Fíky

Tady pište své zkušenosti s jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, atd.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Fíky

Příspěvek od Seraf »

Fíky
Obrázek

Fíkovník smokvoň je strom nebo keř, který může dorůstat až 10 metrů výšky. Pochází z Asie, kde dodnes najdeme jeho plané exempláře, v Evropě se vyskytuje hlavně v teplých oblastech středomoří. Pěstovat ho můžeme i u nás, vyžaduje však teplé stanoviště a pro přezimování se doporučuje ho přesunout domů nebo do skleníku, nebo pěstovat odolnější vyšlechtěné odrůdy.
Fíkovník je stará kulturní rostlina, záznamy o jeho pěstování nacházíme už z období kolem 3000 let před n.l.

Pro prodej čerstvých fíků se plody trhají před jejich dozráním, protože jinak nevydrží několikadenní transport a manipulaci. Při sklizni trhači používají rukavice, latexové mléko, obsažené v nezralých plodech může podráždit pokožku. Nejčastěji se však fíky pro další prodej suší, vysoký obsah cukru jim zajišťuje dlouhou trvanlivost i bez chemického ošetření.

Látky obsažené v plodech fíkovníku
Čerstvé fíky obsahují až 70-80% vody a kolem 25% sacharidů. Jsou bohaté na provitaminy vitaminu A, dále obsahují vitaminy skupiny B, menší množství vitaminu C a draslík. Sušené fíky mají vysoký váhový podíl cukru, běžně kolem 50-70%, jsou tedy výborným okamžitým zdrojem energie. V sušených i čerstvých fících najdeme poměrně velké množství bílkovin, aminokyselin, pektinu a vlákniny, kombinace obsažených látek z nich činí zdraví velmi prospěšné ovoce.

Léčivé účinky fíků
Dříve se pro léčebné účely zpracovávaly i listy a kůra stromu, ze kterých se vyráběly různé masti a obklady na bolesti, vředovitá onemocnění, opuchliny a ztvrdlé boule pod kůží.
Dnes se v léčitelství používá běžně už jen plodů fíkovníku, jak čerstvých, tak sušených.

Vysoký obsah vlákniny dělá z fíků ideální přírodní lék při zažívacích problémech, především při střevní nedostatečnosti a porušené střevní mikroflóře - několik zkonzumovaných plodů zapitých sklenicí vody je vysoce funkčním přírodním projímadlem, které můžeme použít při akutních stavech v případě tzv. zácpy. Této vlastnosti fíků ale můžeme využívat i mírnější cestou jako prevence, když během dne sníme několik plodů mezi jednotlivými jídly. Prospěšný je pro naše střeva nejen projímavý účinek, zároveň dochází k jejich čištění a zbavování usazených škodlivin.
Vysoký obsah cukru v sušených plodech nám může sloužit jako okamžitý zdroj energie. Jelikož se jedná o nerafinované cukry, jsou ihned uvolňovány do krve a využívány tělem, obava, že bychom po konzumaci fíků přibírali na váze, je zbytečná. Naopak jich lze používat jako součást programu pro hubnutí, protože už 3-4 sušené plody nás dokáží zasytit až na několik hodin.


Obsažené látky mají schopnost rozpouštět usazené hleny v dýchacím ústrojí, doporučují se i v případě chronických onemocnění dýchacích cest.
Stejný čistící účinek mají fíky i na ledviny a močové cesty. Působí mírně močopudně a dokáží rozpouštět usazené škodliviny v ledvinách ve formě tzv. ledvinových kamenů či písku. Už staří léčitelé popisují ve svých knihách zvýšené vylučování ledvinového písku u svých pacientů po dlouhodobějším užívání odvaru.
Recept na odvar: 6 sušených fíků pokrájíme a vaříme 15 min. v 0.5 l vody. Slijeme, podle chuti osladíme medem. Čaj je vhodný např. při kašli, nachlazení, bronchitidě, pro čištění ledvin a močových cest.


Fíky v kuchyni
Jak jsme se již zmínili výše, fíky jsou zdravou alternativou pro ty z nás, kteří rádi mlsají sladkosti. Obsahu nerafinovaných cukrů, vlákniny, pektinu a vitaminů se žádný bonbon nebo čokoládová tyčinka nevyrovná.
Fíky ale nacházejí také mnoho způsobů využití při přípravě nápojů a pokrmů. Vyrábí se z nich džusy, sirupy, marmelády, džemy a cukrovinky, nebo je můžeme použít pro přípravu ovocných koláčů a gurmánských omáček k masovým pokrmům. V jižních oblastech Evropy se fíky též používají pro pečení a nadívání masa.

Pro inspiraci si uvedeme recept na výrobu jednoduchých domácích cukrovinek z fíků, podle Pavla Váni - Fíkové kuličky:
Ingredience: 1 balíček fíků, 1 polévkovou lžíci rumu, strouhaný kokos
- fíky odstopkujeme a umeleme na jemno (nejlépe v mlýnku na maso), přidáme lžíci rumu a důkladně promícháme, tvarujeme do kuliček a obalíme v kokosu.

Na co je třeba dávat pozor při konzumaci fíků?
Při nadměrné konzumaci fíků, může dojít k nežádanému efektu - zažívacím problémům a průjmu, stejně jako např. při nadměrné konzumaci třešní. Projímavý účinek se ještě zvyšuje, pokud fíky zapijeme vodou či jinou tekutinou, tohoto ovoce si tedy musíme užívat s mírou.
Velice dobře si vzpomínám na svou vlastní zkušenost, kdy jsem jednoho horkého dne u moře snědla celou mísu čerstvých, v lednici vychlazených fíků. Chutnaly báječně a byly nadmíru osvěžující, stejně jako sklenice pomerančového džusu, která následovala.. ovšem po zbytek odpoledne jsem se již příliš neopálila..

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/strava/ovoce/fiky.htm
http://www.fiftyfifty.cz/spolecensky-ma ... e-fiky.php
http://www.celostnimedicina.cz/fiky.htm
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

A ještě obrázek nějakého toho nesušeného fíku. Loni jsem je ochutnala poprvé a zamilovala jsme si je :)

Obrázek

EDIT: Nějak se mi ten obrázek přestal zobrazovat a i u zdroje je prázdno. pro případ, že ho to nepřejde, přidávám méně honosnou náhradu:

Obrázek
Naposledy upravil(a) doubravka dne stř dub 09, 2008 22:08, celkem upraveno 1 x.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Oh doubravko, ten obrázek je fakt nebezpečně lákavej, já čerstvé fíky úplně miluju, ochutnal jsem je ve Španělsku a mohl jsem se po nich utlouci:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak, Doubravka, toto si určite od nedele neotvorím :wink:
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Čerstvé fíky jsme pojídali před lety v Chorvatsku, jsou opravdu skvělé.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

bych si dala!!!!
mirka
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nojo, já bych si taky dal. Připomíná mě to dovolenou, Řecko, teplo, móře ... :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

maj po 4 kusech z brazil za 80 kc v Makru :roll:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

doubravka píše: Obrázek
mnami. :P
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

To mi pripomenulo sladke argentinske casy. :wink:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jak se jí ty čerstvé fíky? Já sem právě nevěděl zda se nějak loupou nebo se to s ní i s tou slupkou, jestli to třeba nějak chemicky nestříkaj. Zdlábnul sem je tedy i se slupkou protože byly hodně zralé a asi by to ani nešlo, má smysl to loupat?
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Seraf píše:Jak se jí ty čerstvé fíky? Já sem právě nevěděl zda se nějak loupou nebo se to s ní i s tou slupkou, jestli to třeba nějak chemicky nestříkaj. Zdlábnul sem je tedy i se slupkou protože byly hodně zralé a asi by to ani nešlo, má smysl to loupat?
Já je vždycky jedl tak, jak jsem je urval :-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Sušený se přeci taky jedí i se slupkou :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Upozornenie: Renata, toto az do nedele necitaj: :wink:
Susene so supkou ano, ale cerstve nie. Ak su spravne zrele, idealne v krajine povodu :wink: , iba tu supku jemne natrhnes natrhnes, obratis a vytlacis si do ust duzinu, ktora sa Ti rozplynie na jazyku.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

To je nějaký divný... no já je stejně jedla v celku, když kolega dovezl misku z Chorvatska a bylo to moc dobrý :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Proti gustu ziaden disputat. :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od Katarína »

Seraf píše:Stejný čistící účinek mají fíky i na ledviny a močové cesty. Působí mírně močopudně a dokáží rozpouštět usazené škodliviny v ledvinách ve formě tzv. ledvinových kamenů či písku. Už staří léčitelé popisují ve svých knihách zvýšené vylučování ledvinového písku u svých pacientů po dlouhodobějším užívání odvaru.
Recept na odvar: 6 sušených fíků pokrájíme a vaříme 15 min. v 0.5 l vody. Slijeme, podle chuti osladíme medem.
18.-22.4 bude Mesiac prve 3 dni vplyvat najviac na oblicky a zvysne 2 na mocovy mechur, tak si vtedy okrem brusnicovej stavy a urologickych cajov skusim urobit aj tento odvar, este som ho neskusala. :wink:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

hofikos píše:To je nějaký divný... no já je stejně jedla v celku, když kolega dovezl misku z Chorvatska a bylo to moc dobrý :)
Já to taky jím se šupkou ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Eva

Příspěvek od Eva »

Hugo z Hor píše:
hofikos píše:To je nějaký divný... no já je stejně jedla v celku, když kolega dovezl misku z Chorvatska a bylo to moc dobrý :)
Já to taky jím se šupkou ...
I já. Odhaduju, že to jezení bez slupky je jen zvyk na místech, kde jich mají přebytek - něco jako když my si třeba oloupeme jablko nebo hrušku, někomu to může chutnat víc. Nebo to v Argentině vysvětlovali nějak jinak?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já myslím, že to je o chuti každého člověka. syn by fík i se slupkou nesnědl, ta pro něj již není ani sladká, proto vyjí pouze zrníčka. ale sušené dlabe celé.
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Eva píše:Nebo to v Argentině vysvětlovali nějak jinak?
Nevysvetlovali to nijako, ziadna debata na tuto temu nikdy nevznikla, skratka sme si kupili figy a jedli ich takto. :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Katarína píše:Upozornenie: Renata, toto az do nedele necitaj: :wink:
Otázka je, do ktorej nedele... :roll: :wink:
No, stalo sa. My sme v Chorvátsku jedli aj so šupkou, bola dobrá, úplne mäkká, žiadny problém. Ale idem už aj preč z tejto témy, lebo mi škvŕka v bruchu :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Prave preto som Ta varovala. :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol:
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od hugo »

Článek na doktorka.cz, moc tam toho není, ale aspoň něco :lol:

http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/fiky-- ... esnidavka/" onclick="window.open(this.href);return false;
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od Panda »

V Tescu mají teď řecké fíky (sušené údajně na slunci) balíček 250g za 19,90 Kč. Namočil jsem si je na pár hodin do vody - teda to je dobrý, musím si ještě nějaké nakoupit do zásoby. :-)
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Fíky

Příspěvek od renny »

Figy su jedna basen, cerstve aj susene:)
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od mun »

By air fíky se dají teď sehnat v marketech (např. Makro, Globus), ale samozřejmě jsou strašně drahé, tak 20/ks.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fíky

Příspěvek od Sweetie »

certsvy jsou vynikajici. vzdycky si vzpomenu jak jsme je ve spanelsku trhali volne ze stromu dokud jsme nebyli plny. ale neumyty jsou jak skelna vata.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Fíky

Příspěvek od midsummer »

mun píše:By air fíky se dají teď sehnat v marketech (např. Makro, Globus), ale samozřejmě jsou strašně drahé, tak 20/ks.
Páč je na ně ještě brzo. Ony jsou pak v sezoně k dostání i v Bille, Albertu apod. A za přijatelnější ceny. Jenže je to každý rok jen velice krátce - pár dnů a konec. :wink:
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od mun »

midsummer píše:Páč je na ně ještě brzo. Ony jsou pak v sezoně k dostání i v Bille, Albertu apod. A za přijatelnější ceny. Jenže je to každý rok jen velice krátce - pár dnů a konec. :wink:
To jo, vita mě začíná učit, že se těch věcí mám přejídat dokud jsou. Proč já se jen víc v prosinci nepřejídal kaki, liči když byly... :(
Zaplať pánbů za banány.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:00, celkem upraveno 1 x.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 20:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od Panda »

anyzzka: Dají se jíst i nenamočené? U normálních sušených fíků si to bez namáčení neumím představit, jinak je to sladké lepidlo.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Fíky

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:anyzzka: Dají se jíst i nenamočené? U normálních sušených fíků si to bez namáčení neumím představit, jinak je to sladké lepidlo.
Pando normální sušené fíky jsou fakt lepčejší po předchozím máčení, ikdyž, jestliže si chci užít hooodně sladkýho, jím je jak jsou (bez máčení) a vybírám si ty tmavší, bejvaj měkčí (ale zas uvnitř rády plesnivěj).
Píšu Ti ale z jinýho důvodu: pokud máš rád fíky za sucha, nemáčené, rozhodně musíš okusit bio fíky od Terky. To Ti je něco úplně jinýho, jsou měkkoučký, ty teda nemáčím (ikdyž by to asi bylo kůli aktivaci enzymů lepší), jsou fantastický přímo ze sáčku. Jo, doporučuju. Je to jak nebe a dudy.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 20:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od Panda »

Jindro možná jsi mě špatně pochopil - sušené fíky právě že nemám rád, protože jsou strašně lepivé a strašně sladké, pro mne jsou jedlé jedině když se namočí, pak mají chuť jako docela dobré svěží ovoce.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 20:58, celkem upraveno 1 x.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Fíky

Příspěvek od Yeff »

Mně osobně ty sušený máčený chutnají víc jak čerstvý :D Když jsem ještě dělal v hotelu tak tam toho exotickýho ovoce bylo plno, a nikdo to nejedl, takže jsem tam pořád testoval co jak chutná, no a fíky mi čerstvý zrovna nejely. Ale sušený, namočený, po těch se můžu utlouct :lol:
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 20:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Fíky

Příspěvek od Jindra »

anyzzka píše:a jak dlouho cca to namáčíte? O kolik to nabyde na objemu?
Neptej se, vyzkoušej. Závisí to totiž na druhu, na výrobci... těžko odpovědět takhle obecně. Namoč je a vždycky po dvou hodinách jednu ochutnej. Až to bude měkké tak jak máš ráda, vyndej všechny :)
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:18, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Fíky

Příspěvek od Samira »

Figy mam rada. Nasla som balicek este od Vianoc, tvrde ako kamen, to sa pozut skutocne nedalo. A tak som si ich v praci macala vo vode a trvalo tym sutrom aj pol dna, kym boli pozivatelne :)
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:19, celkem upraveno 3 x.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíky

Příspěvek od Panda »

anyzzka píše:jo tak to jo, moje jsou čerstvé, měkké i nemáčené. Já fakt chtěla jen velmi přibližnou dobu, jestli to bude v rámci hodin nebo jestli třeba celý den apod :)
Myslím že jak radí Jindra je to asi optimální - po 2 hodinách zkusit ten první a po dalších 2 zkusit druhý. Já to máčel asi tak 4 hodiny.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:17, celkem upraveno 2 x.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:17, celkem upraveno 3 x.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Fíky

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 20:14, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět