štítna žlaza

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :br :lol: :x :delicacy: :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: >:-) (:-) m:-)

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: štítna žlaza

Re: štítna žlaza

od Ozeki » pát pro 18, 2015 18:06

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Aut ... %9Bn%C3%AD

AI postihuje mlade zeny. A co kdyz "je to v psychice" je spise zasterka? Za to lze schovat cokoliv, kdo s nemaco ma dnes psychiku v poradku :D

Ty odkazy i na ten napoj, to cloveku dvakrat neprida, jen ty musis vedet, co jsi kdy udelala a delas spatne...

Re: štítna žlaza

od vladussa » čtv pro 17, 2015 14:52

Lekno píše:
vladussa píše:...a taky autoimunitní..
vidim, ze si MUDr-com podlahla. autoimunita je iba obalenie stavu, ktoru nedokazu diagnostikovat.
Skus hladat: tu, tu alebo svoju vlastnu cestu ;-).
Tohle mě nikdy nenapadlo, že by označení autoimunitní onemocnění bylo zástěrka pro "neidentifikovatelné" lékaři.. ale zní to velice logicky. Nicméně děkuji moc za odkazy, už jsem se objednala k paní Belušové.. Vzhledem k tomu, že trpím i lupenkou, což je lékaři taky identifikováno jako autoimunitní onemocnění a u toho je mi jasné, že mám prostě zaneřáděná játra a ledviny.. a kdo ví co ještě - v dětství antibiotika i 4x za rok, přestávám ode dneška výraz autoimunitní používat :D
Každopádně ještě jednou za ty odkazy moc děkuji, jsem nadšená jako bych vyhrála ve sportce.. třeba to bude ta správná cesta.. já to tak nějak vnitřně cítím :)

Re: štítna žlaza

od Sara312 » stř pro 16, 2015 21:08

vladussa hlavně nepodstupujte operaci a zkuste to ještě takhle vyléčit..není nic horšího, než být do konce života závislá na práškách..:(

Re: štítna žlaza

od Ozeki » stř pro 16, 2015 20:09

Srovnej s narazenym kolenem a zlomeninou. Nakolik se z toho druheho vylizes "svepomoci" bez trvalych nasledku a i s dobrou lecbou zustavaji nasledky.

Aneb rodove geneticke mutace jsou svi.. A bude hur..

Tip: Dnes je spousty moznosti provest komercni analyzu DNA. Dokud nebudou tyto veci rozklicovany, vse budou jen spekulace.

Re: štítna žlaza

od Háně » stř pro 16, 2015 18:32

Hm.. já jsem taky měla sníženou funkci, ale nebylo to nic dramatickýho...brala jsem euthyrox 50 asi 6 let? Tak nějak...teď už to mám úplně v pořádku a nic speciálního jsem pro to nedělala... Jenom mám prý nějaký tmavý slinný žlázy a že to prý může znamenat autoimunitní nemoc, ale mně nic není a moje mamka to má úplně stejně.

Re: štítna žlaza

od Lekno » stř pro 16, 2015 17:59

vladussa píše:...a taky autoimunitní..
vidim, ze si MUDr-com podlahla. autoimunita je iba obalenie stavu, ktoru nedokazu diagnostikovat.
Skus hladat: tu, tu alebo svoju vlastnu cestu ;-).

Re: štítna žlaza

od vladussa » stř pro 16, 2015 17:53

Já to řeším už 3 roky. Odstranit jsem si ji nenechala ani přes nátlak doktora, toho jsem vyměnila, stačila jsem se přestěhovat na venkov, vyměnit práci stresující za totální leháro, jsem na vita celou tu dobu tak z 80%, maso nejím vůbec a žádná změna, jen horší a horší.. Mám teda sníženou funkci, a taky autoimunitní.. Právě jsem doufala, že těmi půsty, když vydržím 21, tak se něco změní.. teď jsem trochu zklamaná, že to tak zdaleka nemusí být..
Taky jsem teda ještě začala chodit na kinezi, protože je to prý hlavně v psychice, ale zatím posun teda žádný.. Po 3 letech a postupného rovněž nabrání 10kg jsem se nechala zlomit a rovněž denně polykám Euthyrox, ač teda jen 50-tku.. takže kdyby tu byl někdo, kdo se z toho dostal a je dnes bez léků, tak bych docela uvítala nějakou inspiraci :-)

Re: štítna žlaza

od Lekno » úte pro 08, 2015 18:55

7 vecí, ktoré ničia vašu štítnu žľazu + Recept na liečivý nápoj: linka
(iba kopirujem, netusim ci je to pravdive)

Re: štítna žlaza

od Sara312 » ned lis 29, 2015 20:28

No, když jsem na té operaci byla, tak předpokládám, že ano.. Moje máma je také po operaci a i její teta..úplně stejný problém..Měla jsem silnou hyperfunkci a štítnou žlázu opravdu hodně zvětšenou, z toho co si pamatuji.. Achjo..Tak mě to štve..

Re: štítna žlaza

od cepheus » ned lis 29, 2015 16:36

Ozeki píše:Podávání: Podávání je přísně individuální, záleží na konkrétním pacientovi a předepisujícím lékaři. Běžná dávka u dospělého pacienta se pohybuje mezi 25-100 mikrogramy denně ve formě jedné tablety.
Janku, Ty jses uz i lekar ? Jako ze jsi odbornik pres uplne vsecko to jsem vedel uz davno :D))) .

Re: štítna žlaza

od Ozeki » ned lis 29, 2015 16:10

A co s ni bylo, v tak nizkem veku? Podepsal zakonny zastupce souhlas?

Re: štítna žlaza

od Sara312 » ned lis 29, 2015 12:26

Kdyby mi tenkrát nebylo 12.. Nikdy bych na tu operaci nešla.. Určitě by to šlo vyřešit i jinak.. :evil:

Re: štítna žlaza

od Lekno » ned lis 29, 2015 11:10

priloha: linka
(download priloh: treba sa prihlasit/registrovat na http://www.upramene.cz)
zdravi: linka

Za odobratie stitnej zlazy si doktor zasluzi basu .... :idea:

Re: štítna žlaza

od Sara312 » ned lis 29, 2015 9:52

No dřív jsem brala i 125..možná víc.. Předtím mi to snížila na dvakrát týdně půlku 150 a ostatní dny 100... Když jsem teď byla furt předávkovaná, tak to snížila na dvakrát týdně půlku 100 a jinak zase stovku..takže momentálně tak..

Re: štítna žlaza

od Ozeki » ned lis 29, 2015 2:14

Kolik beres? Proc nesnizit davku? Jestlize jde o synteticky hormon stitne zlazy a ty jis stravu kterou jis, tak telo treba nepotrebuje takovy objem...

---

Podávání: Podávání je přísně individuální, záleží na konkrétním pacientovi a předepisujícím lékaři. Běžná dávka u dospělého pacienta se pohybuje mezi 25-100 mikrogramy denně ve formě jedné tablety.

Bez štítné žlázy

od Sara312 » čtv lis 19, 2015 9:04

Zdravím, najde se tu někdo, kdo je 100% raw a má vyoperovanou šítnou žlázu? Já to takhle mám a když jsem přešla na živou stravu, předtím ještě veganství a asi měsíc po tom byla na endokrinologii, tak jsem byla extrémně předávkovaná (euthyroxem, který musím bohužel brát)..No dobře, doktorka mi snížila dávku, ale nedávno (asi po 3 měsících) jsem byla na krvi a předávkovaná jsem pořád..je mi jasné, že ta strava na to nějaký vliv mít prostě bude, ale kdy se vám to srovnalo, jestli tu někdo takový je? Jaké s tím máte zkušenosti? Zajímají mě názory a postřehy ostatních, tak prosím pište :D .. Taky mě štve, že do konce života musím brát ten euthyrox, vždycky ráno, když to zapíjím, tak se cítím strašně a pořád mě štve víc a víc, že jsem byla na té operaci :oops: ..ale byla jsem malá, no.. Omlouvám se, jestli to tu už někde bylo, ale nic takového jsem nenašla, ani nikde jinde na netu, proto doufám, že tu někdo takový je. Děkuji za každou odpověď.:)

Re: štítna žlaza

od Pepík Ševců » pon led 26, 2015 18:51

Dle libosti. V ideálním případě by jí kožař poslal na správný vyšetření. Ale máš recht, že interna je v tomhle spolehlivější místo, taky znám spoustu kožařů mastičkářů, ke kterejm bych nikdy nešel.

Re: štítna žlaza

od cepheus » pon led 26, 2015 18:48

A no dejme tomu, ale ne kozari, od nich mam akorat skalpelem nadelany kuzilky v podkozi jak mi brali pupinky ke zkoumani (uz asi teda zarostly) ale zjistili z nich kulovy, ztratil jsem s nema cca 2 mesice drahocennyho casu na urceni spravne diagnozy, na to pozor:).
Jak muzu zkoumanim kontrolky zjistit proc sviti a kde je chyba ? Musim koukat po "motoru" (proto aspon interna) co se kde deje, pak zhasnu i kontrolky:).
(ale ja jsem presne to cos tu nazval blbym zednikem+medicinou, resp. elektromechanik+medicinmann amater) :D))) .. jenze zkusenost je nesdelitelna a neprenosna :-).

P.S. Moje zkusenost CISTE s jidlem jit na uz rozvinute nemoci je asi jako jit se spuntovkou skolit stado slonu, proto jsem se sveho casu vrhnul rovnou na dlouhy pusty:).
Ale v pocatcich podporit muze podle me vyrazne, nemam ale primou osobni zkusenost:)

Re: štítna žlaza

od Pepík Ševců » pon led 26, 2015 18:33

Já bych to jen prohodil, první doktor a klidně s tim zároveň změnu v životosprávě. Ale jídlo neléčí, ať si kdo chce, co chce říká. To ovšem netvrdim, že nepomůže spíš změna než mastičky.

Re: štítna žlaza

od cepheus » pon led 26, 2015 18:29

Jeste jsem nezazil zadnyho "pupinkologa" (slang mudru pro jejich kolegy) aby zatlacil do tela natrvalo mastickami projev jakekoli disfunkce ci otravy v tele:).
Pupinky jsou totiz az varovne kontrolky ze se neco nekaleho v tele deje. Znam par pripadu, co byli beznadejni lupenkari a dneska jim priznali tzv. biologickou lecbu (kapacky) a ti lidi si libuji, ze to nikdy nezazili, uplne bez symptomu.
Jenze ta lecba zrejme postihuje neco v tele (jde k pricine, at uz je jakakoli), ne jen po povrchu:).
Postizena kuze (treti ledvina) je az posledni zvoneni, alarm (m.j. i vlastni zkusenost s hodgkinskym lymfomem + neoplastickym syndromem /vyrazkou/ vsude co Ti neda ani vyspat a ocitas se v zacarovanym kruhu, nemusim rikat co umi vydatny spanek - nekdy vic nez doktor):).

Cize at to shrnu - vsadil bych rovnou na onacejsi jidelnicek a zkusil vyradit to o cem si myslim ze je pro me rizikove:).
A kdyz nepomuze tak ne na kozni, ale rovnou na internu:).

Re: štítna žlaza

od Pepík Ševců » pon led 26, 2015 16:44

No, první dotaz, na kožním jsi s tím byla? Projevuje se to jako ekzém, nebo spíš lupénka? Skoč na kožní a když to nepomůže, zkus začít se změnou jídelníčku. Tady ti všichni poradej hafo věcí a ty si určitě vybereš :)

Re: štítna žlaza

od Háně » ned led 18, 2015 17:14

Ahoj, doufám, že si toto někdo přečte, ale nevím moc, kam jinam to napsat.
Když mi bylo asi 12, řekli mi, že mám hypothyreozu a brala jsem léky Euthyrox asi 5 let, teď už je 2 roky brát nemusím, že je to už v normě, ale od té doby mě trápí v zimě hodně suchá kůže na obličeji a letos i ve vlasech a hrozně to svědí a dělají se tam lupy a strupy. Nejvíc to mám pod pusou, za ušima, před ušima a ve spodní části vlasů. Pomáhají na to jen různý masti a drahý šampóny, ale když se třeba 2 dny v kuse nenamažu, je to děs. Docela se mi zdá, že by to s tím mohlo nějak souviset, i doktorka kdysivá něco takovýho říkala, že můžu mít suchou kůži, ztloustnout, být slabá a kdesi cosi, ale dlouho jsem u ní nebyla. Jinak se mi nic divnýho nestalo, ani jsem neztloustla. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Mastičky a šampóny jsou fajn, ale ráda bych se toho zbavila a něco mi říká, že se to vyřeší jedině zevnitř.

Ještě nutno podotknout, že se mi to děje opravdu jen tyhle dvě zimy, začíná to, když se ochladí a skončí to někdy v dubnu, květnu. I tak mám sušší kůži, ale prostě se namažu kokosovým olejem a je to ok. V zimě to bohužel vůbec nepomáhá.

Re: štítna žlaza

od rudo » pát kvě 25, 2012 10:17

Dano, si mi pokazil radost z jedenia a pitia zazvoru, sak pockaj zajac ja ti to zratam.

Mali sme zavodneho lekara a v ordinacii sa setricka s nikym nababrila, ked tam prisiel niekto s chripkou atd, tak nanho nakricala - chod sa domov vypotit na mladom tele a neotravuj nas v ordinaciii

Re: Telesna teplota vs. aktivita enzymov

od Dano » pát kvě 25, 2012 9:14

buc11 píše:To já bych v kanadě tělo nenahřál ani na 33, v thajsku mám sotva 36,8, čili okolní teplotu
..
33 nevím, asi nadsázka
36,8 souhlasí
Uff, este ze tak.
buc11 píše:
Maria píše:Ja myslela,ze mas hodne ohne a proto jiz silne ochlazujici potraviny(banany,citrusy,predevsim ovoce).
na ochlazovací ovoce jsem též věřil, ale PMN tomu není tak, s oldou jsme v thaji testovali a dost se tomu nasmáli
Alebo robis nieco zle. Podla makrobiotiky by si mal byt fakt podchladeny az hroza. Keby to tak aj bolo, to ti zrejme nijako nevadi. Ale podla nej by si nasledne mal mat casto nadchu/rýmu a tu ako mi je zname nemavas castejsie ako ti, ktori jedia "ochladzujuceho" ovocia 10-1000x menej ako ty v zime v nasich koncinach.
Maria píše:Po melounu mam za chvili skoro zimnici a mohu ho jist jen v parnych dnech,oproti tomu zazvorovy caj(z cerstveho)mne krasne zahreje. Koneckoncu to ma svou logiku a priroda to nastavila moc dobre.
Krasne zahrieva kdeco. Z tych nevitarianskych okrem caju zo zazvoru aj slivovica alebo akekolvek varene korenene jedlo. Z nevitarianskych cibula, cesnak, horcicove a redkovkove semena, palive papriky,..

A logika v tom samozrejme je. Bud vdaka teplu v jedle alebo napoji (caj), alebo este ucinnejsie vdaka latkam v nich vyvolavajuce zapal na citlivej sliznici v ustnej dutine alebo v traviacom trakte (alkohol,..), alebo neurotransmitrom s dosahom na termoregulaciu (kapsaicin v chili prapickach). Casto su to latky ktorymi sa rastliny evoluciou vyzbrojili proti skodcom a proti bylinozravcom. Vsetko pozivatiny nehodne samostatneho jedla, lebo nenasytia a/alebo "popalia" a vyzeru sliznicu. Zato samozrejme vyrazne ochutia ine jedla, ktore su inac nechutne alebo s mdlou chutou.

Neviem co na to makrobiotika, ale velmi ucinne a mozno zdravsie zahreje pohyb. Napr. intervalovy trening. Uz po par minutach pocit silneho tepla, a pretrvava cele hodiny (zvyseny metabolizmus). Idealny beh, bicykel, veslovanie. Vonku alebo na trenazeroch. V byte napr. obycajne anglicaky alebo kačáky alebo hoci len výskoky.



Opravil som par gramatickych preklepov.

Re: štítna žlaza

od Marci » stř kvě 23, 2012 14:27

Napr. ve Spanelsku se cerstva pomerancova stava pouziva na srazeni horecky.
Ja zas v tomhle na odpady neverim.
Po melounu mam za chvili skoro zimnici a mohu ho jist jen v parnych dnech,oproti tomu zazvorovy caj(z cerstveho)mne krasne zahreje. Koneckoncu to ma svou logiku a priroda to nastavila moc dobre.

Re: štítna žlaza

od buc11 » stř kvě 23, 2012 6:33

buc11 píše:
culka píše:Musim sa podelit so svojou cerstvou skusenostou.

Po absolvovani nesmierne humannej liecby rakoviny (ozarovanie) som zistila, ze moja telesna teplota klesla na volakych 35 stupnov, najnizsie som bola na 34.8. podla mna malo, podla doktorov to bolo normalne (hlavna vec, ze tolke roky studuju).
O tri roky neskor som sa vybrala na rocnu komplexnu prehliadku a po odbere krvi telefonat od doktora, ze mam zvysene hodnoty na stitnu zlazu a ak to po kontrolnom odbere neklesne, tak budem potrebovat hormon. Myslela som, ze je to rozlietane kvoli postu, tak som kontrolny odber mala za 6 tyzdnov a nie za mesiac.
Vdaka radam kamaratov z vitosa som sa podla Jardu odparazitovala, doplnala vsetkym, co mi pod ruku prislo. Velmi mudro som si z domu priniesla flasticku Lugolu. Moje mentalne postihnute baby si uz mysleli, ze k nim patrim, ked mi videli tie zlte flaky na predlakti. m:-)

No a preco to cele pisem.
Zase ma bolia klby, az tak, ze ma cele kycle (nech rozumeju vsetci) az stipu a uz sa znovu pridala aj kostrc a do postu pri 81 hodinovom pracovnom tyzdni sa zrovna nehrniem. Tak som sa vybrala k doktorovi, nech volaco vymysli. Vynadal mi, ze ho ignorujem a ze som neprisla, lebo po 6 tyzdnoch tie vysledky boli este horsie. Poslal ma na krv a na tie moje nestastne hnaty napisal Naproxen. Side effect to ma tak na jednu A4, takze recept som prilozila k Percocet-u, co je este horsie.

Dnes mi konecne volal, ze moje vysledky su vyborne a tak uz nebudeme liecit nejake cislo v krvnych vysledkoch.

Takze selen, jod, horcik, klinceky, palina prava a morske riasy a vsetko mozne. Zajtra ma vraj snezit, ale inac aky krasny den mame. :D
nechápu to a ani pointu
PMN nejhorší a i příčinou ze všeho je těch 81, tam bych začal ještě před všetkým možným, já mám 32,5 a je to nesnesitelné a to i zdravotně
To já bych v kanadě tělo nenahřál ani na 33, v thajsku mám sotva 36,8, čili okolní teplotu
vyžungl jsem palinovky už litry a na kyčle moc nefunguje
příspěvek naznačuje, že jsem stále ještě ve splínu
musel jsem 10 minut pátrat co tím pako chtěl myslet a

32,5 hodin týdně
33 nevím, asi nadsázka
36,8 souhlasí
na ochlazovací ovoce jsem též věřil, ale PMN tomu není tak, s oldou jsme v thaji testovali a dost se tomu nasmáli
myslím, že jde stále jen o množstvá tělních odpadností
to je odraz mysli po nezdařené návratovce, pravděpodobně jako že mě to tam ještě baví a musím zpět

Telesna teplota vs. aktivita enzymov

od Dano » úte kvě 22, 2012 15:59

Buc, kecas? 32,5°C?
buc11 píše:já mám 32,5 a je to nesnesitelné a to i zdravotně
To já bych v kanadě tělo nenahřál ani na 33, v thajsku mám sotva 36,8, čili okolní teplotu
Nepodvadzaj, s takouto teplotou sa ti frajeri, musi byt lahke s nou dozit matuzalem veku:
Podla http://www.soilandhealth.org/02/0201hyg ... 21ch6.html
In 1921, Professor Eugene Du Bois described in the Journal of the American Medical Association that a rise in temperature from the normal 37°C (98.6°F) to 41°C (105°F) produced a 50% increase in the metabolism of the human body.
In 1926, Dr. S. Wright in his Applied Physiology stated that for every rise of one degree Fahrenheit, the basal metabolism increases by seven per cent.
pri teplote 37°C = 98,6°F je aktivita enzymov vyssia o 7% nez pri teplote o 1°F vyssej, teda 97,6°F = 36,4°C.

Radsej nejdem pocitat, ako minimalne opotrebovavas enzymy pri teplote 32,5°C. To sa uz blizi k dlhozijucim chladnokrvnym korytnackam, nie?
Inac obrovsky slon ma telesnu teplotu 35,5°C a zije hovadsky dlho, naopak zivocichy s vyssou teplotu kratko, napriklad male vtaky maju teplotu 42°C.

Inde v tej istej knizke cituje Evansa:
remembering Dr De Lacy Evans’ words of wisdom:
There is, therefore, a simplicity, a reason, a wonderful philosophy in the first command given to man — Man may live entirely upon fruits in better health than the majority of mankind now enjoy. Good, sound, ripe fruits are never the cause of disease, but the vegetable acids, as we have before stated, lower the temperature of the body, decrease the process of combustion or oxidation — therefore the waste of the system — less sleep is required, activity is increased, fatigue or thirst is hardly experienced; still the body is well nourished, and as a comparatively small quantity of earthy salts are taken into the system, the cause of old age is in some degree removed, the effect is delayed, and life is prolonged to a period far beyond our ‘threescore and ten’.

Re: štítna žlaza

od Marci » pon kvě 21, 2012 22:01

buc11 píše: nechápu to a ani pointu
PMN nejhorší a i příčinou ze všeho je těch 81, tam bych začal ještě před všetkým možným, já mám 32,5 a je to nesnesitelné a to i zdravotně
To já bych v kanadě tělo nenahřál ani na 33, v thajsku mám sotva 36,8, čili okolní teplotu
vyžungl jsem palinovky už litry a na kyčle moc nefunguje
příspěvek naznačuje, že jsem stále ještě ve splínu
To jsi me dost sokoval. Ja myslela,ze mas hodne ohne a proto jiz silne ochlazujici potraviny(banany,citrusy,predevsim ovoce).

Re: štítna žlaza

od REGEZA » pon kvě 21, 2012 15:03

Takže pre všetkých kto chcú vedieť viac o štítnej žľaze, jej poruchách a súvisiacich chorobách a hlavne možnostiach jej úpravy do normy, píšte si pre odpovedi na info@fortunavitae.cz alebo na tu už uvádzanú stránku http://www.regeza.sk.
Pekný deň všetkým.

Re: štítna žlaza

od buc11 » pon bře 19, 2012 8:35

culka píše:Musim sa podelit so svojou cerstvou skusenostou.

Po absolvovani nesmierne humannej liecby rakoviny (ozarovanie) som zistila, ze moja telesna teplota klesla na volakych 35 stupnov, najnizsie som bola na 34.8. podla mna malo, podla doktorov to bolo normalne (hlavna vec, ze tolke roky studuju).
O tri roky neskor som sa vybrala na rocnu komplexnu prehliadku a po odbere krvi telefonat od doktora, ze mam zvysene hodnoty na stitnu zlazu a ak to po kontrolnom odbere neklesne, tak budem potrebovat hormon. Myslela som, ze je to rozlietane kvoli postu, tak som kontrolny odber mala za 6 tyzdnov a nie za mesiac.
Vdaka radam kamaratov z vitosa som sa podla Jardu odparazitovala, doplnala vsetkym, co mi pod ruku prislo. Velmi mudro som si z domu priniesla flasticku Lugolu. Moje mentalne postihnute baby si uz mysleli, ze k nim patrim, ked mi videli tie zlte flaky na predlakti. m:-)

No a preco to cele pisem.
Zase ma bolia klby, az tak, ze ma cele kycle (nech rozumeju vsetci) az stipu a uz sa znovu pridala aj kostrc a do postu pri 81 hodinovom pracovnom tyzdni sa zrovna nehrniem. Tak som sa vybrala k doktorovi, nech volaco vymysli. Vynadal mi, ze ho ignorujem a ze som neprisla, lebo po 6 tyzdnoch tie vysledky boli este horsie. Poslal ma na krv a na tie moje nestastne hnaty napisal Naproxen. Side effect to ma tak na jednu A4, takze recept som prilozila k Percocet-u, co je este horsie.

Dnes mi konecne volal, ze moje vysledky su vyborne a tak uz nebudeme liecit nejake cislo v krvnych vysledkoch.

Takze selen, jod, horcik, klinceky, palina prava a morske riasy a vsetko mozne. Zajtra ma vraj snezit, ale inac aky krasny den mame. :D
nechápu to a ani pointu
PMN nejhorší a i příčinou ze všeho je těch 81, tam bych začal ještě před všetkým možným, já mám 32,5 a je to nesnesitelné a to i zdravotně
To já bych v kanadě tělo nenahřál ani na 33, v thajsku mám sotva 36,8, čili okolní teplotu
vyžungl jsem palinovky už litry a na kyčle moc nefunguje
příspěvek naznačuje, že jsem stále ještě ve splínu

Re: štítna žlaza

od cepheus » sob bře 17, 2012 11:35

culka píše:Takze selen, jod, horcik, klinceky, palina prava a morske riasy a vsetko mozne. Zajtra ma vraj snezit, ale inac aky krasny den mame. :D
To verim, ze je hezky den, tak teda *THUMBS UP* Jani at se dari :D .

Re: štítna žlaza

od culka » pát bře 16, 2012 23:44

Musim sa podelit so svojou cerstvou skusenostou.

Po absolvovani nesmierne humannej liecby rakoviny (ozarovanie) som zistila, ze moja telesna teplota klesla na volakych 35 stupnov, najnizsie som bola na 34.8. podla mna malo, podla doktorov to bolo normalne (hlavna vec, ze tolke roky studuju).
O tri roky neskor som sa vybrala na rocnu komplexnu prehliadku a po odbere krvi telefonat od doktora, ze mam zvysene hodnoty na stitnu zlazu a ak to po kontrolnom odbere neklesne, tak budem potrebovat hormon. Myslela som, ze je to rozlietane kvoli postu, tak som kontrolny odber mala za 6 tyzdnov a nie za mesiac.
Vdaka radam kamaratov z vitosa som sa podla Jardu odparazitovala, doplnala vsetkym, co mi pod ruku prislo. Velmi mudro som si z domu priniesla flasticku Lugolu. Moje mentalne postihnute baby si uz mysleli, ze k nim patrim, ked mi videli tie zlte flaky na predlakti. m:-)

No a preco to cele pisem.
Zase ma bolia klby, az tak, ze ma cele kycle (nech rozumeju vsetci) az stipu a uz sa znovu pridala aj kostrc a do postu pri 81 hodinovom pracovnom tyzdni sa zrovna nehrniem. Tak som sa vybrala k doktorovi, nech volaco vymysli. Vynadal mi, ze ho ignorujem a ze som neprisla, lebo po 6 tyzdnoch tie vysledky boli este horsie. Poslal ma na krv a na tie moje nestastne hnaty napisal Naproxen. Side effect to ma tak na jednu A4, takze recept som prilozila k Percocet-u, co je este horsie.

Dnes mi konecne volal, ze moje vysledky su vyborne a tak uz nebudeme liecit nejake cislo v krvnych vysledkoch.

Takze selen, jod, horcik, klinceky, palina prava a morske riasy a vsetko mozne. Zajtra ma vraj snezit, ale inac aky krasny den mame. :D

Re: štítna žlaza

od Renáta » ned zář 25, 2011 23:12

Tak fajn :wink:

Re: štítna žlaza

od lesi » ned zář 25, 2011 22:55

No já s ní problém, pokud vím, nemám, takže v tomto smyslu zatím ne.
Ale co jaké posty zmůžou, mě zajímá a něco jsem se dozvěděl, takže v tomto smyslu ano. :)

Re: štítna žlaza

od Renáta » ned zář 25, 2011 19:13

Nemáš za čo. Ak ti to na niečo bolo...

Re: štítna žlaza

od lesi » ned zář 25, 2011 19:09

Renáta: Díky!

Re: štítna žlaza

od Renáta » ned zář 25, 2011 12:37

lesi píše:Renáto, můžu se zeptat, jak dlouhé jsi držela ty posty v době, kdy jsi nebrala hormony?
Nemám to presne poznačené, ale mala som 2 obdobia s a bez hormónov (nikdy som žiadne lieky nebrala pravidelne a v živote som neužívala HA). V tom prvom bez som absolvovala 38 dní Breussovky + nejaké jedničky. V tom druhom som už Breussovku nerobila, začala som s pravidelnými pôstami - "jedničky" (tie som roky držala vždy na začiatku týždňa 36 hodín), veľa trojek, zopár 15dňových, skúšala som kaskádový pôst a mala som aj obdobie, keď som pôstovala v pondelky aj piatky), 18-dňové a jeden 21dňový. Ten bol posledný pred začatím užívania hormónu. Aj pri dlhších pôstoch som po ich absolvovaní zaradila 36-hodinové. Teraz som sa vrátila už len k tým 36-hodinovým. Aj počas týchto dní užijem hormón. To je asi tak v kocke. :D

Re: štítna žlaza

od lesi » sob zář 24, 2011 4:47

Renáto, můžu se zeptat, jak dlouhé jsi držela ty posty v době, kdy jsi nebrala hormony?

Re: štítna žlaza

od Fiona » stř čer 15, 2011 22:56

Dale se tam pise jak byl jod obvinen z naopak pusobeni problemu se stitnou zlazou, coz nebylo dostatecne dokazano, ale fobie se ujala a od te doby byl jod stazen z univerzalniho uziti, a dal vyuzivan jen jako soucast leku na stitnou zlazu, ktere obsahuji dalsi toxicke molekuly, obcas i radioaktivni, a jejich vedlejsi ucinky se pripisuju navrub jodu. Zajimave cteni, ale uz z toho moc nejde udelat vycuc, v pripade zajmu doporucuju precist cele a prefiltrvat si to dle sveho :)

http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

O jodu se pise od strany 279. Pri trose kritickeho mysleni doporucuju kazdemu kdo ma problemy se stitnou zlazou.

Re: štítna žlaza

od Fiona » stř čer 15, 2011 22:45

Jod patrí do skupiny halidov (chlór, fluór, bróm, jód), ktoré si konkurujú pri vstrebávaní cieľovými bunkami. Prebytok iných halidov preto spôsobuje nedostatok jódu. Dôsledkom nedostatku jódu sú poruchy činnosti štítnej žľazy, často sprevádzané jej zväčšením – strumou, takže látky, vyvolávajúce strumu, nazývame strumigény. Medzi časté strumigé­ ny patria zlúčeniny brómu;[1093]→[1096][1095] situácia v Európe môže byť o nie­ čo lepšia než v USA, kde sa nielen vyrába ⅔ svetovej produkcie bromidov, ale je vysoká aj ich konzumácia prostredníctvom stravy a nápojov. [1093]→[1128][1130] Bróm má okrem toho aj karcinogénne (rakovinotvorné) a narkoleptické účinky (sedatívum, robí človeka pasívneho, poddajného, ľahko ovládateľného).[1093]→[1096][1095] Účinným spôsobom eliminácie vplyvu strumigénov je preto primerané zvýšenie príjmu jódu.[1093]→[1130][1131];[1181] Pre detoxikáciu brómu sú vhodné aj chloridy; 6-10g chloridu sodného (kuchynskej soli) denne zvyšuje vylučo­ vanie brómu 10×, čo môže pomôcť zmierniť akútne príznaky bromizmu. Intravenózne a ústne užívanie sú rovnocenné.[1093]→[1153] Vylučovanie brómu sa pri vysokých dávkach jódu môže zvýšiť až 20× a najvýraznejšie je u žien s rakovinou prsníkov; tento jav ešte nebol dostatočne preskúmaný. [1095]
Jód je dôležitý aj pri eliminácii niektorých ťažkých kovov, najmä ortute, kadmia, olova,[1135] ktoré sa začnú v mnohonásobne zvýšenej miere vylučo­ vať už po jednom dni vysokého príjmu jódu; vylučovanie hliníku vzrastie až po približne mesiaci užívania.[1095] Je preto vhodné, dvíhať denné dávky postupne. Pri detoxikačnej úlohe sa jód stráca, zároveň pritom rastie tlak týchto toxínov v prostredí, kozmetike a vakcínach, čo môže znamenať zhoršovanie deficitu jódu.[citácia?

Re: štítna žlaza

od Fiona » stř čer 15, 2011 22:41

Moc zajimave pojednani o jodu jsem ted cetla v ebooku o vitaminu C. Chtelo by to sem dat celou kapitolu. Jako protinazor mainstreamoveho pojeti jodu. Tak sem hodim aspon par nejzajimavejsich odstavcu.
najväčšiu schopnosť jeho akumulácie, má štítna žľaza – tento malý orgán s hmotnosťou 10-20g koncentruje štvrtinu jódu v tele. Nasledujú prsné žľazy a vaječníky, žalúdok, pečeň, pľúca, choroidálny plexus (výrobňa mozgovomiešneho moku), tukové tkanivá, kĺby, koža, kosti, nadobličky, artérie a srdce. Štítna žľaza, slinné žľazy a niektoré tkanivá v prsníkoch dokážu absorbovať jód aj proti gradientu vďaka jódovej pumpe. Prsníky v čase dojčenia majú koncentráciu jódu na takmer rovnakej úrovni ako štítna žľaza – až 40-násobnej oproti plazme.[1214][1215][1216];[1600]→[1610] Nedostatok jódu sa najviac prejaví práve v tých najkritickejších miestach – následkom sú rozličné poruchy štítnej žľazy – jej nedostatočnosť alebo hyperaktivita, autoimúnna tyreoiditída a iné, ďalej fibrocystické ochorenia prsných žliaz, ktoré čím dlhšie pretrvávajú, tým väčšie je riziko, že prerastú až do malignity (rakoviny prsníkov).[1214][1215][1216][1600] Pokožka obsahuje 20% telesného jódu a pri nedostatku je suchá a nedokáže dostatočne vylučovať pot. Nedostatok jódu vedie v žalúdku k achlórhydrii čiže nedostatočnej produkcii žalúdočnej kyseliny, čo zvyšuje riziko rako­ viny žalúdka. Slzné žľazy potrebujú jód, ináč ostávajú oči suché. Nedostatok jódu v slinných žľazách zase spôsobuje suchosť v ústach. Cysty vaječníkov môžu byť taktiež príznakom a dôsledkom nedostatku jódu. Jód má aj dôležitú úlohu v imunitnom systéme, napríklad pomáha myeloperoxidáze bielych krviniek (najmä polymorfonukleárov[1433]s33) v inaktivácii baktérií a podporuje tvorbu IgG protilátok; nedostatok jódu spôsobuje oslabenie imunitných funkcií.[1212]→[1213];[1217] Napokon, nedosta­ tok jódu vedie u detí k nedostatočnej činnosti štítnej žľazy, s následným vážnym telesným aj mentálnym zaostávaním, ktoré je najvážnejšie ak nedostatok nastal počas vnútromaternicového vývoja a prvých 2 rokov života – táto krajná forma stupidity sa nazýva kretenizmus.[945][969][970]; [1093]→[1145][1152][1154];[1156][1095][1211];[1212]→[1213]

Re: štítna žlaza

od Návštěvník » úte dub 12, 2011 11:20

xHardCorex píše:V celku dobre sa to pocuvalo co rozpravali. Aj ked mi to zavanalo reklamou. Kazdopadne olej za 50 Eur za 250 ml... :roll: Ked budem kradnut tak si ho kupim
Skús jodis.sk - Jodis koncentrát, dá sa kúpiť v lekárni. :delicacy:

Re: štítna žlaza

od Renáta » pon dub 11, 2011 15:01

Melikana, vďka za tvoju skúsenosť.
Sami, dík za doplnenie, je to presne tak, ako píšeš. :D
No, som tu málo, tak sa ospravedlňujem za neskoršiu odpoveď.
Žiaľ, Dano, viem pomerne presne po predchádzajúcich 3 dňoch odpovedať na Tvoju otázku. Posledné 3 dni som sa radikálne odchýlila od stravovacieho modelu, ktorý som dodržiavala od 22. 1. 2011. Nakoľko som celé dni strávila pri vode v Lipt. Mikuláši a z nervozity som nemala ani pomyslenia na chystanie "nejakých bielkovín", tak sa moje jedlo skladalo takmer zo samého ovocia (prevažne jablká) a zeleniny. To, koľko som zjedla, by som rozhodne nenazvala prejedaním. Pribrala som vyše kila... napriek tomu, že som sa popri vode v tom víkendovom nečase naprechádzala až nad hlavu. Tak od dnes znova strážim režim, skrátka vidím, že mi treba jesť pravidelne 5 až 6 x denne a tie bielkoviny majú tiež svoje opodstatnenie. Samozrejme, vravím o mne, ako o človeku, čo chce schudnúť.
(Inak sa tu nejako moc do toho nechcem zamotať, lebo v podstate nepotrebujem nič riešiť. Našla som systém, pri ktorom to funguje, tak pri ňom vytrvám. No a potom raz sa vrátim aj k mojim milovaným pôstom.)
Pokiaľ ide o hormón, neviem ti odpovedať. Nemám chuť tu experimentovať. Už sa mi to parádne neosvedčilo...

Re: štítna žlaza

od Dano » pát dub 08, 2011 10:10

Renáta píše:
Dano píše:
Renáta píše:až schudnem podľa svojich predstáv, čo sa mi zdá sa, darí len pri tomto pravidelnom príjme a najmä teda 30 % bielkovín denne - ako som zistila
nechudnes jednoducho hlavne vdaka prijimanemu hormonu stitnej zlazy, ktory priamo ovplyvnuje rychlost metabolizmu?
Chudnem vďaka tomu, že jem v pravidelných intervaloch 5 - 6 x denne. A strážim tie bielkoviny. (Jasné, že + pohyb.)
Ja pred peknými pár rokmi som jeden čas už brala hormón štítnej žľazy, kým som si ho nevysadila na mnoho rokov - a za obdobie užívania som vôbec spontánne nechudla, takže v tom to nebude. Teraz je rozdiel v tom pravidelnom príjme stravy, tak už telo nešetrí...
Tak potom to nemusi byt zvysenym podielom bielkovin, ked pises ze si zmenila aj stravovanie - za castejsie a mensie porcie. A pohyb.
Myslis, ze keby si teraz podiel bielkovin len o trochu znizila na povedzme 20%, ze by si uz nechudla?
A k tomu hormonu, myslis, ze keby si ho prestala brat alebo znizila davku, ze by si chudla rovnako rychlo?

Re: štítna žlaza

od Samira » pát dub 08, 2011 8:37

Dano píše:Hmotnosti ci energie?
Energie.

Re: štítna žlaza

od Dano » pát dub 08, 2011 8:17

Renáta píše:
Dano píše:
Renáta píše:až schudnem podľa svojich predstáv, čo sa mi zdá sa, darí len pri tomto pravidelnom príjme a najmä teda 30 % bielkovín denne - ako som zistila
Percent akych z coho? Z hmotnosti celkovo prijatych B+T+S? Teda Hmotnost B / Hmotnost (B+T+S)?
Alebo z ich celkovej energie?
Áno Dano, mám to nastavené tak, že 30 % bielkoviny, 20 % tuky a 50 % sacharidy.
:) Hmotnosti ci energie?

Re: štítna žlaza

od melikana » pát dub 08, 2011 7:55

Renato musím se vyjádřit k té sóje.Když jsem před lety přecházel na živou stravu, řešil jsem problém s váhou.Věnuji se cyklistice a během tréninku jsem spálil okolo 2000 až 6OOO kcal. Dojíst to poté raw stravou byl pro mě ze začátku problém, takže jsem se postupně dopracoval ke třem procentům tělesného tuku, což je pro moje fungování málo. V té době mi dávalo smysl zvýšit krom jiného přísun sóji. Koupil jsem si mlíkovač na sóju a bral jsem si mléko sebou v termolahvi na tréning. Během krátké doby se mi velmi zhoršila schopnost regenerace. Asi po měsíci jsem byl na tom doslova tak zle, že např. místo jednoho volného dne jsem musel zařadit tři. Po vyloučení veškeré sóji z mé stravy jsem se během krátké doby vrátil k normálu. Od té doby jsem již sóju nikdy nepozřel. Nikdy jsem si tuto zkušenost nespojil s funkcí štítné žlázy, ale teď vím naprosto jistě, že sója přímo ovlivňuje funkci štítné žlázy a to bohužel negativně.

Re: štítna žlaza

od Renáta » pát dub 08, 2011 0:16

Lenka, ďakujem ti za radu. Počas môjho chudnúceho obdobia si ale sóju ponechám. Veď to nie je naveky. Teraz mi totiž významne pomáha dosahovať dostatočný príjem bielkovín, lebo teda tie živočíšne by som nerada tlačila vo veľkom množstve. Hladiny hormónu mám ok.

Re: štítna žlaza

od Renáta » pát dub 08, 2011 0:13

Dano píše:
Renáta píše:až schudnem podľa svojich predstáv, čo sa mi zdá sa, darí len pri tomto pravidelnom príjme a najmä teda 30 % bielkovín denne - ako som zistila
Percent akych z coho? Z hmotnosti celkovo prijatych B+T+S? Teda Hmotnost B / Hmotnost (B+T+S)?
Alebo z ich celkovej energie?

Aky si mala kaloricky prijem predtym a aky teraz?

Alebo nechudnes jednoducho hlavne vdaka prijimanemu hormonu stitnej zlazy, ktory priamo ovplyvnuje rychlost metabolizmu?
Áno Dano, mám to nastavené tak, že 30 % bielkoviny, 20 % tuky a 50 % sacharidy. Chudnem vďaka tomu, že jem v pravidelných intervaloch 5 - 6 x denne. A strážim tie bielkoviny. (Jasné, že + pohyb.) Teraz mám príjem 5500 kJ, predtým to bolo asi ledva 4000 kJ a strááááášne veľa dní bez príjmu, lebo pôsty. Teraz sa cítim úžasne.
Ja pred peknými pár rokmi som jeden čas už brala hormón štítnej žľazy, kým som si ho nevysadila na mnoho rokov - a za obdobie užívania som vôbec spontánne nechudla, takže v tom to nebude. Teraz je rozdiel v tom pravidelnom príjme stravy, tak už telo nešetrí...

Re: štítna žlaza

od macik-bez prihlaseni » čtv dub 07, 2011 23:16

Renáta píše:Ad to umelé podávanie hormónov štítnej žľazy. Osobne som si už skúsila vylúčiť túto liečbu mojej hypotyreózy (u mňa je aj potvrdená tvorba protilátok, takže autoimunitné ochorenie) - roky, cca 6 rokov som nebrala liečbu a skúšala to obabrať inak (čínske byliny, časté, pravidelné pôsty, zmena stravy bližšie k vita), no nič som neobabrala, skôr pobabrala... Utešene som pribrala strašné množstvo kíl :? , zadržiavala sa mi voda, aj keď som nič nesolila, kožu som mala suchú, vlasy mi padali po hrstiach, spala som postojačky... HRôZA!!! Tak beriem znova hormón, všetko sa dalo počas roka do poriadku a zväčšená štítka sa zmenšuje, práve chudnem svoje 10. kilo a pritom jem 5-krát denne vegetariánsky viac-menej (+ 2x morská ryba) a som bez pôstov. Môj chudák metabolizmus zdá sa riadne spal a už je našťastie opäť naštartovaný.
Neviem, možno sa dá hypotyreóza, ak nie je na autoimunitnom podklade riešiť aj inak, ale takto som vďačná za hormón... -aj človek bez nohy bude zrejme len ťažko behať bez umelej náhrady toho, o čo prišiel.
já teď začla užívat peroxid vodíku, tož uvidíme, co to udělá...taky držím jídelníček od specialistky a chodím do posilovny, ale hubnu teda hrozně pomalu, při mé nadváze je to k vzteku, tímo tempem mi zhubnutí na normální váhu bude trvat skoro tři roky :P ..ale vita či půstů se bojím, nefugovalo mi to, rozhodla jsem se je zařadit až po zhubnutí.takže za tři roky??? doufám, že dřív :shock:..léky na štítku jím, ale mírně pod dávku (150 místo 175)...taky jsem rutálně navýšila mladý ječmen a chlorelu a uvažuju o céčku...už nevím co bych >:-)

Nahoru