Spolupráce za lepší svět !!!

Kniha přání a stížností, nabídky spolupráce a uživatelská podpora.

Moderátor: hugo

Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Spolupráce za lepší svět !!!

Příspěvek od Vasek »

Ahoj všichni,

už delší dobu si přeju spolupracovat s týmem vitariánů. Z vašich reakcí na moje otázky jste mne v tom ještě utvrdily a rád bych vám teď napsal co dělám.

V současné době dělám na tom, aby se co nejdříve přestalo válčit a skončilo tak utrpení, které se děje jen kvůli nedostaku lásky. K tomu bude zapotřebí obyčejných lidí a probuzení a zesílení lásky v nich. Cítím, že vitariáni jsou jednou z nejvíce otevřených skupin, ale krásných lidí je určitě mnohem víc. Nedávno mne o tom přesvědčily humanisté a další jednotlivci.

Jak už mi někdo z vás psal, tak se my prý začnou v životě dít věci. Jsem na čistě Raw dva měsíce a už se mi nějaký ten týden dějou.

Vždycky mi vadilo, když jsem šel domů do kopce kolem silnice, že je tam neskutečně otrávený vzduch z aut. Před pár lety mi přišlo na mysli auto, které má pohon přímo v kole a ejhle oni to vymysleli Japonci - to jsem se ale dozvěděl o nějaký ten rok později. Loni(2006) jsem jel na kole pochod Praha-Prčice, kde jsem si domluvil jízdu elektromobilem u pana Vegra. Bylo to přesně jak jsem si představoval(extáze-ne křečovitá, ale úžasně jemná). Od té doby jsem si vzal na starost, aby se elektromobily rozšířily co nejdřív do běžného života. Když jsem pátral proč pan Vegr,(propaguje elektromobily), nebyl za 25 let moc úspěšný, zjistil jsem, že překážky jsou tak jako cesta samotná v politice. Politický vztup se mi napoprvé nepodařil a založení politické strany jsem prozatím odložil. Co se jsem se dověděl před pár týdny mi opět změnilo život. Téměř ze dne na den jsem ukončil pracovní poměr(ošetřovatel tělesně postižených ve Velké Británii) a vzal si neplacené volno. Co to bylo? Dozvěděl jsem se pravdu o tom, jak to vlastně bylo 11. září 2001(byl jsem v té době v Chicagu) a potvrdil se mi tak pocit, který jsem v té době měl. Když jsem se pak dozvěděl, že americká vláda má u nás v úmyslu postavit americkou základnu, začal jsem panikařit. Naštěstí to netrvalo dlouho a začal jsem jednat. Odjel jsem první autobusem do ČR a při první příležitosti jsem se seznámil s lidmi, co organizují nezakladnam.cz. Jsou to humanisté a jsou to skvělý lidé. Snažím se účastnit všech jejich akcí a věřím že jejich činost má smysl, ale nevěřím, že to stačí. Minulý týden jsem jel přímo do Brd zjistit situaci na místě a nakonec jsem se zůčasnil i schůzky starostů na téma Radar. Nepochybuju o tom, že situace je vážná, stačí se podívat kde se dnes válčí a proč???

Dnešní situace se netýká pouze lidí zbrd, ale je tu problém, který se týká všech lidí na celém světě. Vím kudy vede cesta z toho všeho marastu ven a ta se nachází v probuzení co nejvíce lásky u co nejvíce lidí. Je to cesta lásky a činu. Je to boj, kde se bojuje pro vše dobé jen láskou, která se projevuje v činech.

Vím, že je zapotřebí použít těch nejúčinnějších prostředků, protože utrpení se děje i právě teď, lidé a zvířata trpí a umírají a to samé se děje s přírodou.

Informace se dnes nejlépe šíří po internetu a hlavně se dá vyhnout cenzuře, která je dnes v médiích. Četl jsem v jedné diskusi, když jste psali co kdo dělá, že je tady pár programátorů. Není tady mezi vámi alespoň jeden, který umí weby(jednoduché formuláře, PHP) a má na to teď čas? Kamárád mi řekl, že mi s tím pomůže, ale ze zkušenosti vím, že nikdy moc času neměl. I když tohle je něco jiného a řekl, že se mu to líbí, nechci to nechat náhodě, protože denně je ve válkách zabito kolem 1300 lidí, utrpení kolem musí být nepředstavitelné a planeta se nám ničí také nezkonalým tempem. Navíc si myslím, že tohle bude běh na dlouhou trať a proto je zapotřebí začít co nejdřív.

S vámi ostatními, kteří se v programování vyznáte asi tak jako já nebo ještě míň, s vámi bych rád prověřoval, zda-li to co dělám je to nejlepší a kde by se to dalo zlepšit. Víc hlav víc ví. Tak, jak to bude uprašovat, uvidíte, že možností k činům bude pro každého dost.

Vím, že to společně dokážeme. Prosím ty, kteří chtějí pomoci nebo by se rádi dozvěděli víc, ať napíšou zde a brzy už vše poběží i na vlastních stránkách, které budou informovat o této cestě za lepší svět.

Těším se na spolupráci

Vašek
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Klidně se obrať pro rady, čas se nějakej najde.
Pokud máš jako cíl informační web nebo něco podobného, pravdpodobně se ti vyplatí použít nějaký již hotový modulární redakční systém než něco vyrábět sám od začátku.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Ahoj tvxi, mám dobré zkušenosti s Joomlou a taky mám možnost využít redaktroský systém, který jsem už taky vyzkoušel a dělal ho známej. Úplně přesně do toho nevidím, ale řekl bych, že to co je zapotřebí udělat ručně se pak dá lehce napojit na nějaký redakční systém. Na druhou stranu bude dobré se vyhnout nějakým velkým systémům. Rád bych, aby to bylo co nejjednodušší, nejstabilnější a co nejrychlejší.

Nastíním o co jde z programátorského pohledu. PHP asi tak vím co znamená a co by mohlo být co, ale jinak to neumím, takže ani nevím, kolik práce by to zabralo, ale tuším, že pro někoho, kdo v tom umí by to měla být otázka tak max. tří dnů.

Kde by to mělo být? www.whiteflag.info ...... Manuel(provozovatel - Španělsko) nápad podporuje a poskytne doménu a svojí pomoc.

Co by mělo být na hlavní stránce? Úplně čistá bílá stránka jen s vlajkami, které můžeme stáhnout z http://www.worldpeace.no/GLOBAL-DISARM-CALL.htm .... Jan(provozovatel - Norsko) vyšel myšlence také vstříc a můžeme od něJ převzít vlajky(i texty), sám nábídl další pomoc, pokud budeme potřebovat.
Vlastně by to mělo vypadat naprosto stejně jako na stránce http://www.worldpeace.no/GLOBAL-DISARM-CALL.htm, ale s tím, že pokud by se najelo myší nad nějakou vlajku, tak by se navíc měl objevit název země, ke které vlajka patří a vlajky by mohly být seřazené podle abecedy.

Co by mělo být po odkliknutí na nějakou vlajku? Podobný systém, který je použit pro petici k podpoře elektromobilů. Sám jsem překládal českou verzi a ten systém je jednoduchej pro uživatele(nevím jak pro administrátory a programátory). Peter(administrátor - Belgie?) nám už poskytnul soubory pro petici, ale Manuel to nerozchodil a já se o to ani nepokouším. Peter nám rád pomůže pokud budou nějaké problémy nebo nejasnosti.
Tady je petice v několika jazycích:
http://www.cleanvehicle.com/
Vlastně tohle by byla hlavní stránka, jen by tam bylo víc vlajek, byla by bílá a nebyl by tam text. Tohle bych zvládnul snad i já(kdyby bylo nejhůř).

Kam můžu poslat ty soubory? Je toho cca 1,4MB zabalené.

Nevím jak to bude vypadat, protože to možná je to, co to bylo předtím, než začaly psát tu petici, nebo to jsou soubory přímo z té petice. Tak jako tak to bude chtít další úpravy, ale spíše kosmetické a pochopitelně jiné textu.

Poslední co mne napadá bude napojení databáze a odesílání dat na google base, tak aby bylo vidět, kde co dělá. http://base.google.com/base

V praxi to celé bude fungovat asi takle:
Někdo, kdo nechce jen nečinně přihlížet k tomu co se děje u nás i ve světě, se zapojí do celosvětové akce, kdy sám hraj klíčovou roli(a ne, že sám svět změnit nemůže - sám sice ne, musí nás být víc, ale musí začít sám u sebe). Šírit se to musí po lidech, ne po médiích, nebo politicích a známých osobností, ale jednoduše člověk od člověka. Navíc se to bude propagovat nejen slovem, ale i činem a znamením, kterým je bílá vlajka, jako znamení míru.

Lidé se o tom budou dovídat ze všech stran:
Od kamaráda to přijde emailem, nic než jen odkaz.
Pokud vyjdu z domu určitě někde uvidím viset bílou vlajku.Proč?
Věřím, že média tohle nemůžou ignorovat. Tak jako například teď mírové konference v minulém týdnu. Nebo se snad někdo něco dověděl? Jedna byla v Městské knihovně v praze a druhá byla dokonce!!! na půdě poslanecké sněmovny.

Ten kdo klikne na odkaz uvidí všechny možné vlajky reprezentující všechny země světa. Klikne na tu svojí a ve svém rodném jazyce se dočte, jak může přispět. Pak bude mít i možost podpořit akci svým jménem a uvedením, jak sám přispívá. To vše se uloží do databáze, která bude veřejně přístupná, vygeneruje se to do mapy na Google maps a všichni se pak můžou podívat podle toho co je zajímá, kde už všude vísí bílá vlajka, kde jsou lidé, kteří např. nejí maso a nepodporují zabíjení zvířat, kde lidé odmítají koupit auto na fosilní paliva a podobně. Není to myšleno jako oficiální petice, ale jako neformální zdroj postoje každého z nás.

Věřím, že až budou všude vlát bílé vlajky, tak dojde i ke složením zbraní. I když vojáci dělají někdy špatné věci sami od sebe, tak jsou na druhou stranu stále ještě lidé a dokáží odmítnout i rozkaz, pokud mají přestat střílet na lidi, kteří na ně mávají bílou vlajkou. Už teď jeden důstojník US armády odmítl rozkaz, který dostal v Iráku. Dostal dva roky. Nevím co všechno za tím může být, ale už teď je pro mne velkým člověkem a rád bych mu vyjádřil svůj vděk.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

V praxi jak vlajky tak nejaka petice pod nimi i trideni a podobne nebude vubec nic sloziteho, dokonce to nevyzaduje ani zadnej system.
Nasledujici co ty nazyvas petice ale je to vlastne neco uplne jineho, vyzaduje ale domyslet system uplne do detailu jak to bude fungovat coz uz jak koukam uplne nemas. V okamziku kdyby se to zacalo delat by zbytecne predelavani bylo vyhozenim casu a prace.

Takze je potreba to rozpitvat az na uplne detailni uroven komplexni funkcnosti. Jak se budou lidi prihlasovat, jaky prispevky muzou pridavat, z ceho se bude skladat prispevek atd... predpokladam ze tim padem za kazdou zemi a za sebe bude kazdej psat co dela, toje vse cose zatim vi.
To, co je ti zatim jasne je vazne na chvilku, to, aby to vazne vypadalo pouzitelne a k necemu slouzilo bude vyzadovat urcite casu mnohem vic a to jeste nez se vubec zacne neco vyrabet.

ani jeden z google systemu neznam ale dalo by se na to podivat.

Pokud bych mel definovat co jsem pochopil ze chces vyrobit:
- system na evidenci individualnich jedincu a jejich cinu o nichz se domnivaji ze jimi delajidobro, podle zemi.

Bude vyzadoval podle meho odhadu:

- nekoho kdo se tomu ve vsech tech jazycichbude venovat a udrzovat to,
mozna i tym lidi a kdo tobude TAHNOUT

- pravdepodobne redakcni system na clanky kolem tematu, nevim jak to
budes resit s jazykama v nichz clanky budou

- pravdepodobnediskuzni forummk tomu samemu ucelu
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Máš pravdu, určitě by to chtělo rozpitvat, ale popravdě dokud to neuvidíme, jak to funguje, tak se to dost spatně směruje. Navíc lidi chtějí něco dělat a času už také moc není. Raději bych viděl nějaký dobrý systém a v průběhu se staral o jeho vylepšení. To, co je už hotový má už jako by svůj redakční systém pro překlady a pokud píšeš, že to nezabere moc času, tak bych rád viděl beta verzi, kterou by jsme tady otestovali a našli na tom chyby a připomínky k vylepšení. Představivost mám, ale těch detailů je tolik, že nevím, jestli stojí za to čekat. Právě jsem se vrátil z besedy z Hudlic u Berouna, byly tam i dva lidé z ODS. Na nich to nechat nemůžeme a na tom se shodlo všech cca 30 lidí v sále včetně starostů. Vůbec jim nevadilo, že byly v sále jediní, kteří podporují "ochranu USA".

Tu představu už mám, to hrubé, na čem nejvíc záleží, to ostatní se může dodělat klidně postupně, stejně to bude mnohakroková záležitost a prioritou číslo jedna je nastolení míru a tom se nemusíme rozpitvávat.

Pošli mi prosím na sebe email. Pošlu ti ty soubory a můžeš se na to podívat. Zajímalo by mne, jestli to rozchodíš.

Co ostatní? Co máte vy k tématu?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nemalo by to byt pmn zamerane len na temu vojny bush usa radar lebo to je len cast problemu planetarneho takze ked uz hippi stranku tak od podlahy. pomoct by som mohol skusit, akurat ze som zatial nezohnal to laska, v tescu to nemaju.
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

to: tvx

ještě jsem ti chtěl poslat můj email, ať tu nemusíš pouštět svůj

můj email je vaclav.vasek zavináček gmail.com

to: 800914

Skvělý, jsem rád že do toho vidíš. Ano tohle není vůbec o radaru, není to jenom o Bushovi a musí to se to vzít pěkně od podlahy, to každopádně.

Na druhou stranu, když to budeme brát od těch nějvětších a nedůležitějších problémů, tak bych právě začal u vojny a Bushe.

A láska? Už touha po lásce je láska.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

cital som ze to hory prenasa, tak dufajme ze to na nich zabere. pre kazdy pripad ale radsej zozen aj nejake ak47micky.
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Omlouvám se, ale tohle by nám fakt nepomohlo. Prosím jen o konstruktivní příspěvky. Na vtipy tu není prostor. Ty, co to třeba až tak úplně netíží, ať prosím jen sledují, protože jsou lidé, kteří mají opravdové problémy, potřebují naší pomoc a to už teď. Kdo si to nedovede představit, ať si udělá pomyslně výlet do Bagdádu či do Nové Quiney nebo si udělá opravdový výlet na víkend třeba jen do Brd a promluví si tam s lidmi. Právě píšu ze sousední vesnice městyce Jinec, kam za chvíli odcházím, abych se společně se starostou setkal s Finskými novináři. Je smutné, že zahraniční média informují mnohem lépe a pravdivěji než ta česká. Výjimkou jsou u nás Hallo noviny, které se ale v Praze asi moc nečtou.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Vasek

Příspěvek od tvx »

Nevím, jestli jsi můj příspěvek správně pochopil ale dokud nebudeš mít jasnej návrh jak to má fungovat a jak a k čemu sloužit tak i kdyby to mělo sloužit sebesvatějšímu účelu tak tomu já svůj čas nevěnuju.
Chápu sice tvoje nadšení ale tebou popsaný model vytvořní něčeho co nikdo neví co ká dělat hlavně že se to bude dát používat jsem přesvědčen že nefunguje.
Pokud chceš nějakou pomoc, nejdřív potrap svojí hlavu a vypracuj si alespoň trochu konkrétní zadání. Přibližně takové, jako bys to evidoval na obyčejných papírech.
Z tvého současného zadání se krom vlajek na titulní straně a pravděpodobně nějakého programového balíku kterej se ti napodařilo zprovoznit nedá prakticky vytvořit vůbec nic. zkus to popsat nějak konkrétněji.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Ok. Jsem ted v Praze. Muzes mi cinknout? Mohli by jsme se sejit a probrat to osobne. 608512848
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Vasek píše:Je smutné, že zahraniční média informují mnohem lépe a pravdivěji než ta česká. Výjimkou jsou u nás Hallo noviny, které se ale v Praze asi moc nečtou.
Národ který se nepoučí z vlastních dějin je nucen si je prožít znovu - to není z mojí hlavy, to řek nějakej klasik. Nerad bych je znovu prožíval (ty časy kdy tiskoviny typu jako Hallo noviny byly na výsluní), i proto jsem PRO radar Vašku. Jinak Ti držím palce, máš hodně zápalu, nadšení, a hezké ideály, to se mi moc líbí. Ideály máme v podstatě stejné jen cestu k nim vedoucí vidíme každý jinde ... ale to je přirozené
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Ahoj Vasku, driv nez bych psal o praktickych poznamkach k programovani tak bych napasal jak na me pusobi cely projekt svym zalozenim, je noc a jak to po sobe ctu vyzniva to asi najasne a zamotane, tak se omlouvam :)

Myslim si, ze lasku ve svete nerozsiris a ke slozeni zbrani strany nedonutis projektem tohoto typu. Jestli jsem ze skici pochopil tak tim "palivem, hmotou, obsahem" projektu je rekneme petice, tedy vyznani symaptii s mirovou myslenkou, ktera by byla treba zastoupena symbolem bile vlajky. Mam pocit ze petice je vlastne charakterem jen pruzkum - popis stavu. A tim ze zverejnime vysledky pruzkumu jen minimalne ovlivnime pristi hlasovani. K te lasce vubec - co to vlastne je? Lze ji prijimat (nebo naopak stejne sirit) nebo je treba ji v sobe budovat? A laska k cemu? Laska jen tak? Nebo laska k zivotu, radu stvoreni? Cetl jsem neco jako: nemuze byt milovano kde neni poznavano. Jak mit lasku k necemu co hluboce neznam? Jak poznavat zakonitosti hmoty, ducha, osudu (ktere se promitaji do valek)? To jsou podle mne velmi hluboke otazky na ktere jen jednotlivci v celych dejinach lidstva dokazali dat jen pomerne odpovedi - umerne nasemu chapani.

K tvemu usili, ze ktereho citim shon, te mozna dovedla ted ta hrozba americke zakladny u nas a mas pocit, ze musis neco rychle udelat, chapu te uplne, kdyz od ni odhlednes vratis se zpet k tomu obecne polozenemu tematu nezbrojeni, ktere jsi popisoval, mozna uvidis, ze to tema je vlastne odveke. Uvaz, jestli uz podobne projekty neexistuji, treba uvedeny worldpeace neni vlastne tim, co ches vytvorit - alespon z velke casti?, treba by bylo efektivnejsi se s nimi spojit nebo s humanistickym hnutim a nabidnout sve napady. Pritom take mozna poznas, jak to mas polozene, jestli projekt chces delat proto, aby byl tvuj nebo abys pomahal lidem. Kazdopadne dzim palce!

Stando, tobe posilam odkaz na zajimavy a argumentu plny proslov Jana Kellera, ktery mel na tema zakladny v parlamentu, mozna by te zaujal. Da se pustit i jako zvukovy zaznam.

Ahojte ahojte!
Naposledy upravil(a) svit dne úte úno 27, 2007 19:23, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

ahoj svite, odkaz jsem zběžně prohlédl a :
- ano, výstavbou radaru riskujem (kdo tvrdí opak lže) - jdem se svou "kůží na trh", sníží se tím bezpečnost, ale z tohoto důvodu jsme to vzdali na Bílé hoře, odvolali mobilizaci proti Hitlerovi (a slavný Chamberlain přivezl MÍR do VB, že), "neprovokovali" ruské tanky - no všechno jsme to přežili. Otázkou je jestli lze žít bez sebeúcty - oni i Ti Poláci a Habešani na koních proti tankům to přežili ...
Otázkou je jestli je lepší "pštrosí" politika či ne - to si musí každý zodpovědět sám za sebe, mně se nelíbí.

Já chci taky celosvětový mír a svobodu a spravedlnost, nejsem "válečný štváč". Jen nemyslím, že k němu vede chamberlainovská politika. I velký Gándí, jak ho moc uznávám, měl štěstí, že "bojoval" proti demokratické velmoci, Hitler by se sním nepáral ...

Vždyť v Bagdádu najíždějí Íráčané ověšení bombama do Íráčanů ! V arabském světě si podřezávají krky kvůli tomu, že "já věřím v tohoto boha a ty v toho druhého, pryč s tebou". Že by v tom taky měli amíci prsty ? Určitě je někdo schopen dát do kupy důkazy, svědectví a jiné indície, že za to můžou ...
Naposledy upravil(a) Standa K. dne úte úno 27, 2007 7:08, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce za lepší svět !!!

Příspěvek od Standa K. »

Vasek píše:Dozvěděl jsem se pravdu o tom, jak to vlastně bylo 11. září 2001(byl jsem v té době v Chicagu) a potvrdil se mi tak pocit, který jsem v té době měl.
Vašku promiň - ještě jedna stařecká rada :

Nedávej na různé spiklenecké teorie (11. září, Lennon ještě žije, Američani nikdy nebyli na Měsíci, a spousty dalších). Neříkám, sem tam se může nakonec nějaká nakonec ukázat jako pravdivá. Ale je to jen vyjímka z pravidla, že tyto teorie jsou z 95% bláboly.
Co hrozí je to, že když jim do hloubky a na delší čas propadneš, můžeš jednou dojít i k té o" mezinárodním spiknutí Židů" - její zastánci Ti předloží spousty "zaručených, věrohodných" důkazů a svědectví. A tohle bych taky už nechtěl aby se opakovalo ...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Vasek

Příspěvek od tvx »

Myslim, ze svit to vystihnul naprosto presne.
Ne, ze bych si myslel, ze tvuj projekt je zcela nesmyslny, mas ocividne mnoho energie ktera je dobra ale schazi ti v tom prave to zacileni a rozvaha.
Ne ze bych nebyl drive stejnej :c]
Pokud prokazes ze ti na tom vazne zalezi a opravdu se nad tim zamyslis tak ti s tim pomuzu nebo poradim jak jsi na zacatku chtel.[/b]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Stando, to máš oboustraný, jen se nakonec zapomene, že zpočátku to byla spiklenecká teorie "c)
Vzpomeň si jak si Hitler zapálil sněm a podobně, v té době asi právě zase spiklednecká teorie tvrdila že ho zapálili sami "c)
nepřipadá ti to třeba povědomé? napadlo by tě to v tu dobu?
odebrání našeho pohraničí, protektorát, napadení německého vysílače Poláky... proč by to vůbec dělali kdyby to nemělo význam? a politici přihlíželi a přihlíželi a tvářili se že je to tak vpořádku.
neopakuje se to?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Stando,

ano, to co mě nastartovalo bylo právě 11.9. a spiklenecké teorie. Neříkám, že vídím do všech souvislostí, co můžou být za tím, ale jasně vidím to kolem.

FAKTA:

Válka v Afgánistánu - Mnoho mrtvých civilistů, mnoho mrtvých vojáků, ničení, utrpení, zoufalství - USA největší člen NATO. Válka v Afgánistánu nebyla podle regulí NATO. Každá válka je špatná. Boj může být i dobrý, ale válke ne.

Válka v Iráku - Mnoho mrtvých civilistů, mnoho mrtvých vojáků, ničení, utrpení, zoufalství - USA největší člen NATO. Válka v Afgánistánu nebyla podle regulí NATO. Každá válka je špatná. Boj může být i dobrý, ale válke ne.

(Dalších asi 30 válek podporovaných vládami ať už USA nebo třeba i tou Francouzkou)

Nemůžu o tom vědět a jet třeba na dovolenou a snažit se tam být šťastný. Kdybych s tím nemohl nic dělat, tak bych se s tím smířil, ale tak to není. Potkávám lidi, kteří to cítí stejně a cítím volání o pomoc ze všech stran. Proto vám přijdu uspěchanej.

Jsi pro radar. Obdivuju tvůj nadhled a klid i přes to, že víš o konspiračních teoriích 11/9. Tady máš další:

Při bombardování v Kosově 1998 udělala obsluha radaru amerického křižníku USS CG-67 Siloh chybu a zapnula radar blízko italského pobřeží u přístavu Naples. Byla zničena některá technická zařízení meteorologických stanic a operátorů mobilní sítě, která byla několik dní mimo provoz.

No a ten náš radar má být "pouze obranný", ale taky největší ze všech, stávající se z cca 81 000 elementů, které se spojí v jediný paprsek který má dohlédnou několik tisíc kilometrů. Pulsní výkon 4,6Mw!!! Tyto informace jsem slyšel o pánů z ministerstva obrany na schůzce starostů z okolí brd minulý týden.

To, co jsem od nich neslyšel je, co všechno to umí. (To jim pochopitelně ani nikdo z USA nesdělí)

Moc se omlouvám za tlachání o radaru. Problém je totiž úplně někde jinde.
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

tvxi, beru na vědomí a dělám na tom. Díky a jak to budu mít, tak se ozvu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Vasek píše:Omlouvám se, ale tohle by nám fakt nepomohlo. Prosím jen o konstruktivní příspěvky. Na vtipy tu není prostor. Ty, co to třeba až tak úplně netíží, ať prosím jen sledují, protože jsou lidé, kteří mají opravdové problémy, potřebují naší pomoc a to už teď. Kdo si to nedovede představit, ať si udělá pomyslně výlet do Bagdádu či do Nové Quiney nebo si udělá opravdový výlet na víkend třeba jen do Brd a promluví si tam s lidmi. Právě píšu ze sousední vesnice městyce Jinec, kam za chvíli odcházím, abych se společně se starostou setkal s Finskými novináři. Je smutné, že zahraniční média informují mnohem lépe a pravdivěji než ta česká. Výjimkou jsou u nás Hallo noviny, které se ale v Praze asi moc nečtou.
infantility som sa zbavit skusal, vzdy len docasne. k veci, ver ci ne jedno mi to neni a v ramci moznosti tiez riesim, cs-neohipi stranka je gut idea, len som zapolemizoval o uplatnovani vstupneho filtru lasky k bliznemu lebo to je pmn nedemokraticke, osobne by som v tomto pomoct napriklad celkom rad skusil, ikdyzli mam pocit ze spominaneho citu schopen touto dobou nejsa, ocami ale vidim ze kebyze ostaneme tupi, ze to pocitime hodne rychlo a ne jak si naivne hovorime ze to az nase deti. chce to ale konkretizovat lebo ked vtipy bokom tak aj vseobecnost. keby bol zaujem chytit ma na drate, spojazdnim v kratkej dobe icq, poslem cislo, posudime ci a co by som na tom mohol pripadne.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Vasek píše:...Právě jsem se vrátil z besedy z Hudlic u Berouna, byly tam i dva lidé z ODS. Na nich to nechat nemůžeme a na tom se shodlo všech cca 30 lidí v sále včetně starostů. Vůbec jim nevadilo, že byly v sále jediní, kteří podporují "ochranu USA"...

Co ostatní? Co máte vy k tématu?
Podle jednoho průzkumu na internetu je proti výstavbě základny téměř 75% hlasujících: http://zakladna.unas.cz/. Myslím si, že by vládu měl v takto zásadní a velmi diskutované otázce zajímat názor lidu, který při svém rozhodování zastupuje.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a este tiez zvazit to co tam svit, ze ci by nebolo lepsie napojit to odzakladu na medzinarodne hipi-spolocenstvo, diskusia v tuzemskej reci, riesene otazky ale shareovat internacionalne, hoci pod tou istou znackou. cize v praxi by sa zakladny design prevzal, forum a clanky k temam, naviazanost lokalna typu radar, informovanost, peticie atp. a mezinarodna typu globalneho. aspon by aj tu diskusia sprehladnela lebo sa to tu casto mixuje do gulasu.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Vašku, oceňuji kultivovanost Tvé odpovědi.

Kdyby do Afganistánu a Iráku "vlítli" dřív ještě by stály dvojčata...

Každá válka je špatná ... to tedy měly například Hitlera dělat si co chce ? Tomu nerozumím ...

Referendum - jako důsledný pravičák, tj. člověk věřící v moudrost člověka a ne institucí jsem PRO referendum o této otázce. Jediná ale důležitá otázka je, že je velmi drahé.

K často vzpomínané otázce legitimity poslanců k rozhodnutí mohu jen prohlásit, že ten můj mandát ke zdvižení ruky "pro" má.

Kéž by nebyly zapotřebí už žádné základny, vojáci, tanky a spol. přeje
Standa
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Stando, kdyby si v Afghánstánu Usámu, nezapomeň, že je to jejich dobrej známej - obchodovali s ním, něhýčkali a nepodporovali ho proti SSSR, tak to bylo taky jinak "c)

Podle spilkenecké teorie by pak museli udělat jiný krok který by přitáhnul pozornost světa a umožnil jim začít zase zbrojit... Prostě by museli zapálit jiný říšský sněm. To podle té spikleneské teorie, jak vidíš tak už se taková věc na světě několikrát udála....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Standa K. píše:...Referendum - jako důsledný pravičák, tj. člověk věřící v moudrost člověka a ne institucí jsem PRO referendum o této otázce. Jediná ale důležitá otázka je, že je velmi drahé...
Tak to je skvělé!:P To by mohla být také pro referendum i celá naše pravicová vláda. Myslím si, že i peníze by se na to mohly ve státní pokladně najít.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

tvx píše:Stando, kdyby si v Afghánstánu Usámu, nezapomeň, že je to jejich dobrej známej - obchodovali s ním, něhýčkali a nepodporovali ho proti SSSR, tak to bylo taky jinak "c)
"Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem" - jinak to bohužel PMN nejde.
tvx píše:Podle spilkenecké teorie by pak museli udělat jiný krok který by přitáhnul pozornost světa a umožnil jim začít zase zbrojit... Prostě by museli zapálit jiný říšský sněm. To podle té spikleneské teorie, jak vidíš tak už se taková věc na světě několikrát udála....
USA už jednou udělali to, že se stáhli z mezinárodní scény, i díky jejich vnitrostátní politice a náladám veřejnosti - po 1. světový válce. Skončilo to katastrofou. Po 2. světový to už (podle mne naštěstí, podle jiných bohužel) neudělali. KDYBY (vím - kdyby) to udělali, věřím, že 3. světové bychom se nevyhnuli, Stalin by se s Evropou nemazlil (obsazení spřáteleného ČSSR v 1968, maďarské události atd.), rozšíření ruského vlivu po celé Evropě zabránilo jen otevření 2. fronty - západní.

Já nevím, ti co vidí v USA hrozbu míru musí žít v přesvědčení, že v Moskvě, Teheránu, Pekingu atd. sedí samí skalní demokraté, kteří by mouše neublížili, jinak si to nedokážu vysvětlit. Asi jsem oběť nějaké miliardové mozek vymývající kampaně, vysvětlete mi z jakého zdroje čerpáte toto svoje přesvědčení. dík. (doufám, že ne ty Hallo noviny :) )
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ty máš hlavně Stando problém, že se potřebuješ nějak profilovat a k někomu se připojovat, někoho podporovat.
Mě kupříkladu nevyhouvuje ani jedna ze dvou stran a vyhovuje mi aby tím pádem byly miniálně v rovnováze "c)
a nechci u nás radar ani ruskej, ani čínskej, ani Americkej. toť vše.
jinak amíci rozšťourali co mohli a evidentně zcela zbytečně:

1. nic nikde nenašli a nikoho nechytili, kdoví jestli vůbec nekoho lovli "c)
2. nic nestabilizovali jenom naopak destabilizovali několik zemí a uvedly je do ještě horšího stavu než v jakém byly, možná je to i úmysl, udržovat válečný stav je skvělá politika viz 1984.
3. 'nasraly' koho jenom mohly...
4. straší koho můžou - strach není dobrý motiv, je to snad ten nejhorší.

útoky proti nim jsou motivované tím, že se rádi montujou do zemí do kterých jim vůbec nic není pod záminkami které neexstují. to je prostě normální model akce-reakce.
Nikoli kvůli vlastní obraně ale kvůli poněkud jiným zájmům.
V současnosti jsou díky progresivnímuvývoji v Asii na pokraji ekonomického krachu a jediné co je snad ještě může zase zvednout je ovládat nerostné zdroje a pak zbroní průmysl...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Svoboda, demokracie a spol.

Šedá je teorie (a akademické debaty), zelený je strom života ...

Tedy z reálu :
Odkud kam, z kterých států do kterých utíkají tisíce lidí (tzv. hlasování nohama)?
Proč se deprimovaní několikaletým pobytem na západě zase po tisících nevracejí zpět ? U těchto by ani miliardová kampaň nepomohla je "ošulit" kde je víc svobody a demokracie. A svoboda a demokracie jsou základem pro mír, v tom jsme snad zajedno.

A jestli Vás ani toto nepřesvědčí tak ať vás Fidel straší každou noc plantážníci :P :P :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ano, hodne lidi utika treba pred americkym vybombardovavanim nevhodnych zemi.
jinak informace kam se nejvic odkud utika fakt nemam, celkem by me zajimaly. Podle me vic lidi by radsi do Kanady nez USA
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

nic není černobílé, ani amíci, ani rusové, šátkaři, či někdo jiný. Každý má své máslo na hlavě. Na světě je rovnováha a nejen dvou, ale možná i více (hlavních) sil. Tak to bylo, tak to je a bude. Každý z nás má "své" informace. Já v mnohém se Standou souhlasím a líbí se mi jak nebojácně tu zastává své názory. Má odvahu chlapec a to je správné! I když nás je jen pár miliónů a tak nám stejně nezbyde nic než zase "švejkovat".
Co se týče radaru tak jsme samozřejmě tlačeni k řešením z nichž asi ani jedno není úplně košer, nicméně přeci jen hlasuji pro tu anténu.
Nevědomost je tak lehká!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

tvx píše:Ano, hodne lidi utika treba pred americkym vybombardovavanim nevhodnych zemi.
jinak informace kam se nejvic odkud utika fakt nemam, celkem by me zajimaly. Podle me vic lidi by radsi do Kanady nez USA
Problém přílišného přistěhovalectví trápí celou západní civilizaci, že by s tím měli problémy na Blízkém východě či v Rusku, Číně jsem ještě nikdy neslyšel ...

Honzo, samo že celý život (a politika a válka) je jeden velkej kompromis. Ani Patton nebyl svatoušek ale ještě, že sem došel, viď? Máslo má každej ale zálaží jestli "osminku" nebo dva nákladní vlaky ... :-) Jinak dík za podporu, už jsem si připadal jak "sám radar v poli"

Házím po vás vaším oblíbeným granátem :P :P
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Stando, nevím kde v Americe jsi byl, ale mě to jako svobodná země moc nepřipadá. Chceš nějaké informace? Tak se na ně jukni, jsou v pěkné multimediální formě http://neuf.neuf.sblog.cz/911/ Věř, že američané teď moc svobodní nejsou a vlastně potřebují naší pomoc, aby se mohli postavit vlastní vládě a udělat si tam pořádek. Amíci jsou svý, jsou jiní, ale i tak je mám rád jako lidi. Americká vláda je taky svá, ale tu takovou jaká je prostě neberu a s tím co mohu pomoci změnit s tím pomůžu.

Přesně jak psal tvx ..... nemusíme být na něčí straně, stačí dělat správné věci.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Vasek píše:Stando, nevím kde v Americe jsi byl, ale mě to jako svobodná země moc nepřipadá. Chceš nějaké informace? Tak se na ně jukni, jsou v pěkné multimediální formě http://neuf.neuf.sblog.cz/911/ Věř, že američané teď moc svobodní nejsou a vlastně potřebují naší pomoc, aby se mohli postavit vlastní vládě a udělat si tam pořádek. Amíci jsou svý, jsou jiní, ale i tak je mám rád jako lidi. Americká vláda je taky svá, ale tu takovou jaká je prostě neberu a s tím co mohu pomoci změnit s tím pomůžu.

Přesně jak psal tvx ..... nemusíme být na něčí straně, stačí dělat správné věci.
znamená to, že než vstoupili do vlády, byli sví, snesitelní?
to by se dalo vztáhnout dle mínění vštšiny asi na všechny vlády a tudíž jejich představitele.
příspěvek není souhlasný ani kontraverzní
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Obávám se, že potíže amíků koření jinde než ve vládě.
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

Vasek píše:Stando, nevím kde v Americe jsi byl, ale mě to jako svobodná země moc nepřipadá. Chceš nějaké informace? Tak se na ně jukni, jsou v pěkné multimediální formě http://neuf.neuf.sblog.cz/911/ Věř, že američané teď moc svobodní nejsou a vlastně potřebují naší pomoc, aby se mohli postavit vlastní vládě a udělat si tam pořádek. Amíci jsou svý, jsou jiní, ale i tak je mám rád jako lidi. Americká vláda je taky svá, ale tu takovou jaká je prostě neberu a s tím co mohu pomoci změnit s tím pomůžu.

Přesně jak psal tvx ..... nemusíme být na něčí straně, stačí dělat správné věci.
Smim se zeptat: Mistni rybnik ti neprijde dost prohnily, ze chces napravovat jine? Nebo je to jenom snadnejsi?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

agnesha píše:
Vasek píše:Stando, nevím kde v Americe jsi byl, ale mě to jako svobodná země moc nepřipadá. Chceš nějaké informace? Tak se na ně jukni, jsou v pěkné multimediální formě http://neuf.neuf.sblog.cz/911/ Věř, že američané teď moc svobodní nejsou a vlastně potřebují naší pomoc, aby se mohli postavit vlastní vládě a udělat si tam pořádek. Amíci jsou svý, jsou jiní, ale i tak je mám rád jako lidi. Americká vláda je taky svá, ale tu takovou jaká je prostě neberu a s tím co mohu pomoci změnit s tím pomůžu.

Přesně jak psal tvx ..... nemusíme být na něčí straně, stačí dělat správné věci.
Smim se zeptat: Mistni rybnik ti neprijde dost prohnily, ze chces napravovat jine? Nebo je to jenom snadnejsi?
přesně tak, zatím nedokážu ani sebe plně napravit
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Ahoj, prijde mi, ze sebe plne napravit snad ocekavat nelze, to bychom snad museli vystoupit z vyvoje - tedy i casu?, proc se pak branit pomoci druhym? A, pratele, co je komu do toho, kde si volim pomahat? Vasek pise: "s tím co mohu pomoci změnit, s tím pomůžu". To je prece bohulibe. Mejte se krasne!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Suhlas.
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

svit píše:Ahoj, prijde mi, ze sebe plne napravit snad ocekavat nelze, to bychom snad museli vystoupit z vyvoje - tedy i casu?, proc se pak branit pomoci druhym? A, pratele, co je komu do toho, kde si volim pomahat? Vasek pise: "s tím co mohu pomoci změnit, s tím pomůžu". To je prece bohulibe. Mejte se krasne!
No myslim ze to neni bohulibe ale spi pokrytecke a povrchni. :roll: a hrozne krasne se o tom da kecat :lol:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Videa jsem neviděl - moje přenosová rychlost 57 kB/s a kapacita notebooku to neumožňují. Četl jsem ale 2 hlavní články uvedené pod těmi videi.

1) A přesně toto jsem měl na mysli, takhle se dá nade vší pochybnost "dokázat" úplně všechno - že Američani nebyli na Měsíci, že jsou Marťani mezi námi, že .... všimni - v dvojčatech prý nezahynul žádný žid - jak je to možné ?? ... že by dlouhá ruka Velkého Žida ??? Jistě, jak jinak si to vysvětlit ... je k nevíře jak se v takovýchto kauzách politického rázu vždy objeví tato spiklenecká teorie ... skromně připomínám, že jsem na toto již před časem upozorňoval aniž bych viděl písmenko z oněch "důkazů"

2) Zkus jmenovat jedinou významnou světovou událost na kterou neexistuje kniha která ji naprosto vyvrací a přichází se "šokujícími, zamlčenými" údaji .... já o žádné takové nevím ... jednak napsat a vydat takovou knihu je dobrý kšeft, o prodejnost je již předem postaráno (lidé - i já - milují záhady, kouzla apod.), jednak opravdu co člověk to názor, jednu a tu stejnou událost ti 2 OČITÍ svědci popíší rozdílně
Jen tak z hlavy co si vzpomínám :
- kniha dokazující, že Ježíš byla žena
- kniha dokazující, že Ježíš byl černoch
- kniha dokazující, že Ježíš byl mimozemštan
- kniha dokazující, že Ježíš neexistoval

3) Copak neexistují justiční omyly ? Vyšetřuje to mrak lidí, odborníků a přesto jim veškerá svědectví, důkazy atd. nakonec ukáží na špatného "viníka".
Tobě osobně se ještě nikdy v životě nestalo, že jsi byl křivě obviněn z něčeho ? ... kdy souhra náhod, útržkovitých svědectví, špatně pronesených či pochopených výroků, přeřeknutí atd. vedla k tomu, že jsi nebyl schopen se zbavit viny ?

Neříkám, že je vše OK, že se nedějí křivárny, zpravodajský hry atd. Ale odhadem 95% těchto "důkazů" jsou bláboly. A máš na vybranou :
- buď jim všem nevěřit, v těch 5% být za hlupáka (jako já)
- nebo jim všem věřit aby jsi v těch 5% nebyl za hlupáka (ovšem v 95% budeš mimo :D )
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek »

Ahoj všichni, veeelmi dlouho jsem tu nebyl. Mile jste mne překvapili svými příspěvky :-)

pro buc11:

to by se dalo vztáhnout dle mínění vštšiny asi na všechny vlády a tudíž jejich představitele.

Ano, tak to je, a beru to jako konstruktivní připomínku, že se musí něco udělat nejen s tou aaamerickou.


pro PetrK:

Obávám se, že potíže amíků koření jinde než ve vládě.

A napíšeš nám, kde si myslíš, že to koření?

pro agnesha:

Smim se zeptat: Mistni rybnik ti neprijde dost prohnily, ze chces napravovat jine? Nebo je to jenom snadnejsi?

Vlastně máš pravdu, jde mi o vlastní rybník a prohnilý mi přijde dost, ale amerika jde příkladem a v součastnosti z toho jejich rybníka teče dost otrávené břečky do toho našeho českého rybníčka. Chci napravovat dle pravidla, ty největší "sračky" (omlouvám se) nejdřív, pak ty menší a tak. Už jsem to dělal v reálu a docela se mi to osvědčilo. A jestli je to snadnější? Přijde mi že jo, nevím proč si to dělat složitější, už takhle to nebude žádná prkotina.

pro svit a Katarína:

díky.


pro agnesha:


No myslim ze to neni bohulibe ale spi pokrytecke a povrchni. a hrozne krasne se o tom da kecat

Díky. Máš pravdu, kecat se o tom dá přenádherně, ale podstata věci zase tak hrozně krásná není. Rád ztratím slovo o lidech, kteří zažili válku, kterou si nevybrali, ze dne na den, život ve válce. To se stalo, ... to se děje! A my máme mlčet? Pusť si písničku padaj bomby na bagdád, byla napsaná, než se to stalo.

DIVOKEJ BILL Bagdád

Padaj bomby na Bagdád
Padaj bomby na Bagdád
Padaj bomby na lidi
A ty tam umíraj!!!!!!!!!
Americký blbečci
Házej bomby na Bagdád
Jestli budem mlčet
Budou je házet i na nás
Naše zem je kulatá
Stará a děravá
Válkou lepší nebude a bůh nás potrestá!!!!!!

budu rád, když všichni pokrytci, začnou o tom alespoň mluvit, jejich pokrytectví bude konečně k něčemu

pro Standa K.:

Škoda že jsi ty filmy neviděl. To co v nich je zpracovaný jsou jen poslepovaný údaje, které se vynořili na internetu, je toho mnohem víc, než jen tyto filmy. Stačí zabrousit na www.youtube.com a zadat něco jako truth 911, a následující odkazy u těch videí, je toho mraky. Já to cítíl na vlastní kůži, když jsem byl 11.9. v Chicagu, jen jsem neměl nic o co bych to opřel. Nikdo se mi nemůže divit, že tomu teď věřím. Americká vláda mi neposkytla lepší protiargumenty, naopak, přidala celkem spolehlivé další argumenty, proč tomu věřit: válka v Afgánistánu, válka v Iráku, změna doktríny:použití atomové zbraně i v preventivním útoku. To mi stačí, ale bude toho víc. Neznám pravdu, ale chci ji znát celou. Asi je hustá, ale proč se jí bát.

To že jsou amíci v zajetí vlastní vlády mi přišlo taky tak nějak samo a přál bych to procítit(opravdu nepláču moc často) všem, kteří si neuvědomují vážnost situace, kteří si myslí, že amíci si to zaslouží(neříkám, že ne), ale svinstvo tu nechci pro nikoho.

Lidi, prosím vás, žačněte se sami zajímat, bavte se o tom s ostatníma, do konce roku tady chtějí mít vlastní základnu. Nevím co mají za lubem, ale nic pěknýho to nikdy nebylo.

btw: jezdím a navštěvuju kohokoliv, kdo s tím má možnost a chce pomoc, či už pomáhá, zjištuji si sám pro sebe, jak, kdo a co dělá, abych měl přehled.


Z již navštívených:

Ne základnám a humanisti - dvě iniciativy, ale stejní lidé, dobrovolníci a moc prima
Josef Hála - starosta Jinec, velmi kamarádský a pohostinný.
Luděk Sefzig - Senátor z Rokycan (ODS) viz jak níže uvedený Topfer
Jan Neoral - starosta Trokavce, rázný chlapík, velmi aktivní, už udělal dost práce, ne vždy konstruktivní, ale i tak klobouk dolu
Dokumentaristi z ČESKÝ SEN, tato tématika je velmi zajímá a už i natočily debatu v Míšově s Tomášem Klvaňou, Tomášem Topferem a lidmi z Míšova
Tomáš Topfer(momentálně za radar) - dle mne férovej chlap, ale ve špatném prostředí, zblbnout jde každej a v ODS jsou na to machři.
Tomáš Klvaňa - snaživej pro radar, vládní zmocněnec. Nevím, spíš bych řekl, že tomu věří, než, že to dělá jen pro peníze a postavení.

Zítra mne čeká návstěva Káťou Konečnou - poslankyně, mladá sympatická holka, která má kuráž a má ohledně radaru jasno.


Co vy? Určitě máte spoustu známých, ať už doma nebo ve světě, nebo přímo v USA. Ztraťte pár slov, není to možná příjemné téma, ale co je horší, než jednat, či nejednat za nedostatku vědomostí. Zjistěte si toho, co možná nejvíc.

Nechci toho doufám moc, když bych rád žil ve světě bez válek, bez atomovejch zbraní, chroupal si čerstvou zeleninu ..... jee, to by bylo ..... ale protože takový svět zatím není, trápí mne to a rád bych přispěl, aby se to co nejdřív změnilo.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

tak jsem na Osudu zhlídl toto:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6456

jsem trochu rozpolcen, ta pasáž o náboženství mi "sedí", zbytek ne byť to vypadá všecko logicky

ale základní pochyba ... i kdyby to všechno bylo pravda jak by to všechno utajili (nařezávání pilířů WTC nedělal předpokládám osobně Bush), jak zajistit aby nikdo "nekecal" a za tučný peníz to neprodal novinám (a pokud už i ty maj pod palcem (a tím pádem už i všechno ostatní) tak proč takový náročný tyátr ...

se závěrem souhlasím - mikročip si do sebe nechám zabudovat jen přes moji mrtvolu

nejprve jsem litoval, že jsem se na to vůbec koukal (příliš mnoho těžkých otázek v hlavě) ale teď jsem rád, na všem zlým hledej něco dobrýho, něco mi to přece jenom dalo
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Stando:
Podle mě je Osud.cz jen jakýsi DUCHOVNÍ BULVÁR........senzace trhá další senzaci......... jen straší.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

souhlas Serafe: stejně jako u bulváru očekávám 10%ní pravděpodobnost, takže z toho hodně ale hodně informace "vyzobávám"
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Vasek
Zítra mne čeká návstěva Káťou Konečnou - poslankyně, mladá sympatická holka, která má kuráž a má ohledně radaru jasno

Uz je to dlouho, cos to sem psal, jak dopadlo setkani, prijde mi to mirne vtipne, protoze KK je vsechno jine, jen ne sympaticka holka ...

Kvuli vlastnim detem nemluvim sproste, casto to zde ctou, ale ted mam co delat, abych se udrzela.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

dgm píše:Vasek
Zítra mne čeká návstěva Káťou Konečnou - poslankyně, mladá sympatická holka, která má kuráž a má ohledně radaru jasno

Uz je to dlouho, cos to sem psal, jak dopadlo setkani, prijde mi to mirne vtipne, protoze KK je vsechno jine, jen ne sympaticka holka ...

Kvuli vlastnim detem nemluvim sproste, casto to zde ctou, ale ted mam co delat, abych se udrzela.
tak nějak, ale každý jsme holt někde jinde...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce za lepší svět !!!

Příspěvek od Vasek »

Zdravím opět všechny vitariány.

Pro dgm: K návštěvě Káti Konečný.
Abych řekl pravdu, tak po jedné návštěvě a naší následné komunikaci nemůžu říct, že bych ji znal. Ale nějaký pocit jsem z osobního setkání získal, tak tady je:

Káťa je podle mne celkem fajn holka a je poměrně dost schopná(prý má také ostré lokty-říkají jiní). Myslím, že je v jádru dobrá a kdyby se začala pohybovat v lepší společnosti, tak věřím, že je to náš člověk. Když jsem jí řekl, co je možné a jak by se to dalo udělat, tak při tom pomyšlení se skoro rozsvítila, ale záhy bylo zase vidět, že nemůže. Důvod mi z toho plyne jeden. Nemá čisté svědomí, ví co je špatně a nekoná a dost možná i sama konala vědomě špatné. To je důvod, proč nemá sílu bojovat za správné a dobré. Jinak uvnitř je a chce být krásný člověk. Přeju jí, aby se jí to povedlo a setřásla ze sebe vše, co ji očerňuje.

Schůzka s Táňou Fischerovou:

Úžasná osoba, politik, člověk, žena. Tohle setkání bylo opravdu klíčové. Táňa má rozhled, nebojí se vidět špatnosti tohoto světa a přesto zůstává tím vším neposkvrněná. Těším se až budu moc jít volit prezidenta. Budu volit jí. Tak třeba ještě letos ....hm .... Nejen že si v politice zažila pěkně krušné chvíle, když v mnohém hájila dobré postoje a byla na to sama, ale také je připravená jít do toho znova. Připravená nemyslím jen odhodlaná, ale má na spoustu problémů jasný vhled, který mnohým jejím kolegům chybí. Byl jsem zvědavý jaká je a ikdyž jsem to čekal, tak je úžasná a přitom tak lidská, že to jsem si před tím představit ani nedokázal :-)

Druhá schůzka byla spíše o tom, že mi ukázala kudy určitě ne a opět na to měla naprosto legitimní důvody. Táňo, Děkuji :-)

A důvod, proč jsem zase tady?

Mno to už je vlastně v nadpisu a je vidět, dle počtu shlédnutí, že sem chodí lidé, kteří se zajímají.

Včera jsem byl v základním táboře Ne základnám ve veřejně přístupném prostoru v Bělehradské ulici poblíž Tylova náměstí, kde byla schůzka o tom, co dál a doufám, že již brzo bude mít i své ovoce :-)

Kluci Jan Tamáš a Jan Bednáš drží hladovku. Protest, začal 13. května a ve čtvrtek 29.5.2008 se rozhodnou, zda-li preruší, či co dál.

Jeden úžasný člověk jim pronajal tyto prostory a navíc jim poskytl hádejte co? Champion odšťavňovač :-) No a tak jsem ji nemohl nevzpomenout na vás.

Chtěl bych vás požádat, kdo bude chtít, ať je tam přijdete morálně podpořit, určitě se vám tam bude líbit, protože humanisti jsou strašně fajn lidičky jako vitariáni a protože se plánuje hladovková štafeta, tak věřím, že podpora hladovkářů a vitariánů přijde všem vhod.

Mějte se, držte se a brzy doufám i osobně naviděnou

Vašek
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce za lepší svět !!!

Příspěvek od Standa K. »

ikdyž jsem "na druhý straně barikády" - ať ti hladovkáři mrknou na půst.cz nebo sem nebo do Partykový - vždyť si tím stylem jak hladoví nevědomky jen ublížej...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Spolupráce za lepší svět !!!

Příspěvek od dgm »

Vasek píše:Zdravím opět všechny vitariány.

Pro dgm: K návštěvě Káti Konečný.
Abych řekl pravdu, tak po jedné návštěvě a naší následné komunikaci nemůžu říct, že bych ji znal. Ale nějaký pocit jsem z osobního setkání získal, tak tady je:

Káťa je podle mne celkem fajn holka a je poměrně dost schopná(prý má také ostré lokty-říkají jiní). Myslím, že je v jádru dobrá a kdyby se začala pohybovat v lepší společnosti, tak věřím, že je to náš člověk. Když jsem jí řekl, co je možné a jak by se to dalo udělat, tak při tom pomyšlení se skoro rozsvítila, ale záhy bylo zase vidět, že nemůže. Důvod mi z toho plyne jeden. Nemá čisté svědomí, ví co je špatně a nekoná a dost možná i sama konala vědomě špatné. To je důvod, proč nemá sílu bojovat za správné a dobré. Jinak uvnitř je a chce být krásný člověk. Přeju jí, aby se jí to povedlo a setřásla ze sebe vše, co ji očerňuje.
Vidim, zes mi dal v podstate za pravdu. :lol: :lol: :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Vasek
Příspěvky: 18
Registrován: ned úno 18, 2007 14:18
Bydliště: Rakovník, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce za lepší svět !!!

Příspěvek od Vasek »

Stando. To jako že chceš, aby nás "ochraňovaly" ti, kteří sundali dvojčata, aby mohli vlítnout do Afganistánu a do Iráku? To mi teda vysvětli.
Odpovědět