Mák

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Návštěvník

Re: Mák

Příspěvek od Návštěvník »

Mák je velmi zasadity.Nejlepší je makove mléko ráno bez sladidel. Když se osladi ztrácí tak svuj neutralizacni potenciál.V kombinaci s ovocem či jakýmkoli jiným cukrem fermentuje, stejně jako jakýkoli jiný ořech či semeno. Taky jsem ujeta na máku, slazenem s agave a kokosem, ale cítím, že mi to nedělá dobře a tak jen výjimečně... Máku zdar!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mák

Příspěvek od Janek »

profikoreni.cz/Mak-modry-20-Kg-d1606.htm
105,- za kilo
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

Návštěvník píše:Mák je velmi zasadity.Nejlepší je makove mléko ráno bez sladidel. Když se osladi ztrácí tak svuj neutralizacni potenciál.V kombinaci s ovocem či jakýmkoli jiným cukrem fermentuje, stejně jako jakýkoli jiný ořech či semeno. Taky jsem ujeta na máku, slazenem s agave a kokosem, ale cítím, že mi to nedělá dobře a tak jen výjimečně... Máku zdar!
prvně pozdravím: Máku zdar!

příspěvek: já taky "žeru" mákomed, mňam, ale - ve snaze zas telo velo sladkého do sebe nemlátit - nedávno jsem zkusil mák s kokos olejem a dvěma kapkama solanky, čili mák nikoli na sladko, nýbržto na slano a tedy mohu konstatovat, taky dobrýýý, tuze dobrýýý. Takže nynčko už občas dám mák na slano a i od toho mám problém se trhnout, je to mňamózní.
Ještě mi zbývá to vylepšit máčením, když už správně máčím všechna ostatní semínka a oříšky. Takže plánuji namísto za sucha mletého máku zavést mák máčený a jelikož takový už nepomelu (lepí se), tak asi kratičce projedu mixérem... nebo homogenizerem... tolik myšlenka, už jen realizovat.

na rozlučku pozdravím: Máku zdar!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mák

Příspěvek od Janek »

http://archiv.aukro.cz/mak-modry-10kg--i3164315774 1 kg za 40,- a neprodal
V jednom retezci nyni maji mak cerstvy sypany okolo 70Kc/kg
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:V jednom retezci nyni maji mak cerstvy sypany okolo 70Kc/kg
a to bys asi měl bejt konkrétní, protože čerstvej mák v týhle ceně není špatnej kšeft
jen bych prvně ochutnal, jestli je fakt čerstvej,
tak kdeže to prosím Tě je? Dííík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mák

Příspěvek od Janek »

Balený za skoro stejnou cenu (79,60 Kč/kg)

http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDet ... 1120983427

Tesco Mák modrý 250g
-50% běžná cena 39,90 nyní 19,90
Cena je platná při dodání do 04.11.2014.





from mobile device
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mák

Příspěvek od Katarína »

Jindra píše:Takže plánuji namísto za sucha mletého máku zavést mák máčený a jelikož takový už nepomelu (lepí se), tak asi kratičce projedu mixérem... nebo homogenizerem... tolik myšlenka, už jen realizovat.
Ja som to robievala tak, ze som namocila pomlety.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

.
no já už dneska běžně používám mák nemletej = celej, alespoň jeden den (častěji však dva tři dny) máčenej,
to natolik změkne, že se dá krásně jíst, to mi moc chutná jak někdy nasladko, tak jindy třeba do zeleninového salátu
no jo, teď si uvědomuju, kdypak já ten mák mlel naposled... dneska už máčím a pak jím nemletej, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Mák

Příspěvek od Janek »

Tak zkus provest analyzu stolice, zda tam mak nenajdes vcelku. To by pak moc smyslu jist nemelo, co?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mák

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Tak zkus provest analyzu stolice, zda tam mak nenajdes vcelku. To by pak moc smyslu jist nemelo, co?
jsi zábavnej, ty kluku jeden
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mák

Příspěvek od Janek »

Z vyzivoveho hlediska:::

"Ano, vetší část těchto zrnek se nestráví a projde beze změn zažívacím traktem. Vídávám to často při vyšetření tlustého střeva, kde bývají zrnka kiwi, máku, hroznového vína...
MUDr. Petr Huvar"

Ale pokud to uzivas jako abrazivo na zdrsneni streva, pak je to asi OK :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět