Skryté fórum

Kniha přání a stížností, nabídky spolupráce a uživatelská podpora.

Moderátor: hugo

Jste pro vytvoření skryté části fóra?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Skryté fórum

Příspěvek od hugo »

Padl tady návrh na vytvoření fóra, které by nebylo viditelné pro běžného čtenáře, ale pouze pro vybrané uživatele. Důvody jsou asi víceméně jasné, problém může být štěpení diskuze a skrytí informací před běžným čtenářem.

Prosím o vyjádření a hlasování v anketě. Díky.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Fuujin »

Jsem pro ale někde by mělo být napsané že ta skrytá část existuje, aby lidi veděli a měli motivaci se zaregistrovat
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Beruška »

hugo píše:Padl tady návrh na vytvoření fóra, které by nebylo viditelné pro běžného čtenáře, ale pouze pro vybrané uživatele. Důvody jsou asi víceméně jasné, problém může být štěpení diskuze a skrytí informací před běžným čtenářem.

Prosím o vyjádření a hlasování v anketě. Díky.
Mě jsou tyto důvody spíše méně jasné. Prosím o dovysvětlení.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Beruška »

Hugo z Hor píše:Tak si říkám, že sice fórum vitariána je otevřené pro všechny, tak to má určitě i být, ovšem já bych možná udělal jednu vyjímku a to u soukromých deníčků. Ty bych zpřístupnil i pro čtení jen registrovaným uživatelům (proto snad taky mají ten název - Soukromé).
Ale je to zatím jen můj momentální názor, prosím nekamenovat mě za něj (:-)
Ani si nejsem jistý, jestli už někdy někdo tento požadavek vznesl.
Ale proč, Hugo? Proč by neregistrovaní neměli číst Soukromé deníčky, kde naleznou nejvíce inspirace - osobní zkušenost. Vznikl tu snad nějaký problém?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Skryté fórum

Příspěvek od k.winky »

Do deníčků nemusí chodit vždycky ti, kdo se zajímají o vitariánství a chtějí získat zkušenosti
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Skryté fórum

Příspěvek od awa »

Někteří z nás se na vitariána kouknou i z firemního PC. Přestože to nadřízení akceptují (nejde o stránky s nevhodným obsahem), tak si často prohlížejí, kam že to jejich zaměstnanec kouká. Třeba u nás ve firmě jde veškerý pohyb přes centrálu a IT a vybraní jedinci si to ze zábavy čtou. U mně je to v poho, ať si klidně počtou....
Ale je pravda, že sem zabrouzdají i jiní lidé, kterým nejde ani o vita, tak proč jim odhalovat vše?
Už jsem ostřílená, tak jsem neodhalila víc než jsem ochotná, to si nechávám na soukromá setkání.
Ovšem nevím, podle jakých kriterií bude přístup povolen. Jen registrace je málo (to PMN není žádná záruka) . Možná by měl mít přístup do skrytého fóra ten, co má deníček, už o sobě něco napsal, nebo vytvořil a podílel se na nějakém tématu více příspěvky a je tu nějakou dobu.
Možná se ozvou někteří pravidelní čtenáři bez registrace, ale oni budou moci číst pořád deníčky a to ostatní. Pokud se z různých důvodů nestanou aktivními, tak to musí akceptovat jako přijatelnou daň.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Sitar »

Beruška píše:Ale proč, Hugo? Proč by neregistrovaní neměli číst Soukromé deníčky, kde naleznou nejvíce inspirace - osobní zkušenost. Vznikl tu snad nějaký problém?
Soukrome denicky se nemusi nutne skryt pred verejnosti. Ja to chapu tak, ze by se vytvorila nova cast fora, jenz by byla neverejna a byla by pristupna pouze vybranym clenum. Na zacatek bych vybral skupinu lidi, kteri maji vice jak x prispevku. Zaroven by se dalo na vedomi, ze takova cast neverejneho fora existuje a v pripade zajmu, at si dany uzivatel pozada, aby tam mel pristup. Na zaklade jeho zadosti by se hlasovalo, jestli ho zaradit do vybranych ci nikoliv.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Skryté fórum

Příspěvek od k.winky »

Souhlasím s Awou a udělala bych to tak s těmi deníčky, to si myslím, že je právě ta částo tohohle fóra, kterou někteří z nás, včetně mě, nechtějí odhalovat všem ... Asi by mi také nebylo příjemné, kdyby někteří lidé z mého okolí četli to co píšu, jelikož by to asi nemuseli pochopit tak jako vy ... Ne že bych něco chtěla skrývat, ale svému okolí to podávám, trochu "jinak", přijatelněji pro ně ... A když ví, že jsem vitouš, není tak těžké objevit tyhle stránky a už vůbec ne, najít můj deníček, když tenhle nick, co mám tady používám i všude jinde...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Sweetie »

awa to napsala souhrne.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Nápady a pøipomínky - Co zmìnit a jak?

Příspěvek od tristazmista »

Sitar píše:Ja osobne bych byl i pro zalozeni neverejne casti. Tedy casti, kam by mohli jen provereni lide, nikoliv vsichni registrovani. Kriterium trebas 100 prispevku a rocni pusobeni nebo tak neco. Po tolika prispevcich uz se pozna, jestli dotycny jen smiruje nebo je to uchylak, depesak, vekslak ci metalak.
ano , to je pravda, registraci si muze udelat kazdej. Ty denicky sou hodne osobni vec, nekdo cerpa inspiraci, nekdo se muze vysmivat a zneprijemnovat zivot, to celkem chapu...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Hugo z Hor »

Souhlas s awou, k.winky a taky sweetie, co k tomu napsala i v mém deníčku.
Já taky téměř všude a dlouho používám stejný nick a je téměř jisté, že pokud se někde, třeba v nějaké online hře, nebo na jiném fóru, setkáte s tímto nickem, tak se jedná o mě.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Nápady a pøipomínky - Co zmìnit a jak?

Příspěvek od Sweetie »

protestuji proti navrhovane delce registrace :(
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Nápady a pøipomínky - Co zmìnit a jak?

Příspěvek od veri »

no, délka registrace by asi neměla být hlavní kritérium..já tu taky třeba nejsem rok a zájem o vita je vážný :wink: takhle by se klidně někdo např. z našeho okolí, kdo se o vita nezajímá, zaregistroval a pak bez aktivity čekal..spíš by mělo být kritérium počet příspěvků nebo podobně. s omezením vstupu do deníčků tímpádem souhlasím.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Nápady a pøipomínky - Co zmìnit a jak?

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:protestuji proti navrhovane delce registrace :(
To byl jenom nastrel, prece ;-)

Pocet prispevku bych videl jako podstatnejsi. Nebo spis povahu prispevku, pokud chci byt uplne presny.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Nápady a pøipomínky - Co zmìnit a jak?

Příspěvek od tristazmista »

Sweetie píše:protestuji proti navrhovane delce registrace :(

ano, podle me by stacilo cca 20 prispevku aby clovek mohl vsade...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Fiona »

Jsem jednoznacne pro :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Seraf »

Ano, také jsem několikráte přemýšlel že zde uveřejňuji často i intimnější věci (v deníčku). Ale i přesto jsem proti skrývání fóra. Důvod je jasný. Kdo o vás bude chtít něco vědět, stejně si najde cestu, zaregistruje se, přečte si.

Myslím že by tyto stránky mohly působit sektářsky a tajemně. Což se dle mého názoru neslučuje s vitariánstvím. Pro mne vitariánství třeba znamená kromě ovozelu také sluníčko, volnost a svobodu.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Sitar »

Proto bych nechal denicky verejne a udelal samostatnou neverejnou cast, kde by se mohlo psat i to, co neni urceno pro verejnost.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: Skryté fórum

Příspěvek od dvdmchl »

Já osobně jsem proti. Čistě proto, že nevidím ty důvody, o kterých se tu píše, že jsou víceméně jasné. Jaké důvody to jsou?
Přeci když něco někam napíšu na net tak počítám s tím, že to bude někdo číst, pokud se mi to nelíbí, tak nic nepíšu.
Mně se skrývání deníčků a dělání z toho čtení pro elitní klub ani trošku nelíbí.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Skryté fórum

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:Já osobně jsem proti. Čistě proto, že nevidím ty důvody, o kterých se tu píše, že jsou víceméně jasné. Jaké důvody to jsou?
Přeci když něco někam napíšu na net tak počítám s tím, že to bude někdo číst, pokud se mi to nelíbí, tak nic nepíšu.
Mně se skrývání deníčků a dělání z toho čtení pro elitní klub ani trošku nelíbí.
Osobně pro sebe nepotřebuju skrývání. Psala jsem, že jsem neodhalila víc než jsem ochotná a jinam na chat nechodim, pač na to nemám ani čas. Ale zase na druhou stránku chápu, že pro některé lidi jsou tyto stránky útočištěm (kde jinde taky hledat lidi s podobnými hodnotami, ne každý má na lidi štěstí) a co si budem vykládat, konformní tady asi nikdo není a ne každý kdo se tu mihne, je férový. Dovedu si představit, že je bolestivé, když někdo niterné informace o druhém zneužije. Takže z toho důvodu jsem pro skryté forum.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Skryté fórum

Příspěvek od jans »

Souhlasím s dvd, pro soukromé věci tu jsou soukromé zprávy. Fórum mi vyhovuje jako veřejné a přístupné všem bez rozdílu.
Ale zas na druhou stranu, pokud chce někdo něco psát pouze pro omezené publikum, tak nevidím důvod, proč mu to neumožnit. Ať už třeba tím, že vybere nicky, kterým dá "klíč" nebo se to udělá paušálně na počet příspěvků, to už je jedno.
Sice škoda neregistrovaných, kterým by to k něčemu mohlo být, ale nikdo přeci nemá povinnost inspirovat svým deníčkem náhodné čtenáře. :)
dvdmchl

Re: Skryté fórum

Příspěvek od dvdmchl »

Neznám možnosti phpBB, ale nešlo by tedy aby každý dostal jedno skryté fórum, které by si sám moderoval a zůstalo by čistě na jeho osobním rozhodnutí zda by ho využíval, či nikoliv?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Panda »

Souhlasím s dvdmchl a Seraf, také se mi skrývání nelíbí. :-) A řešení pro zájemce bych viděl ještě jinak - to co požadují vlastně je samostatné fórum které ani nemusí mít nic společného s Vitariánem, ani nevím proč by se podobné uzavřené diskuse měly vést tady. Není problém si nainstalovat třeba na seznam.cz malé phpBB fórum (instalace je snadná, dokonce i já jsem to zvládl během pár minut ;-) ), kde se bude povolovat vstup jen autoriovaným uživatelům, tedy vybrané skupince. Myslím že by to zde uvedené požadavky splňovalo plně a nemusely by se řešit otázky kterým uživatelům povolit přístup.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Skryté fórum

Příspěvek od hofikos »

Už je to delší doba, co jsem poprosila o zrušení svého deníčku právě proto, že jsem zjistila, že si ho pročítá i osoba z mého okolí. Je mi to nepříjemný, protože si sem chodím předávat zkušenosti s vitariány a nechci, aby si tady někdo něco přečetl a pak do mě rýpal a propíral to na veřejnosti. Snažím se od té doby držet na uzdě a uchovat si zde nějaké soukromí, ale kvůli tomu zase nepíšu své zkušenosti. Kdyby měli do deníčků přístup jen uživatelé, kteří mají na fóru třeba těch 30 příspěvků, tak bych si do něj ráda něco občas napsala. Ale chápu i důvody odpůrců, takže je mi to jedno, já zas tak moc deníček nepotřebuju.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Hugo z Hor »

hofikos píše:Už je to delší doba, co jsem poprosila o zrušení svého deníčku právě proto, že jsem zjistila, že si ho pročítá i osoba z mého okolí ...
O podobném úkonu už taky uvažuji, ale jak jsem psal, nyní je mně to v podstatě jedno. Budu krotit niterné výplody své mysli tady v „Soukromém” deníčku a pokud budu opravdu nutně chtít vyblít obsah svých myšlenek, založím nějaký blog a případným zájemcům zde třeba napíšu v SZ link.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:Už je to delší doba, co jsem poprosila o zrušení svého deníčku právě proto, že jsem zjistila, že si ho pročítá i osoba z mého okolí. Je mi to nepříjemný, protože si sem chodím předávat zkušenosti s vitariány a nechci, aby si tady někdo něco přečetl a pak do mě rýpal a propíral to na veřejnosti. Snažím se od té doby držet na uzdě a uchovat si zde nějaké soukromí, ale kvůli tomu zase nepíšu své zkušenosti. Kdyby měli do deníčků přístup jen uživatelé, kteří mají na fóru třeba těch 30 příspěvků, tak bych si do něj ráda něco občas napsala. Ale chápu i důvody odpůrců, takže je mi to jedno, já zas tak moc deníček nepotřebuju.
Chápu tyto důvody. Otázkou je zda skryté forum někomu zabrání v tom aby pátral po tom co ho skutečně zajímá. Muselo by být velmi omezené a jen pro lidi které Ty sama "přidáš" aby je mohli pročítat.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Panda »

Nevýhoda že to bude další zatěžující práce hlavně pro Huga - stále muset upravovat seznam lidí, kteří mají do daného tématu nebo vlákna přístup. Myslím že je už i tak režií fóra dost zatížený.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od hugo »

Panda píše:Nevýhoda že to bude další zatěžující práce hlavně pro Huga - stále muset upravovat seznam lidí, kteří mají do daného tématu nebo vlákna přístup. Myslím že je už i tak režií fóra dost zatížený.
Tohle je to nejmenší, ta zátěž bude spíš na začátku. Spíš mi vadí to, co tady říkal dvdmchl (elitářství, skrývání informací), toto fórum bylo vždy otevřené.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Skryté fórum

Příspěvek od hofikos »

Žádný seznam lidí bych vybírat nechtěla, mně by stačilo, kdyby ti lidé měli na fóru nějaký počet smysluplných příspěvků, nebo se alespoň zaregistrovali, představili...pokud si někdo bude chtít informace najít, tak si je stejně najde. Jen nechci, aby si můj případný deníček četl každý, kdo se nudí na netu...tak si ho nepíšu a je to vyřešeno ;)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Skryté fórum

Příspěvek od hofikos »

hugo píše:Spíš mi vadí to, co tady říkal dvdmchl (elitářství, skrývání informací), toto fórum bylo vždy otevřené.
Fórum je hodně rozsáhlé a mimo deníčky je spousta stěžejních informací, deníček je taková třešnička na dortu...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Sweetie »

asi bych to nekomplikovala. SZ staci dostatecne. a kazdej se poucil a navic tohle je podle me vzorovy forum. nevim jaky si uz predstavit milejsi, nekonfliktni plny sportu a spravnyho stravovani. kdyz si to nekdo prebere spatne, jeho problem.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od epony »

a čo takto možnosť volby u každého, či si spraví denník prístupný len pre registrovaných? Mne osobne je to jedno, ale niektorí do svojich denníčkov asi vyliali osobnejšie veci, preto to chapem.. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od Seraf »

Myslím, že žádná skrytá sekce nezabrání nikomu, aby se tam nějak dostal (pokud o to bude vážně stát).
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: Skryté fórum - brainstorming

Příspěvek od Hvodnik »

moc jsem toho tady zatim nenapsal, snazil jsem se jednak nacerpat co nejvic informaci jednak aspon se o tech malo zkusenosti (treba s praktickymi pristroji jako mixer a odstavnovac ktere mam) podelit.

Denicek tu zatim nemam ale dokazu si predstavit ze by idealni bylo napriklad u denicku mit tuhle moznost:

1. aby informace ktere muzou komukoliv pomoct avsak nejsou predevsim z hlediska pisatele prilis "intivmi popr. zneuzitelne nekym tretim" byly verejne

2. informace ktere jsou z hlediska pisatele-/ky spise osobniho / intimniho charakteru kde by dotycny-/a nechtel aby se to mohl dozvedet kazdy (a pak pisatele-ku napriklad zesmesnovat apod.) byla moznost vkladat treba i primo do prispevku "skryte vety", ktere by byly podle volby pisatele-ky viditelne
a) bud jen konkretnim uzivatelum, kteri jsou z hlediska pisatele-ky obzvlaste duveryhodni a nebo
b) urcite skupine ci "kategorii" uzivatelum preddefinovane primo ve vitarianu podle vybranych parametru (delka clenstvi, pocty prispevku.. a cokoliv dalsiho
c) jako b) avsak konkretni parametry pro tuto skupinu by vybiral-/a primo pisatel-/ka clanku/prispevku/dennicku


Asi je to ale prilis idealisticky mozna i zbytecny napad, a narazi hned na pocatku na problem technickeho reseni...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté fórum

Příspěvek od hugo »

No, technicky by to asi až tak nerealizovatelné nebylo, ale zatím nejsem přesvědčený, že je to potřeba a hlavně se mi moc nelíbí představa vytváření nějakých uzavřených skupin na tomto fóru. Na soukromou korespondenci je email nebo SZ.

Pokud by byl velký zájem (což se zatím nezdá), tak bych to asi začal řešit.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Odpovědět