Celer+petrzel

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Celer+petrzel

Příspěvek od babicka »

S celerem je to jako s cervenou repou. Rada bych ho jedla. Ale jak? Nakrajet/nastrouhat na jemne nudlicky? Macet v citronu? Detto petrzel. (Koukam na ne toziz uz od rana a blizi se cas, kdy je budu muset netepelne zpracovat:))
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja mám zeler veľmi rada nastrúhaný s jabĺčkom. A do šťavy s mrkvou, aj petržlen.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Celer a petržel šťavim a jsou naprosto neodolatelné, v kombinaci s mrkví a červenou řepou nemá chybu. Takový zásaditý zázrak co navíc úžasně alkalizuje a čistí. Prostě zázrak:)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Ja mám zeler veľmi rada nastrúhaný s jabĺčkom. A do šťavy s mrkvou, aj petržlen.
Renatko, do JAKE STAVY?

P.S. Zrovna jsem ho nastrouhala a protoze nebyla odpoved, zalila jsem to citronoou stavou a OO (oliv.olejem) a dumala, vo dal ...:)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Seraf píše:Celer a petržel šťavim a jsou naprosto neodolatelné, v kombinaci s mrkví a červenou řepou nemá chybu. Takový zásaditý zázrak co navíc úžasně alkalizuje a čistí. Prostě zázrak:)
OK OK, a co ta hmota. Neni to skoda vyhodit??? :roll:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, myslela som to tak, že ho mám veľmi rada aj vo forme šťavy v kombinácii s mrkvou, jablkom a aj stonkový zeler. Skrátka odšťaviť a vypiť.
Babička, bacha na jedenie na noc. :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

babicka píše:OK OK, a co ta hmota. Neni to skoda vyhodit??? :roll:
Tak občas něco sním ale většinou něco s ní táta a zbytek se zužitkuje v kompostu. Pro mě má hodnotu ta štáva.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Keď som s mamou robila Breussovu kúru, tak si otec hmotu z odšťavenia hádzal pod mäso... (ale nevydržal to po celý čas kúry - niekedy mal aj klobásu a rezeň) :wink:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Keď som s mamou robila Breussovu kúru, tak si otec hmotu z odšťavenia hádzal pod mäso... (ale nevydržal to po celý čas kúry - niekedy mal aj klobásu a rezeň) :wink:
Jednu dobu jsem se snazila zit jen na stavach a to mnozstvi odpadu z odstavnovace mne desilo ... navic mam zeleninu (syrovou) rada. Ty haldy neslo na nic zpracovat ... :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Hm, ono pri šťavovaní je toho odpadu zasa menej v mise na toalete. :wink:
Dobré riešenie je šup s tým na kompost, kto teda má záhradku.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Hm, ono pri šťavovaní je toho odpadu zasa menej v mise na toalete. :wink: Dobré riešenie je šup s tým na kompost, kto teda má záhradku.
LOL ... to jsem se zasmala:) Ja nemam kompost (2G v 1 patre:)), tak to ve strevech nosim na WC ...

Mozna ... mozna ... ze casem najdu nejakeho toho dedka a prestehuji se k nemu na venkov ... No ale zitra to nebude:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

babicka píše:
Mozna ... mozna ... ze casem najdu nejakeho toho dedka a prestehuji se k nemu na venkov ... No ale zitra to nebude:)
:lol: Hm, tak to vám zo srdca prajem. Čo môže byť lepšie, ako stráviť najkrajšie roky života v lone prírody so švárnym dedkom. Hľadajte nejakého, ktorý by bol podobný Walkerovi - džúsovému kráľovi. Nech vám dlho vydrží :wink:
(Tu je Norman Walker http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... norman.htm)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:
babicka píše:
Mozna ... mozna ... ze casem najdu nejakeho toho dedka a prestehuji se k nemu na venkov ... No ale zitra to nebude:)
:lol: Hm, tak to vám zo srdca prajem. Čo môže byť lepšie, ako stráviť najkrajšie roky života v lone prírody so švárnym dedkom. Hľadajte nejakého, ktorý by bol podobný Walkerovi - džúsovému kráľovi. Nech vám dlho vydrží :wink:(Tu je Norman Walker http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... norman.htm)
Jo jo, to by byl "dedko" pro mne ... no, mohl by byi o nekolik desitek let mladsi ... aby mi stacil:) Ale frajer to byl:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Takých je málo :wink:
Odpovědět