Mák

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Mák

Příspěvek od hofikos »

Může být konzumace máku škodlivá? O víkendu jsem na něj měla stále chuť a nejedla jsem vlastně skoro nic jiného než trochu jablek s velkým množstvím máku (asi 600 g za víkend). No a dnes si připadám otupěle, jako po flámu, nejsem schopná udržet pozornost....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Mák

Příspěvek od RadkaS »

hofikos píše:Může být konzumace máku škodlivá? O víkendu jsem na něj měla stále chuť a nejedla jsem vlastně skoro nic jiného než trochu jablek s velkým množstvím máku (asi 600 g za víkend). No a dnes si připadám otupěle, jako po flámu, nejsem schopná udržet pozornost....

Ano, myslim, ze mak je jedovatej. Dosla jsem k tomu pote, co jsem ho zkousela dlouhodobe jist. Priletela jsem do Cech a jala se delat vyborne, bezkonkurencni makove kulicky. Jedla jsem je v podstate denne, moc mi chutnaly. Zvlastni bylo, ze jsem mela prujem. Nejprve jsem to pricitala tomu, ze jsem priletela, obcas po priletu z USA nebo do USA mam ruzne priznaky zmeny prostredi, potrebuju par dnu nez se to srovna. Jenze... prujem byl porad. Tyden, dva, pak se mi stalo, ze treba dva tri dny lepsi a pak zas. Pak treba tyden dobry a pak zas. Hmmmm... dumala jsem a prisla jsem na to. Kdyz kulicky dosly a ja je par dnu nemela (zalezelo na tom, jak dlouho trvalo, nez jsem dodelala nove), prujem presel, kdyz jsem znovu zacala, prujem byl zase zpatky. Pak jsem mela pauzu od kulicek mozna mesic, mozna trochu dyl. Opet jsem si udelala kulicky a opet problem z vyprazdnovanim... Takze opravdu jsem dosla k nazoru, ze mak nebrat. V podstate muj test trval zhruba ty 3 mesice. Teda, ze zacatku jsem nevedela, ze nejaky test probehne a hlavne zpocatku mi ten mak nejak nedochazel, ale staci parkrat zopakovat :idea: . Jinak jsem v prubehu te doby taky citila jakoby otupelost.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

např. v anglii nesmí děti jíst vůbec mák, berou to jako opium
mirka
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No vida ho, mrchu. Díky za odpovědi, holky. Zase je v tom prý hodně vápníku a další užitečné látky, i chuť je hodně dobrá. Otázkou je, zda jsem na něj měla chuť kvůli těm dobrým nebo kvůli těm zlým látkám. Možná v malé dávce čas od času by vadit nemusel. Myslím, že kdybych snědla najednou hodně česneku, taky by to se mnou zamávalo, ale nevyřazuji ho úplně... Tak nevím. Průjem jsem z toho neměla - možná taky proto, že ho bylo příliš a ty dny málo tekutin z ovoce i mimo, tak to ani nemělo co posouvat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

hofikos píše:No vida ho, mrchu. Díky za odpovědi, holky. Zase je v tom prý hodně vápníku a další užitečné látky, i chuť je hodně dobrá. Otázkou je, zda jsem na něj měla chuť kvůli těm dobrým nebo kvůli těm zlým látkám. Možná v malé dávce čas od času by vadit nemusel. Myslím, že kdybych snědla najednou hodně česneku, taky by to se mnou zamávalo, ale nevyřazuji ho úplně... Tak nevím. Průjem jsem z toho neměla - možná taky proto, že ho bylo příliš a ty dny málo tekutin z ovoce i mimo, tak to ani nemělo co posouvat.
jj, o cesneku si taky zrovna jista nejsem. Udajne je jedle to, co jsi schopna snist tak jak je. Chutna ti to v puvodnim stavu. Nemyslim, ze by nekdo znas mel jen tak chut ladovat hlavicku cesneku bez niceho a zrovna tak me nelaka jist jen tak mak. Bude to podobne, jako s olivama, ty jsou taky v puvodnim stavu naprosto nepozivatelne, oliv. olej vyhra, dle meho tela a logiky, taky neni. Ale je to velkej byznys, jako u vseho i u techto potravin se toci moc a moc penez. Nikdo nam nerekne, ze to neni az tak super, jak se propaguje. Opravdu nezbyva nez se naucit komunikovat s vlastnim telem :lol: . Ale to zrejme stejne nejlepsi cesta.

Jeste k tomu cesneku. Kdyz si dam cesnek, tak rano je dost neprijemne. V puse jako v polepsovne a opet takova otupelost. Totez cibule. Vzdycky jsem mela obdobi, ze jsem se nucene snazila od cesneku a cibule odprostit, protoze to byli moji oblibenci. Posledni dobou se nestacim divit, i kdyz normalne jsem se bez cibule v salatu temer neobesla, je to uz asi pres 2 mesice, co se cibule a cesneku netknu a misto cibule davam porek. Je to urcite zase nejaka vlna, ktera se zase nekdy zmeni v neco jineho, nicmene me to u me prekvapuje, stalo se mi to poprve, ze by si to telo vyradilo samo a ja na to nemela chut. Sleduju a jsem zvedava, jak dlouho mi to vydrzi.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Se vším souhlas, mám to stejně - až na ten mák, na ten mám opravdu chuť i na samotný.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Mě už chutná mák pouze v případě, že je v pokročilém stádiu naklíčenosti - mnohem líp se pak tráví :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Mě mák moc chutná a nemám po něm žádné potíže, ani otupělost, možná ho nejím ve velkém, ale přiměřeně. otupěle se cítím, když se nevyspím nebo mám fyzicky nebo psychicky náročný den :idea: a po vařeným co si pamatuju v jídelně, to mi mozek nebral nic a chtěl spát. Ale hlavně mám na ten máček v poslední době velkou chuť. Česnek prý snižuje tlak a kdo je nízkotlaký, může slabost pocítit, ale zase pokud by ho jedl ve velkém. To asi nehrozí.
Idasek není muž ;o)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Taky jsem zase tak 50 g snědla. V takovém množství mi taky neva, ale minule jsem opravdu celý víkend nejedla skoro nic jiného a fakt to bylo znát :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

makovy mliko je uzasny i samotnej mak je dobrej, prujem jsem po nem mel jenom po samotnym, celym, neni divu kdyz ty jeho slupicky drbou strevo tak se zrychli peristaltika...
samozrejme naklicenej a nejlip to mliko, v kulickach bude stopro suchej a jeste s sacharidama, predpokladam.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

aky mlikovac pouzivas?
Tikonik
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 26, 2008 18:51

Re: Mák

Příspěvek od Tikonik »

Ahoj, mak jim hodne je vyborny na neutralizaci v zaludku. Je pry zasadotvorny. Nekdy snim i kilo maku za vykend, sice me trochu prozene v dalsich dnech, ale to my moc nevadi.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Mák

Příspěvek od awa »

Mák je jediná potravina, která mě staví. Proč to nevím. Vždycky mi chutnal, ale jím ho spíš vzácně, vždycky když si ho vysomruju od babičky ze zahrádky, ale dostávám jen trochu, musí zbýt na domácí buchty přece.
Chápu to - čím by pohostila vařáckou návštěvu, když by jí vnučka všecko snědla?
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re:

Příspěvek od jans »

tvx píše:makovy mliko je uzasny i samotnej mak je dobrej, prujem jsem po nem mel jenom po samotnym, celym, neni divu kdyz ty jeho slupicky drbou strevo tak se zrychli peristaltika...
samozrejme naklicenej a nejlip to mliko, v kulickach bude stopro suchej a jeste s sacharidama, predpokladam.
taky by mě zajímalo, jaký mlíkovač používáš
ten z biosféry Veganza je prý dost poruchový
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od Panda »

Mohu se zeptat jak ten mák používáte? Já ho míval rád (např. v pečivu), ale teď v syrovém stavu si s ním nevím rady. Namočit aby změknul? Nějak jsem moc nepozoroval rozdíl. A někde jsem tu četl že snad i klíčí? To se mi také jaksi nepodařilo. :-(
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Mák

Příspěvek od listy »

ještě jsem mák neklíčila, ale když ho namočíš, dá se jíst (ehmmm třeba v nevhodné kombinaci s jabkem nebo banánem), pěkně křupe.
no a nebo mletý do kuliček - mletý mák, mleté rozinky nebo datle a třeba trochu slunečnice (jde to dělat i z celého namočeného, ale já raději mletý).
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od lakyluk »

Ja si mak pomeliem z ľanom a nechám to namočené od večera do rána. Ráno pridám med, občas jem k tomu aj sušený peľ.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od epony »

hm..mak som uz davno nemala a dnes som ho zrovna obzerala v obchode. pri najblizsej prilezitosti kupim aj ja, dostala som nan chut. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Mák

Příspěvek od Yeff »

Mák jsem naposledy jedl snad ve školní jídelně na šiškách, a včera mě na něj strašně honila mlsná ani nevím proč, nikdy jsem ho nejedl, tak jsem koupil v makru mlýnek na mák (docela jsem čučel, že se to ještě vyrábí ) namlel jsem si mák, rozmačkal banány a jablko na kostičky a pošmákl jsem si. m:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Mák

Příspěvek od s.arik »

Jj, mák s banánem je super.
Nemelu, jen máčím, slaďoučký je i tak. Nutí to více kousat, každé zrnko, což je v případě máčeného blaho.

A ještě něco - mák je jediné semínko, které je dobré (nebo dokonce ještě lepší), i když na něj zapomenu. U jiných semen mám špatný pocit, když přetáhnu půlden ve vodě, ale mák je skvělý i na druhý den bez průběžného propláchnutí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Mák

Příspěvek od ajla »

Yeff píše:namlel jsem si mák, rozmačkal banány a jablko na kostičky a pošmákl jsem si. m:-)
To je moje zamilované jídlo, jím ho nejčastěji a dá se krásně naaranžovat na talíř a ozdobit kromě jablek různým chutným ovocem. (:-)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od epony »

mmmm, hned zajtra si ho dáám :P
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od Panda »

Špatný nápad číst fórum při půstu! [slintací_smajlík]
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od Panda »

Dnes bylo třeba doma namlít větší množství máku, tak jsem testnul mechanizaci (používáme ruční mlýnek na mák z Tesca za 200,-) - odmontoval jsem kličku a upnul hřídel do vrtačky (musí se ponechat pružinka s podložkou). Zapnul na nízké otáčky - a během minutky byl namletý pytel máku aniž mě bolela ruka od točení. Vřele doporučuji! :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Mák

Příspěvek od Samira »

Si uzasnak :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Mák

Příspěvek od culka »

Dobry napad, ale na toto vyuzivam syna. Aj tak sa mak zvycajne melie kvoli nemu, tak nech kruti.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Mák

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Dnes bylo třeba doma namlít větší množství máku, tak jsem testnul mechanizaci (používáme ruční mlýnek na mák z Tesca za 200,-) - odmontoval jsem kličku a upnul hřídel do vrtačky (musí se ponechat pružinka s podložkou). Zapnul na nízké otáčky - a během minutky byl namletý pytel máku aniž mě bolela ruka od točení. Vřele doporučuji! :D
:lol: dobré!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Mák

Příspěvek od venclík »

Nemyslime si, ze by mak byl jedovaty, urcite ne. Je vseobecne znamo, ze obsahuje mnoho calcia. Nicmene, jelikoz makovice obsahuje opium, je zrejme, ze tam neco z toho "mlicka" na seminku zustane, pokud tedy neni v malem mnozstvi i samotnem semeni :-) Nedavno jsem zrovna cetli nekde ve zpravach na netu, pokud nekdo sni hodne maku (uvadelo se vice makovych kolacu), dostane do sebe takove mnozstvi opia, ze kdyby mu delali polizeiti zkousku, dostanou ho.
My jsem nedavno zkouseli zde uvadenou kombinaci mak-banan, ale moc nam to nechutnalo. Pripadalo nam, ze mak tu chut bananu zkazi, a tak ac jinak mame velmi radi banan, tak nejlepe sam o sobe je skvely- Obzvlaste kdyz se rozmixuje a udela se za nej kasicka.
Vyzkouseli jsme takovy recept, umlety oves a s jednou lzici maku- pak se do toho pridaji nastrouhana jablka pro zvetseni objemu ( a muze se pridat skorice nebo neco na dosladeni) a jiz jsme si ho zaradilo do naseho seznamu rutinne pripravovanych pokrmu, jelikoz nam tato kombinace s makem celkem chutna, ten tomu dodava takovou charakteristickou chut (a subjektivne bychom rekli, ze je to lepsi nez vetsinou uvadene kombinace oves+sezam apod.)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Dnes bylo třeba doma namlít větší množství máku, tak jsem testnul mechanizaci (používáme ruční mlýnek na mák z Tesca za 200,-) - odmontoval jsem kličku a upnul hřídel do vrtačky (musí se ponechat pružinka s podložkou). Zapnul na nízké otáčky - a během minutky byl namletý pytel máku aniž mě bolela ruka od točení. Vřele doporučuji!
Od té doby, co jsem tohle Pandovo zlepšování četl, mi bylo jasné, že to taky někdy testnu. Ta chvíle přišla včera, kdy bylo potřeba pomlít aspoň kilo jáhel na mouku (na mlýnku na mák melu nejen mák, ale i sezam, jáhly, len apod.). Jáhly jsou tvrdší a ručně je to už celkem námaha a obvyklé dva tři mlýnky mi ručně nevadí, ale tohle kilo by rukou trvalo dlouho. Vrtačka to zmákla během chvíle. Bravo, Pando :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Mák

Příspěvek od Fiona »

:mrgreen:
Mozna by neskodilo zkusit tenhle zlepsovat i na staveni, s HJ rucnim. Ach jo, taky jsi s tim Pando nemoh prijit driv nez jsem si zadraho koupila odstavnovac? :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Mák

Příspěvek od buc11 »

já to nechápu, to je jako kdyby mi někdo radil , ať místo si zakorčulování tam jedu autem,
u mletí, stejně jak třeba mytí nádobí je nejlepší meditace
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Mák

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:já to nechápu, to je jako kdyby mi někdo radil , ať místo si zakorčulování tam jedu autem,
u mletí, stejně jak třeba mytí nádobí je nejlepší meditace
a mlel jsi nekdy na rucnim HJ? to uz meditace prechazi v kleni. vzdyt mas motorovej greenstar nebo ne?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Mák

Příspěvek od Renáta »

Mak meliem veľmi rada. Mám taký staručký podedený mlynček, ale som jediná z rodiny, čo mak melie na učely nepečenia :D Príma som nakazila celú famíliu. Teraz každý deň konzumujem patlaninu s makom a musím chystať viac, lebo mi doma z toho odjedajú. Dnes sa čudovali, že nie je - namiesto maku bola strúhaná mrkva. Aj do tej sa mi pustili, potvory.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Mák

Příspěvek od buc11 »

aha, to je pravda, teď za mokra to melu géesem,
ale pamatuju jak jsem mlíval v makroobdobí obilí na malém litinovém s klikou a to trvalo velmi dlouho, musel jsem i střídat, ale ta monotonnost k meditaci ideélní
dnes sem měl zrovna spatlaninu maku s konopným obojí močeným a medem a vynikajúce
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Mák

Příspěvek od Fiona »

Mak a konope... takove dary Bozi. Ale uprimne, vy fakt cekate na semena? :)
(kdyby seminka umela mluvit tak jako "mladez", jaka moudra bychom se asi od nich dozvedeli?:))
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Mák

Příspěvek od 800914 »

do tej kombinacie mak+konope som daval susene jumbo hrozienka. ony po odlezani idealne nasali vlhkost zo zmesky /mixoval som s vodou/ a hlavne tomu dodali trochu sladkej prichute lepsie sa mi to tak konzumovalo.
uz som to dlho nemal ale prave dostal chut ked som si to vizualoval.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Mák

Příspěvek od 800914 »

inak fion cim to je ze sensimíla nema MK ale aj tak maze? >:-) teda sory tu je mak som off.
Evička 606 555 867
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 07, 2013 17:30

Re: Mák

Příspěvek od Evička 606 555 867 »

Panda píše:Mohu se zeptat jak ten mák používáte? Já ho míval rád (např. v pečivu), ale teď v syrovém stavu si s ním nevím rady. Namočit aby změknul? Nějak jsem moc nepozoroval rozdíl. A někde jsem tu četl že snad i klíčí? To se mi také jaksi nepodařilo. :-(
Pando, na té fotce Ti to moc sluší :-) Já si mák sypu do vidličkou rozňahňaného banánu ještě s trochou sezamových semínek.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

Evička 606 555 867 píše:Já si mák sypu do vidličkou rozňahňaného banánu ještě s trochou sezamových semínek
Já taky (mák namelu). Mňááááám.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: Mák

Příspěvek od timsel »

Je máčený mák i lépe stravitelný, tzn. tělo jej na rozdíl od suchého nenamletého dokáže využít, i když se mi jej nepodaří pořádně rozkousat, nebo jde při máčení v podstatě jenom o inhibitory?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

timsel píše:Je máčený mák i lépe stravitelný, tzn. tělo jej na rozdíl od suchého nenamletého dokáže využít, i když se mi jej nepodaří pořádně rozkousat, nebo jde při máčení v podstatě jenom o inhibitory?
obojí... inhibitory a je i lepší stravitelnost = využitelnost
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Mák

Příspěvek od Janek »

hofikos píše:. Možná v malé dávce čas od času by vadit nemusel. Myslím, že kdybych snědla najednou hodně česneku, taky by to se mnou zamávalo, ale nevyřazuji ho úplně... Tak nevím. Průjem jsem z toho neměla - možná taky proto, že ho bylo příliš a ty dny málo tekutin z ovoce i mimo, tak to ani nemělo co posouvat.
V male davce neskodi ani maso ani ecka, alkohol natoz mak:-) jelikoz jsme makova velmoc, tak jsem si ho vloni daval nemlety s medem a kokosem strouhanym, nevim, nakolik byl stravitelny. Letos zatim ne, bo jsem v krame skoro nebyl :-) bohuzel v beznych prodejnach jsou ty maky a kokosy "chraneny" siricitanem nebo cim to a vynakladat energii na shaneni bio se mi zatim nechce...

Treba ma nekdo inspiraci?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

.
jasně že mám inspiraci - sežeň si svýho farmáře :-)
beru půl metráku máku na rok od kamaráda zemědělce. cena supr, kvalita supr, všechno supr :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Mák

Příspěvek od Janek »

Jednak rikam, ze usili na shaneni zatim venovat nechci (to bych mohl na kazdou potravinu), druhak zase takove mnozstvi v baraku, jeste bych toho fakt tolik sezral :-)

Inspiraci jsm myslel treba DM, nebo eshop ktery farmare ma a prirazi si k tomu 20%.

Kolik platis? Po dotazu na vykupni ceny maku jsem nasel nejnizsi cca 16 Kc za kilo, ale velmi to zavisi od urody. Z jednoho hektaru lze ziskat pry 300-500 kg makoviny, to teda nic moc vyteznost.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

.
hmm, platím o dost víc, ale mák je dobroučkej čerstvoučkej mňamózní
předloni šede, loni jsem platil pětasedmdesát
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mák

Příspěvek od Janek »

Tady maji 92,- za kilo http://www.agribar.cz/eshop/produkt/3-m ... i-1kg.html

Kdybys byval platil i DPH a dan z prijmu, coz jsi asi paragon nedostal, tak by to tak nejak asi odpovidalo... Nejak intenzivne jsem nehledal... Asi treti link z google...

---A pokud budu pocitat tu mou pesimistickou cenu a vyteznost, tak kdyz osadi neco podporovaneho, tak ma jen na dotacich vic z hektaru nez trzbu za urodu... At zije EU system dotaci
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Mák

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše:...kdyz osadi neco podporovaneho, tak ma jen na dotacich vic z hektaru nez trzbu za urodu...
Nutí je někdo ty dotace brát?
Zahrádkáři a skuteční zemědělci NIKOLI TITO PSEUDOZEMĚDĚLCI a jejich slouhové brázdící zohavenou krajinu (vylidněná pole a oproti tomu předražený "satelitní development na straně druhé") se skutečným vztahem (- k přírodě a ne jen ego masírující těžké naftotechnice, k hospodaření a zodpovědnosti a ne jen braní úplatků - "dotací" od loupežníků z o/lupu obyvatel a vydrancování půdy, k výběru vlastních odrůd, udržování genofondu, šlechtění a ne jen tomu, co zrovna nejvíc frčí v neférové "podpoře" protlačované byznys plánem agrokorporací atd.) také žádné nedostávají (No nikdo jim nepomáhá a přesto to dělají, tedy zatím... Jakto?).
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř kvě 07, 2014 2:23, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mák

Příspěvek od Janek »

Já nedělám (v předchozim odstavci) než interpretuju výrokyrealitních makléřů a zemědělců...

Přiznám se, že politiku ignoruju, ačkoliv to nepovažuju za moc zodpovědné... Ale něco jsem teď zaslechl, sedláci vs. Babiš.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Mák

Příspěvek od Syrovozrout »

Jindra píše:.
hmm, platím o dost víc, ale mák je dobroučkej čerstvoučkej mňamózní
předloni šede, loni jsem platil pětasedmdesát
"Ještě větší jsou rozdíly v cenách "léků", když "lék", jehož výrobní cena se pohybuje kolem 0,50 Eur se prodává za 150 EUR ."
Panečku to je 30 000 % "marže" - Srovnejte s procenty co Vám nabídne banka na spořícím účtu a to za rok nikoli s každým prodaným kusem!:D 0,7 % p.a. Výsměch co?
http://stefanides.blog.idnes.cz/c/40500 ... svete.html
"co se specializují na zisk z uměle vytvořené nerovnováhy"
http://stefanides.blog.idnes.cz/c/40452 ... bcanu.html
Jako sváču si můžete přečíst třeba o tomto:
"Peníze neodpovídají práci. /Anebo v nepřímé úměře.../
Nejlépe jsou vrchností a vůbec Systémem a kulturně odměňováni (získáním více prostředků) ti, kteří jsou trapně servilní slouhové vrchnosti nasazení jako drábové otroctva a k udržování statusu quo."
"Ceny všeho kotovaného na burzách (od zemědělských komodit, přes strategické suroviny včetně zlata, ropy a zemního plynu, akcií i dluhopisů jsou manipulované, nereálné, dochází tedy masivně k malinvesticím a nevlastníci výrobních prostředků jsou zničeni jako zdroj kapitálové tvorby. Zdrojem kapitálové tvorby je totiž odložená spotřeba, úspory, vložené do produktivních investic. Co víc, když šmelina vynáší více, než investice do jakékoli produktivní činnosti – i z vlastníků výrobních prostředků se v duchu mantry maximalizace zisku stávají ničitelé kapitálotvorby.
Totální kontrola globálního finančního sektoru umožnila z burz vytvořit zombie, které bez stále nehoráznějších intervencí nemůže existovat. Korporátní stát, v žoldu elit, dodává do systému dlouhodobě informace, které nemají s realitou nic společného"
http://www.outsidermedia.cz/Jak-Imperiu ... aty-1.aspx
"A proč by Vás neodírali, když mohou, když mírou jejich úspěchu je bezohlednost při okrádání těch, co se bránit nejsou nejen schopni, ale i ochotni."
(Ale žádné pořádné zhroucení, jen slova o něm. To abyste v zoufalství nezačali věřit v něco, co v dohlednu nenastane.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Mák

Příspěvek od Janek »

A co nabizis ty za vychodisko?
To co tapetujes jsou vystrizky bez kontextu, nedava to smysl a nic tim nevyresis... Cepheus ti na to naordinuje video, jeho prvni 3 minuty a myslim, ze to zabere :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět