Recepty

Kniha přání a stížností, nabídky spolupráce a uživatelská podpora.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Recepty

Příspěvek od tvx »

jak tak koukám na recepty, říkám si, že je hloupost kopírovat je a dávat je k nám na web, spíš mě napadlo, udělat nějaký shromažďovadlo receptů na jiných webech obsahující jenom nějaký vyhledávací metadat, co vy na to?
u nás by byly jen ingredince pro vyhledávání typu - mam mák, co z něj udělat a url kde ten recept někde jinde je...
přidávali byste do takového systému taky?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Eva

Příspěvek od Eva »

tvx: Přiznám se, že Tvému návrhu nerozumím :(

Jako dobrá myšlenka mi nepochybně přijde shromažďování receptů na našem webu na jednom místě. Pokud to tu neznám, budu zmatená, pokud najdu jeden recept někde a další někde jinde, protože si budu myslet, že se nejspíš ještě jinde ukrývají další, jen já je nemůžu najít. Třeba pod odkaz na úvodní straně se naše nové recepty nepřidávají. Proto navrhuju umístit pod něj místo receptů, které tam jsou teď, přímo odkaz na příslušné téma diskuzního fóra. Mám sice pocit, že to je řešení pro méně schopné čtenáře, ale PMN zpřehlednění není na škodu :roll:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tiez som na tom s chapanim ako Eva a tiez som za to, aby sa to vsetko zhromazdovalo na nasej stranke.

Pacilo by sa mi to tak, keby okrem receptov, ktore tam uz su, tam boli prihodene aj tie z vlakna. S fotkou by to bolo idealne, ale radsej bez nej ako vobec. Nech si v tom vlakne nase komentare a reakcie nemusi zbytocne citat niekto, kto ma zaujem iba o recepty.

Este by som tam pridala zoznam inych webov s receptami, nasich aj cudzojazycnych, na ktore by sa dalo prekliknut.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Přijde mi, že Recepty na Vitariánu jsou trošku zanedbávané. Chápu, že zaběhlí vitariáni už je moc nepotřebují, ale pro lidi kteří sem nakouknou a třeba uvažují o změnách je to dost zajímavá rubrika. V rámci sbírání receptů pro budoucí vita-kuchařku nabízím svoji spolupráci na této rubrice.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

no, vyborne,
je potreba kazdej recept nafotit (to je asi skoro nejtezzsi vec, vyrobit a pekne vyfotit)a priblizne stejne jako jsou napsany ostatni napsat... dorucit me v holem textu a ja uz si s tim poradim :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Fotky by neměly být problém, text taky ne - (stačí ve Wordu?), posílat to mám kam? Případně ti můžu ušetřit práci, kdybych měla admin. právo můžu to vkládat sama.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

fotek mám v zásobě docela dost už ted..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

no, nejlip cistej text, admin pravo v tvym pripade byasi slo neb predpokladam ze xhtml asi umis, co? akorat je jeste pproblem s pravem na ladovani obrazku nbaserver... posli kdyztak fotky ktery potrebujes na muj mail tvx na vitarianovi.cz treba i velky, ja je nejak zmansim a udelam aby zapadly do textu, pravo do systemu ti vyrobim posleze se sdelenim na jakych adresach budou obrazky k odkazani... a kterak to tagovat zjistis nejlip v nejakych poslednich receptech...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

tak jo, začnu na tom makat :)
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Katarína píše:...Pacilo by sa mi to tak, keby okrem receptov, ktore tam uz su, tam boli prihodene aj tie z vlakna. S fotkou by to bolo idealne, ale radsej bez nej ako vobec. Nech si v tom vlakne nase komentare a reakcie nemusi zbytocne citat niekto, kto ma zaujem iba o recepty.

Este by som tam pridala zoznam inych webov s receptami, nasich aj cudzojazycnych, na ktore by sa dalo prekliknut.
Také by bylo možná dobré, kdybychom mohli sami přidávat recepty do rubriky na hlavní stránce. Třeba i bez obrázku a s možností dodatečné úpravy. A mohla by tu také fungovat vyhledávací funkce např. pro nějakou surovinu. Je to technicky proveditelné?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

je ale vyzaduje to par dni prace. a presne to jsem mel vyse na mysli.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět