kontrolní organizace ho vydala na základě důkladné inspekce, tak to i nutně znamená že daná potravina není GMO.
Totéž platí o ozařování a u sušeného ovoce teplota do 55°C.

o tom ale že je to hybrid, to už je trochu jiná...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od epony »

ONO SA PREDAVAJU GMO BANANY??!!
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od k.winky »

Zdá se mi to a nebo se banány dozráváním zmenšují ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Hugo z Hor »

epony píše:ONO SA PREDAVAJU GMO BANANY??!!
http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.c ... 5VU791.DTL :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od senbja »

Mám zajímavou zkušenost.
Banány mám ráda, jsou záchranou, když není do čeho rychle kousnout.
Mam doma(v paneláku) přes metr velký banánovník. Kvůlu výměně oken jsem ho musela na čas odsunout a zakrýt folií. Když jsem ho odkryla, žasla jsem. Nasadil květ! Musela jsem ale odjet, a tak to se zaléváním nebylo slavné. Nakonec jsem ho musela odříznout. Už tam bylo přes 150 malých banánků!
Před lety jsem měla příležitost ochutnat u nás vyrostlé a dozrálé banány. Nevypadaly nic moc, byly takove baby velikosti, ale lepší jsem nejedla.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od lakyluk »

Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od bstrd »

lakyluk píše:Pozoruhodné vlastnosti banánov :idea:
http://dolezite.sk/Pozoruhodne_vlastnosti_bananov_.html
z clanku: Skúste si, napríklad, pri poštípaní komármi postihnuté miesta potrieť vnútornou časťou banánovej šupy. Zredukuje to opuch a svrbenie. Ak máte bradavice, ktoré vám prekážajú, vyrežte zo šupy štvorcek, priložte ho vnútornou stranou na bradavicu a upevnite leukoplastom alebo chirurgickou páskou. Po niekoľkonásobnom použití šupy bradavica odumrie.

-akurat dumam ci tu bradavicu zlikviduju priridzene latky obsiahnute v bananoch alebo chemikalie v supe :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Panda »

bstrd píše:
lakyluk píše:Pozoruhodné vlastnosti banánov :idea:
http://dolezite.sk/Pozoruhodne_vlastnosti_bananov_.html
z clanku: Skúste si, napríklad, pri poštípaní komármi postihnuté miesta potrieť vnútornou časťou banánovej šupy. Zredukuje to opuch a svrbenie. Ak máte bradavice, ktoré vám prekážajú, vyrežte zo šupy štvorcek, priložte ho vnútornou stranou na bradavicu a upevnite leukoplastom alebo chirurgickou páskou. Po niekoľkonásobnom použití šupy bradavica odumrie.

-akurat dumam ci tu bradavicu zlikviduju priridzene latky obsiahnute v bananoch alebo chemikalie v supe :mrgreen:
Zajímalo by mě, co je účinnější - zda banány nebo moč, obojí by jak se zdá mělo být dost účinné na takovou léčbu. Třeba to někdy někdo vyzkouší a porovná.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od lakyluk »

Panda píše:
bstrd píše:
lakyluk píše:Pozoruhodné vlastnosti banánov :idea:
http://dolezite.sk/Pozoruhodne_vlastnosti_bananov_.html
z clanku: Skúste si, napríklad, pri poštípaní komármi postihnuté miesta potrieť vnútornou časťou banánovej šupy. Zredukuje to opuch a svrbenie. Ak máte bradavice, ktoré vám prekážajú, vyrežte zo šupy štvorcek, priložte ho vnútornou stranou na bradavicu a upevnite leukoplastom alebo chirurgickou páskou. Po niekoľkonásobnom použití šupy bradavica odumrie.

-akurat dumam ci tu bradavicu zlikviduju priridzene latky obsiahnute v bananoch alebo chemikalie v supe :mrgreen:
Zajímalo by mě, co je účinnější - zda banány nebo moč, obojí by jak se zdá mělo být dost účinné na takovou léčbu. Třeba to někdy někdo vyzkouší a porovná.

Skúšam moč na bradavicu, som zvedavý za ako dlho zmizne.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od RadkaS »

Na bradavici pomaha potirani cibuli a kupodivu zabira, kdyz se ni nazlobite a z tela ji vyhodite. Normalne se nastvete, rozcilite, vynadate ji, ze na vasem tele nema co delat, a rekne te ji, at vypadne. Moje kamaradka se takhle rozcilila na bradavicky, ktery mela leta na rukach a ony opravdu zmizeli. Pak mela moje tehdy sotva trileta neter bradavicky, taky se jich neumeli zbavit, tak jsem jim rekla, ze jim maji s maminkou vyhubovat a vyhodit je, ony to udelaly a bradavicky zmizeli. No a ja ted nadavam kdekterymu pupinku, kdyz se nekdy udela a je fakt, ze spolehlive zmizi. Jde zrejme o to, ze jde o pusobeni negativni energie primo na ten pupinek a ta vibrace dela divy.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od k.winky »

A nebyla by lepší pozitivní energie ? Třeba to s tou bradavicí vyřešit po dobrém a poprosit jí ? :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:A nebyla by lepší pozitivní energie ? Třeba to s tou bradavicí vyřešit po dobrém a poprosit jí ? :)
No to nevim, treba to nekdo zkusi a poreferuje >:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Panda »

RadkaS píše:
k.winky píše:A nebyla by lepší pozitivní energie ? Třeba to s tou bradavicí vyřešit po dobrém a poprosit jí ? :)
No to nevim, treba to nekdo zkusi a poreferuje >:-)
A vyroste mu do krásy. Stejně jako rostliny rostou působením pozitivní energie. Ale může se s ní pak chlubit.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od k.winky »

Tak to dělala moje známá ... Každý večer s bradavicí domlouvala a do dvou týdnů jí zmizela ... to samé její syn, který jich měl poseté celé nohy..

Podle mě negativní energie není dobrá v žádném případě ... Vždy jde všechno po dobrém a s Láskou, i s bradavicemi :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Tak to dělala moje známá ... Každý večer s bradavicí domlouvala a do dvou týdnů jí zmizela ... to samé její syn, který jich měl poseté celé nohy..

Podle mě negativní energie není dobrá v žádném případě ... Vždy jde všechno po dobrém a s Láskou, i s bradavicemi :-)
Já myslím že hlavní u toho je to psychické přesvědčení zdravotní problém odstranit - takže nezáleží na pozitivním nebo negativním pocitu - tělu se pošle signál a to už zařídí odstranění, přesněji přemístění ložiska toxinů někam jinam kde to nebude tak vadit ... jako třeba na nos.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Sweetie »

presne pando.
sama bych tu jezibabu sprdla co tam dela, nelegalne. jeste se ji prosit aby odesla, kdyz ji nikdo nedovolil prijit. z ceho se vlastne delaj bradavice?
kdysi se mi udelala jedna jedina na pate, a pomoh zarucene likvidator vseho, strouzek cesneku louhovany 24 hodin v octe.taky pridrzet leukoplasti. pali to jak ziravina ale bradavicka vypadla za chvilku. nedoporucuju na intimnejsi mista :mrgreen:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od veri »

já měla snad čtyři mesíce jednu obrovskou bradavici, asi před pěti lety, ze začátku sice malou, ale postupně se rozrůstala a rozrůstala, sice nebolela, ale byla velká - na chodidle pod prsty. nepomáhalo nic, na vypálení mě nevzali, prý to nebyla ta, co se dá "vypálit" a mastičky nezabraly. pak jsem jela na čtrnáctidenní tůry na slovensko do tater, bylo sychravo, mokro a sprcha co dva dny. celé dny jsem chodila v zapocených teniskách, vlhkých a smradlavých. po týdnu jsem si zkontrolovala její stav a byla fuč, jako by prostě jednoho dne odpadla. zničilo ji prostřední, ve kterém by spíš měl prosperovat :lol: od té doby jsem už žádné bradavice neměla, přitom jsem na ně trpěla dost.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Michal S. »

Na bradavice taky platí šťáva z vlaštovičníku.
Ale neochutnávat, sice je pěkně žlutá, ale jedovatá. :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Panda »

Panda píše:Já myslím že hlavní u toho je to psychické přesvědčení zdravotní problém odstranit...
Jen doufám že všechny nemoci a jejich léčby nejsou jen psychickou záležitostí - že např. léčba půstem funguje jenom proto, že je člověk přesvědčený že to zafunguje a díky tomu se nemoc vyléčí.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Xion »

Panda píše:
Panda píše:Já myslím že hlavní u toho je to psychické přesvědčení zdravotní problém odstranit...
Jen doufám že všechny nemoci a jejich léčby nejsou jen psychickou záležitostí - že např. léčba půstem funguje jenom proto, že je člověk přesvědčený že to zafunguje a díky tomu se nemoc vyléčí.
Niekde som cital, ze kazda choroba zacina v psychike. A praveze sa mi to potvrdzuje. U postov to funguje tak, ze ked si schopny post podstupit, uz sa ti v psychike nieco vyliecilo predtym. To, ze das post, je len dosledok vyliecenia tej psychiky.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Yeff »

Zaráželo mě že David Wolfe nedoporučuje banány, už jsem se k tomu dočetl. tak sem házím výtažek z knihy...

Standardní banány jak všichni víme, jsou příliš hybridizováné potraviny.
Vyrostl jsem na banánech a bylo to pro mě těžké přijmout. Černá "semena"
nacházející se v banánů nejsou vůbec semena, ale neživotaschopné zbytky
toho, co mělo být polotvrdé semeno s oříškovou příchutí. Snižoval jsem
množství snězených banánů až jsem je přestal jíst úplně.

Hybridní ovoce není jen nepřirozené vysokým obsahem cukru, ale má také nízký obsah minerálů.
Všiml jsem si, že můžu jíst super-sladké lesní plody v masivním množství a
nezískat žádné neobvyklé reakce.

Hybridizováné potraviny jsou bez řádné minerální rovnováhy, kterou všechny volně žijící potraviny obsahují.
Nadměrné konzumaci hybridizováného ovoce vede k nedostatku minerálních látek a způsobuje že tělo
čerpá minerály z kostí do krve, aby vyrovnal nadbytek cukru v takovém ovoci,
Minerály a cukru jsou pak vypuštěné do moči.


Je to přeloženo v google translatoru... asi už to většina lidí stejně ví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od epony »

zaujimavy nazor, dakujem ti zan :) ja sa asi aj tak bananov nevzdam, mam ich moc rada :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od s.arik »

samotné nic extra, ale přižvykovat raw čokoboby nebo rozmňagat s mákem, ach m:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od awa »

Právě jsem napsala svůj osobní postřeh k banánům na Freshnessu, překopírovávám - k zamyšlení:
To by mohlo být jedno z vysvětlení, proč jsem od doby, co jsem na vita přestala jíst banány. Před vita jsem je jedla tak jeden denně, ale potom je začalo moje tvrdošíjně odmítat a to dokonce na několika rovinách. Nejdřív se bouřil žaludek, ihned po konzumaci mi zkameněl a mívala jsem křeče, to jsem do té doby neměla. Potom se už bouřil i čich, vedle bedny banánů, zejména těch zralých, se mi neskutečně obracel žaludek, dokonce mnohem víc než smrdící masna nebo nail studia, tak jsem to obcházela obloukem. Stejně jsem si nedala pokoj, pořád jsem nechápala po rozumové stránce, kde je problém, tak jsem jednou za měsíc až dva, se pokusila kousek banánu sníst, bohužel se stejnými výsledky, vlastně horšími, už i chuť banánů se mi zdála divná, ani nevím, jak popsat ten polepšovnický dojem chuti v puse. Nakonec jsem usoudila, že intuitivní moudrost mého těla je větší než ta logická, vědomě používaná a přestala to jíst.
Jsem mezi vitariány jeden z mála, co nejí banány a nepostrádá je.
Nicméně musím konstatovat, že jsem objevila zajímavou věc. Pracovně často bývám s partnerem v Německu. Pokaždé si uděláme čas a nakoupíme bio produkty tam. Cenově jsou zajímavější než u nás, tedy dokonce levnější. Mnohé mají jinou kvalitu. Bohužel to, co u nás vydávají za bio má špatnou vnitřní energetiku. Kvalita je u nás tak v kategorii III, a to nejen v sekci bio v supermarktech, ale i mnohých tzv. prodejniček bio (zejm.těch pražských). Není nad domácí zdroje, ale to jsem odbočila. Ještě k banánům-partner si kupuje banány bio v Rohkostech a Reformhausech. Banány typu Carmita mají zcela jinou vůni, dokonce mi voní a i když kousek sním, tak mi nejen chutnají, ale ani křeče nemám. Byla jsem velmi mile překvapena, protože ty, co jsou v Čechách na trhu, vůbec nemůžu a může být na nich napsáno třeba super bio.
Předpokládám, že mi vadí nějaký typ a množství chemikálie, který na těch Carmitách je buď v malém množství nebo vůbec. Dlouho jsem si myslela, že jsem alergická na banány (to by ovšem mělo na vita zmizet, nikoliv se objevit, pokud to není tělu nepřirozená látka), ale ukázalo se, že tomu tak není. A to je super.
Každý se musí rozhodovat podle sebe a já to plně respektuju. Jsem moc vděčná za to, že mě moje tělo různými způsoby upozorňuje, že ne vše je pro mě vhodné a prospěšné bez ohledu na přesvědčení ostatních.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od epony »

suhlasim s tebou Awa, ze kazdy banan, ci uz je bio alebo nebio chuti inac v zavislosti od odrody..
ja taktiez kladiem doraz na kvalitu ked nejake kupujem ..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Jindra »

O banánech aneb "nabanánujte se!" - web s řadou dalších zajímavých informací

Profesor CCNY v hodině fyziologie a psychologie mluvil se svým studentem o banánech. Použil slovní spojení "nabanánovat se", které vychází z účinků banánů na mozek.
Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu, kombinovanou s vlákninou. Banán dodává okamžitou podpůrnou a substanční dávku energie.
Výzkum potvrdil, že pouhé 2 banány poskytují dostačující dávku energie, potřebnou na vydatné 90ti minutové cvičení. Není divu, že banán je ovoce číslo 1 u vedoucích světových atletů.

Ale energie není tím jediným, čím nás může banán držet fit. Dokáže též pomoci překonat podstatné množství chorob a nežádoucích stavů, tvoříc tak prvek který by měl být určitě přidaný do naší stravy.

Na deprese: Podle posledních výzkumů vykonaných na MIND mezi lidmi, trpícimi depresí, se velká část z nich cítí výrazně lépe po požití banánu. To je proto, že banán obsahuje tryptophan = druh proteinu, který tělo přemění na serotonin, známý jako uvolňující a relaxační prvek, který zlepšuje náladu a celkově vás činí šťastnejšími.

Menstruační syndromy: Zapomeňte na tabletky – "nabanánujte se"!
Vitamín B6 který se v banánu nachází, vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, což bude mít pozitivní účinek na vaši náladu.

Při anémii: Vysoký obsah železa v banánech dokáže stimulovat hemoglobin v krvi a pomáhá zlepšit stav.

Krevní tlak: Toto jedinečné tropické ovoce má extrémně vysoký obsah Potasia a přitom nízký obsah soli, a to dělá banán perfektním nástrojem na krevní tlak.

US Food and Drug Administration právě povolila banánovému průmyslu oficiálně hlásat schopnosti tohto ovoce na snižování rizik krevního tlaku a infarktu.

Mozková činnost: 200 studentů na škole v Twickenhame (Middlesex, England ) dostávalo letos ve zkouškovém období podporu banánovou potravou, ke snídani, svačině a obědu, jako prostředku ke zvýšení výkonnosti jejich mozku.

Výzkum dokázal, že toto ovoce, nabalené Potasiem, dokáže pomáhat k daleko většímu soustředění.

Trávení: Vysoký obsah vlákniny ve stravě, tvořené banány, pomáhá upravit činnost trávícího traktu do normálu a pomáhá překonat problémy bez použití laxativ.

Kocovina: Jeden z nejrychleji zabírajících způsobů odstranění "poopicových" stavů je: udělat si banánovo-mléčný kokteil, oslazený medem.
Banán utiší žaludek a s pomocí medu dosáhne nazpět zničenou hladinu cukru v těle, zatímco mléko utiší a znovu zavodní váš systém.

Pálení u srdce: Banány mají účinek jako přírodní antacid v těle, takže máte-li problémy s pálením u srdce, jezte banán na úlevu při pálení.

Komáří bodnutí : Před tím, než sáhnete pro krém na ošetření bolestivého komářího bodnutí, zkuste tato místa potřít vnější stranou z banánové slupky.
Mnoho lidí již zistilo, že banán je neuvěritelně účinný na snížení pálení podrážděné pokožky.

Nervy: Banány mají vysoký obsah B vitamínů, což uklidňuje nervový systém.

Nadváha: Práce pod tlakem? Studie Institutu Psychologie ve Vídni dokázaly, že práce pod tlakem často vede k přejídání se uklidňujícími doplňky jako je čokoláda anebo chipsy.
Při průzkumu 5000 hospitalizovaných pacientů vědci zjistili, že nejobéznějšími byly skupiny osob, pracujících v zaměstnání pod vysokým tlakem.
Zpráva uvádí v závěru: "Abychom dokázali vyloučit požívání jídel v důsledku paniky, potřebujeme kontrolovat naši hladinu cukru v těle." Kus banánu s vysokým podílem uhlohydrátů, požitý každé 2 hodiny, vám pomůže udržet tuto hladinu.

Žaludeční vředy: Banán je používaný ako dietní jídlo při zažívacích problémech pro svoji hladkou texturu a jemnost. Je to jediné surové ovoce, které může být požíváno bez bolestí i v chronických případech. Banán taktéž dokáže neutralizovat nadměrnou kyselinu a snižuje podráždení tím, že jemně vystele stěny žaludku.

Kontrola teploty: Mnoho jiných kultur uznává banán jako chladící ovoce, které dokáže snížit teploty, a to jak tělesnou tak i emociální teplotu nastávajících maminek. Například v Thajsku, těhotné ženy požívají banány, aby zajistily, že se jejich děťátko narodí s dobrou teplotou.

Problém se sezónní citlivostí (SAD): Banány dokáží pomci lidem, trpících SAD, protože obsahují přírodní tryptophan, který zlepšuje náladu.

Kouření a požívání tabáku: Banány dokáží pomoci lidem, kteří se pokouší skončit s kouřením. Vitamíny B6, B12 obsažené v banánech, jakož i potasium a magnézium, pomáhají tělu probrat se z nikotinového dluhu.

Stres: Potasium je životně důležitý minerál, pomáhající normalizovat srdeční rytmus. Pomáhá distribuci kyslíku do mozku a reguluje tělesnou hladinu vody. Když jsme ve stresu, náš metabolický poměr se zvyšuje a tak snižuje naši hladinu potasia. Toto může být zpětně vyváženo pomocí vysoko potasiovým "nabanáněním se"

Infarkt: Podle výsledků zveřejněných v The New England Journal of Medicine, jedení banánů jako součásti pravidelné stravy, může snížit riziko infarktu až o 40%

Bradavice: Tato jednoduchá přírodní alternativa potvrzuje, že když se chceš zbavit bradavice, vezmi kus banánové slupky a přilož na bradavici žlutou stranou ven. Zlehka připevni slupku na místo bradavice leukoplastí.

Banán je skutečně přírodní prostředek na mnoho chorob.
Když porovnáme banán s jablkem, má v sobě 4x více proteinů, 2x více uhlohydrátů, 3x více fosforu, 5x více vitamínu A a železa, a dvojnásobek dalších vitamínů a minerálů. Bohatost na potasium z něj dělá ovoce s nejvyšší známou hodnotou.

Asi je právě čas k tomu, aby jste změnili své staré zvyky na: "Jeden banán denně drží vašeho lékaře v nedohlednu!"
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od mun »

V rámci vyváženosti, něco o pěstování:
http://www.jansochor.com/reportaz/banan ... blika.html

Jezme dokud jsou.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od mira »

Nějak mne přešla chuť a to jich kilo (nebio) denně sním.
Asi přecházím na sušené fíky. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od epony »

super clanok, zdielam dalej.
banany so kupovala hlavne bio, ale uz asi ani tie nebudem kupovat, len zrele priamo zo stromu.. 8) :roll:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Jindra »

Než si dělám ovocný salát, šoupnu pokaždé banány na pár hodin do lednice na vychlazení. To mi řekněte, proč banány v lednici zčernají mnohem rychleji, než při pokojové teplotě?
Při pokojové teplotě mi banány docházejí několik dní, než jsou fakt tmavé, slaďoučké, bez škrobu. V lednici je to mnohem rychlejší. Tak nízká teplota ale pro banány nemůže být přirozená... co je to v tý lednici za proces? To asi nebude úplně "normální" dozrávání...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Samira »

Podla mna tam scernaju nie dozretim, ale primrznutim.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od lumoska »

Mna mama od malicka ucila, ze banany sa do chladnicky davat nesmu. Nijak to nezdovodnovala a ja som nemala potrebu hladat dovody, ale asi sa spytam, ze preco vlastne :wink:
Celý život žiadne hranice.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Lidka »

ted byly v akci nebio banany a ja jich nakoupila moc
a byly rychlejsi nez ja :P
oloupane jsem je zamrazila a vyhovuji mi v tomto horku jeste vic
jim (zuzlam) je jeste nez rozmrznou:
jsou svezi a jim je konecne pomaluuu :delicacy:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: BIO BANÁNY

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Podla mna tam scernaju nie dozretim, ale primrznutim.
... a teď si uvědomuju, že jsem vlastně kdysi kdesi čet "neskladujte banány v lednici, zčernají", aha. No každopádně to bude nějak tak, jak píšeš, Sami, není možné, aby tam v lednici banány najednou za půl dne dozrály.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět