Budoucnost vitariana

Kniha přání a stížností, nabídky spolupráce a uživatelská podpora.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost vitariana

Příspěvek od hugo »

Rád bych poprosil aktivní členy tohoto fóra o radu. Jak chcete aby se tato diskuze vyvíjela dál? Jste pro omezení témat a přispívajících tak, aby se diskutovalo pouze o vitariánství nebo vám vyhovuje spíš volnější diskuze?

Jakýkoliv návrh je vítán.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od hugo »

Kdyby někdo nechtěl psát přímo do vlákna, můžete posílat své názory na hugo@vitarian.cz
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

hugo píše:Jste pro omezení témat a přispívajících tak, aby se diskutovalo pouze o vitariánství nebo vám vyhovuje spíš volnější diskuze?
Hugo, myslím, že toto asi nikto nežiadal, debatu LEN o vitariánstve...
Aby sme sa zasa zle nepochopili.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Marci »

Kdo se omezuje se vymezuje a nakonec je omezen.Takze ja jsem pro svobodu nazoru.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

Ja som neni proti slobode názoru, ale myslím, že už z názvu vyplýva, že ide o určité vymedzenie - o určitý stravovací model. Som za to, aby sa buď rešpektovalo, že sa nachádzame na území vitarián, teda na webe, kde by malo byť samozrejmé už z názvu, že sa tu považuje surová strava za zdravú. Alebo nech sa upraví názov webu a potom je to ok, nech sa predkladajú ako hlavné a správne rôzne stravovacie modely. Neviem, čo je na tom nepochopiteľné. Napríklad makrobiotici v tom majú jasno. Už tým, Mária, že si vošla na web vitarián, si sa dostala do vymedzeného priestoru zameraného na surovú stravu v prvom rade. Ja neviem, kde je furt problém. Keby sa stránky volali strava.cz či podobne, potom nemám najmenšej námietky a nebolo by sporov, lebo každý by si vliezol do svojho kastlíka, keby to bolo delené na jednotlivé stravovacie smery. Osobne som za premenovanie, lebo toto akurát dopletie tých, ktorí sem prídu. Toto už nie je vitariánsky web.
Takže sama za seba by som videla tieto cesty (čím netvrdím, že ich nie je viac a teším sa na vaše názory):

1. Ak nie je vôľa pripustiť, že tieto stránky sú o surovej strave, ale že je správne, že sa ako hlavný smer uvádza hocičo, tak premenovať web.

2.Prípadne by bolo možné situáciu riešiť tak, ak by bol záujem akceptovať, že podstata webu je o surovej strave, že názory, ktoré sú diametrálne odlišné (napr. že ovocie je škodlivé, alebo že potrebujeme teplé jedlá a pod.) by mohli dostať priestor v samostatnej sekcii a v pravidlách fóra by bolo jasne určené, že s týmto choďte na tamto miesto a tam môžete otvárať svoje vlákna. Pričom na začiatku tej sekcie by bolo výrazne uvedené, že tu uverejnené názory nie sú v súlade s myšlienkami raw food. Teda vznikla by samostatná sekcia ako sú napr. denníčky a volala by sa napr. Iné smery v stravovaní (to je len návrh). To by bolo asi košér riešenie pre všetkých. Nech majú aj nepriaznivci vita priestor na vyjadrenie a poukázanie napr. na zdravotné neduhy, ak si myslia, že je nimi človek na vita strave ohrozený. Zrejme by to bolo aj najjednoduchšie realizovateľné, bez zmeny názvu, len s pridaním samostatnej sekcie a s uvedením základných pravidiel.

Úplne iná vec je, či takáto zmena pomôže vyriešiť konflikty ... Ale to by sa uvidelo.
Naposledy upravil(a) Renáta dne čtv bře 29, 2012 16:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od cepheus »

Maria píše:Kdo se omezuje se vymezuje a nakonec je omezen.
Ted jsi asi nemela na mysli dnesniho ublizeneho aktera z rana, ze ne Marusko ?
Ono to totiz na nej sedi prave jak prdel na hrnicek, taky svoboda nebo uz ne ?
Svoboda je neco jako dvojsecny mec .. opatrne s ni smerem od sebe:).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

cepheus píše:
Maria píše:Kdo se omezuje se vymezuje a nakonec je omezen.
Ted jsi asi nemela na mysli dnesniho ublizeneho aktera z rana, ze ne Marusko ?
Ono to totiz na nej sedi prave jak prdel na hrnicek, taky svoboda nebo uz ne ?
Svoboda je neco jako dvojsecny mec .. opatrne s ni smerem od sebe:).
Ceph, ale to nie je k veci, na ktorú sa Hugo pýtal, či? Nebolo by dobré, aby sme sa tu rozhádali. Naozaj by bolo fajn, aby sme sa mohli nejako dohodnúť. Tak či tak, alebo aj úplne inak.
Vyjadri sa radšej k téme, nie? Sem s návrhmi, si aktívny člen fóra, tak si lám hlavu :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od awa »

Nic se vyřeší, dokud každý z přispěvatelů nezačne sám u sebe. Každý má co zlepšovat a může tu přispět k celkové harmonii. Nějaké restrikce a omezování jsou nevhodné.
Je smutné, že i jiné weby, se zcela jiným zaměřením, tento server v současnosti nazývají bigotním, sektářským - to je tedy vizitka!
Ale kvůli čemu? Kvůli nedostatku vzájemné tolerance a snášenlivosti k jiným názorům od zavedených dogmat, nikoliv kvůli stravování samotnému.
Nově příchozí nebo nechápavé lze láskyplně usměrnit nebo jim vysvětlit, do kterého chlívku mají příště svůj příspěvek o bůčku a spol. psát. Pokud to bude dělat více lidí, nakazí to v dobrém slova smyslu i ostatní a pak tu bude příjemná atmosféra pro všechny dřív nebo později. Někdy to také znamená projevit vůči některým příspěvkům sebeovládání a dostatek lásky a v zájmu pokoje prostě nereagovat. Kdo je dlouhodobém fungujícím hezkém vztahu, bude vědět o čem mluvím a jak cenná je to deviza.
Hodně věcí je o úhlu pohledu. Osobně jsem díky nepříjemnostem zde jen získala, ale to je na jiné povídání.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj,
jsem zcela pro zachování současné podoby.

V případě, že by snad docházelo k nějakým omezením tak kompletně, tedy žádné řeči o alkoholu, rodině, volném čase, atmosféře a můžeme se bavit pouze o vitariánství, v opačném případě by totiž mohlo docházet k tomu, že se snažíme zbavovat nepohodlných či nesouhlasných názorů. :wink:

Pokud by k omezení došlo, tak vymezit diskuzi na vita stravování a všechny další názory mazat, příkladem nám může být server http://www.pust.cz. Pokud by to na Huga bylo moc práce, navrhuji zpřístupnit možnost mazání ještě dalším účastníkům fóra.

Znovu opakuji, že jsem pro současné zachování systému.



O všech případných změnách navrhuji hlasovat.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

awa píše: Je smutné, že i jiné weby, se zcela jiným zaměřením, tento server v současnosti nazývají bigotním, sektářským - to je tedy vizitka!
:|
ale zkouším se na to dívat i z té lepší stránky, kolik lidí zase díky tomu našlo své oblíbené weby jinde ..
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Maria píše:Kdo se omezuje se vymezuje a nakonec je omezen.
Ted jsi asi nemela na mysli dnesniho ublizeneho aktera z rana, ze ne Marusko ?
Ono to totiz na nej sedi prave jak prdel na hrnicek, taky svoboda nebo uz ne ?
Svoboda je neco jako dvojsecny mec .. opatrne s ni smerem od sebe:).
Asi doslo k nepochopeni,takze jeste jednou.mela jsem na mysli presne to co jsem napsala a sice nepotrebuji zadneho cenzora na to,abych si na vec udelala vlastni nazor. jelikoz vsechno souvisi se vsim,tak i zdanlive nesouvisejici info muze se pozdeji jevit jako klicova. Vlastne do ted presne nechapu o co nekterym z Vas jde(tedy chapu to v te urovni,ze pokud se nekterym z vas nabourava status quo,muze to byt iritujici). Jestlize mi neco ci nekdo vadi tak to nectu. Je to elementarni zpusob,kterym si tridim veci kolem sebe,tedy alespon ja. Proc tim ale omezovat ruznorodost nazorovych proudu ostatnim uz ale nechapu. Veci nejsou v zivote ani cerne ani bile. Je zjevne,ze kazdy se nachazime na svem vyvojovem stupni (nenahodou) a kazdy ke svemu dalsimu vyvoji potrebujeme ruzne podnety. taky mam v zivote obdobi,kdy si myslim,ze uz jsem na to prisla-no to je ta faze omezenosti,ale nastesti nikdy netrva moc dlouho. m:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Panda »

Myslím si, že jde hlavně o nově příchozí. Začátečník slyší o vitariánství nebo si přečte úvodní články na Vitariánu, rozhodne se pro tento směr a přijde na fórum zeptat se na další rady a podrobnosti. A tam se mu dostane rady např: nejez jablka! Což je úplně postavené na hlavu proti jeho původnímu přesvědčení. A myslí si např. že vitariánství = vařené brambory s brokolicí.

Ať si každý stravuje jak chce, i se mohou vést diskuze o vhodnosti stravovacích směrů, ale je nesmysl aby se začátečníkovi předkládala vysvětlení a doporučení, která jsou úplně v rozporu se směrem pro který se rozhodl. Přinejmenším by mu měl dotyčný vysvětlit, že jeho rady a názory jsou odlišné od zaměření serveru a že není zastáncem čistého vitariánství, aby nedošlo k matení.

Kdyby byl název serveru třeba "strava.cz", tak by každému bylo jasné, že tu jsou rozdílné názory a nejspíš by raditel řekl třeba "stravuj se makrobioticky, takhle...". Ale tady očekává přísně vitariánskou radu.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Panda píše: Začátečník slyší o vitariánství nebo si přečte úvodní články na Vitariánu, rozhodne se pro tento směr a přijde na fórum zeptat se na další rady a podrobnosti. A tam se mu dostane rady např: nejez jablka! Což je úplně postavené na hlavu proti jeho původnímu přesvědčení. A myslí si např. že vitariánství = vařené brambory s brokolicí.
Tak nevím, zda je nutné začátečníka považovat za nesvéprávného, jistě se vykazuje i samostatným myšlením, ostatně jinak by sem ani nezabrousil, že? Takže mu jistě dojde, že někdo jako diskutující Rudi nebo Panda vitariánství nedodržuje, když se živí i tepelně zpracovanou potravou nebo se pokouší žít ze vzduchu :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Panda »

Začátečníci bývají ještě dost zmatení a nemají přehled. Je to vidět na jejich dotazech, často se ptají na věci, na které člověk nestačí zírat. A snadno uvěří prvním slovům a radám, které se jim dostanou, nemají ještě přehled aby to uměli posoudit. Např. neumí ještě experimentovat a vnímat své tělo, ale bezhlavě plní co jim kdo poradí. Pak se to může stát pro ně i nebezpečné.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

awa píše:
Nově příchozí nebo nechápavé lze láskyplně usměrnit nebo jim vysvětlit, do kterého chlívku mají příště svůj příspěvek o bůčku a spol. psát. Pokud to bude dělat více lidí, nakazí to v dobrém slova smyslu i ostatní a pak tu bude příjemná atmosféra pro všechny dřív nebo později.
Takže, ak to správne chápem, si za, aby zostal názov a aby sa o nevita témach, pokiaľ ide o stravu, debatovalo v tomu vyčlenenom priestore? Aby sme to nejako Hugovi uľahčili pri vyhodnocovaní názorov.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od dgm »

Boze muj, a koho je to vina, ze jako prvni odpoved dostane novacek tu o varenem jidle a o doporuceni vynechat ovoce??
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Panda »

dgm píše:Boze muj, a koho je to vina, ze jako prvni odpoved dostane novacek tu o varenem jidle a o doporuceni vynechat ovoce??
Těch co zaplnili fórum diskuzemi a hádkami o politice, náboženství a jiných tématech nemajících s vitariánstvím nic společného, takže se sem vitariánům už nechce chodit.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

2olfess píše: V případě, že by snad docházelo k nějakým omezením tak kompletně, tedy žádné řeči o alkoholu, rodině, volném čase, atmosféře a můžeme se bavit pouze o vitariánství, v opačném případě by totiž mohlo docházet k tomu, že se snažíme zbavovat nepohodlných či nesouhlasných názorů. :wink:
Prečo? Veď aj ľudia s rovnakou stravou pochádzajú z rôznych prostredí, majú rôzne skúsenosti, rôzne cítenie, vzdelanie, rôzne staré deti, či sú slobodní, bezdetní... atd. Nechápem, prečo by sa malo obmedzovať a mazať všetko. Stále si akosi nerozumieme. Ide tu len o upratanie pozície surovej stravy na tomto webe, keďže je to vitariánsky web.
Toto považujem za nenáležité zbytočné dramatizovanie a nie snahu o konštruktívne riešenie otázky raw food na vitariánovi. Skôr snahu o opak, žiaľ.
Veď je fajn, keď sa ľudia môžu inšpirovať Rudovými tréningami. Však pohyb je tiež súčasťou nášho snaženia azda. Teda sú iste témy, ktoré sem iste patria. No, sú aj také, ktoré sa tu akosi rozťahali (Panda o tom píše vyššie) a sú neraz zdrojom zbytočných hádok.
Naposledy upravil(a) Renáta dne čtv bře 29, 2012 18:02, celkem upraveno 1 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od smajliss »

Podle mě má Panda pravdu. Já jakožto začátečník jsem si tím nedávno prošel. Určitě jsou zde na foru přínosná témata z kterých jsem čerpal. Hlavně téma: Potraviny. Ale jinak co se týče aktivního přispívání, tak mi přijde, že se tu jíž mluví málo o stravě (je to asi tím, že pokročilejší vitariány už nebaví jídlo řešit), ale často o tématech úplně jiných, kterého začátečníka nezajímají.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Navíc, tady není někdo jako vitaguru se svým systémem, prostě zde někdo napíše:
"zkoušel jsem to a nevyhovujeme mi to, protože mi to způsobilo to a to, to je má zkušenost!"

no a pak jsou tu taky diskutující, kterým to dle jejich textu třeba taky dlouhodobě nevyhovuje, ale napíšou třeba toto:
"oh, jak jsem špatný a nepročištěný, miluji jablka a sladké ovoce, hodně sladkého ovoce, ale oh mé dásně a mé zuby úpí, nevíte někdo proč?" A někdo mu odpoví "víme, je to tím, že to je tak vyšlechtěno, že to obsahuje hodně cukru, dutina ústní k tomu není uzpůsobena, tak to musíš něčím neutralizovat, pokud ti to nedělá něco v těle ještě horšího." no a co odpoví ten dotyčný? "oh ne ne, jsem špatný nebo duchovně nevyspělý, jsou lidé, kterým to funguje např. Mango s těžce ohnutou páteří a těžkou podváhou nebo Květa (bez komentáře), takže mi to musí taky fungovat, znamená to, že to dělám jenom špatně. Nevadí, budu breatharián a nebudu mít potíže se zuby :D ".

Prostě začátečníci se zde mají na co těšit, to by mohl být perfektní vita info servis pro ně a protože ten druhý odstavec je přesně to, co by zde už nemělo být napsáno, že. To nás totiž děsně irituje a tak je proti tomu potřeba zasáhnout všemi prostředky (i nedostupnými), přece si to tu nenecháme rozvracet nějakýma nekalýma živlama. Zkoušíme tu tuto metodu opakovaně, sice nám všem, co se o tohle opatření snažíme to vitariánství zrovna nefunguje a je k vzteku, že těm, co to funguje, že nás zrovna nemají tendenci v těchto bohulibých aktivitách podporovat, ale nám to nevadí, zvítězíme ... :D dříve či později, ale zvítězíme

http://www.youtube.com/watch?v=f11-n9V3ofc
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

smajliss píše:Podle mě má Panda pravdu. Já jakožto začátečník jsem si tím nedávno prošel. Určitě jsou zde na foru přínosná témata z kterých jsem čerpal. Hlavně téma: Potraviny. Ale jinak co se týče aktivního přispívání, tak mi přijde, že se tu jíž mluví málo o stravě (je to asi tím, že pokročilejší vitariány už nebaví jídlo řešit), ale často o tématech úplně jiných, kterého začátečníka nezajímají.
Smailissku tak to co tě nezajímá nečti, děláme to tak většina z nás :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Panda píše:Začátečníci bývají ještě dost zmatení a nemají přehled. Je to vidět na jejich dotazech, často se ptají na věci, na které člověk nestačí zírat. A snadno uvěří prvním slovům a radám, které se jim dostanou, nemají ještě přehled aby to uměli posoudit. Např. neumí ještě experimentovat a vnímat své tělo, ale bezhlavě plní co jim kdo poradí. Pak se to může stát pro ně i nebezpečné.
Pando,
a ty se cítíš být tím, kdo by jim mohl radou pomáhat? :shock:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

smajliss píše:Podle mě má Panda pravdu. Já jakožto začátečník jsem si tím nedávno prošel. Určitě jsou zde na foru přínosná témata z kterých jsem čerpal. Hlavně téma: Potraviny. Ale jinak co se týče aktivního přispívání, tak mi přijde, že se tu jíž mluví málo o stravě (je to asi tím, že pokročilejší vitariány už nebaví jídlo řešit), ale často o tématech úplně jiných, kterého začátečníka nezajímají.

Hurá! Tak naozaj niekto aj chápe a vnútorne to cíti tak ako my, čo sa to tu snažíme vysvetliť, že sme na stránkach o surovej strave!
Smajliss, a ako to vidíš so zameraním webu pokiaľ ide o vita stravu? Je to ok tak, ako to je? K akému riešeniu sa prikláňaš? Nech má Hugo ďalší hlas. Ja sa teším, že ste tu vita ľudkovia :D
Naposledy upravil(a) Renáta dne čtv bře 29, 2012 18:06, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Panda píše:Těch co zaplnili fórum diskuzemi a hádkami o politice, náboženství a jiných tématech nemajících s vitariánstvím nic společného, takže se sem vitariánům už nechce chodit.
:lol:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od dgm »

Panda píše:
dgm píše:Boze muj, a koho je to vina, ze jako prvni odpoved dostane novacek tu o varenem jidle a o doporuceni vynechat ovoce??
Těch co zaplnili fórum diskuzemi a hádkami o politice, náboženství a jiných tématech nemajících s vitariánstvím nic společného, takže se sem vitariánům už nechce chodit.
Zrovna u me je to tak, zr treba zminovana temata pul roku nectu, z toho me nejaka diskuze zaujme, udelam si diky tomu obrazek o tom cloveku, casto i na neho zmenim nazor, casto si sama na neco zmenim nazor i diky nemu... Ale co jist, v tom me to tedy neovlivni.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Renáta píše: Prečo? Veď aj ľudia s rovnakou stravou pochádzajú z rôznych prostredí, majú rôzne skúsenosti, rôzne cítenie, vzdelanie, rôzne staré deti, či sú slobodní, bezdetní... atd. Nechápem, prečo by sa malo obmedzovať a mazať všetko. Stále si akosi nerozumieme. Ide tu len o upratanie pozície surovej stravy na tomto webe, keďže je to vitariánsky web.
Toto považujem za nenáležité zbytočné dramatizovanie a nie snahu o konštruktívne riešenie otázky raw food na vitariánovi. Skôr snahu o opak, žiaľ.
Veď je fajn, keď sa ľudia môžu inšpirovať Rudovými tréningami. Však pohyb je tiež súčasťou nášho snaženia azda. Teda sú iste témy, ktoré sem iste patria. No, sú aj také, ktoré sa tu akosi rozťahali (Panda o tom píše vyššie) a sú neraz zdrojom zbytočných hádok.
Fakt? Jo a proč vadí diskuze v kecárnách o náboženství a politice, přece sem nechtějí kvůli tomu ti hodní vitariáni, co jsou někde schovaní, chodit. No a někomu zase může vadit čtení o pretěkách v kajakování a o dojčení :wink:.
Takže asi tak!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

Dgm a nemohla by si navrhnúť riešenie? Alebo teda je to fajn tak, ako to je a napriek tomu, že sú to stránky o surovej strave nijako netreba upozorniť, že určité rady idú proti surovej strave?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Já nechci mluvit za DGM, ale upozornění na to od admina, pozor dotyčný jí spařenou brokolici, to není vita strava, by byla docela legranda, jenom bych to Hugovi nechtěl jako dělat, tohle ...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Panda »

Tohle je zrovna výstižné:
johanka píše:...Chtěla jsem hned nakouknout, ale narazila jsem rovnou na to handrkování a nezvládla jsem se prokousat k něčemu poučnému,...
Je hezké, "nečíst co mě nezajímá", ale jak ten balast odlišit a přeskočit, když je člověk schopný vyhodnotit neúčelnost textu až po jeho přečtení?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Tak si z toho zkus vzít ponaučení, kdo to tu rozdmýchává.
Můžeš jít příkladem :)
dvdmchl

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od dvdmchl »

Jéé, to už nebudu moct psát do deníčku své revolucionářské posty?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od dgm »

Panda píše:Tohle je zrovna výstižné:
johanka píše:...Chtěla jsem hned nakouknout, ale narazila jsem rovnou na to handrkování a nezvládla jsem se prokousat k něčemu poučnému,...
Je hezké, "nečíst co mě nezajímá", ale jak ten balast odlišit a přeskočit, když je člověk schopný vyhodnotit neúčelnost textu až po jeho přečtení?
No tak se bude muset Johanka tim balastem u rudy v denicku prokousat,no ... (:-)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

No názor jsem vyjádřil, ze zbytku je mi zle, upozorňuju zde tedy naposledy:

Lidi, zvažte to opravdu pečlivě, varuju, varuju a znova varuju před touto skupinkou (renata, panda, buc)!
Nezastaví se před ničím, bude se cenzurovat dle jejich představ, nejedná se o úspěšné vitariány, ani o lidi řekněme co se orientují v oblasti alternativní medicíny( nebo prostě témat lidského těla) v nadstandartní míře, opakovaně se snaží brát obsah webu pod svoji kontrolu, vždy si vyberou nějaký psaudodůvod nebo oponenta, proti kterému vystartují, tentokrát je to Ruda, příště to můžete být vy... !
Nepomůže vám, že jste s nimi byli kamarádi, Ruda se několikrát zastával i Renaty a pod. :wink: Vsjo!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od culka »

Dgm, mas pravdu, aj tak sa nakoniec najem toho, co ja uznam za vhodne. :delicacy:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

dvdmchl píše:Jéé, to už nebudu moct psát do deníčku své revolucionářské posty?
Prečo nie? Do denníka si píš čo chceš, nie?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Marci »

Preteky v kajakovani,dojceni a revolucionarske posty me dostaly :lol: :lol: :lol:
Kluci diky,valim se tu smichy.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od culka »

Renáta píše:
dvdmchl píše:Jéé, to už nebudu moct psát do deníčku své revolucionářské posty?
Prečo nie? Do denníka si píš čo chceš, nie?
Renáta píše:
Naozaj?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

Culka a nepíšeš si?

No. zdá sa, že toto vlákno nič neporieši.
Zasa len hádka na hádku. Ja som dala dva návrhy. Radšej písať ďalej nebudem. Ďalšie návrhy nemám. Skôr sa mi zdá, že sa to tu už nedá rozchodiť.
Ale privialo to zopár super riešení, tak vďaka všetkým zúčastneným.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

Maria píše:Preteky v kajakovani,dojceni a revolucionarske posty me dostaly :lol: :lol: :lol:
Kluci diky,valim se tu smichy.

Mária som rada, že sa bavíš.
Radu o dojčení som si dovolila poskytnúť, lebo s tým mala jedna z nás tu problém. Ak by mi povedala, že nechce, aby som jej radila, nemám problém neradiť. O dojčení myslím, poradiť viem. A je to oblasť, ktorá vie dosť potrápiť mamky. Aneraz je riešenie v takej veci, na ktorú sa vôbec nemyslí.
O kajakoch som písala, lebo som sa chcela podeliť o radosť, ako mnohí tu sa delili o tie svoje. Ja som sa často tešila s druhými. Veď stačilo napísať, že to tu niekoho obťažuje. Nemám problém o tom nepísať, ani ničom osobnom, ak to nie je vítané. Delila som sa o radosť rovnako ako o smútok, to tu tiež robilo veľa ľudí. Človek žije s ľuďmi a niekedy to skrátka potrebuje. Škoda, že ste mi nenapísali, že vám to vadí. Neobťažovala by som.
Pokojne mi napíšte, že vám tu vadím, ja to beriem a nebudem zavadzať :wink:
Ospravedlňujem sa, že reagujem mimo Hugovu tému, ale keď sa do mňa pustili, tak sa ozvem. Sľubujem, že toto bolo jediný raz k tejto trápnej debate.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od cepheus »

2olfess píše:Lidi, zvažte to opravdu pečlivě, varuju, varuju a znova varuju před touto skupinkou (renata, panda, buc)!
Nezastaví se před ničím, bude se cenzurovat dle jejich představ, nejedná se o úspěšné vitariány ..
Co zase blaznis clovece ?
To uz je trochu schyza Olfessi, myslel jsem ze uz jsi toto v sobe prekonal clovece .. kdo tu komu ublizuje ?
Co Ti konkretne udelal Panda co neublizi ani kureti ? To hlasovani o Tobe kdysi Ti tak lezi dlouho v zaludku ??
---------------
Jsem taky pro oddeleny chlivek pro varany a masozrave s dovetkem neco jako "nevita prispevky, na vlasti riziko", nebo tak neco jako uz tu visi "Mame to na haku" :D .
dvdmchl

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od dvdmchl »

Hele Renato a jak se teda slovensky řekne dojit, když kojit se říká dojčit?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

David, kravy sa doja, dieťa dojčí, pridája a po česky sa kojí. Ale podstata je tá istá, to najlepšie mamkine mlieko pre bábo vždy ukuchtené presne podľa jeho potrieb. Želám Ti, aby ste sa dlho dojčili :wink: Ale sme mimo mísu, tak len na okraj :wink:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od awa »

Renáta píše:
awa píše:
Nově příchozí nebo nechápavé lze láskyplně usměrnit nebo jim vysvětlit, do kterého chlívku mají příště svůj příspěvek o bůčku a spol. psát. Pokud to bude dělat více lidí, nakazí to v dobrém slova smyslu i ostatní a pak tu bude příjemná atmosféra pro všechny dřív nebo později.
Takže, ak to správne chápem, si za, aby zostal názov a aby sa o nevita témach, pokiaľ ide o stravu, debatovalo v tomu vyčlenenom priestore? Aby sme to nejako Hugovi uľahčili pri vyhodnocovaní názorov.
Nechápeš to dobře. Žádné extra sekce tzv. "závadných témat". Ten, kdo tu zrovna je, může pomoci druhému s orientací, jak něco najít (např. název daného vlákna) nebo ho taktně a laskavě upozornit, že se nedrží tématu a vhodné je na to vlákno s jiným názvem nebo soukromý deník a udělá pro dotyčného to nejcennější, co v daný moment může. Naučí ho soběstačnosti, odpovědnosti a spolupráci.
Pokud má nově příchozí zvládnout úspěšně vita styl-vím proč to říkám, musí se naučit chápat v širších souvislostech, analyzovat v souladu s potřebami svého těla a kriticky přemýšlet o tom, co se tu píše a ne všemu slepě věřit (to pak ať se nediví, že sebou pleskne). Vzhledem k tomu, že to zcela zásadně ovlivní životní styl, tak neschvaluju něčí pohodlnost a servírování na zlatém podnose. Hledat, bádat, přemýšlet, kriticky vůči sobě vyhodnocovat, protože nic není stálé a je třeba se neustále dovzdělávat v mnoha rovinách, aby se člověk optimálně přizpůsobil a fungoval ve zdraví dlouhodobě. Navíc je to u každého zcela individuální jedinečný proces.
Když se třeba napíše, že jablko je škodlivé a danému jednotlivci se to nezdá, proč se nezeptat(místo odsuzování, urážení atd.) jak to bylo myšleno? Třeba se zjistí, že z daného úhlu toto tvrzení může být pravdivé (chemicky stříkané, hybrid, alergie, cukrovka...).
Servr tu netvoří jednotlivec, ale skupina mnoha lidí. Pohoda, nadhled, laskavost, legrace, slušnost by měly být kabátem syrovojedlíka. Pokud se na tom nezapracuje, nic se tu nezlepší a nikdo nebude věřit, že jsme v pohodě i díky syrové stravě. Pokud se to zvládne, bude bezvadná věc a už se nebudou řešit samé nepodstatnosti a pseudoproblémy.
Naposledy upravil(a) awa dne čtv bře 29, 2012 23:10, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem za dovysvetlenie.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

cepheus píše: .. kdo tu komu ublizuje ?
Co Ti konkretne udelal Panda co neublizi ani kureti ? To hlasovani o Tobe kdysi Ti tak lezi dlouho v zaludku ??
---------------
Ale kdepak, kdyby mi něco leželo v žaludku, tak by to Panda nebo ten koho se to týká dobře věděl.
Nezlobím se na něj, je to jenom smutný.
A o to nejde, jde o to, že i Panda a spol. opakovaně ubližují svým působením a omezováním ostatních lidí kolem sebe, dle jejich diktátu. On ( a není sám) ubližují svojí nevědomostí a zároveň vervou jak se snaží omezit druhé, některé se snaží dokonce vykázat z webu zcela, někoho i zcela neveřejně, tato situace se nevyhnula ani ženské části osazenstva.
Takže není pravda že neublíží ani kuřeti, je to jenom jiný druh útoku. A o útok už se u Rudy opravdu jednalo a jedná a bohužel to vypadalo a vypadá tak, že se pár lidí domluvilo předem...
:(

Bohužel Ruda tedy není ani první a težko říci zda alespoň na nějaký čas poslední.
Prostě pořád stejná taktika, někdo nebo něco jim leží v žaludku, jídlo je spíš záminka, nejsou schopní nebo ochotní se s tím vyrovnat ( tím myslím to jádro, zbytek se nechá nadchnout nic zlého netuše nebo se využije, že má třeba s nějakou osobou problém z minulosti a podobně.. :arrow: :idea: ) , vytvoří se pseudoproblém nebo pseudosoba jejíž zlikvidování (případně zlikvidování pseudoproblému) by mělo způsobit úlevu, nikdy nezpůsobí :).

A začne známé kolečko, najednou se objeví a začnou dělat umělý humbuk např. : "máme problém s Rudou, nechodí k nám nováčci, protože se tu píše to a to..., je problém s tím, je problém s oním... a bla bla bla..", samozřejmě počítají s tím, že dojde k hádce, pozor - hádka ta je důležitá - :wink:, dojde k špatné atmosféře, špatnou atmosféru je třeba řešit nejlépe nějakým preventivním opatřením, aby v budoucnu nenastala, v našem případě opakovaně zasahování do obsahu webu dle představ skupinky. Jenomže tohle řešení už bylo hned na začátku a hledal se pro něj důvod. V tom je ten celej fór. :D

Nevěříš? Tak se podívej do toho vlákna v kecárnách, už včera nebo krátce po půlnoci jsem věděl, že dneska budeme řešit omezování obsahu, čistotu webu a restrikce, napsal jsem to tam Renatě! A nejsem sám komu to došlo, protože je to pořád stejné.

Určitě je dobrý si na každým vzít to lepší, co v něm je...
... ale taky brát věci tak jak jsou, tuhle šaškárnu někdo někde mezi pár očima probíral předem, že ano? :)
A protože ten někdo mívá tyto tendence často, na což koukáme vždycky s pusou dokořán, co koho k tomu jako vede, protože se jedná ve směs o stále stejné typy lidí, ostatní tím netrpí, takže nakažlivé to není, tak navrhuji po několika zkušenostech této skupince, sry, ale nedůvěřovat a nesvěřovat jim web do správy dle jejich představ!
V jiných oblastech mi samozřejmě zůstávají inspirací i nadále.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od xHardCorex »

2olfess píše:
Panda píše:Začátečníci bývají ještě dost zmatení a nemají přehled. Je to vidět na jejich dotazech, často se ptají na věci, na které člověk nestačí zírat. A snadno uvěří prvním slovům a radám, které se jim dostanou, nemají ještě přehled aby to uměli posoudit. Např. neumí ještě experimentovat a vnímat své tělo, ale bezhlavě plní co jim kdo poradí. Pak se to může stát pro ně i nebezpečné.
Pando,
a ty se cítíš být tím, kdo by jim mohl radou pomáhat? :shock:
Je pravda, ze ti co by mali mlcat niekedy rozpravaju najviac.
Osobne je pre mna jediny poctivy vitarian Yeff. Ten ma jediny pravo mne povedat co je dobre pre zaciatocnika.
Cize ak chcu vidiet zaciatocnici ako sa stravovat nech idu do jeho dennicka.

Ja som si zletma prebehol napr aj Pandov dennik a nevidim tam nejaku celistvu stopu vitarianstva. Dalej som tam nasiel nabeh na breatharianstvo ale ziadna 40tka za sebou. Ale ved ok.

Osobne som skrz tuto stranku nasiel viacero super nazorov, ktore sa vobec netykaju vitarianstva. A keby sa o tom nediskutovalo tak o tom NEVIEM!!!
Myslim si, ze obmedzenie bude skor na skodu ako na uzitok.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od gabrielik »

Dlho som si napríklad musela zvykať na to že niektoré témy neotvárať!

Napríklad taká: Boh nestvoril cirkev nemá s vita nič spoločné a navyše mi to prišlo vždy ako hádky. Takých tém je tu veľa. Ale či obmädzovať alebo mazať alebo zakazovať? neviem
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od cepheus »

2olfess píše:Bohužel Ruda tedy není ani první a težko říci zda alespoň na nějaký čas poslední.
Uprimne - nebyl ruda jen zaminkou na vyvolani starych vasni, kdo tu navrhoval umlcet me bany a ted nestravi kritiku rudy a pere se za svobodu slova ?
Ja ji mit nemusel ? Ze by dvoji metr ? Asi ano .. dve skupiny musi mit nutne dvoji metr ..
Pises, ze s nim sam v mnohem nesouhlasis, ja bych to jeho blaboleni o kabale, iluminatech, rkc co nas terorizuje a fruktoze enemy no.1 nazval i jinak - ostreji, ale uz nenazvu, koncim na toto tema, uz me to unavilo.
Cize asi tak nejak na tu melu ted co tu bezi pohlizim, sry.
Neodpovidej, nebudu uz reagovat, jen tise premyslej, ucinim tak taky, ahoj a opatruj se:).
----------
K navrhu co s vareninami a masojedliky (a sympatiemi k temto smerum) jsem se uz zde vyjadril.
Doprejme jim jejich CELE vlakno (Miguel/svaly, Mun/tatarak, Rudo/vareniny etc. .. se urcite i dalsi radi pridaji), bude jich tam spokojenych urcite vice a budou kdykoli vitani a kdyz nekdo bude mit pocit ze mu pomohou svymi radami o zivocisnych proteinech, jiste je vyhleda.
Taky jim maso, ale respektuju ze se nachazim na pude lidi co usiluji (nebo si mysli ze usiluji) o syrove stravovani.
Howgh.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od 2olfess »

Já by jsem si s dovolením zareagoval, jak uznám za vhodné, dokud mohu. :)
Co se týče tebe Cepheusi, tak jsi hrubě porušoval obecný internetový kodex a pravidla fora hrubými urážkami a nadávkami ostatním, napadáním v délce několika týdnů, proto jsem navrhoval pro všechny podobné případy v budoucnu ban těchto nicků v délce jednoho týdne, aby dotyčný vychladl.
Přišlo mi to lepší než vylučování. Nic takového se tu ani z tvé strany už neděje a jsem tomu rád. Takže to nemá nic společného s touto situací.
I tak se tento návrh nesetkal s velkým pochopením, takže se k tomu nepřistoupilo a to jsem respektoval.

Ovšem k ničemu takovému tady v případě Rudy nedošlo, naopak.
Žádné záminky k ničemu nepotřebuji a nic tady nevyvolávám.

Ale neznamená to, když uvidím podobný pokusy o nekalé kejkle, které se tu objevují pravidelně a už obvykle známe i následující kola s denním předstihem, že budu zavírat oči, pusu a držet krok, nebudu. :|
A nejsem ani naštvanej, jenom zklamanej. Pandou, Renatou.. je to smutný, ale je to jejich život. Nic víc.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Budoucnost vitariana

Příspěvek od Yeff »

Mně se to líbí tak jak to je. nic bych neomezoval, svobodu projevu už vůbec ne.
Zamčeno